Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszan tartó post-COVID tünetek fórum

Hosszan tartó post-COVID tünetek (beszélgetős fórum)


2023. márc. 6. 16:26

[link]


Allitolag Németországban megprobaljak kezelni a long kovidos betegeket, még én sem olvastam el teljesen, nem vagyok perfekt, de kíváncsi lennék ez is valami kísérletezés vagy van már valami gyogyszer... Egy Németországban élő ismerősöm küldte át a weboldalt.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 6. 10:28
Igen de pont ezt írtam, hogy sokkal sokkal több lett, most is ahogy ezt írom, este meg megszamlalhatatlan, amikor eddig a 20 eves koromtól mostanáig (40) kb pár db volt, hirtelen triplaja lett, mas jelleguek, persze hogy aggódom. Ja és mindez a kovid után közvetlenül amin nem tudnak segíteni. Aludni meg pláne nem megy, nemtudom neked mikor van stb hogy de tegnap is elterveztem hogy lefekszem 22kor és 23 kor is ott szenvedtem mert percenként x volt, főleg levegovetelnel, te így tudnál aludni?
10. 71ddaa07fa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 10:21

Nekem is vannak extráim, de próbálok velük nem foglalkozni. Eljutottam arra a pontra, ha fel akarja mondani a szívem a szolgálatot, akkor is megteszi, ha egy orvos árnyékként követ és valószínű akkor sem tudna rajtam segíteni.

Megtettem amit meg lehet tenni. Három alkalommal voltam kardiológusnál, volt rajtam két alkalommal Holter, azt mondták minden rendben.

Próbálom elfogadni, amit mondtak, még akkor is, ha nehéz.

Te is próbáld meg ezt tenni, mert valószínű nálad inkább pszichés ez a dolog, mint szervi eredetű.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 6. 10:16

De igen de a szorongás pánik már csak ez után jött! Az a baj hogy mindenki hülyének néz és senki nem hisz nekem. Tudom milyen az extra, ezer éve van, tudtam kezelni volt hogy évekig eltűnt.. Tisztán emlékszem hogy a kovid után rosszabbodott és lett mindenféle ritmus zavarom, 200 as pulzussal elvitt a mentő, ilyen az életemben előtte soha nem volt. És azóta surusodtek az extrák. A pánik meg ezek már csak utána jottek. Nekem menet kozbe is van, ha mozgok, multkor épp szoba bicoztam és ott is ereztem, nagyon rossz, de főleg az este, az kegyetlen. Es a legrosszabb az, hogy nem tudnak vele mit kezdeni.

Szóval nekem mar Elotte is volt extra, egy egy, de most még percenként x.. Sokkal több mint anno 20 éven át összesen!

8. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 10:00

Nálam a covid szaglás és ízvesztést hagyott maga mögött, valamint depressziót és szorongást.


Ez az utóbbi két dolog kiválthatja az extrákat. Nálad nem lehet ilyen probléma?

Szombaton kézilabdázni voltam, ahol csak a játékkal foglalkoztam, teljesen kizártam a külvilágot, minden problémámat, csak a meccsekre figyeltem.


Mivel nekem is vannak gyakran extráim féltem, hogy a fizikai aktivitás nem tesz jót majd neki, de egy melléütés vagy kihagyás sem jelentkezett.


Nem fordulhat elő, hogy Te is szorongó alkat vagy, aki hajlamos a depresszióra: Pánikbetegség nem lehet a háttérben?

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Gyuri87)
2023. márc. 6. 09:38
Na a fejfajas az nekem is, de az kevésbé zavar, beveszek egy gyogyszert, de az allando szivbeutes / dobbanassal nem tudok mit kezdeni...
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. márc. 6. 09:38

Extrasystolera nem tudnak mit adni.. Illetve próbáld ki a magnézium bla bla bla.. Mondom,nekem eddig is volt de nem ennyire, azóta teljesen Mas jelleguek, illetve most hogy hideg front jön, meleg, mindig van mire rafogni, van hogy ettől is sokkal rosszabbul vagyok. Sőt.

De igen volt pár vizsgálatom és ott mindent rendben találtak....

5. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 09:35

De kezelnek?

AZ egy dolog, hogy nem tudják, hogy elmúlik e, de legalább tartsák kordában!


Jobbulást!


Volt posztkovidom, de nekem a szaglásom nem lett 100%-os.

Közel 2 évig semmi szagot nem éreztem, most már igen, csak sokkal kevésbé és még nagyon sokszor nem érzek semmit.

Szerencsére az ízlelésem rendbe jött, és az illatokat is érzem, bár azokat sem mindig...


A férjem cukros lett a kovidtól, azóta gyógyszert szed.

2023. márc. 6. 09:29
Sziasztok,nekem borzalmas fejfájásaim vannak mióta átestem a covidon,előtte abszolút nem voltam fejfájos,most pedig hetente legalább 1x fáj :(
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. márc. 6. 09:24
Igen,nem mondanak semmit, ők sem tudják, szettarjak a kezüket. A kovid egy új dolog, a hosszútávú következményeiről sajnos senki nem tud érdemben nyilatkozni...
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 6. 09:15
Orvosnál voltál?
2023. márc. 6. 09:03

Sziasztok! Engem az érdekelne, akinek 1ev után is vannak tünetei, és nagy valoszinuseggel a betegseg után kezdődtek!

Nekem a covid óta újultak ki az extrasystolek( bedobbanás)ritmuszavarok és egyre rosszabb, előtte elviselhető vagy alig volt.

Kicsit aggaszt, hogy akkor ez már sosem javul vagy " örökre" így marad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook