Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hüvelygyűrű vagy tabi? fórum

Hüvelygyűrű vagy tabi? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 19. 22:20
Szeretnék én is átállni erre a gyűrűre. Jelenleg Gestomixet szedtem, de kaptam 2 másik gyógyszert a pánikbetegségemre és kiütik egymást. Annyi lenne a kérdésem, hogy a levétele nem körülményes? És nem kényelmetlen mikor fent van? Meg látom régebbi ez a fórum, kíváncsi lennék azóta a tapasztalatokra.
2011. szept. 25. 17:14
én egyiket sem próbáltam:D
2011. aug. 13. 19:34
Egyik sem...gumi! :)
28. wqwq (válaszként erre: 15. - Tempest)
2011. aug. 13. 19:06
Ez nem olyan mint egy pesszárium.Ezt egyszerűen felrakod úgy mint egy tampont,addig ameddig megy.A használati utasításban le van írva hogy azért nem árt időközönként megnézni,hogy a helyén van-e.Olvastam már olyat hogy volt már olyan akinek kicsúszott...Én 4.hónapja használom.Nekem nem volt ilyen problémám,hogy kicsúszott volna sem wc-zés sem aktus közben,de azért valóban nem árt időnként megnézni,hogy a helyén van-e.
27. c6560fb39d (válaszként erre: 26. - Nagynóra)
2011. júl. 22. 08:27

Mit csináltál rosszul? Hasmenés,hányás,kihagyott bogyó?

Ezt neked kell tudni be tudod-e vállalni a picit,ha vállalod egy életre felelőssé válsz,ha a körülmények nem teszik lehetővé,akkor nem szabad....gondold végig milyen életet tudsz biztosítani magatoknak.

2011. júl. 21. 16:51
Sajnos terhes lettem ! Holnap megyek intézni az ügyet. Yasminelle-t használtam , most már nem bizok a tablettában. Megmaradt 2 levél gyógyszerem azt se tudom mit csináljak vele , szívesen elajándékoznám,odaadom valakinek ha kell most mit tegyek?írjatok
25. Hagumi
2010. szept. 22. 00:21
Nem mindenkinek zavaró, van akit zavar, van akit nem... De szex előtt kilehet venni, csak ne csússz ki a 3 órából,mert vissza kell tenni.
24. monika0104 (válaszként erre: 23. - Yulcsy)
2010. szept. 11. 12:16
és ha nem veszem ki zavaró lehet?
23. Yulcsy (válaszként erre: 22. - Monika0104)
2010. szept. 11. 12:14
Ki lehet venni szex közben,csak utána vissza kell helyezni.Addig is hatott, és miután visszateszed szintén.Nem azon a "kis" időn múlik.
22. monika0104 (válaszként erre: 6. - Imo)
2010. szept. 11. 11:39

Ezt hogy érted , hogy ki lehet venni szex közben, akkor nem olyan mintha nem védekeznél semmivel?

Ez hogy van akkor?

2010. szept. 11. 11:20
gyűrű
2010. szept. 11. 11:04
Dejó ez a topik! pont erről keresgéltem. A tabitól fáj a fejem, mepróbálom ezt! Jövhéten doki!
19. Hagumi
2010. aug. 24. 22:47
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megfogom próbálni remélem beválik!
18. Lyrian (válaszként erre: 17. - Tempest)
2010. aug. 21. 10:06

Felteszed, jó mélyre, ha tekerve, akkor kibomlik magától, aztán pedig a helyére csúszik.


Ennyi, meg egy bambi. :)

17. Tempest (válaszként erre: 16. - Lyrian)
2010. aug. 20. 10:11

Megnéztem, és nézelődtem még tovább is.

Lehet,hogy én valamit alapból rosszul gondolok, csak fel kell tolni a gyűrűt a hüvelyben amilyen magasra tudod és kész??

Nem kell a méhszáj köré tenni? Az alábbi linken mintha csak ennyi lenne! Létezik! Csak felteszed és a gyűrű magától a méhszáj köré megy?? Vagy valamit teljesen nem jól értek??


[link]

16. Lyrian (válaszként erre: 15. - Tempest)
2010. aug. 20. 07:24

Ettől ne félj. Fel fogsz tudni nyúlni. :)


Egyébként nekem így sikerült több próbálkozás után az első feltevésnél, azóta így csinálom és ajánlom mindenkinek. Érdemes végignézni, 1 percnél kezdődik a kezdődik a bemutató a furfangossághoz:


[link]

2010. aug. 19. 23:14

Kipróbálnám a gyűrűt én is, de attól félek , hogy nem tudom jól berakni, mi van ha azt hiszem , hogy ok. közben nincs a helyén? Vagy mi van ha le/elcsúszik és nem veszem észre.

Mi van ha nem tudok felnyúlni odáig hogy a helyén legyen?

14. bbibe
2010. aug. 19. 16:24
Ja, értem!
13. Hagumi (válaszként erre: 9. - Bbibe)
2010. aug. 19. 16:18
Tesóm profilja, tegnap mutatta ezt az oldit h itt sok mindenről olvashatok. Én csak ma du. regiztem föl, ezért nem stimmel a dátum. :D
12. Hagumi
2010. aug. 19. 16:16
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 19. 09:47
Hát én sajnálom, hogy 18 évesen nem hallottam erről a módszerről- lehet nem is volt még kapható a gyűrű -,de ennél jobb nincs! Nekem bevált!
10. Lyrian
2010. aug. 19. 07:30

Gyűrű!!!! Nemcsak azért, mert én mást nem tudok használni, de engem ez is meggyőzött:


"A NuvaRing hüvelyi használatra való hormonális fogamzásgátló. Rugalmas, átlátszó, majdnem színtelen gyűrű, külső átmérője 54 mm, keresztmetszeti átmérője 4 mm. Minden gyűrű kis mennyiségben kétféle női nemi hormont bocsát ki magából lassan, de folyamatosan: etonogesztrelt (egy progeszteronként ható hormont) napi 15µg mennyiségben, és etinilösztradiolt (egy ösztrogén hormont) napi 120µg mennyiségben. A kibocsátott hormonok kis mennyisége miatt a NuvaRing alacsony hormontartalmú fogamzásgátlónak számít. Mivel kétféle hormont bocsát ki, a NuvaRing az ún. kombinált hormonális fogamzásgátlók közé tartozik.

A korszerű tablettákhoz képest is kisebb mennyiségű hormont bocsát ki. Ez azért lehetséges, mert itt a hormon adagolása lokális, egyenletes, tehát a kibocsátott mennyiség mindig pontosan és hiánytalanul célba ér. A szájon át történő bevitelnél a hormonfelszívódás mértéke függ az emésztési folyamatoktól, illetve más gyógyszerek szedése is befolyásolhatja felszívódás mértékét. Mivel itt nem a véráramon keresztül ér célba a hormon, a vér hormonszintje alacsony marad, így a hormonális jellegű mellékhatások - mellfeszülés, fejfájás, bőrproblémák - valamint vérzészavar ritkán fordulnak elő, illetve enyhék, és általában csak átmenetiek."


Azóta nincs köztes vérzésem, ha beveszek egy fájdalomcsillapítót, nincsenek "csakúgypecsételek" közben, nincs libidó-hiányom, semmi mellékhatásom nincs, ami a fogamzásgátlónál volt. Én imádom! Már a negyediket kezdem.


Egyébként azóta ez a szlogenem:

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

:D:D:D

2010. aug. 19. 07:25
Nem tévedtél a koroddal valahol?
2010. aug. 19. 07:23
Gyűrű! Azt nem felejted el bevenni nap, mint nap és kevesebb hormont tartalmaz. M Egyettértek Gabi0206. Szóval az elöttem szólok írják az igazat.
7. Gabi0206 (válaszként erre: 1. - Hagumi)
2010. aug. 19. 07:07

Én is inkább a gyűrűt javaslom, ott nem kell figyelni, hogy minden nap beszedd.

Én is azt használom, és egyáltalán nem zavar, nagyon kényelmes megoldás.

Árban pedig ugyanaz szinte, mint egy gyógyszer.

Ha mész dokihoz, elmondod neki is, hogy min gondolkozol, biztos vagyok benne, hogy ő is ezt fogja neked javasolni. De előtte mindenképp egy rákszűrésen kell átesned.

6. Imo
2010. aug. 19. 07:03

Nuvaring-nak hívják a hüvelygyűrűt, ugyanúgy hormont tartalmaz, szex közben ki lehet venni, ha vkit zavar, havonta kell cserélni és ugyanúgy receptre kapható mint a többi f.gátló viszont eléggé drága (1 havi kb 3500 ft)


de mielőtt bármit is elkezdenél szedni keress fel egy nőgyógyászt

2010. aug. 19. 06:10
Ha a kettőből szeretnél választani, akkor a hüvelygyűrű.Nem kell vele foglalkoznod,csak havi 1-2X.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hagumi)
2010. aug. 19. 05:54
Óvszer?
2010. aug. 19. 05:45
Szerintem inkább hüvelygyűrűt használj! Ne rombold a szervezeted antibaby tablettákkal! Ennyit nem ér meg!
2. 8ef78160df (válaszként erre: 1. - Hagumi)
2010. aug. 19. 04:21
A hüvelygyűrűt nem lehet megvásárolni recept nélkül, és úgy tudm, hogy abból csak egy fajta van (???).
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook