Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek a hűségről :) fórum

Idézetek a hűségről :) (fórumjáték)


2022. febr. 26. 06:53

Ha csak egyszer tiszta szívedből mondod: "szeretlek", ez többet ér, mintha százszor elismétled: "örökké hű leszek hozzád". Ebben az egy szóban, ebben az érzésben minden hűség benne van. Ez az érzés kényszerít hűségre. Örök hűségre.


Csitáry-Hock Tamás

2022. febr. 23. 14:23

Már vénülő kezemmel

Fogom meg a kezedet,

Már vénülő szememmel

Őrizem a szemedet.


Nem tudom, miért, meddig

Maradok meg még neked,

De a kezedet fogom

S őrizem a szemedet.


Ady Endre

2022. jan. 29. 11:29

Mindannyian sebezhetőek vagyunk. Szükségünk van legalább egyvalakire, akivel megoszthatjuk a legnagyobb gondjainkat is - egy emberre, aki azt mondja: "Szeretlek és elfogadlak téged úgy, ahogy vagy, bármi is történjék."


Andrew Matthews

2022. jan. 28. 21:42

Ha csak egyszer tiszta szívedből mondod: "szeretlek", ez többet ér, mintha százszor elismétled: "örökké hű leszek hozzád". Ebben az egy szóban, ebben az érzésben minden hűség benne van. Ez az érzés kényszerít hűségre. Örök hűségre.


Csitáry-Hock Tamás

2022. jan. 28. 21:42

Már vénülő kezemmel

Fogom meg a kezedet,

Már vénülő szememmel

Őrizem a szemedet.


Nem tudom, miért, meddig

Maradok meg még neked,

De a kezedet fogom

S őrizem a szemedet.


Ady Endre

2022. jan. 26. 09:18

Én ezekben az idézetekben nem hiszek.


Mind szemfényvesztés.

De egy 80 éves bácsika már tud hűséges lenni.

Én még nem vagyok nyolcvan..-))

2022. jan. 25. 14:48

„Természetesen mindig ott a kísértés, ami azt akarja mondani neked, hogy máshol zöldebb a fű. Ennek ellenére nem kellene veszendőbe mennie olyan értékeknek, mint a hűség, az őszinteség, és annak, hogy kéz a kézben haladtok. Ennek akkor is így kell lennie, ha éppen nem úgy mennek a dolgok - sőt, akkor kell leginkább!”



Sebastian Vettel

2022. jan. 25. 14:47

„Én is írom énekem:

ha már szeretlek téged,

tedd könnyüvé énnekem

ezt a nehéz hűséget.”



József Attila

2022. jan. 25. 14:47

„Véleményem szerint a házasságban nem elviselni kell a másikat, hanem szeretni. Jogosan merül fel a kérdés: hogy lehet egy érzelmet dokumentálni? Honnan tudjam, hogy szeretni fogom-e 10 év múlva is? Lehet, hogy megváltozik? Honnan tudjam, milyen leszek 40 évesen? 80 évesen? Honnan tudjam, hogy kitartok-e mellette akkor is? Nem tudhatod. A hozzáállás az, ami számít. Azt, hogy szeretni fogod-e, nem lehet megjósolni. De azt eldöntheted, hogy mindent megteszel-e annak érdekében, hogy őt boldoggá tedd. Ha ezért mindennap teszel is, akkor nem lesz gond.”


Marie Clarence

2022. jan. 24. 20:28

Ha az emberrel jól bánnak, akkor hűséges tud lenni. Ez mind a magánéletre, mind a szakmai életre vonatkozik. A hűség válasz arra, amit kapsz.


Moór Marianna

2022. jan. 24. 20:27

Várj reám, s én megjövök.

Fordulj daccal el,

ha áltatják ösztönöd,

hogy: feledni kell...


Konsztantyin Szimonov

2022. jan. 24. 18:45

Mondd el, a hűséged mennyit ér!

Életet adnál az életért,

Mindenért vagy a semmiért,

Szavak nélküli esküért?

Mennyit adsz a szerelemért,

A becsületért, a hűségért,

Lelkedből fakadó forrásért?


Ossian

2022. jan. 24. 18:44

Nem szavakkal akarom meggyőzni arról, hogy a véleménye igazságtalan: nem fogadalmakkal akarom bebizonyítani az érzelmeim állhatatosságát. A viselkedésem lesz a szószólóm: a távollét, a távolság, az idő. Az majd bebizonyítja, hogy ha magát egyáltalán megérdemelheti valaki, én igenis megérdemlem.


Jane Austen

2022. jan. 24. 18:38

Néha kevés egy élet,

Néha elég egy perc

Ahhoz, hogy meghódítsd

Azt, akit majd a sírig ölelsz.


Magna Cum Laude

2022. jan. 24. 18:38

Szeretlek, szeretni is foglak,

Míg be nem dobnak egy jéghideg sírba.

De ha megtudom, hogy ott is van élet,

ott sem fogok mást szeretni,

egyedül csak téged.


Carol Bigley

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Tünci3)
2022. jan. 24. 18:36
😊
8. Scherlock (válaszként erre: 7. - 37e1ff8723)
2022. jan. 24. 18:34
:D
7. 37e1ff8723 (válaszként erre: 5. - Scherlock)
2022. jan. 24. 17:47
😈
6. Tünci3 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 17:22
Ez nagyon megható. ilyen az igaz barátság..
2022. jan. 24. 16:32

Ne paráználkodj!


Biblia

2022. jan. 24. 16:31

- A barátom nem jött vissza a rohamból, Sir. Kérek engedélyt kimenni, és megkeresni őt.

- Nem engedélyezem - mondta a tiszt - Nem akarom, hogy kockáztasd az életed egy olyan emberért, aki valószínűleg halott.

A katona ennek ellenére kiment, és egy óra múlva maga is halálosan megsebesülve, halott barátjának tetemét cipelve tért vissza. A tiszt dühöngött:

- Mondtam, hogy halott. Most aztán mindkettőt elvesztettem. Mondd, volt annak valami értelme, hogy kimenj, és becipelj egy holttestet?

- Ó, persze, hogy volt, Sir - válaszolta a haldokló - Amikor megtaláltam, még élt. És azt mondta nekem: "Jack, biztos voltam benne, hogy értem jössz."


Anthony de Mello

2022. jan. 24. 16:31

A szeretet művészet: (...)

szeretni anélkül, hogy uralkodnánk, (...)

közel lenni anélkül, hogy elnyomnánk,

szabadságot adni anélkül, hogy elhagynánk.


Jörg Zink

2022. jan. 24. 16:31

Ha csak egyszer tiszta szívedből mondod: "szeretlek", ez többet ér, mintha százszor elismétled: "örökké hű leszek hozzád". Ebben az egy szóban, ebben az érzésben minden hűség benne van. Ez az érzés kényszerít hűségre. Örök hűségre.


Csitáry-Hock Tamás

2022. jan. 24. 16:30

Már vénülő kezemmel

Fogom meg a kezedet,

Már vénülő szememmel

Őrizem a szemedet.


Nem tudom, miért, meddig

Maradok meg még neked,

De a kezedet fogom

S őrizem a szemedet.


Ady Endre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook