Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Identity fórum

Identity (beszélgetős fórum)


1 2
45. 61fc1393dd (válaszként erre: 44. - Basset)
2011. máj. 14. 09:33
El kell dönteni, hogy mikor szánok rá kb. 2 órát. A legnehezebb játékosokat találni... az viszont igaz. Már gondoltam arra is, hogy egy másik pörgősebb játékkal kombinálni. Valószínű azért ilyen drága, mert már eleve számoltak azzal, hogy nem tucat játék lesz.
44. Basset (válaszként erre: 43. - 61fc1393dd)
2011. máj. 13. 08:24

Csak viccből írtam azt a szót... :) Bocsi! :)

Igazad van, nem ezért indult a fórum, engem az érdekel, kinek mit adott vagy nem a játék, ez a lényeg.

Szerintem én túl sokat vártam tőle, vagy nem is így képzeltem el, nem tudom, kicsit csalódtam benne, ez az igazság. De az is lehet, hogy a játékosok nem voltak a megfelelőek, ezt nem tudom. Érdekel más véleménye is.

Például volt-e olyan, aki a férjével, párjával játszott. Úgy gondolom (nem tudom, ez igaz-e), hogy vele más minőségű a kapcsolat, esetleg jobban (vagy éppen kevésbé) nyílunk meg előtte... Nálunk egy hete itt rostokol a játék a szekrényben, még nem sikerült időt szakítani rá, de mindenképpen szeretnék vele játszani egyet. :)

43. 61fc1393dd (válaszként erre: 41. - Basset)
2011. máj. 13. 07:18

Nem szokásom kijavítani másokat, most viszont mivel ezt nem csak mi olvassuk ezért mégis kérlek ezt vedd figyelembe:

design=dizájn(magyarul fonetikusan).

Lehet vitatkozni az árán, de szerintem nem a mi dolgunk eldönteni mennyit ér. Ha nem tetszik, nem kell játszani vele. Ez valóban nem egy átlagos társasjáték, néha bizony nem szórakoztató, inkább elgondolkodtató.

42. 6752c58fe3 (válaszként erre: 39. - Basset)
2011. máj. 7. 15:33
Ha nem sz@r könyveket vennél, akkor nem írnál ilyet, ha meg olyan kis semmiség lenne egy ilyen játékot megalkotni, akkor csinálnál magad. Csak ugye a fantáziád, tudásod kevés a kitalálóhoz képest, és ezt nem jó beismerni, a jogdíj pedig ennek is az elismerése lenne.
41. Basset (válaszként erre: 40. - 61fc1393dd)
2011. máj. 7. 09:26
Nagyon dezsinyes :) és valóban szép játék amúgy, meg biztos a levédéshez is egy csomó pénz kellett - nem tudhatom. Kíváncsi vagyok, mennyi pénzt látnak ebből a valódi ötletgazdák, akik kifejlesztették, kitalálták az egészet. 10e Ft az még ma is elég sokat ér, nem? Hát, nem tudom...
40. 61fc1393dd (válaszként erre: 39. - Basset)
2011. máj. 6. 23:02

Persze mindent lehet igénytelenebbül is elkészíteni, de azért ne felejtsük el, hogy jobban eladható egy mutatós áru, és a figyelem felkeltés szempontjából sem utolsó a design.

Nagyon sok előkészület kell ahhoz, amig egy játék megjelenhet a piacon. És persze az sem olcsó.

39. Basset (válaszként erre: 38. - 6752c58fe3)
2011. máj. 5. 21:20
Elvileg igen, gyakorlatilag meg szerintem nincs olyan szellemileg értékes könyv se, ami 3-4e Ft-ot megér... Ok nélkül ennyire drágák a könyvek és ok nélkül 10e Ft ez a játékizé is.
38. 6752c58fe3 (válaszként erre: 7. - Basset)
2011. máj. 5. 20:58
Sztem jó, hogy nem lehet letölteni. Ez egy szellemi termék. Nyilván nem a papír drága. Ez kb. olyan, mintha azt mondanánk, hogy miért nem a nehéz könyv a drága, mert abban van a több papír. Ami rajta van, az számít.
37. 61fc1393dd (válaszként erre: 36. - Basset)
2011. máj. 5. 20:51
Mostanában mi is játszottunk egy jó barátommal kipróbáltuk. Úgy kellett figyelni az órára, mert max.1 óránk volt a játékra, és még folytattuk volna a beszélgetést. Minimum 2 óra kell a játékhoz, hogy lehessen értékelni a végeredményt. Szerveznek tanfolyamokat is játékvezetőknek, viszon nagyon sokba kerül és azért, hogy egy évben párszor elővegyük, kicsit húzós az ár, és a játék sem olcsó.
36. Basset
2011. ápr. 17. 22:24

Na, végre kipróbáltam!

Elég érdekes játék... 9-en jöttünk össze a végére, ebből egy házaspár volt, 3 fiú, 6 lány. Nem tudom, ez fontos-e. Elég jól ismerjük egymást úgy általában (vagyis azt gondoljuk). Igazából azért akartuk annyira ebbe a közösségbe behozni ezt a játékot, hogy kicsit megnyíljunk egymás előtt - nos, ez nem sikerült... A szabályokat a játék közben elvetettük/megváltoztattuk, pl. a bölcsességkártyákkal nem tudtunk mit kezdeni, szerintem annak nincs sok értelme (érdekes, hogy mégis abból van a legtöbb, 3-szor annyi, mint a többiből), így azokat nem nagyon húzgáltuk. Természetesen nem beszéltünk 5 percig egy témáról, pár szó csak, pörgettük a játékot. Talán épp ezért nem is volt őszinte és célravezető az egész. Nekem az tűnt fel, hogy a többiek kártyáit jobb volt hallgatni, mint a sajátomra válaszolni. Néha jöttek olyan kérdések, amikre alapból nem akartam válaszolni (szülőkről), olyanok, amire előttük nem és olyanok, amikre azért nem, mert úgy gondoltam, nem is érdekli őket. Amikor olyat húztunk, hogy beszéljünk egy másik emberről, akkor a pár a párjukról mesélt - nem extra -, a többiek meg kipécéztek egy csajt és róla, de ez nem szemétség volt, hanem vicces - szóval ez se volt szerintem őszinte. És a legtöbb gázos kérdést csuklóból passzoltuk, pl. mit nem kedvelsz ebben/abban, milyen szerinted ez vagy az - lényeg, hogy próbáljuk tapintatosan, ez az, ami nekünk szerintem nagyon nem megy.

A játékból nekem az jött le, hogy mi (= csoport) nem vagyunk (és sosem leszünk) egymáshoz valóban őszinték.


Hét, amúgy meg tetszik, és most azon ügyködöm, hogy a férjemmel kipróbáljuk. Erre azért nagyon kíváncsi vagyok. :) Ti játszottátok már a párotokkal?

35. 61fc1393dd (válaszként erre: 34. - Basset)
2011. márc. 21. 23:44
Szerintem ezt a játékot nem lehet 40 embernek pár óra alatt lejátszani,de esetleg több napig is folytatható. Végülis nincs meghatározva szigorú szabályként mikor legyen vége.
34. Basset (válaszként erre: 32. - Árnyjáték)
2011. márc. 17. 20:39
huh, látszik, hogy még sose játszottam. Egy kb. 40 fős bandának kéne valami közösségkovácsolós-beszélős játék, és arra gondoltam, ezt át lehetne úgy machinálni, hogy ne legyen egész napos :) de sok mindent megtudjunk egymásról. akár gázos dolgokat is. - ez lenne a lényég igazából... hogy a gázos dolgok napvilágra kerüljenek. Valami ötlet? akár más játékkal?
33. Basset (válaszként erre: 31. - 61fc1393dd)
2011. márc. 17. 20:38
most lebuktam... :)
2011. márc. 17. 20:02

Szerintem 40 ember,az legalább egy egész napos játék:)

Ha mindenki minden kérdésnél csak 5 percet beszél...

És van pár kategória.

Nem győznétek kivárni:)

31. 61fc1393dd (válaszként erre: 29. - Basset)
2011. márc. 17. 19:55
...bocs csak nem te vagy Ali baba????:-) Ő jutott eszembe, és a 40 rablóval játszanál???
30. 61fc1393dd (válaszként erre: 29. - Basset)
2011. márc. 17. 19:54
Szia! Ezt nem tudom, 40? az nagyon sok, szerintem nem lehet...
29. Basset
2011. márc. 17. 12:08
Maximum hány ember játszhatja ezt? Lehet valahogy úgy átvariálni, hogy 40 tudja használni?
28. 61fc1393dd (válaszként erre: 27. - Basset)
2011. márc. 10. 09:02
Magamról tudok meg érdekes dolgokat, amit nem is gondoltam volna...szerintem ez jó, mert így tudom alakítani a másikhoz való viszonyomat...
27. Basset (válaszként erre: 26. - 61fc1393dd)
2011. márc. 9. 22:29

Értem. És inkább a másikról tudsz meg dolgokat - és ez a jobb benne, vagy inkább magadról, és ez?

Egy barátnőmnek van játéka, már szervezzük a partyt... :)

2011. márc. 9. 16:57

Vannak különböző kártyák amelyek pszichológiai témájú feladatokat adnak. Beszélni kell kb. 5 percig egy témáról, amit a megadott kupacból húzol tetszőleges helyről. A játéktáblán egy általad kiválasztott bábu (szines kavics) segítségével lépsz annyit amennyit a dobókockával dobtál.De csak egyirányban mozoghatsz, az óramutató járásával megegyezően. A mezőkön a témakártyák betüi vannak, amelyikre lépsz abból a kupacból húzol.


A játék kb. 2 órát tart, a megválaszolt kártyáidat összegyüjtöd a játék alatt és a végén átnézed az egészet, és levonod a tanulságot...


Egész érdekes dolgok jöttek ki, de ezt hadd ne részletezzem...


Kb. ennyit tudtam írni a játékról.

25. Basset
2011. márc. 8. 19:59

Bocsi, de sokáig nem érkezett komment és kitöröltem a kedvenceim közül. Most, látom, megint beindult a fórum.

négyLM, mesélj, milyen volt!


(Ja, és játékom még mindig nincs... :( )

24. 61fc1393dd (válaszként erre: 20. - Árnyjáték)
2011. márc. 8. 19:49
Úgy adódott, hogy a múlt héten sikerült összehozni egy játékot. Egészen belemerültem, érdekes volt.
23. 61fc1393dd (válaszként erre: 22. - Árnyjáték)
2011. márc. 4. 15:59
Sok ember nem mer kinyílni mások előtt, ez teljesen elfogadható. Azért tudom, hogy szeret és őszinte ha együtt vagyunk, csak nem érdekli ez a játék.
22. árnyjáték (válaszként erre: 21. - 61fc1393dd)
2011. febr. 28. 19:02

Hát ez érdekes...

Én szeretem tudni mit akar a másik,mik az álmai vagy éppen félelmei.

De elfogadom,hogy nem mindenki van így ezzel,nem vagyunk egyformák.

Pedig az őszinteség közelebb hozná az embereket....vagy éppen ellenkezőleg?.....

2011. febr. 28. 16:56
...akkor már van egy jelentkező:-). Próbáltam a családot is bevonni, de mikor megtudták miről szól, rögtön visszakoztak. Az egyik meg is jegyezte, hogy jobb ha nem tudják meg mire is gondol valójában...
20. árnyjáték (válaszként erre: 19. - 61fc1393dd)
2011. febr. 27. 06:32

Lehet én is hiába venném meg...

Bár barátokkal,családdal is lehet nem csak a párunkkal.

Én játszanék veled:)

19. 61fc1393dd (válaszként erre: 18. - Árnyjáték)
2011. febr. 25. 15:41
A társasjáték nekem meg van, csak nincs kivel játsszak!
2011. febr. 24. 16:46

Utána néztem ennek a társasnak és nagyon jónak találom,főleg a mi esetünkben,ahol nagyon hiányzik a kommunikáció.

Mihelyt tudom megveszem,feltéve ha addig együtt leszünk még...

2011. febr. 22. 15:50
Aki ismeri ezt a pszichológiai társasjátékot, kérem, hogy mondja el a véleményét.
16. 43287dec91 (válaszként erre: 15. - Basset)
2010. ápr. 24. 20:00
hát elég kevesen vannak akik idegen előtt megnyílnak, de azt mondják sokkal egyszerűbb, mert ők nem ismernek...nem tudom én képes lennék-e rá, a férjem tuti nem...
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook