Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Honnan tudhatom, hogy az IFA tényleg a "helyére" kerül? fórum

Honnan tudhatom, hogy az IFA tényleg a "helyére" kerül? (tudásbázis kérdés)


12. beniregi (válaszként erre: 10. - Chatrina)
2009. aug. 5. 08:33

Szia, nem, nem olyan a vendégkönyv,

ez egy táblázat szerű kis könyvecske, csak a személyes adataid kerülnek bele, és az aláírásod. Amikor fizeted a szállásdíjat, akkor kell kitölteni. Általában a megérkezés napján. Ha nem töltöttetek ki ilyet, akkor jól gondolod:-( elég gerinctelen dolog még pluszban kicsikarni az összeget és nem befizetni.

11. emagdi (válaszként erre: 9. - Chatrina)
2009. aug. 4. 22:30

hát, lehet hogy nem fogja befizetni utánatok tényleg az ifa-t, de szerintem ezen ne bosszantsd magad, nem ér annyit:))

a lényeg, hogy összességében gondold úgy, hogy megéri a szállás az árát (függetlenül attól, hogy milyen jogcímen szedi be azt a bérbeadó), és nagyon jól érezzétek magatokat a nyaralásotok alatt! :))

10. chatrina (válaszként erre: 8. - Beniregi)
2009. aug. 4. 22:27
Talán volt valami vendégkönyv, amiben megköszönhettük a szállást, szolgáltatást, és a legjobbakat kívánhattuk nekik.
9. chatrina (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. aug. 4. 22:25

Már tavaly is itt voltunk, jó hely lenne.... tényleg, még IFA-val is megéri...végülis


Ha számlát kérek - mondta, hogy ez is megoldható - de akkor 3000 Ft-tal drágább naponta. Mondtam neki, hogy jó, akkor nem kell számla, de engedje már el az IFA-t (4-en megyünk 18 felettiek), de ekkor arról papolt, hogy még a nászasszonyának is kell IFA-t fizetnie... nem akartam kötekedni vele, de legalább ezt jó lett volna lealkudni. És az az érzésem, hogy tényleg nem az önkorm-hoz kerül a pénz.

2009. aug. 4. 12:15
Én régebben foglalkoztam házkiadással, kell hozzá engedély, és az apeh-hoz is be kell jelenteni, minden szállásadónak kell vezetnie vendég könyvet, ahová a vendégek adatait írják be (név, cím, szem. ig. szám, szül hely dátum) Csak 18 éven felülieknek kell ifa-t fizetniük. Ha elkérték az adataidat és beírták a vendégkönyvbe és te aláírtad, akkor azt be kell fizetnie a szállásadónak, mivel ez alapján számol el a Polg.mesteri Hiv-nak.
7. emagdi (válaszként erre: 2. - Chatrina)
2009. aug. 3. 16:48

szerintem fogd fel úgy, hogy ennyibe kerül a ház bérlése.

én nem szívóznék azzal, akitől bérlem a nyaralót, hátha jó hely, és jövőre is visszamennék....

2009. aug. 3. 16:42
Kerjel szamlat. Ha nem ad, akkor tuti hogy nem fogja tovabb fizetni. Viszont ha nem ad szamlat, akkor legalabb engedje el ezt az osszeget.
2009. aug. 3. 15:22
Ilyen szobakiadással foglalkozók nem vállalkozók, ugye? De ehhez is kell engedély...így lesz számlaképes? elvileg a továbbfizetett adóról is kell valamit adnia?
4. Sylvee12 (válaszként erre: 3. - Chatrina)
2009. aug. 3. 14:58

Mindenképpen kérjél róla számlát, mert így nagy valószínűséggel zsebre teszi.

Ha számlát állít ki róla, akkor viszont ténylegesen a "helyére kerül" az ifa, vagyis a helyi önkormányzathoz.

2009. aug. 3. 14:54
A szállásról sem kapok semmi nyugtát... ez tényleg úgy működik, hogy a kezébe adom 7200 Ft-ot, megbízok benne, hogy ő azt tovább fizeti, és kész? Ennyi?
2009. aug. 3. 14:53
A Balatonon bérlünk egy házat egy hétre, napi 10 ezerért. Utolsó percben közölte a nő, hogy még fejenként (4 felnőtt) +napi 300 Ft. De csak a kezébe kell adni a pénzt, és továbbfizeti. Ok, nem nagy pénz, de váratlanul jött....
2009. aug. 3. 14:51
Honnan tudhatom, hogy az IFA tényleg a "helyére" kerül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook