Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelyi folyásnál kötelessége-e az orvosnak a kenetet vizsgálatra küldeni? fórum

Hüvelyi folyásnál kötelessége-e az orvosnak a kenetet vizsgálatra küldeni? (tudásbázis kérdés)


11. segítőjótündér (válaszként erre: 1. - 543210)
márc. 5. 17:52

Ezen én is gondolkodtam, és úgy tűnik, nem kötelező, pedig annak kéne lennie, máskülönben hogyan tudná kideríteni a nőgyógyász, hogy pontosan mi a baj? Ezzel szórakoznak velem is régóta, még magánban is, hogy ránézésre, hasraürésszerűen, kenetvétel nélkül írnak fel hasztalan kúpokat és szájon át szedhető gyógyszereket (a páromnak is), egyre rosszabbul vagyok, de többet nem hagyom magam! Ti se hagyjátok magatokat, így spórolnak a kókler dokik, és így érik el, hogy minél többször visszamenjünk a rendelésre visszatérő fertőzéssel. Gyógyítás helyett a pénzre esküsznek fel. Érdekes, a rákszűrést tudják szajkózni, de a baktérium- és gombatenyésztést nem, elmehetnek a sunyiba!


Szépen ki kell nyitni a szánkat, és erőszakosnak lenni. Hülyére vesznek minket, mert tudják, nem merünk szólni, és hallgatunk rájuk. Gondolom mindenkinek van régi, rossz élménye velük, azért kukulunk meg. Merjünk csak szólni, ha valami nem oké! Neki ez lenne a dolga, kideríteni, mi a gond. Alapos kivizsgálás nélkül nincs gyógyítás se. Velem többet nem játszadoznak! Nem vagy egyedül, rengeteg nővel szórakoznak így, sokat olvastam a témaban. Az egyetlen előnye, hogy jobban megismertem a testemet, a hüvelyi mikrobiomot.


Olvastam olyat, hogy valaki hiába könyörgött, nem vett az orvos kenetet, csak bunkózott, egy másik doktornő elküldött valakit ezért nemibeteg gobdozóba, pedig ez a nőgyógyászok dolga, STD-t is vesznek le. De több helyen is olvastam, hogy nem vettek kenetet, és én is tapasztaltam. Normálisak ezek? Lusták? Vagy csak azt élvezik, ha egy ilyen bajjal még több ideig szenvedünk?


Másvalaki jobban megfogalmazta nálam, bemásolom némi kiegészítéssel:


„Az a baj, hogy sok nőgyógyász nem csináltat laborvizsgálatot, csak megvizsgál, és ez alapján ír ki gyógyszert. De ha a laborban nem állapítják meg, hogy pontosan mi okozza a folyást/fertőzés/gyulladást, akkor nem biztos, hogy a megfelelő gyógyszert írja ki.


Sokszor csak vaktában lövöldöznek a gyógyszerekkel, és ezért van, hogy a több gyógyszer után sem gyógyul meg valaki, mert a sok nem megfelelő gyógyszertől csak még ellenállóbbak lesznek a kórokozók, és így még nehezebb őket kiírtani.


Ezért kellene már az elején pontosan megállapítani, hogy mi okozza a folyást/fertőzés/gyulladást, és a megfelelő gyógyszert adni rá, a megfelelő ideig, a megfelelő mennyiségben.”


https://www . gyakorikerdesek . hu/egeszseg__nok-egeszsege__2010842-huvely-heveny-gyulladas-volt-mar-ilyen-nektek-mi-okozza-vannak-szovodmenyei


Én kötelezővé tetetném, az biztos! Ez jár mind államiban, mind magánban!

10. pteri
2020. máj. 5. 20:34
És nem kötelező.
2020. máj. 5. 20:31
Tényleg éget. De használni fog. Ha vége a kúrának vegyél recept nélkül kapható flóra visszaállító kúpot, tablettát. Az majd rendbehoz.
8. 543210 (válaszként erre: 6. - Orsi2017)
2020. máj. 5. 15:02
Nem vagyok az biztos.
2020. máj. 5. 15:02
Gondoltam ez egy női fórum, lehet más is kapott már ilyen tablettát,és esetleg van tapasztalata,nyilván azért kérdezem itt,mert más lehetőségem nincs.Nem mehetek oda egy másik nőgyógyászhoz, hogy ugyan mondja már meg hogy amit kiírt az előző nőgyógyász,annak a tablettának lehet-e ilyen mellékhatása, megvizsgálni most úgyse tudna mivel használom a tablettát.
6. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - 543210)
2020. máj. 5. 12:58
Nem vagy terhes?
5. papája (válaszként erre: 1. - 543210)
2020. máj. 5. 12:33

Olvastad a gyógyszer betegtájékoztatóját ?

Talán ott van a válasz.

4. vivo44 (válaszként erre: 3. - 543210)
2020. máj. 5. 10:44

Akkor ott a net és keress a közeledben elérhető nőgyógyászt.

Sok sikert!

2020. máj. 5. 05:37
Magánrendelésen is hamar kidobott, nem hívható, telefonszámát sem tudom.CSak a magánrendelésen lehet vele beszélni.
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - 543210)
2020. máj. 5. 00:13
Esetleg holnap felhívhatnád és megkérdezhetnéd személyesen őt, mégiscsak ő kezel, ő javaslata alapján "szeded", amit....
2020. máj. 4. 22:56
Fehér színű folyásom van, nem kellemtlen szagú,nem csíp, csak sűrű váladék. Nőgyógyász mikor rákérdeztem, gomba-e azt mondta kevert. Kiírt Klion D-100-at. Nagyon éget, kellemetlen,rosszul érzem magam az első tabletta felhelyezése után, eddigi tünetem semmi volt ehhez.Nem tudom, nem kellett volna neki kenetet elküldeni vizsgálatra?Foytassam a kúrát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook