Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idézet, amit Te nagyon szeretsz fórum

Idézet, amit Te nagyon szeretsz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
67. omaja
2011. júl. 28. 10:40

"Ha valaki egyszer megkérdezné,

része vagy -e az életemnek. . .

Csak ránéznék, elmosolyodnék, és

Azt felelném:Igen a legjobb része. " Cris Gallatin

66. omaja
2011. júl. 28. 10:39

Isten minden nap ad nekünk egy pillanatot, amikor megváltoztathatunk mindent, ami boldogtalanná tesz. S mi minden nap úgy teszünk, mintha nem vennénk észre ezt a pillanatot, mintha nem is létezne, mintha a ma ugyanolyan lenne, mint a tegnap, és semmiben sem különbözne a holnaptól.

De aki résen van, az észre fogja venni a mágikus pillanatot.

Bármikor meglephet minket: reggel, amikor bedugjuk a kulcsot a zárba, vagy az ebéd utáni csöndben, és a nap bármelyik percében, amelyik nem látszik különbözőnek a többitől. Mert ez a pillanat létezik, és ebben a pillanatban a csillagok minden ereje belénk száll, és segítségükkel csodákra leszünk képesek. "

(Paulo Coelho)

65. omaja
2011. júl. 28. 10:39

Ha egyszer leejtem és millió apró darabra törik, ami nagyon kedves nekem, segítesz majd megragasztani?

Ha egyszer visszanézel a parton és rádöbbensz, hogy már régóta csak a Te lábad hagy nyomot a homokban, akkor visszaszaladsz-e kétségbeesve, hogy megtalálj?

64. omaja
2011. júl. 28. 10:37
"A legfontosabb találkozásokat a lelkek előre megbeszélik egymással, amikor a testek még nem is látták egymást."Paulo Coelho - Tizenegy perc
2010. okt. 26. 20:48
"Az élet olyan, mint a bonbon, sose tudhatod mit veszel ki belőle..."(Forrest Gump)
2010. júl. 10. 07:08

"Kaktusznak lenni könnyű.

Nyers erővel ellökni magadtól mindenkit,

vastag falakat felhúzni könnyű.

De odaadni azt, ami vagy,

kinyílni a világra, és megélni a saját teljességedet,

vállalni azt, hogy rád taposhatnak ...

nos, ehhez kell az erő."

61. Castellina (válaszként erre: 60. - D345cbf72a)
2010. júl. 6. 10:59
ez tök jó!
2010. júl. 6. 06:08

"Amikor megjelenik a lehetőség, más formában kínálkozik fel és más irányból jön, mint ahonnan várjuk. Ez mindig így van a lehetőséggel: ez az ő furfangja. Megvan az a ravasz szokása, hogy a hátsó ajtón surranjon be, és gyakran szerencsétlenségnek, vagy vereségnek álcázza magát. Talán ez a magyarázata, hogy olyan sokan vannak, akik nem képesek felismerni, amikor megjelenik."


(Napoleon Hill)

2010. jún. 29. 05:53
Az egyik kedvenc idézetem, ami szerintem nagyon igaz: "Adj hatalmat valaki kezébe és megismered milyen..."
2010. jún. 29. 05:51

Egy ölelés ideális ajándék. Mindenkire illik a mérete, és senki se ellenzi, ha továbbadják.



Aki megismer sosem felejt el, aki elfelejt sosem ismert meg!


Az idő minden sebet begyógyít, de nem végez plasztikai műtétet.


Amikor igazam van, senki sem emlékszik rá. Amikor tévedek, senki sem felejti el.


What was written will come to pass. - Ami meg van írva, az be is következik.


A bizalom olyan luxus, amiért mindig túl drágán kell fizetni.


Ha az út, amelyen jársz, állandóan fájdalmat okoz neked, akkor az nem a te utad.

2010. jún. 29. 05:41

A szerelem két ember szerződése egymás túlbecsülésére.


A szerelemben a legnagyobb bölcsesség, hogy tudjunk várni.



A szeretetet nem a szavak, hanem a tettek bizonyítják.


A szerelemre vágyás még nem szerelem. De a szerelemtől való félelem már az.

2010. ápr. 27. 13:44
"Hát ilyen volt a Te arcod. Visszatükröződött és megszépült benne a világ." (Philip Beard- Kedves Zoe! Egy kamasz lány naplója)
2010. márc. 7. 10:27
"Life’s a gift, we dont choose how we livin, I thank the Lord every night Im still here livin"(Master P & Romeo-Let the kids grow)
2010. márc. 4. 06:45

Ha egy szép élet vágyát õrzöd, a múlttal nem szabad törõdnöd,

s mindig úgy tégy, ha veszteség ér, mintha ujjászülten élnél;

Mit akar?-kérd meg minden naptól, és minden nap felel majd akkor;

Tetteidnek tudjál örülni, más tetteit tudd megbecsülni;

fõként ne gyûlölj egy embert se, s a többit hagyd az Úristenre."

( Goethe: Életszabály)

2009. dec. 20. 15:13

Ismét egy filmes idézet a szabadság himnusza c. filmből:


"A házasság és az egészség ikerpár, elválaszthatatlan.

Az agglegény elfonnyad és meghal a láb- és hónaljszagú szobájában."

2009. dec. 20. 01:36

Két karodban gyermek vagyok,

hallgatag.

Két karomban gyermek vagy te,

hallgatlak.

Két karoddal átölelsz te,

ha félek.

Két karommal átölellek

s nem félek.

Radnóti Miklós

51. mama_gold (válaszként erre: 50. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 12. 15:00

Külön köszönöm:))

Egyébként én igazán úgy szeretném, hogy leírják eredetiben és utána magyarul (hogy a tanulatlan is had tanuljon:DD)

50. cbae83ef4f (válaszként erre: 49. - Mama_gold)
2009. dec. 12. 12:57

Bocsánatot kérek, igazad van, figyelmetlen voltam.

-------------------

"Én tudom mi az, fiatalnak lenni, de te nem tudod, mi az öregnek lenni." (Orson Welles)

49. mama_gold (válaszként erre: 48. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 12. 12:24
nem lehetne magyarul? Nem beszélem ilyen szinten a nyelvet.
2009. dec. 12. 00:54
"I know what is to be young but you don't know what is to be old." (Orson Welles)
2009. dec. 11. 23:55
"Az érzelmeknek hatalmuk van, az emberek éppen ezért félnek tőlük. S mint általában, ha valami fölött nincs biztos uralmunk, az érzéseket is megpróbáljuk elfojtani, tagadni, megpróbáljuk kisebbíteni jelentőségüket."
2009. dec. 10. 16:11

"A kedves szavak röviden és könnyen kiejthetőek,de visszhangjuk messzire eljut..."

Teréz Anya


"Isten nem mindig akkor jön amikor szeretnénk,de mindig időben érkezik..."

Doki

2009. okt. 27. 10:53
• „Furcsa, hogy a jelek hová vezetik az embert. Csak ritkán visznek oda ahova gondolnád, de mindig oda ahová tartozol!”
2009. okt. 27. 10:12

• Olykor mindnyájunkat elfog a kétségbeesés, s ha legyőzzük, akkor jövünk rá, hogy milyen erősek is vagyunk valójában. - Született feleségek-


• Aki félelemben él, nem is él igazán. Mindig is lesznek olyanok, akik szembeszállnak a félelemmel, és mindig lesznek olyanok, akik inkább elmenekülnek. - Született feleségek-


• És mi van, ha feltesszük magunknak a kérdést, és azt a választ kapjuk, amit reméltünk? Hát, ott kezdődik a boldogság. - Született feleségek-

2009. okt. 27. 09:48

Semmi sem tart örökké. Eljön az idő, amikor mindannyiunknak búcsút kell venni a világtól, amit ismertünk. Búcsút mindentől, amit magától értetődőnek tartottunk. Búcsút azoktól, akikről azt hittük, sosem hagynak el. És mikor ezek a változások végre szemet szúrnak, mikor az ismerős távozik, és az ismeretlen átveszi helyét, mi mindannyian csupán annyit tehetünk, hogy így köszöntjük: Isten hozott. (Született feleségek)


Minden egyes új nap új hazugságok garmadával köszönt be, de mind közül azok a legrosszabbak, amiket magunkanak mondogatunk elalvás előtt. Amiket belesuttogunk a sötétbe, próbálván meggyőzni magunkat, hogy boldogok vagyunk, hogy ő boldog, hogy megváltozhatunk, vagy hogy ő változtat a döntésén, azzal hitegetjük magunkat hogy képesek vagyunk együtt élni a bűneinkkel, vagy hogy képesek vagyunk ő nelküle élni. Igen minden este elalvás előtt hazudunk saját magunknak kétségbeesetten és elszántan remélve , hogy mire jő a reggel minden valóra válik. (Született feleségek)

2009. okt. 27. 09:41

A legtöbb ember azt gondolja, hogy ha őszinte, akkor ezzel mások visszaélhetnek. Pedig ez nem így van. Ha én őszinte vagyok, és kimondom, ami velem történt, megszabadulok a tehertől. Egy. Kettő: ha valaki ezt így vagy úgy kiferdíti, és elmondja másnak, akkor abból megtudom, hogy valójában milyen ember. (Csernus)


Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát. Bátorság, csaknem hősiesség. A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól. Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja titkát. Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle (Márai Sándor)


"Sodor az ár, boldogság vár" (Something new c. filmből)


Hagyd ezt abba, ne gondold mindig azt, hogy zavarsz, ne érezd örökké feszélyezve magad! Ha valakinek nem tetszik, majd szól. Ha meg nem mer szólni, az az ő baja.

(Paulo Coelho)


Hittel tedd meg az első lépést! Nem kell hozzá látnod az egész lépcsőt, csak az első lépcsőfokot. (Martin Luther King)

41. ikee
2009. okt. 27. 08:47

"Egy tanács: Vigyázz magadra!

Egy kérés: Ne változz meg!

Egy kívánság: Ne felejts el!

Egy hazugság: Nem szeretlek!

És egy igazság:

Borzasztóan hiányzol!”


"Hiányzik az érzés, mit melletted éreztem,

Hiányzik az idő, mit veled tölthettem,

Hiányzik amit adtam, s amit cserébe kaptam,

Hiányoznak az emlékek

és a veled töltött gyönyörű szép percek"


"Szeretni annyi, mint feledni és elengedni"


"Van, hogy eljön az a pont, hogy egyszerûen csak szerelmes vagy valakibe. Nem azért, mert az a valaki jó vagy rossz, nem azért, mert valamilyen. Egyszerûen csak szereted. És még csak azt sem jelenti, hogy onnantól fogva ásó, kapa, nagyharang. Ahogy azt sem, hogy soha nem fogjátok megbántani egymást. Egyszerûen azt jelenti, hogy szerelmes vagy, szereted szívedből. Néha azért, amilyen, néha pont annak ellenére. És tudod, hogy az a valaki is szeret téged, néha azért, aki vagy, néha meg pont annak ellenére. "



"Egy mosoly, amit kéretlenül, önzetlenül adnak, megváltoztathatja a napodat. Akár az egész életedet is."



"Amit nem fejeznek be megfelelő helyen és időben, örök időkre befejezetlen marad."


"Emberek között, akik egyszer szerették egymást, s aztán elmentek egymástól, marad valamilyen kegyetlen, minden írott szerződésnél és ünnepélyes eskünél keményebb kötés, mely ellen nem tudnak vétkezni, akkor sem, ha akarnak"

.....


"Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya, mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd."


"Nagyot dobbant a szívem, de nem akartam hinni neki. Már úgy éreztem, hogy megszabadultam mindentől, visszatérhetek a világba, és újra részt vehetek benne. Túl vagyok a nehezén - bár még hiányzik...."


"Viszontlátásra, - mondom, és megyek.

Robognak vonatok és életek -

Bennem, legbelül valami remeg.

Mert nem tudom,

Sohasem tudhatom:

Szoríthatom-e még

Azt a kezet, amit elengedek"

2009. okt. 26. 23:25

Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és ha nem találjuk, csak remélhetjük, hogy ő talál meg minket.


-Született feleségek-

39. abe2239a42 (válaszként erre: 34. - Mama_gold)
2009. okt. 26. 23:08
Nem én nem láttam a filmet,de ezek után szívesen megnézném...
2009. okt. 26. 22:34
,,,chi trova un amico trova un tesoro..........
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook