Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időbeosztás-célelérés fórum

Időbeosztás-célelérés (beszélgetős fórum)

2015. aug. 6. 09:49
Ez nekem örök téma, de jó módszert dolgoztam ki. Az is jó, ha az embernél megvan a napi rutin, de az számomra egy kicsit unalmas. Erről már írtam a blogomban, és még fogok is. Legutóbbi bejegyzésem, ha érdekel: [link]
2015. márc. 9. 12:54

Kicsit régi a fórumtéma, de azért hátha: én csináltam magamnak egy listát azokról a dolgokról, amik hozzátartoznak az életemhez (lehet nyugodtan zizisnek hívni, de nekem ez segített):


EGÉSZSÉG:

- evés (napi 5x, keveset, egészségeset)

- ivás (2,5 l naponta)

- vitamin

- edzés (heti 5x)

- ápolás (heti 2x alaposan - hajmosás, sarokreszelés, manikűr, krémezés, szemöldökszedés, amúgy napi szinten is - fogmosás, arctonik, hideg-melegvizes váltózuhany)


TESTI-SZELLEMI ÁPOLÁS

- tanulás (1 óra naponta, ha nincs suliidő, akkor keresztrejtvény, vers, sudoku, stb.)

- olvasás (20 oldal naponta)

- együttlét a férjemmel, kapcsolatunk ápolása


HÁZIMUNKA

- rendrakás (napi 2x, reggel mielőtt megyek dolgozni és este, mielőtt lefekszünk, hogy ne rendetlenségben indítsuk a napot)

- főzés (ha kell)

- mosás (minden nap ellenőrizni, hogy van-e)

- vasalás (ha beszáradtak a ruhák)

- takarítás (van heti, kétheti, havi és negyedéves, de hetente nem sokmindent kell, mert ha szinten van tartva, akkor nagyon nem koszolódik)

- feladat (elintéznivaló feladat (megvarrni a lyukas ruhákat, kiszelektálni a papírokat, elintéznivaló hivatalos ügyek, stb.)


És azt szoktam, hogy ezt mind felírom egy lapra és folyamatosan húzgálom ki a dolgokat, amiket megtettem, de van olyan nap, hogy nem kell mosni, vasalni, vagy éppen főzni, akkor nyilván annyival kevesebb és következetes próbálok lenni magamhoz, hogy addig nem fekszem le, amíg nem csináltam meg az összeset, mert igenis fontos, hogy foglalkozzunk magunkkal, a párunkkal, családunkkal, de olvassunk is valamennyit, és a házimunkát is elvégezzük, legyen tiszta ruha meg étel...

2011. jún. 24. 17:03
Korán kelek, későn fekszek, és nem hagyom, hogy feltornyosuljanak a dolgok.Alaposan megszervezek mindent.Bevásárlólista,nagyjából egy hétre előre tudom mit fogok főzni, hova megyek, mi lesz a program. Nálam ritkán történnek spontán a dolgok, de én így tudok élni.Van akit ettől a hideg ráz.ja, és elmúltam 40 :-)
2011. jún. 24. 17:00
Ez engem is érdekelne,hogy lehet beosztani.
2011. jún. 24. 16:59
Van esetleg valami konkrét módszeretek?
2011. jún. 24. 16:58
Csak a munkahelyemen nincs.....:D
2011. jún. 24. 16:58
Mindig a legfontosabb dolgokat kell eloterbe helyezni,aztan johetnek a kevesbe fontosak..igy arra lesz idod,amire te akarod,hogy legyen..no es persze hasznos!
2011. jún. 24. 16:55
Amire akarjuk, arra van :)
2. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - AndR3a)
2011. jún. 24. 16:53
Semmire nincs, legfőképpen Élni, a szó legnemesebb értelmében.
2011. jún. 24. 16:50
Ti,hogy oldjátok meg az időbeosztást, mindenre van időtök?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook