Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek mi a jó és hosszantartó kapcsolat titka? fórum

Szerintetek mi a jó és hosszantartó kapcsolat titka? (beszélgetős fórum)


2013. dec. 14. 18:07
talán a tolerancia
2013. dec. 14. 09:42
Egyébként mi a jó egyáltalán abban,hogy valami hosszan tartó?
2009. szept. 24. 14:07
Az, hogy akármennyire is rossz néha, teret engedünk a másiknak, nem telepedünk rá teljesen, nem olvassuk el a személyes üzeneteit, nem féltékenykedünk éjjel-nappal... szerintem talán ez a legnagyobb titok. Tapsztalat...
2009. szept. 23. 16:40
fogalmam sincs. nincs ilyen kapcsolatom sajnos mind zátonyra futott :(
25. genia
2009. szept. 23. 16:14
Figyelmesseg tolerancia oszinteseg bizalom kozos erdeklodesi kor komunukacio jo szex nekunk ez mind meg van .18 evas hazasok vagyunk.
24. eadb068364 (válaszként erre: 21. - Ében11)
2009. máj. 8. 13:54
"Süt a nap, nehogy szomorú légy...""
23. eadb068364 (válaszként erre: 20. - Garamond)
2009. máj. 8. 13:51

És még sok minden más is.)

De a nevetés is nagyon fontos :)

22. eadb068364 (válaszként erre: 19. - Csutika100)
2009. máj. 8. 13:50

Én is így vagyok vele :)

Szóról szóra :)

Szerintem ahhoz hogy valaki ne érezzen féltékenységet úgymond " fel kell nőni " hozzá :)

+ tényleg kell egy olyan társ is az ember lánya mellé :)

2009. máj. 8. 12:42
:-) az lehet, ha én morci vagyok, párom mindig próbál nevettetni, hogy oldódjak.utánna könnyebb megbeszélni a dolgokat.van benne valami...
2009. máj. 8. 12:04
18 év után azt mondom, hogy a nevetés a titka.
19. csutika100 (válaszként erre: 16. - Eadb068364)
2009. máj. 8. 10:37

A férjemben teljes mértékig megbizom, igy nem vagyok féltékeny.

A féltékenység nagyon csúnya betegség és rossz tanácsadó.

Lehet, hogy szerencsés vagyok, de még nem kerültem olyan helyzetbe.Hogy, hogy reagálnék megcsalós helyzetbe arról csak akkor tudnék véleményt alkotni.

18. 29 (válaszként erre: 16. - Eadb068364)
2009. máj. 8. 10:05

Szerintem nem zárja ki a kettő egymást:-)(

Sajna, vagy nem sajna.

17. 29
2009. máj. 8. 10:03

Érdekes téma:-)

Én 3hónapja vagyok túl egy 7éves kapcsolaton, 18évesen kezdődött.Első nagy szerelem, azt hittem örökké tart, alapjábavéve egy szép, tartalmas kapcsolat volt, de elmúlt a szerelem.

Azóta van egy másik kapcsolatom, teljesen különböző a másiktól, sokkal szenvedélyesebb, érzelmesebb.De hogy a lényegre törjek, szerintem, türelem, elfogadás, és szeretet.

Na igen, és a féltékenység legyőzése, sajnos nálam előtérbe került, mert egy igen sármos férfi lett az enyém:-)akire hát tapadnak a nők. Viszont rájöttem ha agyon idegesítem magam, pláne, hogy nincs rá okom, akkor tönkreteszem magam. Úgyhogy már nem vagyok féltékeny:-)

Naa, jóó hosszú lett..


Anita

16. eadb068364 (válaszként erre: 13. - Csutika100)
2009. máj. 8. 09:32
Ha szeretsz vagy szerelmes vagy,egy kicsit sem vagy féltékeny semmire és senkire??
2009. máj. 8. 06:20

Mi is az a szerelem? Egy külsöségekre alapuló hirtelen fellángoló érzés ami elvakit a belső rossz tulajdonságoktól.

Ez az érzés nem mindig vált át szeretetté.

A szeretet a belső tulajnonságokra alapul amikor megismerjük és elfogadjuk a másik jó és rossz tulajdonságait.

Szerintem szerelemből nem lenne szabad belemenni egy kapcsolatba addig mig át nem vált igazi szeretetté. Kevesebb házasság menne tönkre.

2009. máj. 8. 06:14
Ez most más!!!!Van egy iwiw meghívóm kel valakinek?Szép napot magunknak!
2009. máj. 8. 06:06
Kölcsönös megbecsülés, odafigyelés a másik gondjaira. A féltékenység teljes kizárása.
12. diderke (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. máj. 7. 19:26
:-))) Az jó!!!!
2009. máj. 7. 19:23

Hát a szerelem az hullámzó(egy idő után), a szeretet

mindig ott van, az állandó.Hol én, hol a párom szerelmes(egymásba persze)néha egyszerre:-)!

2009. máj. 7. 19:19
Szerinted meddig tart egy szerelem?Nekem tetszik az mikor idősek mondják ők még mindig szerelmesek egymásba.
2009. máj. 7. 19:18

Mi 14 éve vagyunk együtt, sok mindenben különbözünk egymástól.Ennek néha olaszosan hangot is adunk:-)

De egymás nélkül nem bírjuk soká.

Néha én sem tudom, mi tartja össze ezt az egészet,valahogy természetes hogy együtt vagyunk.Nem sokat szoktam rajta filózni.

2009. máj. 7. 19:17

Türelem,bizalom,tolerancia,megértés,megbecsülés, odafigyelés,szerelem ami szeretetté alakul egy idő után.

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz!

2009. máj. 7. 19:12
Nálunk is volt már,hogy azt hittem felrobbanok ha nem lehetek egyedül csak egy kicsit.De "láttam ",tudtam a férjemen fél szeme azért rajtam van.Mert végül is csak egy pillanatnyi érzés volt,de kellett egy kis idő.Hála ég nagyon türelmes,figyelmes.Persze és én is megpróbálom és meg is teszem ha látom szüksége van egy kis kikapcsolódásra.Mondjuk egy valamit hiányolok mióta együtt vagyunk elszakadtak a barátok az életünkből.A gyerekek meg kirepültek és élik a maguk kis életét.
6. Sünciné (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. máj. 7. 19:10

Bizony! Az egyik legfontosabb a tolerancia!!!

Mi négy éve ismerkedtünk meg, másfél éves házasok vagyunk!

Túl vagyok egy rossz házasságon és egy mégrosszabb élettársi kapcsolaton!!

Lehet, hogy sokaknak hihetetlen de nálunk még veszekedés nem volt. Azt nem mondom, hogy nem volt nézeteltérés de mindent megbeszéltünk. Nem ordítoztunk egymással hanem higgadtan!!!

Igaz nem vagyok már fiatal. Megtanultam az élettől már sok mindent. A jó társat nagyon meg kell becsülni és én megbecsülöm, és a megbecsülést vissza is kapom!!!!!!!

5. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Diderke)
2009. máj. 7. 19:08
Elsösorban a szerencse es a szerencses körulmenyek ,helyzetek hogy ne csak hidd, hanem valoban az igazit talald meg,szerintem.
2009. máj. 7. 19:06
Sok okosat lehetne írni válaszként, nem is hiszem, hogy egyvalaki mindent összeszed. Nekem - pillanatnyilag - a figyelmesség a legfontosabb, amit nagyra értékelek a páromban. Idén leszünk 17 éves házasok. :) Biztos, hogy fontos a tolerancia, a türelem, a közös értékrend, ... Tényleg rengeteg dolog! :)
2009. máj. 7. 19:06
Szerintem is csak úgy működik egy kapcsolat ha kölcsönös meg becsülés,türelem,odafigyelés van két fél között.De szerintem ha igényli az egyik fél hagyni is kel egy kis teret a másiknak.Mert társas lények vagyunk de néha jó férehúzódni és csak úgy egyedül gondolkodni.
2009. máj. 7. 19:01
Hát, én 2 és fél hónap együttélés után nem sok tapasztalattal rendelkezek, de annyit leszűrtem, hogy sok toleranciát és türelmet kell még tanulnom.
2009. máj. 7. 18:59
Mi jövőre 10 éve,hogy ismerjük egymást,de ebben volt tányértörés is de azért mindig meg tudtuk beszélni a dolgokat.Már 2 éves házasok leszünk és úgy érzem megérte,hogy hozzámentem a férjemhez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook