Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hónapok óta fáj a bal oldalam a bordaív alatt. Étkezés után... fórum

Hónapok óta fáj a bal oldalam a bordaív alatt. Étkezés után... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 09:12

Ilyen étkezéstől is lehet epekő.

Nekem pont azért van, mert bénán eszek és pang az epém, nincs mivel dolgozni, így gondolom besűrűsödik a cuccos és megkövesedik.


Igyekszem figyelni most már, hogy azért hetente egyszer legalább egyek valami zsíros kaját is.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Mimóza07)
2022. nov. 19. 07:17
Sajnos ennél komolyabb, mint a túl sok levegő . Nem fogytam, ez jó. De ez az örökös fájdalom már megorjit. Nem eszem eroset, túl forrót olajban sultet. Zsíros fűszeres ételek sincsenek étlapon.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Mimóza07)
2022. nov. 19. 07:15
Remélem arról van szó
2022. nov. 19. 01:54
Reflex vagy helikobakter is lehet. Anyukámnak attól volt valószínűleg
2022. nov. 18. 20:33
Vagy esetleg túl sok levegőt szívsz be étkezés közben, az is okozhat ilyen tünetet. Mas tüneted nincs?
2022. nov. 18. 20:31
Refluxos vagy.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Timycat)
2022. nov. 18. 18:28

Mindenképp orvos kell, mert tényleg lehet más is, ahogy írod is, akár sokkal súlyosabb is.


Csak azért írtam, hogy az epe ott is fájhat, mert nekem pont ott fájt.


Igen, 2017-ben, kivették az epehólyagomat, mert volt 2 db kövem.


Aztán, 2020-ban ismét jött a baloldali fájdalom. Azt hittem, hogy a home office miatt (rossz tartás, sok ülés), a gerincem szórakozik. Még jobban figyeltem a tartásomra, de nem múlt el, jött a hányinger is, aztán, amikor elkezdett a hátamba sugározni, akkor rájöttem, hogy ez pont olyan, mint amikor epekövem volt. Megint sürgősségi, ahol megállapították, hogy az epevezetékemben van egy kő. Ki is vették a számon át és azt mondták, hogy ez bent maradt.


Most pedig október elején megint volt ez a baloldali fájdalmam. Azt hittem, hogy pánikrohamom van. Mivel a fájdalom (mellkasnyomásszerű) megmaradt, így kardiológiára készültem, de 1 hét múlva elkezdett a hátamba is sugározni és akkor rájöttem, hogy ez megint olyan, mint az epekövességem. Lehet, hogy akkor ki is jött, mert azóta viszont nincs semmi bajom. Remélem, hogy nem is lesz, mert nem szeretném, ha megint a számon át akarnák kivenni....

6. timycat (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. nov. 18. 17:51

Azt hittem már nincs epéd, egyszer mintha írtad volna hogy műtöttek.


Bal oldal sok minden lehet, gyomor-reflux, rekeszizomsérv, hasnyálmirigy, bélprobléma már ha az evéssel függ össze, de még lehet lép, vesekő is. Orvos kell.

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Timycat)
2022. nov. 18. 15:53

Ez is mindenkinél más. Nekem pont bal oldalon szokott fájni és átsugárzik a hátamba.


Most utoljára már kardiológiára akartam menni, de aztán, ahogy elkezdett a hátamba sugározni, rájöttem, hogy az epém.


Valamint a gyomrom felett szokott még fájni....

4. timycat (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. nov. 18. 15:31
Az tipikus jobb oldali fájdalom.
3. liliom10 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. nov. 18. 15:23
Inkább a gyomrára gyanakszom. Esetleg fekély ?
2022. nov. 18. 15:03
Lehet epegyulladásod, vagy köved van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook