Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ideiglenes sztómával hogyan regenerálható a vastagbél? fórum

Ideiglenes sztómával hogyan regenerálható a vastagbél? (tudásbázis kérdés)


4. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - TrueT)
2021. dec. 14. 23:35
A vastagbél belső hámja magától is regenerálódik időről időre. Ebben biztosan segít, ha egy időre mentesül. Viszont maga bél viszont nem igazán tud regenerálódni legjobb tudomásom szerint.
2021. dec. 14. 10:01
Csináltassatok gyorsan ételallergia vizsgálatot ha eddig nem volt. Olyat, ami 200 ételre nézi az ellenanyagokat. Sajnos nem tb támogatott de ilyen esetben nagyon fontos . A fel nem ismert ételallergia bizony csinálhat bélgyulladást, amire régen azt mondták, hogy ismeretlen eredetű. Nem minden esetben hasmenés a fő tünet, hanem számos más, amire csak később jön rá az ember, amikor a diéta után elmúlnak. Talán nem derül ki minden de néha nagyon furcsa eredménye lehet és az ezt követő diéta szinte minden panaszt el tud tüntetni. Gyógyulást kívánok!
2021. dec. 14. 09:03

Szia!


Hasonló dologgal küzdőm, bár nekem időszakos bélgyulladásaim vannak. Még nincs meg az oka miért gyullad a belem, nekem (is) egy szakaszom kitágult, de a gyulladások már máshol is jelentkeznek, épp ez miatt nem értek egyet a gasztrossal. Nálam is felmerült a bél rezekció, de a sebésszel egyhangon pendülünk, szerinte sincs értelme kivenni egyenlőre a kitágult szakaszt,mert a gyulladásaim nem fognak megszünni. Szerinte is autoimmun eredetű.


Én nem vállatam így egyenlőre a műtétet, a sebész is lebeszélt róla,mivel hajlamos vagyok az összenővésekre nekem biztosan állandó stomazsák lenne.

Viszont a kitágult szakaszt a további gyulladások fenyegetik,ami így egyszer kilukadhat.


Sajnos a kitágult bélszakasszal nem lehet mit kezdeni, helyre hozni sem. Az a szakasz már nem tud rendesen működni.

2021. dec. 14. 08:27

Sziasztok!

Egy számomra nagyon fontos kérdésem lenne most felétek. Nem rég 1 hónapja ideiglenes sztómát helyeztek be. Az orvos teljes vastagbél eltávolítást tervezne, amennyiben a vastagbelem nem regenerálódik legalább a felszálló, a haránt szerintem kérdéses de a leszálló biztos eltávolításra kerül. Eredetileg félre diagnosztizáltak 12 évig és hirschsprung kórom van, de a félre kezelések teljesen kitágították a vastagbelet.

Próbáltam utána nézni és talán az aminosavak, kollagén, vitamin és ásványi anyagok, azok amik segíthetik a bél regenerálódását. Esetleg Ti tudtok még valami hasonlót?

Segítő válaszotokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook