Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Balaton és Horvátország között milyen árkülönbség van? fórum

A Balaton és Horvátország között milyen árkülönbség van? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. máj. 15. 17:27
Egy kicsit ki lett sarkítva ez az egész történet úgy, hogy a Balaton pártiak azt hiszik, hogy aki nem Balaton párti, az öntelt sznob, aki azt hiszi a Balaton pártiakról, hogy csórók, és nem futja másra. Én csak annyit írtam, hogy ha két utazás kb. ugyanannyi, akkor inkább külföld, és azt, hogy nem mennék kétszer ugyanarra a helyre. Én is megtalálom a szépséget a hazaiban is, de nekem az hosszú hétvégének bőven elég, nem egy nagy lélegzetvételnyi utazásnak. Nyilván nem Horvátország a világ közepe, és nem azért van favorizálva általam, mert azt hiszem róla. Mondandóm lényege még mindig, hogy az idegen megismerését keresem mindenben, nem feltétlenül a víz melletti tunyulást, amit bárhol megtehetek, akár a saját udvaromban is.
64. csillagtök (válaszként erre: 40. - Alidamolnar)
2013. máj. 15. 17:17
Nekem is hasonlóan rossz tapasztalataim vannak, 2006-ban voltam én is, haverokkal. Végén nem is ültünk be étterembe egyszer sem, mert drága volt, hanem az otthonról vitt konzerveket meg mirelitkaját ettük végig. Ez nálam ma már nem lenne igazi nyaralás, de akkor haverokkal így is jó volt. Én sem voltam elájulva a vendégszeretetüktől. Hosszú vagy rövid hétvégére inkább balatonra mennék. De máshová külföldre is el lehet nagyon olcsón jutni. Nem csak Horvátország létezik :)
63. Slyte (válaszként erre: 62. - Kistanítónéni)
2013. máj. 15. 15:28

Én megtalálom itthon is a szépséget, nyugalmat, kikapcsolódást. Van 1 kis udvarunk, teraszunk, kis felfújható medencénk... ha kedvünk van grillezünk, kényelmes az ágyunk, van net... eszem ágába sincs összecihelődni, ezreket fizetni olyan szállásért, ahol megközelítőleg sem ilyen kényelmes.

Gyakran hívogatnak akciós hosszú hétvégére, ami már 5 főre egyáltalán nem akciós, többe kerül, mint külföld.

Ha már veszem a fáradtságot, és "összecihelődök", akkor már legyen olyan a kínálat, ami miatt megéri.

62. Kistanítónéni (válaszként erre: 59. - 35486a5042)
2013. máj. 14. 22:14
Engem például nem igazán vonzanak a külföldi utazások. Amikor még nem engedhettem meg magamnak, akkor vonzott, kíváncsi voltam, de miután néhány helyen már jártam és bármikor megtehetném, hogy újra elmegyek, nem igazán érdekel, ezért ritkán utazok külföldre. Én megtaláltam a szépséget, a nyugalmat és a kikapcsolódást is országhatárokon belül.
61. e28c748947 (válaszként erre: 59. - 35486a5042)
2013. máj. 14. 21:45

Azt nem tudom...

De ha valaki szereti és visszajár a Balatonra, az nem azt jelenti, hogy mellette nem jár/járt már jó pár helyen a nagyvilágban.

60. Mazsinka (válaszként erre: 59. - 35486a5042)
2013. máj. 14. 21:40
Én is erről beszélek.
2013. máj. 14. 10:12
én inkább világgá megyek, mint otthon nyaralok :) Amíg megtehetem. Ha kicsit többe kerül pl. Horvátország mint a Balaton, akkor tuti nem Balatonra megyek. Számomra az az érdekes, ( de persze mindenki más), hogy sok ember ki se mozdul a hazájából, és nem kíváncsi más országokra. Miért?
2013. máj. 13. 23:32
Mindenki más kritérium szerint dönt. Számomra csak az a furcsa, hogy a kettő egy árban van kb. Ezt nem tartom reálisnak. Persze nem feltétlenül az a jobb, ami a drágább. Én pl. többször nem mennék ugyanarra a helyre, és ha az árak közelítenek egymáshoz, amellett döntenék, ami idegenebb, ami megismerésre vár általam, nemcsak a hely miatt, hanem a kultúra, nyelv miatt is. Ezért választanám minden esetben külföldöt. Pl. a hosszú út alatt is látsz dolgokat, nekem már az is élmény.
57. Kistanítónéni (válaszként erre: 55. - Mazsinka)
2013. máj. 13. 22:07
Én meg azzal együtt, hogy jártam néhány helyen inkább a Balatont választom. A férjem bejárta a fél világot (Japántól Argentínáig) és azt mondja szép-szép, de Tihany a legszebb. És nem akarom elmondani, hogy hány helyen jártam a világban, csak az a fontos, hogy jól érezzem magam nyaralás közben.
56. e28c748947 (válaszként erre: 55. - Mazsinka)
2013. máj. 13. 22:05

Én imádom a Balatont, szinte ott nőttem fel...

Minden évben visszatérünk és igen toljuk a sajos tejfölöst is..:)

55. Mazsinka (válaszként erre: 54. - Kistanítónéni)
2013. máj. 13. 21:59
Nem szólom le a Balatont, de az imént próbáltam ajánlani egy fórumozónak hatszobás lakot Horvátországban, ugyanis arról panaszkodott, hogy nemigen találni, majd megkaptam, hogy ezért a pénzért már a Balatonon is nyaralhatok. Ez a kijelentés számomra fordítva lenne logikus: ezért a pénzért már Horvátországban is nyaralhatok... A lényeg az, ha ennyibe kerül a hazai, akkor már inkább megyek külföldre, és elmondhatom, hogy jártam már máshol is a világban, és láttam mást is, nemcsak a magyar tengert.
54. Kistanítónéni (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2013. máj. 13. 21:53
Mint írtam minden évben megyünk a Balatonra, nem csak nyáron,de tavasszal és ősszel is, néha télen is. Sajtos lángost még nem ettem, starndolás nem az alap progarm, kifeküdni végképp utálok. Ha véletlenül mégis a fürdést választom a víz nem marja ki a szemem. Rengeteg kultúrális program van, gyönyörű történelmi és természeti értékek (Sétáltál már végig a Tihanyi félsziget gejzírkúpjain, vagy a sajkodi part menti sétányon?). Kiváló éttermek (a szemesi Kistücsök éttermet nagyon ajánlom), kávéházak (Füred Karolina verhetetlen). Kerékpárút, vitorlázás, hajókázás stb. Ezt csak azért írom le, mert ennyire leszólod a Balatont. Nem mondom, hogy Horvátország rossz, de nem tudom miért kell leszólni a magyar tengert. Attól, hogy valaki a Balaton választja, nem igénytelen. Persze van vurstli, meg bazár, meg lángos, meg olajos hekk, (ezeket igyekszem kerülni) de Horvátországan ugyanez a helyzet a legtöbb helyen.
53. f1eff0c6fd (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2013. máj. 13. 20:16
Részemről a továbbiakban no komment, mert csak szétoffolnám az eredetileg kiírt fórumtémát.Kellemes világgá menést!
2013. máj. 13. 19:35
Vannak olyan emberek, akik századszor is a Balatonra mennének, még akkor is, ha a világ összes nyaralása beleférne az üdülésre szánt pénzükbe, mert az a legkényelmesebb. Én a parton való döglés helyett szeretem a számat is tátani egy kicsit, körülnézni, tapasztalni, élményeket gyűjteni, világot látni, pedig nem vagyok egy nagy utazó, de azért vannak elvárásaim egy nyaralással kapcsolatban. Ha kritériumnak elég lenne a víz, meleg, olcsó szállás, kaja, akkor itthon teletöltenék egy dézsát, kifeküdnék az udvarra, és rendelnék pizzát. Szerencsére nagyobbak az igényeim. Ha meg nem futja, akkor meg itthon maradok.
51. Mazsinka (válaszként erre: 50. - F1eff0c6fd)
2013. máj. 13. 19:26
A nyaralás számomra azt jelenti, hogy elutazok egy másik országba, megismerem az adott nyelvet, kultúrát, szétnézek, eszem nagyokat más nemzetek ételeiből, benézek a múzeumokba, kirándulok, fényképezek. Nem az, hogy kocsikázok 5 kilométert, kifekszem a Balaton partjára, sajtos lángost majszolok, és Teri nénivel tereferélek. Ha UGYANEZÉRT a pénzért megkapom külföldöt, akkor nagyon szívesen közösködök másokkal, ugyanis én tudok alkalmazkodni.
50. f1eff0c6fd (válaszként erre: 49. - Mazsinka)
2013. máj. 13. 18:02

Ennyiért itthon is kapsz egy külön bejáratú apartmant és nem kell senkivel közösködnöd!!!

Ja,de ez "csak" a Balaton!

49. Mazsinka (válaszként erre: 47. - Alidamolnar)
2013. máj. 13. 10:45
Én tudok egy helyet Horvátországban, ahol van 6 vagy 8 személyes szállás. Amikor mi voltunk, nem vette ki senki, így szobákra szétosztva adták ki. Ez egy ház felső emelete, 3 szoba, minden szobához külön fürdő, és egy konyha. Mi akkor a szobáért, fürdőért, és másokkal való közös konyháért fizettünk azt hiszem 11 vagy 12 euró/fő/éj összeget. Ebben a kaja nincs benne, tehát mi főztünk.
48. alidamolnar (válaszként erre: 46. - Kistanítónéni)
2013. máj. 12. 10:06
Az egyszem méregdrága horvátországi nyaralás amúgy nekünk is utazási irodán keresztül volt, és nagy csalódás volt.
47. alidamolnar (válaszként erre: 44. - Slyte)
2013. máj. 12. 10:05

9.000Ft/éj/5fő?

Ez tényleg jó.

Nekem nem jön ilyen össze, igaz, én nem is mertnék úgy elindulni, hogy majd ott keresünk.

Amúgy én a marha nagy vendégszeretetüktől sem vagyok elájulva, én semmi segítőkészséget nem tapasztaltam, amikor mentünk (igaz, akkor voltak nyelvi problémáink is).

Biztos ehhez is érzék kell, én már nem próbálkozom.

És a másik, hogy hármunknak is valszeg ki kéne venni egy ötszemélyest, 3 személyes apartman nagyon ritka, szóval én feladtam.

46. Kistanítónéni (válaszként erre: 44. - Slyte)
2013. máj. 12. 09:00
Egyébként egyszer mi is mentünk utazási irodán keresztül, az nekünk is nagy csalódás volt.
45. Kistanítónéni (válaszként erre: 44. - Slyte)
2013. máj. 12. 08:59

AZt nem merném bevállalni, hogy helyben keresünk. Nem egy honfitársunkkal találkoztunk kint, akik kimentek szállás és nyelvtudás nélkül és ott küzdöttek, hogy nincs szállás, meg segítsünk nekik tolmácsolni, meg akkor most a kocsiban fognak aludni, mert drága. Nem is értettem hogy mertek elindulni a teljes bizonytalanságra, úgy hogy magyaron kívül semmilyen nyelven egy szót nem beszéltek.

Én a gyerekek miatt nem mernék így nekivágni, meg nem szeretem a bizonytalanságot, szeretem tudni mire számítsak, mit vigyek magammal stb. Persze ha fiatal lennék gyerekek nélkül én is biztos vagányabb lennék, akkor a szálloda is opció lenne.

44. Slyte (válaszként erre: 42. - Alidamolnar)
2013. máj. 12. 08:50

Mi is öten megyünk. Felkerekedünk, ott helyben keresük, és gyönyörű 3-4 csillagos apartmanban tudunk megszállni jó áron. Van 1 hely, ahová visszajárunk.

Volt, hogy befizettünk utazási irodán keresztül, de akkora volt a csalódás, hogy soha többet utazási iroda.

Tavaly nem terveztük, hogy kimegyünk, aztán hirtelen meggondoltuk magunkat, de a legközelebbi helyre mentünk, hogy ne legyen drága a benzín, és 30 euroért kaptunk apartmant. Igaz, 5-10 perc volt a tengerpart autóval.

Nincs ismerősünk.

43. Slyte (válaszként erre: 38. - F1eff0c6fd)
2013. máj. 12. 08:39
Interneten hírdette magát. Akkora volt a csalódás, hogy azóta inkább benzínt fizetek, mint szállást, ha a Balcsiban akarok úszkálni.
42. alidamolnar (válaszként erre: 39. - Kistanítónéni)
2013. máj. 12. 08:35

Azért majd írjál, ha találtál, légyszi.

Amúgy most csak "hangosan gondolkodom", de nálunk is mindig az apartmanon bukott a dolog (ezért is mentünk hotelba, amiben szintén csalódtunk, mármit Horvátországban).

Nálunk az is a baj, hogy hárman vagyunk, azért pedig nem fogunk más családdal összeállni, hogy együtt menjünk nyaralni, mi hárman szeretünk lenni. Nekünk végképp nincs is apartman. Max. a studió apartman, de azt nagyon nehéz találni.

Amúgy akik tényleg olcsón kapnak apartmant, azoknál megfigyeltem, hogy általában már többedszer mennek vissza, és ismerősök között megy a telefonszám csere, és így valóban jó árakat tudnak kifogni, barátnőmék évek óta így járnak Horvátországba. Nekem se ismerősöm, semmi, persze, hogy egy valag pénzt ott hagytam már a szállásra is.

Biztos lehet ezt is talpraesettebben intézni, de nekem nem jött össze:((

41. Kistanítónéni (válaszként erre: 39. - Kistanítónéni)
2013. máj. 12. 08:24
Ami kicsit igényesebb, vagy közelebb van a tengerhez az inkább 130 EUR/éjszaka.
40. alidamolnar (válaszként erre: 15. - Kistanítónéni)
2013. máj. 12. 08:23

Egyet kell, hogy értsek, Horvátország valóban drága. Én egyszer voltam 2006-ban, és akkor az üzemanyag 60 ezerben volt. Amúgy nem fogott meg az országuk, lehet, bennem van a hiba, de semmi olyat nem találtam, ami miatt oda kellene lennem érte. Köveken fürödni pedig, hát....

Bár lehet, hogy a hely választásunk sem volt jó, (Pag sziget), meg aztán szállodába mentünk, és többen mondták utólag, hogy az apartman sokkal jobb.

Tény, hogy azért a pénzért, ami akkor (2006-ban) elment a horvátországi 8 napra, azért itthon wellness hotelban nyaralhattunk volna.

És igen, már akkor is sokkal drágább volt az ásványvíz, a sör, az üdítő, az étterem, mint itthon. Szerintem régen volt az, hogy Horvátország olcsóbb, mint a Balaton.

2013. máj. 12. 08:13
Felkeltettétek az érdeklődésemet Horvátország iránt. Én 5-6 fős apartmanokat keresek, két hálóval, nappalival, konyhával. Végignéztem rengeteg oldalt, de úgy látom, hogy 100 EUR/éjszaka alatt nem igen van ilyen, ami elfogadható. És még ezek is többnyire 1000-2000 méterre vannak a parttól, ami két pici gyerekkel elég sok. AZért még keresgélek hátha találok én is valami olcsóbb elfogadhatót.
38. f1eff0c6fd (válaszként erre: 25. - Slyte)
2013. máj. 12. 00:15

Nagyon kíváncsi lennék,milyenek azok a lepukkant balatoni szállások és mennyit kérnek értük?Mi az,hogy lepukkant??? Mennyibe kerüljön pld. egy 4 fős apatmann?

Sajnálom,hogy ilyen negatív tapasztalatod van szálláshely keresés terén,de lehet,hogy rossz helyen kopogtattál? (Miért nem szóltál nekem?):):):)

37. f1eff0c6fd (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2013. máj. 11. 23:56

Talán mégiscsak el kellene látogatni néhány balatoni üdülőhelyre és meggyőződni arról,hogy milyen szép,tiszta és igényes is tud lenni!A víz tiszta, a strandok gondozottak és az ott élők rengeteget dolgoznak azért,hogy a vendég minél elégedettebb legyen!A parton nem csak lángost árulnak,hanem éttermi színvonalon,de elfogadható,megfizethető áron bármilyen kaját megtalálsz!Rengeteg lehetőség van egyéb kikapcsolódásra is és hidd el kultúrád szomját itt is oltani tudnád!

Biztosan találnál olyan helyet ahol nem találkoznál a szomszéd Jenő bácsival.

Egyébként meg távolabbi országokban is vannak "Jenő bácsik"!

2013. máj. 11. 21:46

Aranypart, luxus szállodában Horváthországban, svédasztalos reggeli és vacsora, 5600 Ft / fő/ éj.

A hotel tengerpartól 300 méterre, + medence.


Balatonon ugyanez háromszorosa!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook