Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idegrendszert meglehet erősíteni valahogy?Vitaminokkal stb. fórum

Idegrendszert meglehet erősíteni valahogy?Vitaminokkal stb. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
49. drnéni (válaszként erre: 47. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 5. 20:58
Szakmai ártalom. És nem bírom elnézni, ha nekimennek annak, aki segítségre szorul. Bocs.
48. drnéni (válaszként erre: 33. - 9778ca1817)
2008. aug. 5. 20:57
Az nem fog felőrlődni a strapában, aki kibeszéli, aki segítséget kér és elfogad, még ha virtuálisat is. Aki játssza a keményet, összeszorított foggal vigyorog, mert ő erős, az kiég.
47. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 46. - Drnéni)
2008. aug. 5. 20:54
Lehet. Pedig kevesebb benne a kioktatás, mint ebben :))
46. drnéni (válaszként erre: 44. - 4e57a2f552)
2008. aug. 5. 20:53
Na egy ilyen választól én biztos kiakadnék. Ez a "látod, mindenki vígan megcsinálja, csak te vagy béna" sugallat teszi be a kiskaput a depiseknél.
45. 5bbbcb438b (válaszként erre: 41. - Emrus)
2008. aug. 5. 20:47
Igen. 3-4 hete szedem, azóta az emésztési gondjaim javultak.
44. 4e57a2f552 (válaszként erre: 31. - Lizabella)
2008. aug. 5. 14:48

Szia!

Egy régi kolléganőm mindig azt mondta: "Mindenkinek annyi dolga van , amennyit csinál magának!"

Szerintem Neked a dolgokhoz való hozzáálásod nem jó.Változtasd meg és nézd mindennek a jó oldalát! Annyira pesszimista vagy, hogy ez borzasztó!

Ha reggel egyedül mégsem tudsz elmenni, kapd össze a gyerkőcöket és menjetek el csak úgy! A gyereknevelés nem arról szól, hogy mindent fel kell adni.Ez az időszak az övék!

Szervezd át a napjaidat. Ne kelljen minden áldott nap főzni és vásárolni.Örömmel olvass meséket, verseket és játssz! Jusson időd a hobbidra és magadra. Ha a párod alig van otthon - tapasztalatból tudom milyen nehéz így - gondolj arra azért dolgozik annyit, hogy Te nyugodtan nevelhessed a 2 kis lurkót.Biztosan nem fog egész életében ennyit távol lenni ,hiszen később még nagyobb szükségetek lesz Rá. Ha ovi, suli jön és Te is dolgozol , Neki is kell lazítani és senki sem gép, hogy örökké bírja a strapát! Ezeket a dolgokat bizony meg kell beszélni. Biztos, hogy a gyerőcök is igényt tartanának apára...Nem irigyellek, mert ez nehéz időszak, de biztosan nem lesz mindig így! Tudom nem vigasz, de mi is sokan végigcsináltuk ezt, sokkal rosszabb körülmények között! Gondold végig a dolgaidat és rakd rendbe!! Csak pozitívan!!! :))

2008. aug. 5. 12:32
mit értesz azon, hogy gyenge az idegrendszered? Összerezzensz? Nem bírod a stresszt? Sírógörcseid vannak?
2008. aug. 5. 12:30
a legjobb immunrendszer erősítő szerintem a rendszeres mozgás, sportolás a megfelelő vitamindús táplálkozással
41. emrus (válaszként erre: 40. - 5bbbcb438b)
2008. aug. 5. 07:21
És van már pozitív élményed?
40. 5bbbcb438b (válaszként erre: 18. - Emrus)
2008. aug. 3. 20:13
Több féle lehetőség van rá. Megfelelő táplálkozás (sok zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű gabona, kevés hús, tej, semmi cukor, finomliszt, stb.), elegendő alvás, testmozgás és pihenés, tiszta levegőn végzett légzőgyakorlatok, pozitív lelki beállítódás, minél kevesebb méreg a környezetben - ez az alap. Gyakran ez még mindig nem elegendő, meg hát valljuk be, nem mindent tudunk betartani, ilyenkor lúgosító szereket kell szedni. Én is több félét ismerek, de egy svájci por mellett tettem le a voksom, mert nekem az a legolcsóbb és legkönnyebben használható.
39. emrus (válaszként erre: 33. - 9778ca1817)
2008. aug. 3. 08:30
Hát én ezt nem kényeskedésnek,nevezném, hanem egy kétségbeesett kérésnek. És , ha legalább egy hónapra ki tudna kerülni a múkuskerékből, helyre jönne az egészsége, ha csak egy hónapig nyugija lenne, nem kellene semmilyen szer. Minden évben kellene erre legalább egy hónap, de gondolom erre, se pénz, se lehetőség és ilyenkor jön, hogy amikor már nincs tovább, akkor jön a kényszer, viszi a mentő a pszihiátriára, és ott minimum egy hónap. És addíg mi lesz a gyerekekkel?
38. emrus (válaszként erre: 21. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 3. 08:18
Kösz, hogy szólsz, már éppen készültem elkövetni ezt a ballépést.
37. Icus (válaszként erre: 31. - Lizabella)
2008. aug. 3. 08:00

Ahogy látom a képeken 2 pici gyermeked van és fiatalon 27 évesen vagy otthon egyedül. SOkan felhördülnek akik ezt nem "igy " élik meg.

Én a nagyfiamnál voltam előszőr "ebben az állapotban". Én 25 évesen szültem. Panelban lakunk. Reggel 8-9re én már megfőztem, kimostam, felporszívóztam, utána pedig nem igazán tudtam magammal mit kezdeni. Sétáltunk, játszótereztünk a fiammal, de a sok anyuka az "okos" gyerekével és "zseni" gyerekével kiakasztott. Agyilag én teljesen leépültem, idegileg kivoltam és csak egy kinlódás volt otthon. Amikor visszamentem dolgozni, szinte napról-napra kivirultam és nagy nehezen sikerült felzárkoznom a normális emberek szintjére. A másodikkal 33 éves voltam és elkezdtem a főiskolát, szinte repültek az évek és én is másként éltem meg a dolgokat. Nem voltam állandóan a gyerekkel a férjemnek is ki kellett vennie a részét a munkából, neki is többet kellett lennie a gyerekekkel. Eljutottam fittnes terembe is. Kimondottan jót tett. Aztán vége a sulinak és a férjem ismét magamra hagyott a gyerekekkel és dolgozott látástól-mikulásig, hogy "nekünk" jobb legyen. Eredmény?: Én teljesen kikkészülte, "pánikbetégség" szerűségem lett, a férjem cukor beteg lett... Igy kénytelenek lettünk váltani. Többet foglalkozni magunkkal és egymással is. Lassan 1,5 éve próbálom én is helyre tenni magam, de ez csak úgy megy, hogy a férjem mellém állt teljesen :))


Neked is szt ajánlom, üljetek le és beszéljétek meg a dolgokat, még mielőtt nagyobb bajok lesznek. Ha, 10-re megy a férjed, menj el akkor reggel usziba vagy konditerembe egy héten 3-4 szer. Oda eltudsz menni a reggeli órákban is ilyenkor legalább kevesebben is vannak, hidd el megérei, csak az sokat segít, hogy egyedül kimozdulsz, probáld ki:))

36. Ne add fel (válaszként erre: 31. - Lizabella)
2008. aug. 3. 07:25

Mozogj, és próbáld a fejedet másra használni. A lényeg, hogy ne sajnáld magad! Attól csak rosszabb lesz neked és a családodnak is.

Sokan vannak hasonló vagy ennél még rosszabb helyzetben.

35. Ne add fel (válaszként erre: 25. - Icus)
2008. aug. 3. 07:23
Az előzőt a hozzászólásodhoz írtam, bocsi a memóriám:)))
2008. aug. 3. 07:22
Akkor még "aránylag" megúsztad. Nálam a hosszú távú nyugtató szedése nagyon komoly memória és hasonló problémát okozott az agyamnak. A funkciók károsodtak, a szövetek elhaltak. Senkinek nem ajánlom a kémiai anyagok szedését!
33. 9778ca1817 (válaszként erre: 31. - Lizabella)
2008. aug. 2. 22:03

Ez ilyen kismamás depresszió. De nyugodj meg, mert soha nem múlik el. Más is kel korán és dolgozik egész nap a munkahelyén, akár este 8-ig is. Utána hazamegy és ellátja a családot, aztán másnap folytatódik az egész mókuskerék elölről.

Vagy megszoksz, vagy megszöksz, de ne kényeskedj.

32. a9e1c02a7b (válaszként erre: 31. - Lizabella)
2008. aug. 2. 21:51
Ki érti? Nagyon is értem! Én is így vagyok vele. Bár az én fejemben azért még nem fordul meg "minden hülyeség", de a többi stimmel. A fáradtság, a kiabálás, a lelkifuri. Bár az utóbbi pár nap nem volt olyan vészes. Jó minőségű multivitamint mindenképpen szedjél szerintem. Az sokmindent megold.
2008. aug. 2. 14:27
Reggel 6 kor kelek,egész nap a kölykökkel vagyok,mert senki segítségem nincs.A párom éjfélkor jön haza,reggel 10 kor megy el.Se sport se magamra nincs időm csak sodródok a mindennapokban.ÉS nagyon fáradt vagyok....De aludni meg nem tudok.Már sok minden hülyeség megfordul a fejembe,csak vége legyen egyszer.Mindenből elegem van,de nagyon. Türelmetlen vagyok,viszont utána meg lelkiismeret furdalásom van,ha kiabáltam a gyerekkel.Kiérti ezt?
2008. aug. 2. 13:35
Egy másik fórumban olastam egy jó tippet: citromfű tea. Ömlesztett az igazi, a filteresben ki tudja, mi van. Én is vettem, mert néha rám jön az idegsokk. Igaz, ez csak tüneti kezelés, de legalább természetes. Persze, a megfelelő vitaminellátottság is alapvető.
29. emagdi
2008. aug. 2. 13:26
állítólag a lecitin is nagyon hasznos
28. Icus (válaszként erre: 10. - Lizabella)
2008. aug. 2. 13:07

Igen sajna ez nagyon ismerős:(( Én nagyon sokat "pánikolok" a gyerekeim miatt. Nehogy valami baleset érje őket, nehogy megtámadják, nehogy.... minden negatívúm eszembe jut, ami egy "normális embernek" nem jut az eszébe:( Ha valami negatív dolog ért, akkor éjjel többször végig játszom magamban, nehezen tudom feldolgozni a dolgokat:((

Amikor mozogsz akkor nem jár ilyeneken az agyad,szinte kitisztulsz:) próbáld ki. Konditeremban vagy otthon vagy csak egy erős séta lépcsőzés erejéig:))

27. Icus (válaszként erre: 26. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 2. 13:03
Muszáj volt:)) Én is kiprobáltam sok mindent, volt aminek éreztem a a hatását volt aminek nem:)) De, ezt már egy másik fórumon megbeszéltük:)) Most hál' Isten május eleje óta nem volt "ilyen " "rosszullétem":)) De, a tavalyi szörnyű volt. májusban kezdtem el nyugtatót szedni augusztusban kezdtem el leállni róla és valahogy az év végére sikerült "rendbe szednem magam":(( Ugyhogy én nem ajánlom a nyugtatot. A fórum kiirója, nagyon szimpatikus anyuka gyönyörű gyerekekkel:)) Van megoldás, csak a családnak is segíteni kell:)) Nekem ez a vélemény:))
26. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - Icus)
2008. aug. 2. 11:24

Ez a bajom a dokikkal! Mindenre valami bogyó, mert az legalább a tünetet kezeli. De hogy mik lesznek a mellékhatásai, mi lesz, ha abbahagyom, arra már nincs válasz.


Szuper, hogy volt erőd még a kellemetlenségek ellenére is átvészelni a kritikus időszakot. :)


A kád szupi klassz, én nem olvasni szoktam, hanem gyertyákat gyújtok, zenét hallgatok és csak úgy vagyok :)

25. Icus (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 2. 10:10

Igen , nekem is ez volt a tapasztalatom, amikor a dokik erőltették a nyugtatót. Én frontint szedtem :( De, harmadát annak amit a doki javasolt. Igy is a belsőfeszültség megmaradt csak szinte egy ködfelhőn át láttam magam és teljesen belassultam:( Azonkívűl a végén egyre csak emelni kellett az adagot mert nem tudtam aludni és amikor egy kicsit sikerült úgy keltem fel, mint akit agyon vertek:( Nagyon nehez tudtam leállni róla. Hetekig nem aludtam szinte semmit sem éjjel, ahogy elkezdetem rendszeresen gyalogolni javult a helyzet:))

Most már bizony végig alszom az éjszakákat és van hogy délután is tudok aludni pihenni. Én sokat olvasok az is nagyon segít:)) Befekszem egy forróvizzel teli kádba és olvasok, ilyenkor a férjem van a gyerekekkel, hogy én nyugodtan tudjak pihizni:))

2008. aug. 2. 09:38
Azt még elfelejtettem, hogy a heti 3-szori mozgás pl. aerobik nagyon hatékony az idegrendszerre.
23. Icus (válaszként erre: 12. - Emrus)
2008. aug. 2. 09:36
Szerintem pedig amig nem muszáj, ne menjen pszihiátriára és neszedje se az antidepresszánsokat se a nyugtatókat. Könnyen hozzászoksz a nyugtatókhoz és baromi nehéz leállni róla. Én is a futást úszást ajánlom. A gyaloglás is jó. Amikor engem is elkap ez az"ideg", bizony nyakamba veszem a várost és megyek és megyek. Most kaptam kölcsön szoba bicajt és azt tekerem ez is nagyon jó:)) Ugy van ahogy az KEA mondta, mire letekerem a 30percemet, folyik rolam a víz és csak az a lényeg ne essek össze:))
2008. aug. 2. 09:36
A MagneB6 rendszeres szedése nagyon fontos lehet. Én már 1 éve 2x1-et szedek, sokkal nyugodtabb kiegyensúlyozottabb vagyok, jobban alszom. Az idegeket feltétlenül támogatja.
21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - Emrus)
2008. aug. 2. 09:23

Nagyon sok mindennel, vannak kifejezetten ezt elősegítő termékek, pl. mikroalgák és még rengeteg mindent.

De még ezek is csődöt mondanak, ha az ember a táplálkzási szokásain nem változtat. Továbbá a stressz is savasít. Nézz utána, rengeteg anyag van a neten, kiadtak több könyvet is, pl. a Lúgosítás csodája. Akkor is működik a módszer, ha nem veszed meg a könyv által baromira istenített "zöld löttyöt".

20. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 19. - Emrus)
2008. aug. 2. 09:21

Számtalan dolog felboríthatja az alvásfázisokat. A változó kor még jóval odébb van, valószínűleg nem az okozta a nem alvásomat :))Egyébként már arra is léteznek hormonmentes, természetes készítmények, amelyek ezek mellékhatásait minimalizálják.


Az altatók viszont bizonyítottan felborítják az alvásfázisokat, függetlenül az életkortól.


Alváshiányon nem azt értettem, hogy egyáltalán semmit nem aludtam, hanem azt, hogy olyan rosszul, mitha egyáltalán nem aludtam volna.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook