Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


145. Anyagi (válaszként erre: 143. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 17:56

Bár az enyémek nem elektromosak, de nagyon szeretek kuktában főzni!!!!

A sertés 20 perc alatt készen van a pisszegéstől!

Nem hittem amikor nekem mondták, de tapasztalat, hogy gyönyörű, áttetsző húslevest lehet főzni benne, csak nem szabad azelőtt kinyitni, hogy magától lehűl az edény!

2009. szept. 14. 17:46
Én havonta egyszer csinálok egy nagy bevásárlást!Ilyenkor veszem meg azokat a dolgokat,tartós élelmiszereket,tisztító szereket amire szükségem van abban a hónapban.Listával megyek,nézzenek hülyének,de közel 20 km az áruház,nem olyan hogy most elfelejtettem,de majd holnap megyek,és megveszem.Mielőtt elmegyünk papír ceruza,és összeírom mi az ami elfogyott,és mi maradt,amit nem kell venni!Itthon jóformán csak a kenyér,tejföl ilyenek amiket veszek,és a piacra járok ki friss zöldségért!Minden jóval drágább itthon!
143. Gy.Ibi
2009. szept. 14. 17:42
Vettünk egy elektromos kuktát,úgy néz ki jó befektetés.Ma érkezett meg,1kg sertéspörkölttel kipróbáltam.30 perc múlva jelzett,hogy kész.Megnéztem,tényleg puhára főtt.Legközelebb levessel próbálkozom.
142. Anyagi
2009. szept. 14. 17:39

Hát az úgy kezdődött,hogy a piacon tokaszalonnát láttam nyersen (szinte ingyen) ezért elkészítettem életem első ( nagyon finom )abált szalonnáját.Aztán sajnáltam kiönteni a levét, ezért az otthon található kincsekből előkerült a sárgaborsó és isteni főzelék lett belőle.

Aztán még sütöttem néhány palacsintát is - úgy hatvanat!

Szerintem, nem ma fog éhen halni a család!

141. Anyagi (válaszként erre: 127. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 17:36

A napi kiadások megtervezése soksor drágább lehet, mintha kihasználjuk a hirtelen felmerülő lehetőségeket - szerintem...

Az aluljáróban egy nagy káposzta vagy tök 100-ért, vagy a piacon fél kg. gomba 200-ért, esetleg egy akciós felvágott, kolbász hirtelen jó ötleteket adhat mindenkinek!

2009. szept. 14. 17:34

az osanban az energia takarékos izzó 200 ft

a festékek a teskoban féláron , az ecseteket az osanban vettem majdnem ingyen valami 200 ért..

szóval a nagyáruházakban ha jo tempoban megyünk sokat meg lehet takaritani krumpli 60 ft paradicsom 200 kenyér 100 és minden ilyen olcsó de még a plazma tv is tizezrekkel...mint máshol ugyan az..

2009. szept. 14. 17:26

Ha főzöl, akkor a forrásig lehet nagylángon az étel, de utána kislángra vedd le, mert akkor is fog forrni, de nem kell már akkor annyi energia hozzá - sokat lehet spórolni vele. És a finom étel egyik feltétele, hogy lassan főzd, hogy az ízek jól átjárják. Az a negyed óra, amivel tovább tart, kárpótol az étel zamatával.

Természetesen mindent fedő alatt főzök, fele idő elég, hogy felforrjon a víz.

138. 99279bb06f (válaszként erre: 137. - F632a5aa0f)
2009. szept. 14. 17:22
Pld. a telefon töltőjét nem szabad bedugva hagyni (kolléga a munkahelyen az egyik dugót ezzel foglalta le állandóan), mert tönkremegy. Max. 5-6 órát lehet tölteni a telefont, és utána árammentesíteni kell a töltőt is.
137. f632a5aa0f (válaszként erre: 135. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 17:06
Mi már régóta ezt csináljuk,és tényleg észrevehető a külömbség,mikrot is csak akkor dugjuk be,ha használjuk,már a kislányunk is szol(3,5 éves)ha véletlenül nem huzuk ki.A számitógépnél is ,ha nem használjuk az elosztonál kikapcsoljuk.Sok kicsi sokra megy!
136. fd8e423e9e (válaszként erre: 135. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 15:46
A férjem éppen tegnap olvasott a chip magazinban erről, mi is fogunk ilyet venni!
135. Gy.Ibi
2009. szept. 14. 15:25
Mi vettünk olyan elosztót,amit le lehet kapcsolni.Tv,beltéri,ebbe van bedugva,amikor nem nézzük csak egy kattintás és nem fogyasztanak.Remélem évvégén a leszámoláskor érezhető lesz.Úgy olvastam,hogy évente 1 havi díjat elfogyasztanak a készenléti állapotban levők.
2009. szept. 14. 14:35
Én újkrumpliból csináltam, nagyon finom volt!:) Az volt a legkapósabb!:)
133. Gy.Ibi (válaszként erre: 132. - Erika691230)
2009. szept. 14. 14:28
Prézlisben,és nem kell megfőzni.Egy próbát megér.
132. erika691230 (válaszként erre: 131. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 14:19
Én még nem mertem nyersen kirántani,mindig megfőzöm előtte.És Te prézlis bundában sütöd?Én párizsi bundában szoktam.
131. Gy.Ibi
2009. szept. 14. 14:17

Én szoktam fél cm-es lapos szeletekre vágott nyers burgonyát,hagymát kirántani.Nem csak hó végén.:-)

A krumplit úgy sütöm,mint a húst,a hagymát nagyobb lángon.

130. judy47 (válaszként erre: 127. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 12:47
Én is vezetek háztartási naplot egy füzetbe.De mivel a kiadás több mint a bevétel,igy mindig pénz zavarba vagyunk.A párom szerint hülyeség vezetni a naplot,de szerintem nem.Mert hátha innen-onnan le tudnék faragni és muszály látnom mire költünk.Én a hiány rész mellett még az extrákat mint névnap,karácsony szolidan oldjuk meg.
129. 99279bb06f (válaszként erre: 128. - Nikletty)
2009. szept. 14. 12:21

:)

Ha valami édességre vágytam, akkor bementem a cukiba, megnéztem minden sütit, hatalmas levegőket vettem, és kijöttem. "jóllaktam"

Ha nem volt pénz, akkor az ilyen dolgokat is mellőzni kellett.

128. nikletty (válaszként erre: 127. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 12:19

Mi is excelben csináljuk... volt mikor úgy éreztem beteges már... Más amikor úgy gondolja beesik egy cukrászdába, én meg már úgy állok ha valamikor úgy megkívánunk valamit arra gondolok mi is volt az excel tábla végén, merjünk-e feleslegesre költeni...

De sajnos el kellett kezdenünk csinálni, mert muszáj követni! Hogy ha valami kérdés van, hogy na szeretnénk, elő a gép, és na megvalósítható-e egyáltalán...

127. fd8e423e9e (válaszként erre: 125. - 99279bb06f)
2009. szept. 14. 12:02
:) mi is vezetünk bevételi- kiadási táblázatot (exceltábla), előre megtervezzük a nagyobb kiadásokat, stb. Látjuk, hogy mire mennyit költöttünk, költhetünk. Mondjuk a férjem és én is mániákusan megtervezzük a dolgainkat, kimutatásokat gyártunk :)
2009. szept. 14. 11:10
A függönyt ha kimosod uránna konyhasóba öblits ki jó a tártása és a port sem szívja magába!
2009. szept. 14. 11:10

Az első dolog, amit megtanítanak a szülők a háztartás vezetésével kapcsolatban az az, hogy miként oszd be a pénzed.

Erre jó a kiadási füzet vezetése. Évekig csináltam. Nemrég megtaláltam a füzetet, érdekes volt újra olvasni. Ami kiderült belőle, hogy más fajta élelmiszereket vásároltam akkoriban. Ma sok a krumpli, a csirke, pulyka húsféle. Akkor a rizs, a disznóhús. Igaz, hogy a férjem csak a disznóhúst szerette. De nem is voltunk túlsúlyosak, lehet hogy a rizstől?

124. mmacus
2009. szept. 14. 11:02

Én mosható vászon "reklám" táskákat használok, van jópár darab. Erősebb, mint a nejlon. Turkálóban is lehet néha kapni.

A piacra, vagy nagyobb vásárláshoz pedig van egy jó nagy kosaram.

2009. szept. 14. 10:59

Mi is viszünk nejlonszatyrot a bevásárláshoz, mondjuk olyan helyre járunk, ahol automatikusan nem is adnak. A műanyag palackokat és a papírt szelektíven gyűtjük, az ételmaradékok a szüleimnél kötnek ki (kutya, macska, csirkék hasznosítják). Mostanában már forrásvízért járunk, hogy egyrészt ne vegyünk több petpalackot, másrészt olcsóbb a forrásvíz. Ahol lehetett energiatakarékos izzókra cseréltük a régieket. Húúú még biztos van több ilyen spórolós, ésszerű dolog a háztartásunkban, de szerintem a mai világban a környezetünk megóvása miatt is természetesnek kellene lennie ezeknek.

Még valami: Levettem a bojler hőfokát (éjszakaival megy) miután a lakásunkba költöztünk, és több száz forintot jelentett egy hónapban, és még így is olyan meleg víz jön belőle, hogy kell hozzá hideg is.

122. 99279bb06f (válaszként erre: 118. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 10:49

Még nem láttam, hogy rá lenne írva, de azt tudom, hogy nem szabad meleg vízzel mosni, mert akkor képződik rajta egy fehér hártya.

Hideg vízzel (egy külön kis körömkefével) lesúrolom, és azon nincs semmi maradék.

A permetezést figyelmesen kell csinálni, hogy néhány napon belül ne legyen eső, mert az lemossa. Hideg vízzel le lehet mosni később is, mert csak a felszínét teríti be a permet.

2009. szept. 14. 08:18
Sokat termeltetek.Örülök neki.
2009. szept. 14. 07:34
A citrom meg a narancs héjját én is meg szárítom de nem vettem észre, hogy valami bajunk lenne. Na most majd ijedten fogom használni..:)
119. körömvirág (válaszként erre: 116. - FHelga)
2009. szept. 14. 06:41

A nejlonszatyor nálunk is kilőve, én is mindig viszek, sőt a kocsiban is van egy nagy táska, ha az uram megy vásárolni, mert ő tuti itthonhagyná különben.

A legtöbb lámpában energiatakarékos izzó. A műszaki berendezéseket teljesen kikapcsolom, mert a standby mód is fogyasztja az áramot.

A szemetet szelekzíven gyűjtük és hetente egyszer elvisszül a gyüjtőszigetre az odavalókat, így lassabban telik meg a kuka, ezen is lehet spórolni.

118. Gy.Ibi (válaszként erre: 115. - 99279bb06f)
2009. szept. 14. 02:16
Én csak a saját termésű citrom héját merem.A boltira rá van írva,hogy a héját ne együk meg.Gombaölővel kezelik,hogy ne penészedjen meg.
2009. szept. 14. 00:08
Az egész lakásban 38 neon van, és energiatakarékos 5 W-os. Azt is felezni lehet, hogy csak a fele égjen. Az év végi elszámolásnál az előző évinél másfél hónap költségével kevesebbet fizettem villanyszámlát. És sokkal világosabb lakásban voltunk.
116. FHelga
2009. szept. 13. 23:52

De nem csak a kaján lehet ám spórolni!!Más spórolási praktika valakinél????


Én Pl sosem veszek nejlonszatyrot ha boltba megyek,viszem magammal a jól bevált vászontáskámat,de a ridikülömben is mindig van egy olyan kis összecipzárazhatós táska.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook