Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hormondiéta fórum

Hormondiéta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
85. bimm2
2013. jún. 4. 13:22

Amennyit rinyaltam a tej elhagyasarol, annyira konnyen megy. Az elso reggel volt bizarr mas tejet hasznalni, aztan amr ment konnyen a kovetkezoeken.

Sajt. Na ebben a par napban is 'belefutottam' par falatba.

Mas tejtermekkel nem kinlodom.

Hat,erdekes...

84. bimm2
2013. jún. 3. 11:10

Hoho! Ujabb info Norbi Update hormondprogramjabol.

bemasolom ide, a facebookon posztolta sk:


Norbi Update Kedves Eva Gode! Nagy mennyiségben nem jó! Sokan 0,5-1 litert is megisznak naponta, ekkora mennyiségnek már nagyon nagy lesz az inzulinigénye! Napi 2 dl tejjel nincs gond, csak társuljon mellé sajt, túró stb más tejtermék fogyasztás is, a kálciumbevitel miatt (is) !

83. bimm2 (válaszként erre: 82. - Michelle.r)
2013. jún. 3. 00:08

Hat... na igen... de a 'kokusztej a taskaban' szokasodat atveszem. Sot, mar nadulatejet is talaltam, ami nem edesitett.

Bevallom, en nem vagyok ellene a szintetikus edesitoszereknek, es az mindenhol van...

Hat koszi :) beszerzek egy uvegcset

82. michelle.r (válaszként erre: 81. - Bimm2)
2013. jún. 2. 19:55
Mindig legyen a táskádban egy kis üvegben kókusztej, ha túl meleg van kókusztejpor, ha édesen iszod, egy másikban nyírfacukor. Egyszerű, nem? :D:D:D
81. bimm2
2013. jún. 1. 22:16
Igen, de ha elmesz egy kavezoba, akkor ritkan tudsz rendelni kavetejjel helyett egy kecskeruta teat...
80. bf788839f9 (válaszként erre: 78. - Bimm2)
2013. jún. 1. 11:08
Dehogynem, a kecskeruta, a gysz. is ez a hatóanyaga.
79. bf788839f9 (válaszként erre: 72. - Bimm2)
2013. jún. 1. 11:07
Betegség miatt.
78. bimm2
2013. máj. 31. 10:59

Egyenlore sehol nem olvasok a hormondietaban teakrol. Nem feltetlen fekete vagy zold tea, hanem inkabb csipkegbogyo vagy kamilla, ilyesmik.

Alapbol nem gondolnak, hogy ez hathat az inzulinra, na de ki tudja?

Es ha nem lehet, miert nem lehet?

Meg kutakodom...

77. bimm2 (válaszként erre: 76. - Timky)
2013. máj. 30. 22:16

A hormondieta nem a hormonrendszer megbetgedese vagy rosszul mukodese miatt ajanlott.

Hatarozottan sulyvesztesre ajanljak.

Az inzulin-glukagon HORMONOK mukodesere epit.

Mert ha az inzulin van tulsulyban a szervezetben, akkor hizol (zsirba raktaroz) ha a glukagon aktivalodik, akkor zsirt bont a szervezet.

Ezt bizonyos etelek fogyasztasaval illetve elkerulesevel befolyasolhatod.

Ha az elhizashoz hormonproblema tarsul, akkor az valoban orvosi kezelesre (is) szorul.

76. Timky
2013. máj. 30. 18:01
Én azt nem értem,ha tudják,hogy az elhízáshoz pl a hormonháztartás zavara vezet,akkor azt mért nem gyógyszerrel állítják helyre? A diéta segít,de egész életen keresztül,sanyargassa magát mindenki? Mikor lehet létezik más hatásosabb módja is pl gyógyszer formájában! És lehet ,ha beállítanák a hormonszintet normálisan,akkor ,már az étkezésre is máshogy reagálna a szervezet!!? (mondjuk nem raktározna,és nem lenne ennyi elhízás)! Lehetséges,hogy csak egy jó orvos kellene,aki értene a hormonokhoz!??
75. bimm2
2013. máj. 30. 12:33

Az alkohol kikerulese (is) lehetetlennek bizonyul kiemelt napokon egesz eletemben... mint szulinap, vendegseg stb. Es ugye nem a fektelen 'partytime'rol beszelek, hanem csak egy kedves jo hangulatu vacsirol...

Michellenek koszonhetoen olvastam egy cikket szendi gaborral, aki eppen a nem eszement paleolit taplalkozasrol beszelt, miszerint pl ha elmesz nyaralni es ugy adodik akkor nem fogsz meghalni egy az etrendedben egyebkent kerulendo elelmiszertol, de az elved ugymond visszaterit majd a mindennapokban,.

Norbi ugyancsak errol ertekezik egy korabbi konyveben, hogy el tudod donteni adott napon, hogy hizni vagy fogyni kivansz... Ezt mar a hormondieta konyvben tovabb szigoritotta a 'ket nap az atallas' elvevel.

Egyenlore kutakodom, hogy az inzulin emelkedett jelenlete meddig tart a szervezetben - hogy csak 'kialusszuk' magunkbol vagy a nap folyaman hogy viselkedik.

Jajj mennyi minden van :)

74. bimm2 (válaszként erre: 72. - Bimm2)
2013. máj. 30. 01:13

Ezt megvalaszolom magamnak. Tudom miert kezdtel el taplalkozassal foglalkozni :D bocs

nem figyeltem elegge

73. bimm2 (válaszként erre: 69. - Nissi)
2013. máj. 29. 23:14

Szerintem fontos az is, hogy az ember a vilag mely reszen el... Ugyanigy gondolok a banaevesre is. Akik a tropuson elnek, tobb kaloriat egetnek, tobb gyumoolcsot is fogyasztanak...

A rizseves is ilyen lehet.

Az azsiaiak is addig vekonyak, mig ki nem lepnek az orszagukbol eletvitelszeruen... Sokan elhiznak am, ha nem azt eszik, amit megszoktak.

72. bimm2 (válaszként erre: 68. - Bf788839f9)
2013. máj. 29. 23:09

Oriasi problema!

Maskulonben az azsiaiak is sznvednek az nepbetegsegnek tekintheto vercukor problemaval (es borallergiaval!) Ehhez hozzatartozik, hogy hogy ok is megvaltoztattak az eletviteluket, hiszen a varosokban eles ez az iparosodas naluk is magaval hozta a mozgasszegeny etrendet.

Miert kezdtel el a taplalkozassal torodni? Fogyas? Egeszsegufy problema?

71. bimm2 (válaszként erre: 66. - Nissi)
2013. máj. 29. 23:06

Igen, en is olvatam a szoja hatasarol azota, es ugyanaz a helyzet vele, mint a tejjel... Szoval maximalisan egyetertek

Egyben azonban nem ertek veled egyet, meghozza az, hogy a hormondieta nem egy eletmod, hanem egy kura.

A tej es szoja elhagyasan valoban lehet eletre szolo dontes, de vannak olyan elelmiszerek, amiket nem tudsz egesz eletedben kerulni. Torekedni arra, hogy elkeruld.

Az osztrogen dominancia anoi hormon tultengese?

70. Guruljka (válaszként erre: 69. - Nissi)
2013. máj. 29. 22:24

Mást esznek a rizshez, mint mi.

Szója:

[link]

69. Nissi
2013. máj. 29. 19:49
Ha belegondolunk az ázsiaiak rizst esznek rizzsel, már reggelire is azt eszik és nem barnát hanem szép hófehéret, mégis vékonyak. Nálunk meg azt hangoztatják hogy a fehér rizs egészségtelen és hizlal.
68. bf788839f9 (válaszként erre: 61. - Bimm2)
2013. máj. 29. 19:21

Az ázsiaiak fermentálva eszik a szóját:szójaszósz, miso,tofu és nem pl. szójakocka.

A génkezeltség a nagy gond szerintem.

67. Nissi
2013. máj. 29. 19:15
Ha tudsz angolul nézd meg a youtubon a Hungry for change cimü filmet. Részletekben van fenn. Nem a hormon diétáról szól de nagyon érdekes.
66. Nissi (válaszként erre: 61. - Bimm2)
2013. máj. 29. 19:12

Szia

En nem ismerem a Norbi könyvét de az utobbi idöben én is sokat olvastam az egészséges táplálkozásról. A hormondiéta elsödleges célja nem a fogyás hanem az egészség visszaállitása. Nekem progeszteron hiányom van (ösztrogén dominencia). Akinek ez van annak nem szabad szóját enni mert a szója fito-ösztrogén. Emeli az ösztogén szintet. Ebben ezért nem javasolt "mü" kajákat se enni mert ahogy irtad már szinte mindenbe van szója- és csak olvas bele a forumokba -mennyi nönek van hormon problémája akár huszon évesen is.

65. bimm2
2013. máj. 29. 05:58

Meg egy nagy kerdes a szenhidrat bevitele.

Pl az orvosilexikon szerint 230g szenhidratot kene bevinnem, ehhez kepest en kb 80g-ot viszek be naponta.

Az internet nem csinal nagy ugyet abbol, hogy ha kevesebbet viszel be. Bizonyara ez mostansag divatos dietak, etrendek kapcsan nem kerdes.

Ezzel sem lesz semmi baj.

En csaka tej miatt rinyalok...

64. bimm2 (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
2013. máj. 28. 22:11

Igy lesz:)

MAr a norbi fele hormondieta is bejott, de most bekemenyitek :)

63. michelle.r (válaszként erre: 62. - Bimm2)
2013. máj. 28. 18:47
Ha nagyon szereted - gondolom, igen, ha őrlődsz - nem könnyítené meg, ha először csak csökkentenéd a mennyiséget? És nem mindkettőt, hanem előbb egyiket, aztán a másikat?
62. bimm2
2013. máj. 28. 13:40

Szoval az elso heten a tejet es a gabonat kell elhagyni.

Teljesen.

Orlodom...

61. bimm2 (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2013. máj. 27. 21:45

koszi a sok valaszt!

En is egyedul keresem az utamat a taplalkozasban... Szoval megertem, en sem csinalok nagy ugyet abbol, hogy o is csak feher kenyerrel vagy krumplival lakik jol :)

Hogy szakitottal a borsoval?

Azert kerdezem, mert ugye ahogy latom, nekem is feladasra kerulnek dolgok. Nyilvan dontes kerdese az egesz. Nagyon buszke lehetsz magadra!


Amugy... Norbi Update hormondietaja is tiltja a szojatermekeket, kicsit aztan meg viccesnek erzem, hogy a sajat lisztjet viszont a hormondietaba illonek talalja, amikor az tele van szojaizolatummal.

Mi a baj a szojaval? Elkezdek utana olvasni.

Az azsiai (magyarorszagrol nezve kelet azsiai) emberek minden aldott nap eszik a szojat valamilyen formaban (es persze a rizst) de ha szavaznom kene, nekik itelnem megis a legegeszsegesebb csoport dijat. Ok is kinlodnak a vercukor problemaval, de alapvetoen az elelmiszeripar valtozasainak tudom ezt be, mint sem a rizs es szojafogyasztasuknak. Azt el tudom kepzelni, hogy mashogy hat rajuk a szojafogyasztas. mahol elnek, masmilyen a biologiajuk is.


A paleo engedi a kukoricat?

Es a koles meg a kendermag? Az szabad vagy tiltott?

60. michelle.r (válaszként erre: 59. - Bimm2)
2013. máj. 27. 21:09

A legtöbb zöldséget szeretem, ez nem okoz gondot, bár zöldbabból pl. csak a francia babot, tudod, azt a sötétzöldet.

A kukoricát nagyon szeretem, de hónapok óta nem ettem, eszembe sem jutott.

A borsóval fájdalmas volt a szakítás, a kedvencem a zöldborsó leves, hetekig ellennék rajta.


Szóját azért nem eszünk, mert sokat olvastam róla, egészségtelennek tartom.


Többféle lisztet használok, palacsintához gesztenyét, sütikhez mák-, mandula-, szezám, mogyorólisztet, vagy darált diót.


A tejet már írtam, édesíteni xylitet, mézet, vagy asztalt gyümölcsöt pl. sütikbe.


Férj van, tekintve, hogy francia, nem egyszerű eset, mert imádja a sajtokat,a croissant és egy gramm feleslege nincs. Nem csinálok nagy ügyet a paleoból, apámnak is pl. azt hazudtam, azért nincs nokedli a gulyásban, mert elfelejtettem lisztet venni ;) Ha azt mondtam volna, egészségesen élünk, nincs nokedli, morgott volna. Kölykökkel ugyanez a helyzet, velük máshol - ovis, iskolatársaknál vendégségben és a menzán nem egyszerű :/.

35 éves vagyok.

59. bimm2 (válaszként erre: 58. - Michelle.r)
2013. máj. 27. 11:16

Es minden zoldseget megeszel? (marmint nem ugy ertem, hogy ami az utadba kerul, hanem minden fajtajat?)

Kukorica? Azzal mi van?


Szerintem okos vagy, hogy valasztasz egy tudatos etrendet.

Nekem a paleo a huvelyesek elhagyasa miatt lehetetlen... A proteinbevitelem miatt kell, amit hussal sajnos nem tudok elegendot... Es az mind borsoszarmazek vagy rizs. Legalabbis amit mostantol a szamba veszek :)

Az jo, ha te egeszseges vagy! A paleosok zome beszamol 'csodalatos' gyogyulasrol, amit mindig szivesen olvasok.

De en a tejrol es a huvelyesekrol lemondani... Szoval erted... Lehet, hogy egy ido mulva sajat magamon is rohogni fogok emiatt :) Ki tudja

Es van csaladod? Amiatt kerdezem, hogy oket ebbe hogy tudod bevonni? ertem, hogya gyerek eszi amit kap, de egyeb csatolmany? Ferj pasi?


Ti miert nem esztek szojat? Azt is nagyon nehez elkerulni... Majdnem mindenben van...


Es semmi gabona? MI a liszted?


A sajtokkal kapcsoltban TOKELETESEN megertelek :) En meg hozzatennem a vorosbort:D


A hormondieta engedi a huvelyeseket. Meg (magamon) nem tapasztaltam semmi kulonbseget.

Cukor liszt ugyben igen.

Te megdoltel mar huvelyes ugyben?


Megkerdezhetem, hogy negyvenen innen vagy tul vagy? (elnezest)

58. michelle.r (válaszként erre: 57. - Bimm2)
2013. máj. 27. 10:40

Igen, paleozom. Nagy eseményekről nem tudok beszámolni, mert nem a fogyásért csinálom, és egészségügyi problémáim sincsenek, inkább megelőzésképpen. Éppen ezért könnyebb is kilengenem, úgymond műkedvelő paleolita vagyok :))


Bort iszom, pezsgőt, csak szárazat, egyéb alkoholt nem fogyasztottam előtte sem. Sajtot igen, tudom nem kéne, de ki tud ellenállni egy zöldfűszueres Boursin-nak? :DDD


Gabonát, hüvelyeseket semmilyen formában. Vengégségben szoktam megcsúszni, amikor nem tudom kikerülni azokat a kajákat, amelyeket otthon nem eszem. Étteremben egyszerű a helyzet, a táskámban kész salátaötlet mindig van kisüvegben, egy másikban nyírfacukor szirup a limonádémhooz :)) Kávét ritkán iszom étteremben.


Őszintén szólva engem ritkán érdekel a parvonalról bekiabálók véleménye - még ha orvos is - látom az ismerőseimen, akik egészségügyi okokból paleoznak, hogy gyógyulnak, nem fáj a köszvény, nem leng ki a cukorérték és fogynak is szépen. Van orvos, aki támogatja, mert ismeri, beleásta magát. Magamon annyit érzek, hogy energikusabb vagyok, kevésbé fáradok. És pl. egy kilengés után, ha lisztet eszem, olyan ödémás a szemem, hogy rossz tükörbe nézni.

57. bimm2 (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2013. máj. 27. 10:21

Te paleozol?

Ez a hormondieta talan nem akkora ujdonsag, mar olvastam rola, hogy a south beach dieta es az atkins dieta is ezeket az alapelveket hordozza - illetve azok, akik IR-esek, azok orvosi utasitasra szoritjak vissza a szenhidratot, azt sajnos nem tudom, hogy ok a finomitott szenhidratokkal es a cukrokkal hogy allnak...

Te eszel mezet?

Iszol alkoholt?

Milyen gabonat fogyasztasz es milyen formaban?

ELutasitod a tatositoszereket?

Sajtot eszel?


A paleo nekem nagyon szimpatikus, kovetheto is. Kicsit nehez kovetni ha kimesz kajalni... De ez majdnem mindennel igy van.


A kokusztejet en is nagyon megszerettem! Szojatejet elvbol nem iszok, ugyanis eddig EGYETLEN EGYET SEM talaltam, amiben ne lenne CUKOR kesz teboly... Mandulatejet meg nem probaltam es mivel a kaven es tean kivul nem nagyon hasznalom, a rizstejnek sem ereztem olyan borzaszto izt.


Maskulonben nekem is ugy tunik, hogy ez a hormondieta a paleo mellett halad, valahogy orvosilag alatamasztva, de biztos ami biztos ezt sem tamogatja az orvostarsadalom, de talan csak mert nem ismerik. Nagyobb hokuszpokusznak tunik annyival a paleonal, hogy itt ezek a szakaszok be vannak iktatva, a paleot meg elkezded es csinlod.

Nekem szimpi, hogy mindenki kivalaszthatja ami neki jo.

56. michelle.r (válaszként erre: 50. - Bimm2)
2013. máj. 27. 09:21

Tele van a net info-val, hogy lehet magtejeket készíteni. A mandulatej eléggé neutrális ízű, az szinte mindenbe jó, nekem a kókusz a személyes nagy kedvencem, többnyire veszem, de csináltam már kókuszreszelékből is.

Rizstejet is könnyű készíteni, de annak szerintem rémes az íze.

A szójatej más miatt - de legalább olyan rossz alternatíva, mint a tehéntej.


Ahogy olvaslak, nem olyan nagy kaland ez a hormondiéta :)). Legalábbis az alapelvei nagyon hasonlóak ahhoz, amit egyébkéntis gondolok az egészséges táplálkozásról.

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook