Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Így győztem le az étkezési zavarom fórum

Így győztem le az étkezési zavarom (beszélgetős fórum)


14. vacsa
2015. okt. 25. 16:34

valtozok - Utoljára ekkor volt itt: 2015-10-13 17:55



Hm.

2015. okt. 19. 13:16

Szia!Sajnos èn is ètkezèsi zavarban szenvedek.Tegnap eldontottem nagyon erossen,hogy vègetvetek neki!!!Te eddig hogy àllsz?

Màtol naplot is vezetek itt a hoxàn,hogy ne szalljon el a motivàcio,igy inkàbb kiirom magambol ha elkap a roham.S talàn màsokkal egyutt erosebben megy majd.

udv

12. valtozok (válaszként erre: 11. - Channa*)
2015. szept. 23. 08:13

jó, hát te a kákán is csomót keresel... Számomra "legyőzés", mert egyetlenegy nap se volt évek óta, mikor rendszeresen ettem, most meg...

Másrészt: a diéta és az étkezési zavar összefügg, persze, hogy diétázom, mert kell, de eddig épp az étkezési zavar miatt nem tudtam fogyni. Szóval a 2 elválaszthatatlan. Fogyok, de nem hülye diétákkal, hanem rendszeres étkezéssel. Rendszeresen eszek végre, és így fogyok is. Ennyi.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Valtozok)
2015. szept. 23. 05:58

Én nem azt mondom, hogy ez semmi, csak annyit, hogy ilyen rövid idő után még nem jelentheted ki, hogy "Így győztem le az étkezési zavaromat". Mert nem győzted le, csak próbálkozol:D

Étkezési zavar? Te egyértelműen diétáról beszélsz. Neked nem az a lényeg, hogy legyőzd az étkezési zavarodat, ha van, hanem az, hogy lefogyj. Ami nem gond, csak félrevezető vagy.

Én sem reggelizek hétvégén, sőt! Hétvégén csak egyszer eszek naponta. A többi napon viszont 3x is, ha nem többszőr és nem mondom magamra, hogy étkezési zavarom van. Nekem is vannak napjaim, amikor többet eszek, sőt! rengeteget, de ettől még nincs étkezési zavarom, és azzal sincs rendezve, hogy megtanul az ember naponta 3x enni.


Te diétázol és örülsz, hogy most sikeres is, mert fogytál. Ez klassz! Megtaláltad a diétádat, amit tudsz tartani esetleg, és még hatásos is. De te összekevered mással....

10. valtozok (válaszként erre: 8. - Channa*)
2015. szept. 22. 20:47
Jó, hát figyu, annak, aki évekig sz..ul evett, mi több, évek óta nem reggelizett-ebédelt-vacsorázott, annak nagyon nagy szó, hogy 44 napja rendszeresen eszik... És az utolsó 2 hétben már csak vacsira ittam a turmixot, ami helyett akár egy rántottát is el tudtam volna képzelni zöldségekkel, de most a programot követem, mert fogyni akarok. Ha majd csak megtartani akarom a súlyt, akkor vacsizok is rendesen, de olyan szépen fogyok, hogy nem akarom feladni, őrült sokat karcsúsodott az alakom, a ruhatáramat teljesen ki kell cserélnem (szerencsére a régi rucijaimat nem dobtam ki:). Szóval lehet, hogy 44 nap még semmi, de nekem hatalmas szó
9. kartakata (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. szept. 22. 20:43
mármint a naplómat? az azért nem mintaadó, túl sok ch-t eszek és kevés fehérjét, de majd változtatok azon is:)
2015. szept. 22. 20:41
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ennyi idő után még nem jelentheted ki, hogy meg lehet csinálni. Majd 1 év után, ha még mindig tudod kontrolálni az evésedet minden segédeszköz nélkül...
7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. szept. 22. 19:22
Megtaláltam!:))
6. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Kartakata)
2015. szept. 22. 19:18

Az milyen? Nekem is muszáj rágnom, úgy érzem.

Mennyi megy le 1-2 hét alatt? :)

5. valtozok (válaszként erre: 4. - Kartakata)
2015. szept. 22. 18:00
köszi:) De igen, azt csinálom. Örülök, hogy csatlakozol, valóban nem nagyon pörögnek most ezek a fórumok.
4. kartakata (válaszként erre: 1. - Valtozok)
2015. szept. 22. 12:29
grat az eredményeidhez, látom, szépen is fogysz:) Csak nem a T..bó diétát csinálod te is? Kolléganőm is a 30 naposat gyűri, mondjuk, neki nem volt étkezési zavara, de ő is látványosan fogy tőle. Én ugyan más módszert választottam, kicsit lassúbb is (5szöri étkezés, természetes kaják), de nekem muszáj rágnom sokat:) Viszont csatlakoznék, mert most alig-alig működnek a fogyis fórumok, biztos mindenki csini lett már:)
2015. szept. 22. 10:38
ja, és hátha jönnek fogyistársak, mert minden fórumom kezd kihalni, pedig olyan jó lenne együtt fogyózni...
2015. szept. 22. 10:38

Aztán észbe kaptam, és dietetikushoz mentem, az ő tanácsára kezdtem el egy 30 napos programot, amelyben 3 napig csak fehérjeturmixot ittam, a következő 2 hétben reggelire és vacsira ittam, de rendesen ebédeltem, az utolsó 2 hétben pedig már csak vacsorára ittam a turmixot.

Ezzel a módszerrel sikerült megtanulnom szép lassan újra a helyes ételadagokat és a minőségi étkezést. Nagy segítség volt, hogy először csak az ebédemre kellett odafigyelnem, (megtanultam ebédelni:)), aztán pedig a reggelire is. Még nem vagyok az utam végén, mert vacsorázni még csak turmixot próbáltam, mivel (további fogyni akarás miatt) újabb 30 napos programba vágtam bele. Nem azt mondom, hogy a turmixszal lehet csak megcsinálni, de ha pl. 2 hétig mindig ugyanazt reggelized és vacsorázod, akkor csak az ebédet kell variálnod, és azt úgy jóval könnyebb megszokni. Aztán szép lassan már a reggelit is "átformálod", végül a vacsit. Nekem nagyon bejött ez a mód, és irtó boldog vagyok:))) (Ami a fura, hogy nem is a fogyásom érdekel leginkább, hanem hogy végre rendszeresen eszek:))

2015. szept. 22. 10:33

Sziasztok, hátha segítek pár sorstársamnak azzal, hogy leírom: meg lehet csinálni:) És persze nagyon boldog vagyok, hogy megcsináltam:)

Az étkezési zavart nálam a szülés után maradt kilók leadására tett fogyikísérletek váltották ki:

- gyorsan akartam sokat fogyni, ezért mindenféle hülye villámdiétába belevágtam

- évek múltán azt vettem észre, hogy képtelen vagyok rendesen étkezni már:

- reggelizni nem tudtam

- napokig koplaltam, aztán mindent felfaltam

- elvesztettem a kontrollt az ételmennyiségek és ételminőségek terén

- már fogalmam se volt, mennyit kéne ennem egy-egy étkezésre

- sokszor csak napi 1-szer ettem, akkor viszont mindent, ami a kezem ügyébe került

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook