Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hyla vizes porszívó fórum

Hyla vizes porszívó (beszélgetős fórum)


2014. jún. 30. 10:12

Sziasztok!


Pár napja találkoztam a HYLA-val és olyan csalódás volt a sok jóhír után, hogy muszáj volt keresni egy forum témát, hogy csak én gondolom így vagy mások is.


A készülékről rengeteg jót hallottam, azt is tudom, hogy kb 400eFt volt anno. Költsön kérem, mertem, mert igazán nagy teljesítményű porszívóra volt szükségem. Igazat megvalva a 1400W-os 14eFt zanussi alap porszívóm erőssebb :)


Hangosnak nem gondolnám, barátságos hangja volt. A tömege sem gond, hiszen el kell fogadni, hogy van benne víz rendesen. viszont a szőnyebdől egy kis száraz falavalat alig bírt kiszedni. Valóban szagtalan.


Ennek a porszívónak lélektanilag az árában van az ereje. Ha vaki elhiszi, hogy olyan csoda masina akkor nem fog sajnálni 400eFt-ot és küzdeni fog azért, hogy el fogadják mások is ezt az árat. A szeparátoros technika sem nagy valami, kérdezem a HYLA tulajdonosokat, hogy szerintük mivel másabb, mnt egy pár 10eFt-os vizes rendszerű porszívótól? Igazából semmivel. Egy egyszerű légszivaggyú nem porzsákon keresztül, hanem vízen keresztül szív. Ez jó, csak nem ér 400eFt-ot. Szőnyegtisztó, kiskefe, stb adaptert bármihez lehet kapni. A légtisztitás is elég kamu ízű. Szívja-szívja a levegőt, majd a vízen keresztül megszűri és kifúja. Azért egy lakás belterületében az ajtók nem zárnak olyan jól, vagyis az egész lakás egy légtér. Ráadásul a szívó oldal és a nyomó oldal között csak pár méter van. Ez azt jelenti önmagába kerin egy idő után és lehet hogy egy többszintes lakásnál ki sem cseréli a levegőt. Egy 3,5kW -os klímaberendezés képes kicserélni egy kb 50nm-es lakás levegőjét 30-40 perc alatt. Itt pedig 0,85kW-ról beszélünk. Egyszerüen a kellemes aroma illattól képesek vagyunk azt hinni, hogy minden tiszta. Azt is megjegyezném, hogy 1 g por képes elfeketíteni azt a 4 liter vizet. A porzsák ugyan ez, csak az nem látványos.


A legjobb szándék mellett írom le a racionális tényeket. Nem tetszik, hogy üzleti csoportok az emberek egészség fel mutatott hajlandóságát kihasználva keresnek pénzeket, becsapva őket. 400eFt-ért Karcher ipari porszívót lehet venni, ami a konyhaszerkényt is benyeli. Javaslatom egy jobb vizes porszvó, amiből a csúcskategória max 100eFt

24. hamyka (válaszként erre: 23. - Hamyka)
2013. febr. 3. 23:13
tapasztalatokra lennék még kíváncsi :)
23. hamyka (válaszként erre: 22. - Hamyka)
2013. febr. 3. 23:11

Best reisen (remélem jol írom/mondom a nevüket) anyu ment el ilyen bemutatóra nem én, kihuzták a számát vagy hogy volt, pontosan nem tudom mivel beszélték tele a fejét, mert nem voltam vele, 1x csak látom hogy jön haza nagy csomó cuccal, 2 hatalmas doboz volt asszem, egyikbe porszívó,másikba meg edény készlet volt, mindez kiskocsin na mind1, kiszámoltam hogy kb: 600 ezer ft a porszívó ára, anyu nem ismeri az euró jelét :( én ismerem látásból mikor kiszámoltam az árát majdnem gutát kaptam, de vissza lett nekik szolgáltatva, azt már nem tudom hogy, felhívtam őket talán hogy vigyék vissza ? na mind1, nem bontotuk fel, vissza vették, még kértek volna pénzt amiért elviszik, asszem ötezret akartak volna kérni, mondtuk nincs, és távoztak, nem szabad velük foglalkozzni!!


a Hylát meg a többi céget nem akarom lehúzni, de aki ügynökségen keresztül vesz akármit az nyúljon mélyen a zsebébe, boltba veszed meg onan az eladó tünhet el de könyörgöm!! ha van papirod róla hogy ott vetted van bizonyíték, és ez csak az én véleményem!! az emberek egyre csóróbbak lesznek!!


és még valami!! ( bár nem bemutatós meg porszívó téma ezt is csak azért írom le hogy nem szabad mindent elhinni):


család segítőnek sem szabad elhinni azt hogy majd ők segítenek, én rengeteg szídást kaptam tőlük, mindig azt szídják aki törekedne valamire na mnd1, hosszútörténet, és még valami: saját életedhez ne várjál külső segítséget mert csak rá fázol!!


na erről ennyit, vissza térve a porszívóra:


akkor milyet érdemes venni?

22. hamyka (válaszként erre: 20. - Trinity59)
2013. febr. 3. 22:59
nekem nincs egyik sem, ha te hozzáértöbb vagy szívesen veszem, persze mindegyiknek megvan a maga előnye hátránya, azt nem tudom hogy mik igazak a leírásból akkor derül ki minden mikor benne van az ember, sajnos elég sok a csaló, engem is loptak már meg, úgy hogy belefizettem és nem kaptam semmit, nem jelentettem fel az emberkét mert úgy is tagadna mindent, nekem meg nincs pénzem ügyvédet fogadni, nem nagy összegről van szó, asszem 5 ezer ft-ról, nem nagyon megyek már el ilyen bemútatóra és ellenségeket sem akarok, az nagyon jó lenne ha valaki ellenőrizné ezeket a bemutatósokat mert rengeteg velük a probléma, kávét sem kaptuk meg a múltkor, életkormba is kötötek már bele, nem akarom őket tönkre tenni de ez így nem jó ahogy csinálják :( pl-ul: Best reisen sem korrekt, remélem jól írom a nevüket mert van haonló nevű utazási iroda azzal ,,állítólag,, nincs gond, olyat is olvastam a panaszfal.hu oldalon hogy valakinek adtak kölcsönt mikor nincs is vagy alig van jövedelme, hálistennek ilyenbe nem volt részem, nekem olyan volt hogy a bank nem fogadta el, de montam/mondtuk az eladónak hogy ne bankon keresztül na mind1, közbe meg ugye felbontottam egyet a q10-ből, és azt ki kellett fizetni, és többé adta el ez gusztustalanság ez is, a vége az lett úgy kellett kölcsön kérni a szomszédtól, mindenkit nagyon szépen megkérek ha elmegy ilyen bemutatóra nagyon vigyázzon!!!! köszönöm a figyelmet
21. hamyka (válaszként erre: 18. - Taveni)
2013. febr. 3. 22:50

Not found


ilyenkor mi van? :D

2013. jan. 31. 14:04

Kedves Timcsi82!


Amiket leírtál a HYLÁRÓL az azt a gyanút sejteti, hogy a kötődésed a Lux márkához erősebb, mint egy normál felhasználóé.

Először is egy porszívó legfontosabb tulajdonsága nem az, hogy mekkora a szívóereje, hanem az, hogy mennyi szennyeződést fúj vissza a levegőbe. A HYLA szinte semmit, mert egyedüli szeparációs technológiájának köszönhetően (50 évre levédett) a vízben köti le az egészet. Az ÁNTSZ csak a Hylára adta meg Magyarországon a minősítési tanúsítványát, ezért is ajánlják asztma, allergia és légúti betegségek kezelésére, megelőzésére. Erre egyetlen egy porzsákos porszívó sem képes. Mindegy, hogy milyen porzsák és hány szűrő van benne, a kifújt levegő tele van szemmel nem látható allergénekkel, amelyeket porszívó nem szűr meg, csak cirkuláltatja azokat. Csak bele kell szagolni, és egyből nyilvánvalóvá válik a probléma.

A Lux is közel annyiba kerül és olyan hangos, viszont a járulékai kifizetésekor kiesik az ember szeme. Szűrők, porzsákok, áramfogyasztás és plusz a kettő között a hatékonyság óriási.

A HYLA csak 850W-ot fogyaszt, a szívó teljesítmény folyamatosan garantált,takarítása pormentes, egyszerű. A garancia is a minőséggel egyenesen arányos: 2+4 év. A porszívózás mellett még közel 20 funkcióra is képes, ami a kategóriájában páratlan. Volt és van szerencsém használni mindkét típust, ezért éreztem szükségesnek leírni a véleményemet szemben a Tiéddel.

19. hamyka (válaszként erre: 16. - Rozii)
2012. szept. 10. 21:44

szia!!


mi a fene?


csapvíz nem jó a hylába?

18. taveni
2012. szept. 10. 11:33

Ha érdekel valakit, akkor itt van egy nagyon érdekes kísérlet a HYLA-val, érdemes elolvasni:


[link]

2012. szept. 6. 12:01

Kedves Rozii!

Azt gondolom, helyesen szóltál,szerintem a Lux a legjobb porzsákos porszívó. mivel a HYLA vizes ezért nem lehet össze hasonlítani, csak beszélni egyikről és másikról.ez olyan mintha többféle autómárkát vetjük össze,és valaki a Mercédeszre, valaki az Opelre,és megint más a másik autóra teszi le a voksát, szerintem mindkettő megfelelő,és hogy ki.ki melyiket veszi az már az Ő kompetenciája. A HYLA mint szeparációs technológia messze kiemelkedik,a vizes rendszerek közül.valójában ez is emberfüggő mint minden.azok a személyek akik megveszik de nem használják, az nem szép,hogy valótlan dolgokat írnak. csak azok a személyek nem tudják akik nem szántak rá elég időt,hogy megismerjék, pedig valójában ez egy hatékony eszköz a lakások tisztán tartásában a betegségek megszüntetésében és megelőzésében.erre rengeteg példa van akik elégedettek ezzel a készülékkel, a hozzászólásodból ez is kiderül, legalább is számomra.akik meg a másik mellett tették le voksukat azoknak azt üzenem ne írjanak valótlan dolgokat mert ezzel nem a terméket, hanem magukat minősítik. persze véleménye lehet, de akkor az információ volt rossz, vagy még életében nem látott vagy nem használt HYLA készüléket. köszönöm mindenkinek aki véleményét megosztja, mert csak tágul az a széles skála, hogy megismerhesse mindenki mi is az a HYLA ha kíváncsi rá!!!!!!!!!!!

16. Rozii (válaszként erre: 11. - 118ace9012)
2012. szept. 5. 20:23

Kedves Timcsi.

Szerintem egyik porszívó sem hangtalan és pihe könnyű, sajnos a takarítás sok fáradtsággal és kellemetlenséggel jár, de ha már az ember ennyit fáradozik, nem árt, ha utána tökéletesen tiszta minden és még büdös porszívószag sincs. Nekem Hylám van már 5 éve, tehát tudom miről beszélek. Megjegyezném, hogy 850 W-os és nem 400.

A Luxos bejegyzésedhez csak annyit mondanék, hogyha a Luxos után is kiporszívóztál volna a Hylával, akkor pont ugyanezt tapasztaltad volna, ugyanis mindig lehet port kiszívni bármennyit is takarítasz, főleg ha napok telnek el a két takarítás között. Ezt onnan tudom, hogy amikor én előszőr haza hoztam a hylát, háromszor is kiporszívóztam a szőnyegem és még utána is koszos volt a víz. Többre sajnos nem volt türelmem. Most meg amikor 7 nap után hétvégente porszívózok iszonyat, ami a vízben van, hiszen hét közben csak rakódik a szőnyegbe a kosz. Viszont a levegő az teljesen friss illatú még 5 év után is és nem fulladok meg, mire végigérek a lakáson, sőt az allergiás gyerekem sem fulladozik. Pont ezért cseréltem le a porzsákos pórszívómat vízszűrésesre. Ég és föld a kettő között a különbség, úgyhogy talán a Luxot nem is kellene egy kategóriába sorolni a Hylával, mert teljesen más rendszerű. Hiába van 5-6 szűrő benne, hiszen ahol a levegő átmegy, ott átmennek az egész apró porszemek is, a Hylánál viszont a vízben marad minden kosz és csak tiszta levegő jön ki belőle, ezért használom légtisztításra is. Mindez egy gépben nem kell még külön légtisztítót is vennem, mint a Lux-nál. Lehet, hogy először sokba kerül, de később behozza az árát. Pl. ha egy porzsákos porszívót használsz huzamosabb ideig, már pár hét után a felgyülemlett kosz büdös lesz, ha ezt el akarod kerülni, akkor állandóan cserélheted a drága filtereket és porzsákot. Én egy fillért még nem költöttem az 5 év alatt szűrőre, ugyanis a 4 liter víz, ami kell hozzá igazán nem sokba kerül.

15. hamyka (válaszként erre: 13. - 118ace9012)
2012. ápr. 29. 21:25

ha takarítasz az a baj ha nem takarítasz akkor meg az a baj...


jobbha az ember fogja magát és 4 lábon felfordul...... komolyan mondom!!!!

14. hamyka (válaszként erre: 13. - 118ace9012)
2012. ápr. 29. 21:24
tudom idiotának vagyok már be titulálva,de higyétek el itt az megy hogy minek vetted meg? ha meg nem tudod megvenni akkor pedig miért nem tudod megvenni?
2012. ápr. 29. 14:45

Neked tényleg agyadra ment ez a takarítási mánia... ;-)

Már miért ne lehetne rendesen kitakarítani??? Nem kell ahoz ilyen csodamasina! Ráadásul ezt a gépet semmiképpen nem mondanám csodamasinának.

Nekem sima egyszerű mezei 25000 Ft-os Miele porszívóm van. Komolyan mondom jobban szív mint ez a nagy dög!

Én csak azért keresek kimondottan allergiásoknak kifejlesztett gépet mert a lányom allergiás a porra.

12. hamyka (válaszként erre: 11. - 118ace9012)
2012. ápr. 29. 09:33

köszy hogy irtál....


Nem lesz ebböl szerintem semmi sem,mert az lesz a baj hogy veszek egy ilyen csodamasinát, és egyböl azzal jönének hogy mérnem a házra fordítod azt a pénzt?? ha meg ha nem veszek akkor meg az a baj hogy mér nincs rendesen kitakarítva...


itten már minden baj....


jobb lenne meghalni vagy tudom is én....

2012. ápr. 29. 08:25

Tegnapelött elhoztam megint a Hylát... Nekem akárki akármit mond, nem szív rendesen! Ez a 400 W szívóerő nagyon kevés... Emelett iszonyat hangos, szerintem az egész utca hallotta, hogy porszívózok. És nem utolsó sorban jó nehéz... Arról nem is beszélve, hogy munka végeztével még lehet nekiállni kipucolni a tartályt, meg még a csövet is mert hajlamos eldugulni...


De nem is ez a lényeg, hanem tegnap hoztak nekünk egy Lux légtisztítót. Volt a pasasnál egy porszívó is. Gondoltam rápróbálok kiváncsiságból, hogy mit szed ki a szőnyegből a Hyla után. Úgy, hogy kipucoltam vele még a szőnyeg hátulját is! Szóval, teljes nyugalomban vártam az eredményt, hogy itt aztán tuti pormentes minden. Hát leesett az állam! A koma a fél szőnyegből egy marék port szedett ki! Azt hittem rosszul leszek!

Utána következett a matrac. Azt is átnyomattam a Hylával, elöl-hátul, mindenhol. A pasas nekiállt a fél matracnak, eredmény: egy fél marék por...

Ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem!


Szóval ha ilyen nagy kategóriás gépben gondolkozol, én a Hylát abszolút nem ajánlom, akkor már inkább Lux.

Vagy egy egyszerűbb...

10. hamyka (válaszként erre: 2. - 118ace9012)
2012. ápr. 12. 05:03
só terápiát probáltátok?? ha igen milyen ill a többit probáltátok vagy semmitse ér?? érdekelne :D
2012. ápr. 12. 02:16
háát, nem tudom, láttam a neten a hozzászolásokat éés hááát nincsenek rosz véleménnyel a gépröl...
8. hamyka (válaszként erre: 5. - 118ace9012)
2012. ápr. 11. 19:56

értelek,de szerintem nem egy rosz gép, csak kicsit sokba kerül...


azért kerül sokba mert sok garanciát adnak rá meg lehet hogy a nevet is meg kell fizetni..

7. hamyka (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2012. ápr. 11. 19:55
miért lenne ócska? :-o
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2012. ápr. 11. 18:12

főzni nem tud?

ócska egy masina lehet!....


:DDD

5. 118ace9012 (válaszként erre: 3. - Hamyka)
2012. ápr. 11. 18:09

Még nem volt semmi probléma a géppel de hogy őszinte legyek, túl sokat nem is volt használva...

Egyébként asszem pont 10 éves. :-D

4. hamyka (válaszként erre: 2. - 118ace9012)
2012. ápr. 11. 15:42
ezt is láttam a neten :D
3. hamyka (válaszként erre: 2. - 118ace9012)
2012. ápr. 11. 15:40

szioka :)


Köszy a hozzászolást :D


és az igaz hogy 10 évet is válalnak vagy csak mese?

2012. ápr. 11. 09:47

Hylát biztos nem vennék!

Anyósomnak van, 2 éve kölcsönkértem a nagytakarításhoz. Először és utoljára! Nagy dög, iszonyat nehéz, nagyon hangos. Mi emeletes házban lakunk, leizzadtam míg egyik helységből a másikba cipeltem. Nem beszélve a nagy víztartályról amit elég macera minden használat után kimosni... Arról nem is beszélve, hogy én a szívóerejével sem vagyok megelégedve... A lányom kapott homokgyúrmát (vagy hogy hívják), nem vettem észre, hogy kibontotta és beledörzsölte a szőnyegbe. A nagy csoda Hyla nem szedte ki, de a legegyszerűbb Miele porszívó igen.

Egyébként anyósom dícséri de azért ő se szedi elő csak max egy évben egyszer...


Akkor már inkább Lux porszívó, sokkal kisebb, praktikusabb és szerintem az is tudja ezeket a dolgokat amiket felsoroltál.


Vagy ez is nagyon jó szerintem:

[link]

2012. ápr. 11. 07:44

Sziasztok!!


Ujabb fórum témával jelentkezem mint ahogy azt már megszokhatátok...


Idáig csak száraz porszivo témával foglalkoztam,aztán most nem olyan régen megláttam a neten ezt a Hylát és érdekelne hogy tényleg ez volna a leghatékoyabb ill hogy még is hogy milyen, az oldalukon ha jol olvastam 10 év garanciával vehetö meg, sajna az árát nem tudom menyibe kerül de félek hogy drágább mint a Zepter, bár nem tudom....


a Hyla több funkcios és ezekre alkalmas:


Levegőtisztítás

Levegőillatosítás

Aromaterápia

Levegőfertőtlenítés

Inhalálás

Só- és barlangterápia

Párásítás

Szagelszívás

Levegőfújás /kompresszor/

Vákuumozás

Asztmás tünetek csökkentése

Allergiás megbetegedések megelőzése

Szőnyegtisztítás

Mélytisztítás

Atkátlanítás

Kárpittisztítás

Penészgomba megszüntetése

Portanítás

Állatszőr eltávolítása szőnyegekről

Szobanövények, virágok lemosása, portalanítása

Vízfelszívás

Hideg burkolatok vizes tisztítása

Kárpitozott felületek vizes tisztítása

Különböző felületek polírozása

Ablakpucolás

Kültéri burkolatok tisztítása

Függönyök portalanítása


Tehát eléggé sok mindent tud, aki tud bövebb informácioval szolgálni az irjon rám privátba, ill ide a forumba!!


irjatok és üdv: hamyka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook