Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hormonos vagy mentes spirál? PCOS fórum

Hormonos vagy mentes spirál? PCOS (beszélgetős fórum)


13. yasumi-chan (válaszként erre: 12. - Ágio8405)
2023. ápr. 26. 08:20

Még sajnos nem mentem vissza, csak a labor eredmény jött meg :(



Mondjuk most a menzeszem sincs meg annyira, örülök is neki. :)

12. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Yasumi-chan)
2023. ápr. 25. 12:45
Na akkor legalább ez megoldódik remélhetőleg. A spirálra mit mondott?
2023. ápr. 25. 12:06
Sziasztok! Közben kiderült hogy eddig semmit nem gyulladás okozott ami nőgyógyászati eredetű. Nincs lactobacilusom egyáltalán, azért van a diszkomfort érzés. :/
2023. ápr. 24. 21:41
Bocsánat, lehet nem volt egyértelmű a kérdés. Orvoshoz holnap megyek, védekezési módot keresek, óvszert nem szeretem és hát nem éppen jó dolog a megszakítás sem, hiába lehetek terméketlen, de nem teljesen meddő.
9. yasumi-chan (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2023. ápr. 24. 21:40

Kedves hozzászólók!


A cukrom, a pajzsmirigyem is sajnos teljesen rendben van. Minimális cortisol szint emelkedésem van és tesztoszteron volt, de már az is lejjebb ment.



Egyébként is az edzés mellett úgy eszem, ahogy egy IR-es is ehet. Semmi fehér cukor vagy liszt. Ritkán pizza, de az minimális, házi és sokáig érlelt.


Tejet nem iszom, ritkán laktózmenteset, de inkább próbálom a növényot tartani. Húst sem eszem nagyon, maximum csirke vagy húsleves ha az van. Általános inkább a hal, tofu.

8. yasumi-chan (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2023. ápr. 24. 21:38

Én ezzel szeretnék védekezni, mivel nem szeretem az óvszert! :)



Tabletta meg ugye kizárva.

2023. ápr. 24. 15:13

Keress megfelelő endokrinologust. A te esetedbe hogy hiztál is végképp tuti hogy van ir is. De alapból

Is minden pco-t ir okoz, esetleg pajzsmirigy alulmuködés. Viszont sajnos sok orvos nincs képben ezzel. Anno én is évekig jártam többnél akik azt mondták nincs ir pedig csak enyhe volt. Nekem arra fogták pont hogy akkor kövétnek kéne lennem, pedig ez is elavult elmélet. Muti a terhelésed eredményét és a pajzsmirigyet. Remèlem nem csak tsh-t nézett ez az orvos, hanem t3, t4, atpo,Atg-t is.

6. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Yasumi-chan)
2023. ápr. 24. 12:12
spital, mikor rendbe jotttel.
2023. ápr. 24. 08:56
Szakértő én sem vagyok a témában, de nekem mentes van, koromból adódóan nem ajánlott a hormonos. Gyerek ellen eddig védett, de azóta erősebb és hosszabb a mensim, az eddigi 2 nap helyett, és az arcomon pattanások jönnek elő, amik nehezen múlnak.... érdemes egy orvossal konzultálni 🤷‍♀️
4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Yasumi-chan)
2023. ápr. 24. 08:44

Biztos nincs IR?

Leírnád ide az eredményeid? Pajzsmirigy?

Mert ez a három betegség kéz a kézben jár, ha még nincs is mind, majd lesz.... Sajnos ez így működik, viszik egymást.


Ha gyulladásos gondjaid vannak, akkor érdemes kiiktatni az összes tejterméket, illetve a glutént, cukrot, mind gyulladást generál, ha hajlamos vagy rá.


A spirál nem oldja meg a gondjaidat, illetve én azt biztos nem rakatnák. A hormonos a trombózis miatt amúgy sem ajánlott, a sima meg elég sok gondot okoz.

Spirál nem oldja meg a fertőzéseket, semmi köze hozzá.

Érdemes lenne a florát helyre tenni, szedj enterolt, illetve használj valamilyen hüvelyflóra helyreállítót hüvelykapszulát. A sok cukor itt is gondot okozhat, mivel megváltozik a nyálkahártya ph értéke a túlzott cukorfogyasztástól.

2023. ápr. 24. 00:43

*barátcserje

*óta


Bocsánat a gépelési hibák miatt, eléggé későn kezdtem el ezen a kérdésen ennyit gondolkodni.. :(

2023. ápr. 24. 00:42
*vadabb
2023. ápr. 24. 00:42

Sziasztok! Nem vagyok tapasztalta témában. 2018-ban PCOS-t állapítottak meg nálam, mivel folyamatosan kisebb cisztáim voltak és híztam. Most a hízásom megállt, viszont nem akartam tablettát szedni, pedig az endokrinológus is javasolta.. Családban volt trombózis (anyukám), vérrög, myoma és még egyéb finomságok.. Konkrtéan nagymamámtól kezdve mindenki myomára hajlamos.. :'(

Tavaly kezdtem egy ideig Saxendát szúrni, fogytam is de olyan mellékhatások jöttek ki nálam, mint nyirokcsomó gyulladás a hónaljamban, teljes emésztés megzavarodás és szorulás. Azóta nem híztam, viszont rendszeresen sportolok edzőteremben, heti 4-5 alkalommal, kardiózni szoktam aztán súlyzókkal edzeni. Viszont eddig sajnos hajlamos voltam hízni, volt hogy egy lv alatt több kg is feljött. Amiket tabletta helyett kezdtem szedni; Vitaminok, C,D, Magnézium, DIIM, Inozitol. Amióta DIIM-et szedem, javult az emésztésem, az Inozitol meg eddig szépen segített a fogyásban, ellensúlyózva a PCOS-em. IR-em nincs, a vérképem teljesen normális, terheléssel is. VIszont a vérzésem erős, ha nem szedek menzesz előtt már egy-két nappal narátcserje kapszulát. A DIIM szedése őta ez is kicsit mérséklődött.

Anyukám króm allergiás, ezért a fém spirál előtt mindenképp el szeretnék jutni egy allergia vizsgálatra, ha kapok beutalót az orvostól..



Még annyit, hogy úgy tűnik mostanában hajlamos voltam sajnos arra, hogy valamilyen fertőzést összeszedjek.. Február óta járom a nőgyógyászt, 2x megkaptam hogy felfázás miatti candida, de a CMS vagy CNS kúp semmit sem segített. Diszkomfort, kellemetlen érzésem van, szexuális életünk a nullára csökkent a párommal de egyébként is fáj a hüvelyem. Tenyésztést előző héten vettek le, remélem minél előbb kiderül mi a baj, az első orvos aki előző héten végre vett le tenyésztést és kenetet is. - Spirál mellett kisebb az esély a fertőzésekre? Most egyébként Krion kúpot kaptam és irrigálom kamillával, azóta persze picit jobb, de néha vissza-vissza tér a fájdalom. Mindenképp meg szeretnék gyógyulni, mielőtt felrakatom, eszemben sincs így, plusz orvos sem tenné fel.


Bocsánat a hosszas felvezetés miatt. Szerintetek ezek alapján melyiket lenne érdemesebb megfontolnom? Orvosi konzultációval, magán rendelésen gondolkodom. Borsos ára van, de évekig véd.


Viszont érdekesség, ennyit még sosem betegeskedtem, állandó partnerem van, sosem éltem picit badabb életet. Nem szültem még, ősszel leszek 24 éves. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook