Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hurghada fórum

Hurghada (beszélgetős fórum)


1 2
47. hofiagi (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2014. szept. 29. 08:10
Sajnálom ilyen panaszáradattal jöttem. De sajnos mi így jártunk. Viszont nem adom fel, szeretnék még eljutni egyszer Hurghadába, talán jövőre vagy évekkel később, és fantasztikusan nyaralni. Jó lenne ha fennmaradna a fórum és jönnének a tapasztalatok vélemények addig is.
46. andi6020 (válaszként erre: 45. - Hofiagi)
2014. szept. 29. 06:31

Sajnálom, olyan csodás szállodák vannak.

Olyan drága lett maga az út, hogy nem nagyon fér bele egy elcseszett szállodaválasztás.

Az oroszok.....hát igen. Sokan eleve olyan szállodát keresnek, ahol kevés az orosz.

Dél és Közép-Amerikában ugyan így viselkednek az USA-beliek.


Köszi, hogy írtál.

45. hofiagi (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2014. szept. 29. 04:52
Összességében jó volt. Volt sajnos bosszúság, az első napon, betegség a közepétől, de szép élmény is bőven. A Vörös amit láttunk belőle gyönyörű, a parttól 3 méterrei is nagyon szép halakat láttunk. A szállodában és az ellátásban csalódnunk kellett, de nem tehettünk mást, elfogadtuk hogy ez már csak egy ilyen szálloda. Rengeteg orosz, akik nem kicsit bunkók (tisztelet a kivételnek, konkrétan annak a néninek aki a saját villáját adta oda nekem, mert a fajtája majd fellökött miközben evőeszközért bunyózott).Eszméletlen pazarlást vittek véghez :( Púpozott tányérokkal mentek enni, de a felét sem ették meg. Programunk a safari volt és az üvegfenekű hajó. Jó volt mindkettő, élveztük, igaz hogy akko már a betegség felütötte a fejét köztünk, orvoshoz is mentek a családból többen is. :( Volt hasmenés, torokgyulladás, láz, kinél mi. Na de nem akarok panaszkodni. Csak akkor érint picit bosszúsan mikor olvasom a többi kint nyaraló beszámolóját a pazar ellátásról, amivel talán mi is megúszhattuk volna a betegségéket, és jobban élveztük volna a nyaralást.
2014. szept. 26. 07:00
Várom a beszámolót.........
43. hofiagi (válaszként erre: 42. - B.E.A.)
2014. szept. 13. 08:47
köszi szépen a beszámolót, és a tippeket. igyekszünk majd jól érezni magunkat, holnap indulás! :)
42. B.E.A. (válaszként erre: 27. - Hofiagi)
2014. szept. 12. 16:11
Szia! Bocsi, hogy ilyen későn válszolok. Konkrétan csoportos városnézés Hurhgadán nincs, legalábbis nem emlékszem ilyesmire. Mi a bazárba voltunk, az éjszakai életet is kipróbáltuk, a kikötőben volt egy nagyon hangulatos hely. Mi is egy hetet töltöttünk Egyiptomba, megnéztük a piramisokat (nem a több napos túrát választottuk), papirusz boltban jártunk, parfümériában. Volt egy sivatagi túra, megnéztük a beduinokat+ esti program (hastánc, fakír). A sivaragi túrát nagyon élveztük. Kevés éjszakát töltöttünk a hotelbe, pedigh all inclusive volt...annyira rövid volt az idő, s annyira sok mindent szerettünk volna megnézni. Nagyon aktív volt a pihenésünk. Álltalában mindenért baksist kell adni, de keveset, mert nekik az is sok. A szállodában sokkal jobban figyelnek rád a plusz juttatásért, jobb a szoba, a kiszolgálás. Pl a szálloda kertésze 1 szál cigiért minden reggel friss virággal fogadott :). Vizet tényleg csak palackozottat fogyassszatok. Nagyon sok árussal találkoztok majd, mindent próbálnak rátok tukmálni legalább az ötszörösén. MINDEN alkudható, sőt az eredeti áron nem is szabad elhozni. Így van ez pl egy élelmiszerboltban is (akármennyira fura). Nekem nagyon megtetszett egy kendő, végül az eredi ár neyedéért kettőt kaptam...s a tesóm szerint még így is drágán vásároltam. Voltunk üvegfenekű hajóval a tengeren, hajókáztunk a Níluson. Én mindent nagyon élveztem! Érezzétek jól magatokat!!!
41. hofiagi (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2014. szept. 10. 08:47
szóval te két hétre mennél. nekünk sajnos csak egy hét lesz, de az tartalmas. programokat még nem tudom mire megyünk, de kihasználom a napsütést amikor csak lehet. fel kell töltődni a télre.
40. andi6020 (válaszként erre: 39. - Hofiagi)
2014. szept. 10. 08:41

Köpönyeget néztem

Minden nap 38 fok, zavartalan napsütés. Nem mondom, hogy nem cserélnék veled 2 hétre :)

39. hofiagi (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2014. szept. 10. 08:36
hol nézted? időkép? bizony jó lesz az itthoni esős időtől messzire menni.
38. andi6020 (válaszként erre: 37. - Hofiagi)
2014. szept. 10. 08:12
Amint néztem, az időjárásra nem lehet majd panaszotok :)
37. hofiagi (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2014. szept. 10. 08:05
már nagyon izgatott vagyok, és igen, elmesélem hogy milyen volt. most úgy állok hozzá hogy jó lesz minden!
36. andi6020 (válaszként erre: 35. - Hofiagi)
2014. szept. 9. 10:59
Meséld majd el, hogy mi volt! És igen, állj hozzá pozitívan. Ha úgy indulsz, hogy szar lesz, tök mindegy milyen a hotel, az neked szar lesz!
2014. szept. 9. 09:54
Már csak 5 nap és irány Egyiptom! :)
2014. aug. 29. 11:27
Van egy facebook- os csoport. Egyiptom címmel. Folyamatosan olvasom információkat gyűjtök. Sajnos azt látom hogy többségében rossz tapasztalat van a szállodákkal kapcsolatban :( az 5* os szálloda is nyújt szomorú képet. Azért én bizakodó vagyok és úgy indulok neki hogy jól érezzük magunkat.
33. hofiagi (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2014. aug. 26. 19:59
igen,ilyen térképen én is láttam, de nem tudom ez milyen partszakasz, homokos, mélyülő vagy korallos nagyon.
2014. aug. 26. 19:54

Jah, tudom melyik ez a hotel.


[link]

31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Hofiagi)
2014. aug. 26. 19:46

Hajókázós programok felnőtt ára kb 30-35 euro, egész napos városlátogatás 90 körül, bár mint írtad, az nem lesz.

Sétálni lehet, persze, bár ez attól függ, hogy hova esik a szállodátok. Van sok belvárosi hotel, de vannak olyanok is, amelyek a semmi közepén vannak.

Az említett hotelt pont nem ismerem.

30. hofiagi (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2014. aug. 26. 19:18

nagyon köszönöm az információkat. igen, arra gondoltam hogy nem szervezetten lehet-e sétálni a bazársoron már ha van ilyen. én Görögországban jártam sokat, és ott az esti program mindig séta volt a városban nézelődés. itt is lehet ilyet?

már csak az a kérdés hogy milyen áron kínálják ezeket a programokat. a helyzet az hogy nem sok költőpénzt sikerült összekeresni :(

29. andi6020 (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2014. aug. 26. 16:32

Hurghada fél napos városnézés is inkább pár, kb 2-3 óra max. A kikötő szép, azt érdemes megnézni, meg elmenni esetleg El Gouna városrészbe, az is érdekes, lagúnás hely.



Sharm el naga olyan elkerített partszakasz, ahol a térdig érő vízben találsz korallokat, halakat. Annak különösen érdemes ide elmenni, aki pl fél a vízmélységtől, de azért érdekli a tenger élővilága.

28. andi6020 (válaszként erre: 27. - Hofiagi)
2014. aug. 26. 16:26

Nem tőlem kérdezed, az igaz, de nincs más városlátogató program, "csak" Kairó, meg Luxor.

Hurghadába fél napos városnézéseket szerveznek, de az nem sokkal több, mintha bemennél sétálni. Annyi, hogy van hozzá történet mesélve.

Snorkelezéssel egybekötött hajókirándulásokat szerveznek, azt vétek kihagyni, általában reggel 8-17 óráig tart az egész napos hajós program.

Rengeteg van egyébként, félnapos, napnyugtában gyönyörködős, BBQ-s, üvegfenekűs, szigetlátogatós. :)

Amúgy nagyjából azok a programok vannak mindenhol, amiket alább felsoroltam.

Azt te tudod, hogy a delfinshow meg a sivatagi szafarizás pont titeket érdekel-e.

Luxor jóval közelebb van mint Kairó, az kényelmesen vállalható. 6-kor indul, 23-ra érkezik. Kb.

27. hofiagi (válaszként erre: 24. - B.E.A.)
2014. aug. 26. 14:16
Arra hogy milye látnivaló van városon belül? MIlyen távolságok vannak, mit érdemes megnézni a városban? A fakultatív programok mik, mire érdemes elmenni? Mondjuk olyan kevés időt töltünk ott (egy hét) hogy Kairót és Luxort kihagynánk, inkább közelebbi programok érdekelnének. Ezen kívül pedig érdekel bármi ami segíti az elős egyiptomi nyaralásomat.
26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Valakivagyok1984)
2014. aug. 26. 13:38
Egész Egyiptomra ráhúzod, hogy nincs ott látnivaló? :O
25. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 21. - Hofiagi)
2014. aug. 26. 12:57

2éve voltunk.de nem ebbe a szallodaba.

Vizbol ne igyatok még fogmosashoz us asvanyvizet hasznaljatok.tengerjaro cipo elengedhetetlen felsertened a labad anelkul.

24. B.E.A.
2014. aug. 26. 11:55
Sziasztok! A tesóm ott idegenvezető, mi 2008-ban voltunk Egyiptomban. Mire vagytok kiváncsiak?
23. hofiagi (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2014. aug. 26. 00:49
Köszi szépen mindent! :) igyekezni fogunk jól érezni magunkat
22. emagdi
2014. aug. 25. 21:09

ja, igen, maszkot ("búvárszemüveg") és pipát mindenképp vigyetek!!! bár ott is lehet kapni a bazárban, mint mindent:) ha esetleg nem kaptok vízicipőt, akkor azt is :)


jó nyaralást, érezzétek jól magatokat! amúgy alapszabály az ilyen helyeken, hogy semmin nem szabad megsértődni, vagy problémázni rajta, ott eleve mások a körülmények, a legjobb, ha az ember alkalmazkodik :)

21. hofiagi (válaszként erre: 20. - Valakivagyok1984)
2014. aug. 25. 14:58
húha akkor irány cipőt venni. sajnálom hogy így jártatok, és csak reménykedem abban hogy azóta (mióta is?) változott valami. Egy másik fórumon hozzászólótól olvastam hogy tulajdonos váltás volt. remélem hogy kedvező változásokkal.
2014. aug. 25. 13:52
Az aquapark olyan volt hogy konkretan fekete volt a viz es a parom uj furdogagyatyajat kiszakitotta a csuszda.pedig olyan szallodaba mentunk ami szinvonalasnak tunt.2 felnott es 1 ingyenes gyerekkel 500.000ft volt es csak a tengernel tudtunk lenni.viszont buvar cuccot es tengerjaro cipot vigyetek mert ha ti is ezt kapjatok akkor ugyis mindig a tengernel lesztek
2014. aug. 25. 13:47
Látni valóra ne szàmíts de a tenger és az élővilág.egyszerűen kárpótol mindent még azt is h az5 csillagos hotel csupa mocsok a medence csupa mocsok volt es a kaja mindig ugyanaz..
18. hofiagi (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2014. aug. 24. 16:22
köszi a tippet, igen ezt olvastam az indexes fórumon is, hogy borravalóval sok mindent el lehet érni. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook