Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy ha terhesség alatt a kismamának a pociját éri valami (pici ütés, nyomás, bármi...) az tényleg meglátszik majd a babán? fórum

Igaz, hogy ha terhesség alatt a kismamának a pociját éri valami (pici ütés, nyomás, bármi...) az tényleg meglátszik majd a babán? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. ápr. 26. 12:30
Szerintetek tényleg van olyan, aki ezt elhiszi?
25. Éva
2007. ápr. 26. 09:12
bocs:fiamon
24. Éva
2007. ápr. 26. 09:12
Soha annyi konyhai baleset nem ért mint mikor terhes voltam,a fimon semmi nem látszik ezekből.
2007. ápr. 26. 09:00
A legkényelmesebb cipőm terhességem alatt az Adidas edzőcipőm volt, a fiam hasán egy háromszög alakú Adidas jel-anyajegy van.Talán ezért?
2007. ápr. 26. 08:51

Nekem a kezem megkapta a kutyám (igaz az én hibámból) a terhesség alatt. Én is féltem, hogy látszani fog valami-valahol a picin. Nem így lett! szerencsére:-)Igaz rajtam is csak a fogsora nyoma látszott picikét-nem volt olyan vészes...


Viszont keresztanyámnak anno a kezére csapott a forro víz kicsit, és a lányán meglátszott...

21. win
2007. ápr. 26. 08:15

Ha ez igaz lenne, akkor a fiam nem állna másból, mint kék-zöld foltokból, mert nekem olyan érzékeny bőröm van, hogy a legkisebb ütéstől is egyből lilulok-kékülök. Emellett 2x el is estem, mert az alacsony vérnyomásom miatt elszédültem, ráadásul egyik alkalommal 4 lépcsőfok tetejéről zúgtam le.

A gyerkemnek olyan gyönyörű hibátlan bőre van, hogy a gyerekorvos a mai napig is újra és újra megcsodálja.:)))

20. Fish
2007. ápr. 26. 01:07
sztemez nem igaz, bar vannak ellenpeldak en leforraztama hasam olajjal es egesz vegig paraztam hogy foltoak lesznek, de nem lettek hala istennek...
2007. ápr. 19. 01:17
Én a terhességeim alatt folyamatosan beütöttem a hasam hol az asztal sarkába, hol a mosogatónál állva mosgatás közben nyomódott a mosogatóhoz és semmi nem látszik egyik gyereken sem.
18. d@nu
2007. ápr. 18. 22:24
A férjem a terhességem alatt azon poénkodott, hogy ha sokszor csíp bele a fenekembe, akkor biztos lesz a bébinek ott egy anyajegye. Lett. :))
2007. ápr. 18. 19:44
Hát tényleg lehetne min vitatkozni...
2007. ápr. 18. 19:12
Ez nem igaz,annyira védve van a kisbaba mhogy ez nem fordul elő.Viszont az ha zsebedbe teszel valamit ,mi éri a hasat ,azt hallottam ,hogy olyan nyom marad a gyereken ,és láttam is megmutatták.Egyik ismerösöm málnát szedett a zsebébe rakta ,és a kislány nyakán málna szem van olyan foltban ,mint egy anyajegy.
15. janita
2007. ápr. 18. 18:54
Nem, nem igaz. A kismama pocakjában a kisbaba egy bitonságos burokban van, így nem érheti baj.Szerintem ez csak egy beszélt babona.
14. Rekus
2007. ápr. 18. 18:37

Terhesen én is estem térdre, és biztos nyomódott meg párszor kicsit a pocakom, mégsincs folt Kicsike térdén, és a pocakján sincs ultrahangfej lenyomat:)


Szerintem ez inkább csak rémisztgetéés, hogy terhesen még jobban vigyázzon magára az ember lánya...

2007. ápr. 18. 18:32
Az Anyukám mikor terhes volt velem,akkor az Apukám megíjesztette,oda kapott a hasához és rajtam azóta is a két mellem között ott a tenyér forma.Amikor fázom jobban észre venni,mert akkor kipirosodik.Mikor nem fázom akkor fehér.
2007. ápr. 18. 18:30
Mikor az unokaöcsémmel volt terhes az anyukája, elesett, az alkarját tette maga elé, nehogy a pocakját beüsse! Viszont ott volt a köszöb, nagyon beütötte, hetekig sebes+lila volt! Nemsokára kibújt Alex, és az alkarján vagy egy anyajegy, ami ugyanolyan, mint az anyuja sebe volt!
11. Kathy
2007. ápr. 18. 18:20
Az en edesanyam 8 honapos terhes volt, amikor hozzadobtak egy egeret, amitol mindig is nagyon irtozott. A batyam karjan azota is ott ektelenkedik egy folt, ami hosszabb, vekony csikban vegzodik, olyan egerformaja van. Szerintem ez nem lehet veletlen.
10. daroki
2007. ápr. 18. 18:19
Ma volt nálam a pedikűrősöm.Ő mesélte,hogy amikor az anyukájával volt várandós a nagyija akkor a nagyija nagylábujjára rálépett egy tehén.Amikor megszületett az anyukája akkor a nagylábbujján olyan köröm volt mint egy tehénnek,és ez így van a mai napig is.A szomszédom az anyukája és átmentem megnéztem és tényleg elég érdekes formájú a körme.
2007. ápr. 18. 18:15
Szerintem ez butaság! Nincs semmilyen tudományos magyarázata!
2007. ápr. 18. 18:07
én egyszer vasaloval égettem meg a kezem és látszik a fiam karján egy háromszög"barna színű!a nagynénjém kisfia majdnem belesett a kutba,anyuka rávetödött így elkapta a kisfiut,de terhes volt,és a kislány aki született,tele lett piros foltokkal a háta,már 31éves de még meglátszik ..szerintem van benne valami..
2007. ápr. 18. 18:05
Még suliban tanultuk, hogy ha valaki nagyon csúnyán megüti magát, akkor lehet lepényleválástól mindenféle szörnyűség, bár persze nem biztos. De a kis ütések miatt nem kellene rémisztgetni a kismamákat.
2007. ápr. 18. 17:54

En a 8. honapban voltam , mikor kibicsaklott a labam es megutottem magam. Semmi nincs a lanyomon.

Szerintem ez butasag, a magzatviz es burok ugy vedi a babat mintha habszivacsban esne el valaki.

2007. ápr. 18. 17:54

Anyukám, mikor 8 hónapos volt velem, elhasalt a villamos előtt. Rendesen megijedt, de rajtam nem látszott soha semmi ebből kifolyólag. Ha ütődött vagyok is kicsit, nem ettől...

Úgy tudom, a nagy ütés azért komoly bajokat tud okozni. De szerintem annak már nagyon durva ütésnek, nyomásnak stb. kell lennie, hogy igazán bajt okozzon. Azért a baba jól le van védve, nem? Minden pici nyomás nem lehet, hogy bajt okozzon. Úgy tudom, a magzatvíz felfogja a kisebb behatásokat, egyenletesen eloszlik a víz miatt a nyomás, és a babára elenyésző része jut csak. Azért ez jól ki van találva!

2007. ápr. 18. 17:52

Egyszer Én is megütöttem a pocakomat, de semmi nem látszott meg a lányomon....viszont a barátnőm elég nagy hassal térdreesett és a picurkájának is ott volt a térdén ugyanazon a helyen a sebhely, mint ahol a barátnőmnek.....

Nem tudom, hogy most ez igaz-e orvosilag vagy sem....

2007. ápr. 18. 17:50

Ezt azért kérdezem,mert egy kismama ma mondta ezt nekem,hogy olvasta valahol.

Mi a véleményetek?

2007. ápr. 18. 17:49
Nem!
2007. ápr. 18. 17:47
Igaz-e hogyha terhesség alatt a kismamának a pociját éri valami (pici ütés, nyomás, bármi...)az tényleg meglátszik majd a babán?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook