Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan tudja az ember, hogy tüdőgyulladása van? Mik a tünetek? fórum

Honnan tudja az ember, hogy tüdőgyulladása van? Mik a tünetek? (tudásbázis kérdés)


12. kristo_f (válaszként erre: 11. - Dagadt555)
2012. dec. 7. 16:52

Alkalom adtán és a tüdőszűrőbe járok, van tüdő rendelés is

RTG felvétel a fsz-en, online odakerül a doktornőhöz

és rendesen körbenéz, körbehallgatózik

Nem minden hátfájás, köhécs tüdőgyuszi de tünetek nélkül is lehet az

2012. dec. 7. 12:56
Hello ... nekem a tüneteim hasonlóak de nincs lázam nem fut az orrom csak köhögök és nekem is a hátam majdbe szakad annyira fáj megvagyok görnyedve .... ez tüdőgyuszi vagy milesz ???
10. b826c5a02d (válaszként erre: 9. - Cc9cb5793a)
2010. nov. 15. 09:42
tökéletes részletességgel leírtad, ilyen tüneteket tapasztaltam én is.
2010. jan. 19. 13:31

Azt hiszem (sajnos) profi vagyok ebben a témában :(

22 éves létemre már 3szor volt tüdőgyulladásom.


Saját tapasztalatok:

Láz: 39-41fokos láz napokig, amit még a lázcsillapító se tudott levinni.. max a hűtőfürdő enyhíteni... nekem mindhárom esetben az ügyelet lett kihívva injekciót adni, hogy lemenjen a lázam... kis híja volt mindig, hogy nem kerültem a magas láz miatt kórházba.

Fájdalom: a hát felső harmada, nagyjából a tüdőcsúcsok magasságában... szúró, nyillaló fájdalom, amitől általában folyton görnyedtem mert ha kihúztam magam sokkal rosszabb volt.

Lényegében hasonlóan az influenzához, ilyenkor minden porcikája fáj az embernek... a torok is, amin súlyosbít a szűnni nem akaró köhögési inger.

Alvás: azt felejtsd el... én éjszakákat fetrengtem át álmatlanul, sehogy se volt jó feküdni, folyton köhögési ingerem volt.. és mivel egyfolytában fújtam az orrom, lehetetlenség volt aludni... amíg beteg voltam, hörgőtágító asztma spray-t kaptam, nehogy megfulladjak

Köpet: nem az a tipikus nátha se amit felköhögsz, se amit kifújsz... ez ilyen szárazabb "szövetesebb" valami ami nagyobb darabokba összeállva szakad fel, és zöldes, vérágas... nagyon büdös.

Nekem a harmadik tüdőgyulladásom, ami 13éves koromban volt, élte fel végleg az orrmandulámat... a sokáig tartó magas láz, és gyulladás miatt egyszerűen kifolyt... undorító dolog, nem kívánom senkinek!

Köhögés: ez is könnyen kiszűrhető... szörcsögő hang amikor levegőt veszel, és minden lélegzetvétel köhögésbe fullad, amitől sípol a tüdő, és úgy érzed, majd beszakadsz.

Olyan gyenge voltam, hogy felülni nem tudtam magamtól az ágyon, úgy kellett felsegíteni.

Nálam minden esetben 3hét lefolyású volt a dolog... de utána is nagyon kell vigyázni magunkra, nehogy visszaess!

Jó tanács: köptetőt soha nem szabad szedni... a barom gyerekorvos az első tüdőgyulladásomnál felírt köptetőt, majdnem meghaltam miatta.

Tüdőgyulladásnál tilos a köptetőt, mert ilyenkor úgyis feljön magától...

Jó meleg takaró, folyadék folyadék folyadék... párás szoba (vizes törölköző a radiátorra, párologtató, vagy valami), és fontos, hogy forgatva legyen a beteg.. ne csak mindig a hátán, vagy egyik, vagy másik oldalán feküdjön...

A hason alvás ilyenkor felejtős.

Nekem így hirtelen ezek rémlettek fel a betegségből... ha ilyen tüneteket tapasztal valaki, irány orvoshoz, meg röntgenre, és be a takaró alá...


Remélem tudtam segíteni! Akinek lenne kérdése, nyugodtan írhat üzit, amit tudok megválaszolok.. sajnos profi vagyok a témában.

2009. okt. 20. 20:09
köszönöm!
7. 3c0814215c (válaszként erre: 6. - Monácska30)
2009. okt. 19. 22:11
Mindenképpen orvoshoz kell fordulni. Amúgy magától gyógyul, lázat köhögést csillapítani kell. Antibiotikum is szükséges a szövődmények elkerülése végett.
6. monácska30 (válaszként erre: 5. - 3c0814215c)
2009. okt. 19. 21:16
igen köszönöm, akkor van baj ha egyiket sem tapasztaljuk, amúgy mi a teendő ha tüdőgy. van ???
2009. okt. 19. 17:08

Levegővételre, köhögésre fokozódó oldalszúrás, gyors, nehéz vagy fájdalmas légzés. Láz, verejtékezés, köhögés, majd köpet ürítése, izzadás. A tüdőgyulladásos beteg általában igen fáradt, levert, közérzete rossz. Súlyos formájában szapora pulzus, felületes, kapkodó légzés, szederjes nyálkahártyák, alacsony vérnyomás.


A tüdő felett hóropogásra, szörtyögésre emlékeztető hang hallható, a normál légzési hangok pedig gyengék

2009. okt. 19. 16:06
Nekem egyszer ugy begorcsolt a hatamon az izom, hogy csak izomlazito injekcioval tudtam felkelni a foldrol. Azt mondtak, kihordtam egy tugogyuszit, ami rahuzodott az izmaimra. Semmi tunete nem volt...
2009. okt. 19. 15:19

Én el tudom képzelni, hogy nem tűnik fel neki semmi különösebb.

Velem is volt hasonló, és nem hitték el az orvosok, hogy semmim nem fájt.

2009. okt. 19. 14:59

Szia

A tüdőgyulladás hátfájással minimum hőemelkedéssel jár.

Lényeg:tudja az ember,hogy beteg!

2009. okt. 19. 14:56
az a fiatal férfi is amikor meghalt a h1n1 influenzában, az sem tudta ,hogy végül is tüdőgyuszija van, azt mondta a felesége tök egészséges volt! a mamám is hordott már ki talpon tüdőgyuszit és nem tudta, azt hitte jól megfázott!ijjesztő nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook