Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tampon felhelyezése közben hüvelyi fájdalmat érzek, még szűz vagyok, ez normális? fórum

Tampon felhelyezése közben hüvelyi fájdalmat érzek, még szűz vagyok, ez normális? (tudásbázis kérdés)


14. trapiti (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 10. 07:50
Ebben az esetben mindenképpen fordulj orvoshoz.
13. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 10. 00:43

Én szinte mindig tampont használtam, de most itt nem, mert nincs.

Az OB-nak van egy Sikk Touch nevű kiadása, azt használtam 1000 éve, és otthonról azt hozom, mint a csempész árut.

Az applikatoros tamponokst tudom használni úgy ahogy.

Bár már nem verték úgy mint régen.

Viszont azzal a mai napig nincs bajom se felhelyezesnel, se utána, még akkor sem, ha gyengén verzek.

2020. ápr. 9. 23:30

De az is fájdalmat okoz, ha csak megnyomom, ha nem probálok semmit sem magamba tuszkolni.

Utána néztem a dolgoknak és egy hüvelyi-szeméremtesti érzékenységre akadtam az a neve,hogy vulvodynia, hát csak remélni tudom, hogy nem ez a bajom, igazából csak ezt látom reális magyarázatnak.

11. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 9. 23:12
Próbáld ki a Tampaxot, sokkal könnyebb és kényelmesebb felhelyezni. A 12 éves lányomnak is tökéletesen működő megoldás.
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 9. 22:58
A szüzesség elvesztésekor a megfelelő előjáték, a fiú gyengédsége sokat számít a nedvesedésben, a síkosodásban. A tampon meg végül is csak egy csomó formára préselt vatta, persze hogy fáj.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Fisica)
2020. ápr. 9. 19:54
Hát igen.. van is jelenleg párom, de ő teljesen megértő ezzel kapcsolatban velem.
2020. ápr. 9. 19:52

Tökéletes számomra a betét, most mem azon van a hangsúly, hogy azt szeretnék használni, hanem azon, hogy megpróbáltam és nem tudtam, mert fájt a nyílásnál, csak sajnos nem is tudom mióta áll fenn nálam ez a dolog, csak én meg azt hittem, hogy ez természetes, az ott érintő kellemetlenség, és amikor mások azt mondták, hogy nekik fájt a szűzesség elvesztése akkor erre a fájdalomra gondoltak.

De már megbeszéltem édesanyámmal, elfogunk menni az orvoshoz, de holnap a barátnőm anyukája szülésznő illetve a nőgyógyászati részen is szokott dolgozni és elmondom neki is a problémám,kiváncsi leszek mi lehet a baj.

2020. ápr. 9. 18:35
Szerintem nem árt megnézetni orvossal is ha nagyon fáj. Előfordulhat hogy a szűzhártya túl zárt és/vagy vastag ezért később is lehet gond vele ha komolyra fordul valakivel a dolog.
2020. ápr. 9. 17:12
Miért nem jó a betét?
2020. ápr. 9. 16:26

Igen, nem is erőlködöm már, csak ami igazán aggaszt, hogy, ha hozzá érek vagy megnyomom is olyan kellemetlen, ez lehetetleníti el számomra a tampon felhelyezését.

Már évek óta ez van, csak arra lennék kiváncsi, hogy ez normális?

Vagy orvoshoz kellene fordulnom?

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 9. 13:57

Ha kevés a vérzésed akkor használj csak betétet. Láthatóan idegenkedsz a tampontól, valószínűleg a fájdalom miatt. Ezt okozhatja az (ahogyan előttem is írták), hogy rossz szögben, testtartásban próbálod felhelyezni vagy az, hogy nem vagy elég síkos. Ha már bőséges vérzés mellett próbálod lehet könnyebben fog menni.


Ne ragaszkodj a tamponhoz, ha nem szereted!

3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 9. 13:13
Igen normális, én is így voltam. Hozzáteszem azóta sem szeretem a tampont de ez már más kérdés. Én amikor kérdeztem a nőgyógyászt mondta hogy sok lány van így, van akinek nem okoz gondot másnak meg igen.
2020. ápr. 9. 12:40
Szerintem a tamponnak semmi köze hozzá, hogy szűz vagy-e vagy sem. Lehet hogy nem jó szögben próbálod felhelyezni. Meg ugye az egy full száraz valami, szóval nem mindig csusszan be csak úgy a helyére.
2020. ápr. 9. 12:25

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ti tapasztaltotok-e ilyet vagy,hogy ez egyáltalán normális-e?

Még szűz vagyok, és valahányszor megpróbáltam a tampont felhelyezni hüvelynyílásomnál fájdalmat érzek, de szimplán már csak attól is, ha erőteljesebben megnyomom, igazából még semmi " nem járt arra" éppen emiatt is.

Ez a szűzeknél normálisnak mondható?

Vagy nem ilyen fájdalmat kellene éreznem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook