Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tabletta vagy hormonmentes spirál fórum

Fogamzásgátló tabletta vagy hormonmentes spirál (beszélgetős fórum)


1 2
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Yasumi-chan)
2023. jún. 6. 20:36
Voltam
36. yasumi-chan (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 27. 08:37

Esetleg testépítő vagy?


Nekem nagyon sok sportoló ismerősöm van, van menzeszük. De a vékonyabb osztálytársaimnak is van. :)

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Yasumi-chan)
2023. ápr. 26. 08:57
A legtöbb női testépítőnek egyáltalán nincs menzesze, sajnos nagyon is összefügg.
34. yasumi-chan (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 08:22

Úgy tudom a testzsír százalék nem függ vele össze. Én is husis vagyok, de amióta szedem hormon egyensúlyt fenntartó vitamint, nincs meg annyira. :)



Akkor lehetséges hogy a hormonmentes is jó megoldás lehet. :)

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Yasumi-chan)
2023. ápr. 25. 18:33

Nem tudom a nevét már, valamilyen Mini réz-arany hormonmentes spirált. Neten vettem, az orvoshoz steril csomagolásban vittem, és felrakta.

Én nem vérzem nagyon, de alapvetően alig van menzeszem az alacsony testzsír %-om miatt.

32. yasumi-chan (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 21:37
Melyik terméket használod és miket tapasztaltál vele? Nagyon véreztél? :(
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Yasumi-chan)
2023. ápr. 24. 17:35
Én csak arra tudok válaszolni, hogy szülés nélkül is felraknak hormonos spirált, van direkt kisebb méretben ez is pont úgy, mint a hormonmentes. Nekem az orvosom ezt is javasolta, mert sok gondom volt a hormonmentes spirállal, de végül inkább kivártam és milyen jól tettem. Hormont nem rakatnék be, ha nem muszáj. Ha bármi mellékhatása van, azért macera leszedni, és a hormonális megoldások mindig lutrik. Vagy bejön valakinek vagy nem.
30. yasumi-chan (válaszként erre: 28. - Jooeva)
2023. ápr. 24. 00:14

Hormonosat használsz? Nem szült nőknek is felteszik ezt a fajtát? Melyik márka ez?


Szerinted PCOS mellett is biztonságos lenen ezt használnom? Hízásra sajnos hajlamos vagyok emiatt, viszont folyamatosan sportolok és figyelek arra mit és mikor, mennyit eszem.

29. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2022. febr. 22. 16:56
Az nekem sem hat 🤷‍♀️
28. jooeva (válaszként erre: 20. - Alnisa)
2022. febr. 22. 16:42

Nekem teljesen rövidre vágta, nem szúrt senkit, ha épp utaztunk vagy nem volt lehetőségem sűrűn mosdóba menni, akkor egy mini tampont is feltettem, az sem okozott problémát. Cserénél sem volt semmi gond a rövid szál miatt.

Én is tartottam tőle (itt van mirenás fórum, sok panaszt okozhat sajnos), de belevágtam, mert spirál előtt gyógyszert szedtem, többfélét, de nagyon sok mellékhatást tapasztaltam: hangulatingadozás, libidó-csökkenés, erős pms tünetek, érzékeny mellek, puffadt has...

Nekem 3 hónap alatt beállt, fél évig az arcom elég ramaty volt (előtte is problémás bőröm volt), de kiegyensúlyozott lettem, libidó az egekben, nincs mensi, nincsenek kellemetlen tünetek. Nekem nagyon bevált. Nincs felszálló fertőzés, jóformán tripla a védelem, mert elvékonyítja a helyben kibocsájtott hormon a nyálkahártyát, maga az eszköz mechanikus fogamzásgátló is és szintén a hormon létrehoz egy "nyákdugót" a méhszájnál, ami szintén megakadályozza a spermium és a bacik feljutását.

27. andi6020 (válaszként erre: 26. - 5236d12e25)
2022. febr. 22. 16:35
Igen, van ilyen is. Nekem pl a paracetamol hatóanyagú gyógyszerek nem hatnak. A többségnek meg igen.
26. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2022. febr. 22. 15:28

Én 9 hónapig szívtam hormonos spirállal. 9 hónapból 7 végig véreztem, pecsételtem barnáztam, ömlött belőlem, folyamatosan gyulladásban voltam. Folyamatos idegentest érzésem volt.

🤷‍♀️ Nem lettünk barátok.

25. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Alnisa)
2022. febr. 22. 15:25
Van kimondottan még nem szült nőknek is spirál.
24. b9e097a9f6 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 14:51
Minket nem zavar, egyikőnk sem érzi. :)
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - B9e097a9f6)
2022. febr. 22. 14:45
Nem tudom mennyire lehet kényelmes, én tampont se szeretek használni, azt is érzem, bárhova rakom, meg nem szeretném ki-berakosgatni, ha a páromat zavarná. Viszont meg fogom fontolni, mert a májnak tényleg jobb, ha nem szedek folyamatosan gyógyszert, meg elvileg alacsonyabb a hormontartalma is.
2022. febr. 22. 14:28

Hüvelygyűrű?

Én Nuvaringet használok. Ez a 2. hónap. Eddig tökéletesen elégedett vagyok. A menstruációm mértékét jelentősen csökkentette.

Hasonló módon működik mint a tabletta, ez viszont helyileg fejti ki a hatását->Nem terheli a májat.

Ciklus elején felhelyezed, 21 nap múlva leveszed. 7 nap szünet, akkor van vérzésed.


A hormonmentes spirálról nincs véleményem. Annyi, hogy hallottam pár sztorit a mellette fogant embriókról, akik beleakadtak a szerkezetbe. Pont ahogyan Liliom10 is leírta.

A hormonális spirálról inkább rosszak. Egyik munkatársam meghízott tőle, pattanásos lett és most fél évvel a levétel után is ezekkel küzd.

Úgy tudom a hormonmentes spirál mellett van vérzés. Azt a hormont tartalmazó állíthatja le.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Liliom10)
2022. febr. 22. 14:04
Köszönöm a választ!!! Nagyon sokat segítenek a tapasztalatok!:)
20. Alnisa
2022. febr. 22. 13:49
Engem eddig nagyrészt az tartott vissza, hogy kilóg a szál, amivel később le tudják venni. De ezek szerint ezen is változtattak az évek alatt, lejjebb vágják, vagy dokira válogatja. Utána kérdezek majd.
19. Alnisa
2022. febr. 22. 13:48

Most én is utána olvasgattam ismét a dolgoknak.

Érdekes módon egy német oldalon azt találtam, hogy nem növeli a trombózis hajlamot a hormontartalmú spirál.

18. jooeva (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2022. febr. 22. 12:51
Egyetértek. Nekem is 8 éve van mirena spirálom (2. van fenn), évi pár maszatolós napom van és ennyi. Nem lóg ki semmi, sehonnan. Kényelmes nekem és a páromnak is.
17. andi6020 (válaszként erre: 14. - Alnisa)
2022. febr. 22. 11:06
Hormonos spirálnál van peteérés, a nyálkahártya nem vastagszik meg, ezért nincs vérzés.
16. liliom10 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 10:55

Mindig spirálellenes voltam, soha nem tetettem volna be. Nem tartom jónak, hogy mindig irritálja a méhnyálkahártyát.

Nem is teljesen biztonságos. Egyik ismerősöm járt úgy, hogy terhes lett, pedig spirálja volt.Csak azért szakíttatta meg a terhességet, mert azt mondta az orvos, hogy a spirál belefúródhat a magzatba, és fejlődési rendellenességet okozhat. Nagyon szomorú volt, megviselte, mert más esetben megtartotta volna a terhességet.

Fiatalon szedtem fogamzásgátló tablettát is ( nekem semmi bajt nem okozott), volt, hogy pesszáriumot használtam fogamzásgátló zselével ( bevált, nem lettem terhes, pedig ovuláció idején is volt itthon szex, és más módszerrel nem védekeztünk.) Életem során volt óvszerrel is védekezés.

Már rég túl vagyok a klimaxon. Csak akkor lettem várandós, mikor terveztük, akkor viszont rendkívül gyorsan. :)

15. Alnisa
2022. febr. 22. 10:33

Én nálam nem opció a homontartalmú spirál, meg én óckodok tőle. A nővéremnek van és ő azt mondja kilóg, meg akivel eddig beszéltem, mindenki azt mondta. illetve leírásokban, képeket is ezt látszik.

Ami meg hormonmentes közti vérzéseket és brutál mensiket okoz.

14. Alnisa
2022. febr. 22. 10:28
Aztán a fene se tudja, hisz a tablettával is szabályzunk, ott sem érik meg a pete, de nyálkahártya még is megvastagszik és a szünetben leválik.
13. Alnisa
2022. febr. 22. 10:27
kiderül=kikerül
12. Alnisa (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. febr. 22. 10:27
Mert az nem normális, hogy nem jön meg, teljesen leállította a hormonháztartásod, ami azt gondolom nem egészséges. De mondjuk ha már nem szeretnél gyereket, akkor talán nem akkora gond, mert ha kiderül a spirál összeomlik a "rendszer".
2022. febr. 22. 09:51
Én mindenképpen hormonmentes spirált szeretnék, de szerintem nem egészségtelen, ha valaki nem menstruál.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. febr. 22. 09:13
Miért?
9. Alnisa (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2022. febr. 22. 09:05
Ez sem biztos, hogy egészséges.
2022. febr. 22. 08:52

Ideális helyen elvágott spirál madzagja nem lóg ki, és nem is szúr.

Hormonos spirál teljesen megszüntetheti, vagy minimálisra csökkentheti a vérzést. Sokkal kisebb százalékban durvul el a menzesz. És igen, feltesznek nem szült nőknek is már.

Nekem miután felrakták, meg sem jött többet, pecsételt kb 3 hónapig. Kb 15 éve nem menstruálok.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook