Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan tudhatom, hogy a füle fáj-e vagy a foga? fórum

Honnan tudhatom, hogy a füle fáj-e vagy a foga? (tudásbázis kérdés)


10. 2ed619333f (válaszként erre: 9. - E71ef36f21)
2010. ápr. 21. 09:49
Voltunk. Nátha hegyek, torok gyulladások, olyan 40 fokos láz, hogy semmivel nem lehetett lehúzni...se lázcsillapitó, se kúp, se vizes ruha, se hűtőfürdő, se szuri..csak feküdt kiterülve az én eleven kisfiam és lihegett...a végén ráment a sok "takony" a fülére..középfül gyulladása lett, de nem szúrták föl neki. Kapott rá gyógyszert, meg használtuk ezt a hideg-meleg terápiás párnát és rendbe jött. Aztán januárban végig köhögött és a doki felirt egy bizonyos Broncho- Vaxom porból kúrát neki, ami a légúti betegségek elleni immunerősitő féle...ez segitett. Előtte köhögéscsillapitókból végigpróbáltam a teljes repertoárt...robitussin, sinecod, stodal, homeos bogyók, lándzsás utifű, de szép lassan mindenhez hozzászokott..."szupi volt". A kis bajsza részen a bőr még most sem gyógyult meg teljesen, annyira kiverte neki télen a sok láz, meg az orrfolyás..hiába kenem bármivel,.
2010. ápr. 21. 09:40
én Viburcolt szoktam felnyomni neki :) és igen, mi is toljuk a paracetamolt, csak panadol baby formájában. max napi 2x amíg így szenved, és az egyik mindig este vagy éjszaka. De szerintem ettől nem vagyunk megkövezendők :) Mi volt pontosan október-novemberben? voltatok füldokinál is?
8. 2ed619333f (válaszként erre: 7. - E71ef36f21)
2010. ápr. 21. 09:29

Elhiszem...nekünk az október- november volt ilyen.

Novemberben egy hetet volt oviban a kisfiam..állati volt.

De mondom a fogzásra nyugodtan adj neki nurofent, ezért lehet sok anyuka "megkövez", de nekünk bevált, nyugodt éjszakák és nappalok lettek tőle, mig a kencék semmit nem értek, se a hűtősrágcsák..

Aztán egy ismerős apuka adta ezt a tanácsot, előszőr tök rosszul éreztem magam tőle, hogy tömöm a gyereket nurofennel, de bevált. Neki is jobb lett, meg nekem is:)

2010. ápr. 21. 09:23
hát...nyomkodtam neki, nem volt oda érte, de ugyanígy nyüszögött mikor pl az állát fogtam meg :) De alvás közben is próbáltam nyomogatni, gondoltam ha nagyon fáj, márpedig azt hallottam a fülfájás nagy fájdalom (úgy is emlékszem) úgyis felébred visítva, de nem. Szóval elvittem bölcsibe, egész jó kedve lett. Remélem hogy csak a foga, most volt beteg 4 hétig felváltva (pár nap nátha, meggyógyult, pár nap torokfájás, pár nap köhögés, megint nátha, hőemelkedés, kutyabaj, nátha, kutyabaj, stb....) egész áprilisban dokihoz járkálunk már :S Most 1 hete semmi baja (múlt szerdától jár bölcsibe megint) nagyon nem akarok már nyavaját...főleg ilyet, isten ments a fülészettől...
2010. ápr. 21. 09:13

Szegényke....

Adj neki egy fél adag nurofent,2,5 milit. Nálam az mindig bevált.

5. e71ef36f21 (válaszként erre: 3. - 2ed619333f)
2010. ápr. 21. 08:33
de érhtető köszi
2010. ápr. 21. 08:33
az a baj h annyira nyügös h kb bárhol megérintem tiltakozik...meg sir. most elaludt itt rajtam segényke, itt hüppög a mellkasomon én meg ujjal pötyögök
2010. ápr. 21. 08:31

szia

Nyomd meg neki a fülcimpa mögötti részt, azt a lágyabb kis bemélyedést hátul. Ha erre visitani kezd akkor még próbáld meg óvatosan megnyomni belül a hallójárat melletti lapos területet. Ha erre is visit akkor a füle.Remélem lehet igy érteni.:)

2010. ápr. 21. 08:27
2 éves a fiam és egész éjjel üvöltött. a 4 utolsó hátsó foga nem jött ki még, az egyik oldalon lent érzékeny neki, púpos az inye. nyúlkál a füléhez, de azt akkor is csinálta korábban mikor a foga jött. minden fogzás megviseli és feleslegesen nem vinném dokihoz. de kicsit aggódok hogy most a foga vagy a füle-e a ludas. vigyem bölcsibe?
2010. ápr. 21. 08:27
Honnan tudhatom, hogy a füle fáj-e vagy a foga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook