Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hólyaghurut, azaz gyakori vizelési inger!Segítséget kérek! fórum

Hólyaghurut, azaz gyakori vizelési inger!Segítséget kérek! (beszélgetős fórum)


1 2
20. Veronika27 (válaszként erre: 19. - Veronika27)
2010. jan. 5. 12:07
Valami fontosat kifelejtettem: mivel "nagy dolog" után nincs mindig lehetőség megmosakodni, ezért mindig tarts magadnál nedves törlőkendőt! Így még esélyt sem adsz a baciknak.
2010. jan. 5. 12:03

A legfontosabb: tangabugyit felejtsd el, max randi előtt húzd fel! A hólyaghurutot leggyakrabban az e.coli baci okozza, az pedig a végbélnyílás felől jön. Nekem is voltak ilyen bajaim. Mióta multivitamint és Bio Cran áfonyakapszulát szedek, azóta semmi bajom.

Ha nagyon görcsölsz, a Troparin görcsoldó nagyon jó rá. Igyál sokat, de csak vizet vagy kamillateát!

2010. jan. 5. 10:32
Köszi a válaszokat
17. Crystall (válaszként erre: 2. - Fruzsinká17)
2010. jan. 5. 10:30
Szia! Nekem ugyanez volt a gondom évekig. Eleinte fél évente jött elö, majd 3 havonta, késöbb minden 2. együttlét után. Iszonyat volt, megkeseritette az életem. Volt, hogy taxival mentem dokihoz és nem birtam már ülni akkora fájdalmaim voltak, félig álltam a kocsiban. De gondolom nem kell részleteznem. Az elsö antibiotikum bevétele után 2 órával már mindig enyhültek a tünetek na de nem lehet havonta antibiotikumot sem szedni. A tözegáfonya kapszulákon át az összes csodaszerig mindent kipróbáltam. A végén már urulógushoz akartak küldeni. És, hogy mitöl jöttem helyre? Grapefruitmag cseppek és c-vitamin (elötte nem mertem szedni mert féltem, h ártok vele) és kidobtam a pasim (nem emiatt). Szóval kezeltesd a párod mert visszafertöz bár nekik nem okoz tüneteket és csináltass chlamydia tesztet gyakran ez áll a háttérben, közben immunerösités ezerrel.
2010. jan. 5. 09:34

Nekem is hasonló problémám volt. Együttlét után minél hamarabb menj el pisilni és zuhanyozz le. Enyhe tünetek esetén kamillatea, kamillás fürdő, cickafarkfű és zsurló tea, utóbbi jó vizelethajtó. Igyál sok vizet is.

Mivel nálad ez elég gyakori és visszatérő probléma, feltétlenül keress fel egy urológust vagy nőgyógyászt!!!!! A teákat csak kiegészítő kezelésként alkalmazd.

Jobbulást!

2010. jan. 5. 09:28

nekem is kb havonta-két havonta előjött. de lekopogom április óta nem volt semmi bajom. Hallottam h megelőzésként tőzegáfonya kapszulát kell szedni,én szedem és azóta semmi bajom....

ha sikerült kigyógyulnod ebből, ajánlom, hogy kezd el...eleinte szedtem az előírt napi kettőt, most már csak 1et szedek,de azt is van h csak két naponta.

Orvoshoz pedig minél előbb menj! Nekem a házidoki is felírt erre egy antibiotikumot,másnapra jobb lett tőle!!!

2010. jan. 5. 09:08
Hm..lehetséges...rem sikerül utánajárnom
13. Depike (válaszként erre: 12. - Fruzsinká17)
2010. jan. 5. 08:28
A párodat is kezeltetni kellene, nekem is volt ilyen, és akkor a nőgyógyi mind a kettőnknek írt fel gyógyszert. Ugyanis lehet, hogy neki nincs baja, de téged minden alkalommal visszafertőz. Simán lehet, ha akkor jön ki, mikor együtt vagytok.
2010. jan. 5. 08:25
az még egy rossz, hogy nem tudom van e összefüggés: miután elmúlik a havi baj, ha lefekszem a barátommal akkor jön elő....előtte nem csak miután megjött és elmúlik...??!
11. sysy66
2010. jan. 5. 08:17

cran-c tablettát vegyél ez megelozésre és kezelésre is jo

de mindenképp menj el orvoshoz o ir fel vizelettisztitot.

2010. jan. 5. 08:16

köszi a válaszokat ma elmegyek a dokihoz.

Az a baj h most jelentette be a dokim h menjek felnőtt orvoshoz, most itt lakom pécsen a rózsadombon és sürgős lenne a kartonom még a régi helyen.ha ma lemegyek ide ahova barátom jár ad igazolást suliba lés fel is ír vmit? apa azt ők elintézik h a kartonom eljusson vagy nekem kell elmenni utólag??

2010. jan. 5. 08:14
Lehetséges,de valószínűleg -így utólag-nekem nem nőgyógy.eredetű volt,mert mindháromszor elmúlt attól,amit a háziorvos adott..szerencsém lehetett...
8. uuuuhhhlala (válaszként erre: 6. - A44109caaa)
2010. jan. 5. 08:11
Szerintem azért nem elég, ha háziorvoshoz megy, mert ő nem vizsgálja meg úgy, mint egy nőgyógyász. És ha tényleg valamilyen fertőzésből alakult ki a hólyaghurut, akkor nem csak antibiotikumot ír fel, hanem kúpot és kenőcsöt is!
2010. jan. 5. 08:06

Szia! nekem is hasonló problémáim voltak, de csak akkor ha nem zuhanyoztam le a dolog után,csak másnap reggel. Ha 2-3 órán belül lezuhanyozok, akkor kopp-kopp nem jön elő, de engem is szörnyen bosszantott, én is nőgyógyászhoz mentem, kaptam monuralt.

Kellemetlen,nem szeretném, hogy ismét előjöjjön.

2010. jan. 5. 08:04

Háziorvos is tud felírni antibiotikumot,nagyon jót,már másnapra hat,másképp sajnos nem tudod megúszni,nekem 3x volt,2x belázasodtam,végig bőgtem az éjszakáta fájdalomtól,nem részletezem...ne halogasd,menj orvoshoz és szedd amit felír!!

Jobbulást!

2010. jan. 5. 07:50

Szia!


Nem tudom, hogy milyen orvosnál jártál már, de ezzel nőgyógyászhoz kell menni!

Nekem is volt már ilyen (sajnos), iszonyú. Valószínűleg elkaptál valamilyen gombás, vagy gyulladásos fertőzést, és nem lett rendesen kezelve, és mikor együtt voltál a barátoddal felterjedt a húgyhólyagodra is.

Mindenképpen menj orvoshoz, mert máshogy nem lehet kezelni, nekem anno olyan erős antibiotikumot írt fel, hogy másnapra a fájdalom el is múlt.

2010. jan. 5. 07:45
ha antibiotikumot írnak fel az napok míg hat ...és inkább eret vágok magamon.
2010. jan. 5. 07:45
és a másik h olyan fájdalmaim vannak h esélyem nincs elaludni.
2010. jan. 5. 07:42

Sziasztok!


Nekem 2 havonta jön elő ez a bajom kb miután együtt vagyok a barátommal. egy ideje most nem volt kb októberben. egy éve küzdök vele. ma éjszaka 2.50kor felébredtem annyira fájt és úgy éreztem bepisilek ha most nem megyek ki, kb 3 csepp volt az egész. aztán 6ig vergődtem és sírtam az ágyban h nem hiszem el. ma suliban a helyen.most is szar kicsit de volt itthon monural...megkeseríti az életem! HELP:(

2010. jan. 5. 07:41
Hólyaghurut, azaz gyakori vizelési inger!Segítséget kérek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook