Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hova lesznek a barátok? fórum

Hova lesznek a barátok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hova lesznek a barátok?

1 2 3
2009. máj. 8. 19:11
Nagyon jó a cikk.Egy igaz barátnőm van akivel még általános suliban voltunk évfolyam társak és nem messze laktunk egymástól.Mai napig tarjuk a kapcsolatot és a nagyobbik fiam keresztanyja is lett.Őszinte barátnő.Igaz most megismerkedtem a neten egy lánnyal akivel msnzünk egy ideje és kezdem úgy érezni,hogy ő is igaz barátnőm lesz vagy már az.Az igaz barátok a rosszban is kitartanak melletted.
17. kacsa118 (válaszként erre: 16. - Andikageisha)
2009. máj. 8. 19:07
Szurkolok!!! :D
2009. máj. 8. 18:44

eszméletlen jó volt a cikk, a hideg is kirázott tőle! :D

én csak remélni tudom, hogy a két igazi középiskolás barátom megmarad... :)) nemsokára talán kiderül, egy hónap múlva végzünk... ;(

15. kacsa118 (válaszként erre: 11. - Winny)
2009. máj. 8. 18:06
Tudom, mit érzel! Nagyon sokáig én is így voltam! Egészen tavaly nyárig! Én azóta hiszem, hogy úgy mint a szerelemben, a barátságban is mindenki megtalálja előbb utóbb a másik felét!
14. macs77
2009. máj. 8. 14:39

Szia! Tetszett a cikk!

Sajnos a barátok jönnek-mennek, legalábbis az én életemben így volt: középsulis barátnőmet már ezer éve nem láttam, főiskolai legjobb barátnőm is eltűnt... Szerintem ahogy változik az életed, új szituációba lépsz, úgy változnak a barátok. Pl: van egy nagyon jó barátnőm, akit 10 éves korom óta ismerek! De! Most h nekem gyerekem született, vele is kezdünk eltávolodni egymástól :( Régen mindketten hajtottunk a pénz után, munka után kávézó, mostanság max felugrik 1x-2x babázni, aztán rohan tovább. Viszont azokkal a régi ismerőseimmel, akik szintén babások, újból felvettem a kapcsolatot. Új szituáció, új érdeklődési kör, új (régi?) barátok. És ez mindig változik. De azért a fent említett régi barátnőm biztos megmarad, még ha most más szituban is vagyunk!

13. Cand Ida (válaszként erre: 12. - D58b988bee)
2009. máj. 8. 14:26

Teljesen egyet értek veled! Más a haver kategória és más a barát! És igazán a bajban ismered meg, hogy ki a barátod...mert nem csak tánc, móka, kacagásban van veled...

De ez egy kölcsönös dolog.

Sajnos nagyon ritka és sokszor csalódik az ember, mert rájön, hogy olyanokra hitte, hogy számíthat, akik nincsenek mellette a komoly bajban. Sajnos megtapasztaltam én is!

2009. máj. 8. 14:09
Haver az sok van, de azokat nem nevezném barátoknak.Barát aki jóban-rosszban melletted marad, na az kevés van.
11. winny
2009. máj. 8. 14:01

Barátság?

Nem tudom mi az igazi barátnő.Tudom,hogy bennem van a hiba.

Nem is merem a szabályokat.Néha nagyon megnyilok és visszaélnek vele akkor én szakítok.

Van úgy,hogy a zárkozottságom nem teszi lehetővé a barátkozást.

10. kacsa118 (válaszként erre: 9. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 8. 13:49
Ez azért nagyon ritka, és pont azért, amit a végén írtál! Az emberek többsége rengetegszer érdekből cselekszik, érdekből épít kapcsolatokat! Valóban, ha ez nem így működik, akkor igazi egy barátság. Van aki már gyerekkorában megismeri ezeket az embereket, van aki igen sokáig vár rá. Szerintem legtöbben ez utóbbiba tartozunk.
2009. máj. 8. 12:26

Hát ez a cikk nem igazán igaz!

Nekem van néhány barátom. 42 éves vagyok. Igazi barátnőm csak 1 van 9 éves korunk óta!!!!!

De van még kb. 5-6 barátnőm, aki szintén gyerekkori kapcsolat.

Az egyszem igazi barátnőmmel akármilyen messze lakunk egymástól hetente találkozunk, és ha úgy alakul napi szinten informálódunk egymásról.

Vannak fiú barátaim is, ők is gyerekkori.

Az összes barátommal valamilyen módon mindig kapcsolatban vagyunk, ha máshogy nem email, telefon. Sajnos személyesen nem tudunk sokat találkozni, de, amikor mégis összejön a társaság olyan mintha tegnap találkoztunk volna.

Mindenkinek van családja természetesen (férj, feleség, gyerek), ha valamilyen aktualitás miatt összejövünk, akkor nagyon sokan vagyunk és igazán jó a hangulat, hiszen egymáson keresztül mindenki ismeri egymást legalább 20 éve, mindent tudunk egymásról, stb.

Tehát igen is vannak igazi barátok!!!! Csak jól kell választani, érdekek nélkül!!!

8. 367d5fde7b (válaszként erre: 7. - 367d5fde7b)
2009. máj. 8. 12:10
illetve amit szerettem volna még írni, h ritka az olyan barátság ami gyerekkorban kötődik és elkísér 1 életen át. irigylem is apukámat, akinek 4éves kora óta ugyan az a legjobb barátja, akivel mai napig 2-3naponta beszélnek telefonon és távolság van, mert közel 400km, de ha hosszú hétvége van v bármi és tehetik akkor hol ők mennek apuékhoz hol fordítva. és ez nagyon ritka. 40éves barátság:)
2009. máj. 8. 12:07
Nagyon is igaz ez amit írtál.Nekem középiskolai nagy barátságaim amiről azt hittük akkor, h 1 életre szól alig van. Vannak olyanok akikkel, ha éppen otthon vagyok találkozunk, hívnak meg e-mail. Viszont a másik felemre rátaláltam barát terén. Olyan ember ő akiről soha nem gondoltam volna, mert régen nagyon utáltam. Sors fintora, h az ő barátjának az anyukája meg az enyém legjobb barátok már évtizedek óta. Mikor ők összejöttek akkor sem szerettem, de mikor szült minden megváltozott. Aztán én is szültem azóta meg pláne minden. igaz ez a barátság még csak 3éves, de érzem én is és ő is, h napról-napra jobban mélyül el a kapcsolatunk. Ő lesz a kislányunk keresztanyukája is, amit soha nem gondoltam volna. Sok közös pont is van az életünkben amikre csak mos derült fény. És hol van az a lány akivel együtt jártam oviba-általános iskolába?? külön középiskolába mentünk akkor még 1évig nagyon sokat találkoztunk 2dik évben alig. ma már ott tartunk,ha véletlenül összefutunk az utcán v bárhol lehet nem is köszönünk egymásnak... azt szoktam mondani sok haverom van, de kevés barátom. mert barátom csak ez a lány van, aki tényleg barát illetve még 2 fiú a tényleges barát. nem baj nekem ez így is tökéletes:)
2009. máj. 8. 11:54
Nagyon igaz a cikk! Nekem az utolsó "barátság" után megszűnt a bizalom! Nagyon sok emberben csalódtam már, de azt hiszem, most megtaláltam a másik felem! Nem hittem előtte, hogy lehet még ilyen, de azt hiszem mégis!
2009. máj. 8. 11:53

Sokszor azert szakadnak meg a baratsagok,mert az evek folyaman a 2 barat nem egyszerre valtozik(plszemelyisege,erdeklodesi kore stb)...Ezert sokszor alakulnak ki a visszatero baratsagok.

En szemelyesen arra jottem ra hogy az a baratno akivel joban rosszban egyutt voltunk 15-20evesen,nem mindig olyan baratno ahogy gondoltam....Valtozik a vilag...

2009. máj. 8. 11:29
Milyen igaz ez a cikk...
2009. máj. 8. 10:27
Nekem sajnos nincs sok barátom. nagyon nehezen bontakozom ki, így sokan nem is törődnek velem. kkÖZÉPSULI UTÁN MI IS ÖSSZE-VIISZA MENTÜNK TANULNI, ITT A FŐSULIN MEG NEM TALÁLTAM CSAK 1 BARÁTRA. úGYHOGY KICSIT MAGÁNYOS VAGYOK ETÉREN. :(
2009. máj. 8. 10:20

Nekem ez volt a legnehezebb lecke az életemben: megtanulni elengedni a barátokat. Az első ilyen hullám gimi után 1-2évvel jött, amikor más városban, más időbeosztással tanultunk. Aztán jött egyetem után, amikor sokan elmentek Pestre dolgozni. És most itt állok, kevés baráttal.

A sors fintora, hogy a legjobb barátnőm, tőlem 3-4 órányira lakik és csak neten érintkezünk (így is ismerkedünk meg)

2009. máj. 8. 10:03
Rengeteg emberrel találkozol az életed során. Vannak, akik szimpatikusak és vannak, akik unszimpatikusak. Vannak, akik komoly nyomokat hagynak az életedben és vannak, akiknek másnap a nevét sem tudod. Néha megérzed, ha ő hív, vagy ha eleged van, kinyomod a telefont. A barátságnak többféle változata van.

Ugrás a teljes írásra: Hova lesznek a barátok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook