Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországba utazás autóval először fórum

Horvátországba utazás autóval először (beszélgetős fórum)


12. secret8 (válaszként erre: 7. - Andika751)
2014. ápr. 22. 10:43

Az Isztrián a nyugati strandok és Pula mellett ne hagyjátok ki a Kamenjak félszigetet, ez egy természetvédelmi terület. A déli csücskén lévő strandon olyan, mintha az óceánba lépnél, körben csak víz.. De ez itt nem kisgyerekeknek kiépített strand, vinni kell vizet, napernyőt, ételt, mert egész napos program, de megéri, mert gyönyörű.

Pulában érdemes végiglátogatni a strandokat, mi is ezt tettük. így rátalálhattok arra, ami számotokra a legmegfelelőbb. Némelyik csak egy kis öböl, de nagyon szép. Főleg a nyílt tenger látványa, ami Horvátországban ritka.

2014. ápr. 21. 12:46
Crikvenica tömegnyomor.
2014. ápr. 21. 12:41

Sziasztok!


Crikvenicán lesz szállásunk. Aki volt már ott mit érdemes feltétlenül megnézni a környéken és elérhető távolságban?El szeretnénk menni a Plitvecei tavakhoz is és Velence is tervben volt, viszont, mivel nem kocsival megyünk elég körülményes lenne átjutni Porecbe. Ha esetleg valaki mégis tudna megoldást,és megosztaná velem hogyan lehetne átjutni Crikvenicáról Porecbe azt előre is megköszönöm.

9. m-erika (válaszként erre: 5. - Andika751)
2014. febr. 28. 22:25

Nagyon jó helyeket választottatok, mi 2 éve voltunk Rovinjban, ott volt a szállásunk, de ellátogattunk 1 nap Porecbe, 1 nap Pulába és Medulinba (ott egy nagyon jó homokos strand van, az Istria ezen a részen kívül kavicsos, sziklás). 1 nap pedig a Limski fjordba mentünk hajókázni egy kalózhajóval. Nagyon gyönyörű volt, nem szabad kihagyni, ha arra a környékre mentek.

Ezen kívül voltam még Vodicében, Loparban (Rab sziget), Omisban, Dubrovnikban, a Pag szigeten. Ha nem akartok messzire menni, ajánlom még Lopart, Crikvenicát, Selcét. Ezek még közelebb vannak, mint Rovinj, de szerintem nem is olyan szépek :)

Ha az Istriára szeretnétek menni, akkor Karlovac után az A6-os autópályára kell menni Rijeka felé. Rijeka után van egy 5 km-es alagút, Ucka a neve, itt külön alagútdíjat kell fizetni. Utána el kell menni egészen Kanfanarig. Itt, ha Rovinj a cél, akkor le kell jönni az autópályáról, és kb 15 km-t kell megtenni Rovinjig. Ha Pula a cél, akkor tovább kell menni dél felé az A9-es autópályán és le egészen Puláig. Ha pedig Porecbe szeretnétek menni, akkor Kanfanarnál észak felé kell menni, egészen a badernai lehajtóig, onnan lehet elérni Porecet.

A bankkártyás fizetés meg a Luckonál (zágrábi kapu, ahol fizetni kell), elképesztően hosszú sor szokott lenni, különösen hazafelé. Itt, ha nem készpénzzel, hanem kártyával akartok fizetni, akkor követni kell a NO CASH feliratot, és ekkor elmentek a készpénzes fizetők melletti kapuknál, mert a kártyás fizetőknek egy külön kapu van, és sokkal gyorsabb, nem kell órákat várni...

2014. febr. 28. 22:23
Andika! Szombaton ne menjetek! És ne is jöjjetek! Az idegtépő. Úgy induljatok, hogy 7 előtt leérjetek Letenyéig, mert utána kezd sűrűsödni a forgalom. Eltévedni nem igen lehet, mert minden szépen ki van táblázva, jelölve. Vigyetek sok kunát, mert minden rohadt sok pénzbe kerül. :) Jó nyaralást!
7. andika751 (válaszként erre: 6. - Dodi44)
2014. febr. 28. 21:35
köszi, de az már nagyon lennt van, odáig nem mennénk így elsőre, majd ha belejövünk, én is szívesen elmennék addig is, de két gyerekkel m,együnk, örülök, ha közelebb összejön.
6. Dodi44 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. febr. 28. 21:25

Ha csak egy mododtok van ra, Raguzat az az Dubrovnyokot ki ne hagyjatok az utazasotokbol...

A regi varos tortenelmi szepsege, az epiteszete, a tengeri akvariuma ... (ott lattam eletemben eloszor Murena Eelt)

5. andika751 (válaszként erre: 4. - M-erika)
2014. febr. 28. 21:23

az nagyon jó lenne, köszi.


még csak tervek vannak, Rijekáig biztos mennénk és onnan az Isztriai félszigeten gondolkodunk pl Pula, vagy Rovnij, vagy Porec (itt már jártak innen is többen) vagy esetleg ha tudsz valami ötletet szívesen veszem. Abszolut kezdők vagyunk ebben.

4. m-erika (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. febr. 28. 20:47
Végig van autópálya, nem csak zágrábig. Annyit kell tudni még, hogy ott nem matricás rendszer van, mint magyarországon, hanem kapus, az első kapu akkor van, mikor elhagyod a magyar határt, aztán mész egészen Zágrábig, ott kell kifizetni azt a részt, amit addig mentél. Zágráb után újabb kártyát húzol, és a következő kapunál fizetsz. Szerintem bankkártyával fizessetek, akkor nem kell félni, hogy átvernek, elszámolják magukat, sokkal gyorsabb. Ha megmondod, hogy pontosan hova mentek, megmondom, hogy hol kell lejönni az autópályáról.
2014. febr. 28. 20:44
A pályadíjat szakaszonként kell fizetni kapuknál, kártyával v kápéval, tehát nincs x napra szóló "matrica". Nem a legolcsóbb, de jól lehet haladni.
2014. febr. 28. 20:31
Végig autópálya van, és jó minőségű.
2014. febr. 28. 20:22

A nyáron szeretnénk autóval elmenni Horvátországba, és segítséget szeretnék kérni, mert még nem voltunk, és máshol sem, ez lenne az első külföldi utunk autóval.


Az útvonalról/autópályáról szeretnék kérdezni, próbáltam a neten térképet nyomtatni, meg útvonaltervezővel megnézni, amit láttam, hogy Letenyénél kell átkelni a határnál, és utána ha jól értelmeztem autópályán kell menni Zágrábig.


Aki járt már arra autóval tudna segíteni?


Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook