Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol lehet tűzpiros betta halat venni? fórum

Hol lehet tűzpiros betta halat venni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. júl. 16. 14:58

Igen, mi azt csak szűrőnek mondtuk. De már el is felejtettem ezeket...:O

Mi vettünk egy lámpaszettet, nem sokat használtam, utána számoltam fel az akváriumot...vettünk két égőt is...de azért használtam, és még máskor is jól jöhet. Csak úgy eszembe juttattad...:)

51. 72497ec515 (válaszként erre: 50. - Gomboc7)
2013. júl. 16. 14:52
De gondolom lámpa,meg levegőztető is kell.
2013. júl. 16. 14:33

Beverly nagy akvarista, azt látom! :)

Nem is írok semmilyen tapasztalatot, ő mindent tud! ;)

Egyébként nem olyan drága mulatság, attól függ, mekkora akváriumot szeretnél. Meg hogy milyen halakat. Én ajánlom az olcsóbb halakat, azok bírják a strapát (nálam bírták).

A kavics nem volt drága az én időmben, a növénykék sem, alagutat meg nem is muszáj minden halhoz venni, az csak a körítés :)

49. 72497ec515 (válaszként erre: 48. - 117b1693d0)
2013. júl. 16. 14:30
Dehogy vetted el.. :) Inkább köszönöm a tanácsot,mint hülyeség legyen az egész,főképp hogy gondolom nem is kevés pénzbe fog kerülni ez az egész ..
48. 117b1693d0 (válaszként erre: 47. - 72497ec515)
2013. júl. 16. 13:30

Azért inkább az olvasással és a fórumozással kezdd, mert a boltokban sokszor olyat is eladnak, amit nem kellene (neked megvenni)!


Halból nem szabad sokat tenni bele, ahány liter vized van, annyi centi halat tehetsz bele maximum (halak hossza X darabszám). A egyes halfajták rajokban szeretnek élni, azokból minimum 6, de inkább 10 darabot kell tartani. De mint minden állatnak ezeknek is van helyigényük. Van olyan, amelyik egy bizonyos térfogatú medencénél kisebbe nem telepíthető még akkor sem, ha elférnének benne.


Aztán nem mindegy a növényzet sem és persze a talaj minősége.


Plusz bizonyos fajok nem tarthatók együtt, mert bántják egymást vagy mert nagy eltérőek az igényeik a víz minőségét illetően (a vízparaméterre külön oda kell figyelni, vannak amik a hidegebb, mások a melegebb, egyesek a keményebb, megint mások a lágyabb vizet szeretik és még akkor finomabb részletekbe bele se mentünk, ami kényesebb fajtáknál igen sokat számít).


Ezért a legjobb, ha megnézed, hogy mire van lehetőséged (hely, idő, pénz) és ez alapján választod ki, hogy milyen akváriumot telepítesz.


Remélem, nem törtem le a lelkesedésed! Csak sokszor hallani, hogy volt ugyan akváriuma, de pár hónap alatt megdöglött minden élőlény benne és elment az egésztől a kedve. Vagy, amit a múltkor hallottam anyósomtól. Az ismerőse hazavitt az unokájának valami halat, amit nagyon ajánlottak az akvarisztikában. Berakták a többi közé, reggelre szisztematikusan kivégezte az eredeti lakókat. :((

2013. júl. 16. 13:17

Kedvet kaptam,lehet tényleg veszek egy akváriumot,és berendezem. Lehet innen fogok tényleg egy kis segitséget "lopni" :) [link] ano-01.html

Az biztos,hogy színes halakat szeretnék minél többet.

2013. júl. 14. 19:28

Igen, nem lehet őket megkülönböztetni. Nálunk a szifók szaporodtak meg a guppik, amiket ugye kicsit macerásabb tenyészteni (de itt nem tenyésztésről volt szó). Aztán hiába nőttek meg, valahogy mégis kipusztultak, megette őket valami. De már sokszor azt se tudtam, hogy melyik melyik...:)

Viszont jó érzés volt anyáskodni felettük, még ha csak néhány hónapról volt is szó...:)

45. 117b1693d0 (válaszként erre: 44. - Gomboc7)
2013. júl. 14. 19:20
Vannak halak, amiknek hosszabb az életciklusa 8-10 év is akár, de a legtöbb 1-4 év. Fajtánként különböző. Ha valaki szaporítja, akkor se biztos tudja, hogy konkrétan melyik hal, mikor született, hacsak nem jegyzi meg őket valahogy. Nálunk a rákok alig 3 hónapja vannak, de már van 3-4 generáció az akváriumban. Egy ideig még a méretek alapján ki lehet következtetni, de 3-4 hónapos koruk körül beérik nagyokat és hacsak nincs valami különleges megkülönböztető jel valamelyiken, akkor nem igazán tudja az ember, hogy melyik, milyen idős. Ugyanígy van a halaknál is.
2013. júl. 14. 12:29
Egyébként tényleg nem élnek sokáig a halacskák. Legalábbis nálunk nem volt mindegyik tartós, 1-2 évnél nem éltek tovább. Kivéve az algaevőt meg az ilyen igénytelenebb halakat. :)
43. 117b1693d0 (válaszként erre: 40. - 72497ec515)
2013. júl. 13. 21:52
Nem tudhatod, hogy hány éves volt, ha nem nálatok született ... :))
42. 117b1693d0 (válaszként erre: 41. - 72497ec515)
2013. júl. 13. 21:51
Senki nem sértődik meg, ha lemásolod, úgyis változtatsz rajta vagy éppen csak részleteket, ötleteket használsz fel:)))
41. 72497ec515 (válaszként erre: 39. - 117b1693d0)
2013. júl. 13. 08:32
Ez gyönyörű ,úristen na látod én nekem ennyi szép érzékem sosem lenne hogy így berendezzem.
40. 72497ec515 (válaszként erre: 38. - 117b1693d0)
2013. júl. 13. 08:30
Nem tudom,hogy mennyi ideig élhetnek ezek a halacskák, de ő 1 éves volt,ugyhogy szerintem még nem volt itt az ideje.
39. 117b1693d0 (válaszként erre: 37. - 72497ec515)
2013. júl. 12. 23:27

Pedig a kicsi (nano) akváriumok kis ékszerdobozok. :)

Igaz, sokkal macerásabb telepíteni, gondozni a növényeket, de megéri a látvány. Nálunk kifejezetten ilyen mérethez való halak (2 centis neon razbóra raj) és garnélák lakják.


[link]

38. 117b1693d0 (válaszként erre: 19. - 72497ec515)
2013. júl. 12. 23:13
Miért gondolod, hogy megölted? Simán lehet, hogy eddig élt volna, ha anyukád van otthon, akkor is. Ezek nem varjak, hogy 150 évig is eléldegéljenek :)
2013. júl. 12. 21:42
Macskát a férjem nem tűrné el,mondjuk én szívesen befogadnék hörcsögöt régen annyira szerettem volna.. Halat akkor tartanék ha lehetne egy jó nagy akváriumom,picibe else kezdeném :) Pók,kígyó tiltó listán irtózom tőlük.
2013. júl. 12. 18:35

jajj...:D egy ilyen kicsi ygereknek még nem való kisállat, 5 évesen még nem is tudod, mi az....a szülők felelőssége ilyenkor, talán 8-10 éves korban lehet rábízni egy gyerekre, de ez is a gyerek érettségétől függ...

a kiskutya rugalmasabb, meg a macska is. a többi azért kicsit igényesebb. nem lenézem a kutyát, macskát, de velük azért könnyebb és hálásabbak is. :)

a kiskutyával nem könnyű, sok mindent meg kell neki tanítani...na meg a sok kakis pelenka után gondolom nem szeretnél a nappaliban kakival találkozni...:D érdemesebb akkor egy kicsit érettebb kutyára gondolni. :D

2013. júl. 12. 18:02
Őszinte leszek azért rágcsálót nembiztos hogy szeretnék egy kiskutyával előbb megbékélnék. Gyerekkoromba volt ékszerteknőcöm de nem volt épp jó illata 1-2 nap után,és 2-en voltak de eltört a vízmelegítő és az egyik meghalt ekkor anyukám azt mondta hogy felelőtlenek vagyunk és adjuk tovább. Papagájom volt 5 évesen ,enni akartam adni neki csípős szalámit szegényke nem bírta a kiképzést meghalt. Nem sok szerencsék volt az ilyen kis állatokkal . :(
2013. júl. 12. 15:42

Hát igen, éjszakai állatok. Na de ma már biztosan tudnátok, hogy mit is csinálnak ők éppen...;)

Dolgoztam állatkertben gyerekkoromban. Ott is volt egy hasonló eset: a hörcsög megszült, az látszott, de már csak a kicsik testének a darabjait találtuk meg...

2013. júl. 11. 17:38
Tudom,hogy leszakad ott is történt ilyen,sőt megeszi a saját kölykeit,mi is meglepődtünk hogy szült de elvileg két kan volt (így utólag tudtuk hogy nem ). Volt a ketrecben egy mókuskerék abban nagyon szerettek lenni,persze úgy nyikorgott uhh hiába olajoztam be nekik a kereket. Azt majdnem elfelejtettem mondani amit mi verekedésnek gondoltunk este éjfélfele az nem épp az volt hanem házaséletet éltek :)
2013. júl. 11. 16:33

A degu nagyon érdekes. tudtad, hogy a farka könnyen leszakad? :D

Éjszaka dolgoznak nagyon ezek a kis rágcsálók, úgy tudom. Na meg a mókusok...hogy azokat én hogy sajnálom! :( Ez az állatkínzás, mikor egy izgága állatot ketrecben tartanak...:(

tudom, milyen érzés a kutya hiánya. Ezért van tizenéve folyamatosan kutyám...Nem szeretek pénzért venni kutyát, mert annyi menhelyi kis vakarék van. A mieink is menhelyiek, mind a kettő. Sőt, most úgy néz ki, otthonról hozok fel kutyát egy gazdinak. Nagyon nagyon sok kiskutya vár gazdira, és ugyanennyi vagy még több el is pusztul. Más meg több tízezer forintokat ad ki csak azért, hogy yorkija vagy westieje legyen...de azok mind sablon kutyák, ugyanolyan kívülről. Bezzeg a mi Szuzink...;)

2013. júl. 11. 16:29
Nekünk 3 éve volt egy kiskutyánk,ellopták sajnos a mai napig hiányzik :( Nagyon régen a nővérem degukat tartott na elég is volt az a 4 hónap amíg egy szobába voltam kénytelen velük lakni.
2013. júl. 11. 16:11

Most egy 10 hónapos kiskutyánk van itt párommal, otthon pedig a 8 éves kutyám vár. jelenleg ennyi elég is, itt nem is lehetne mást tartani. otthon pedig már anyukáméknak nem kell a plusz teher...:)

Majd ha itt lesz nagyobb házunk, nagyobb kerttel, akkor talán lesznek halaink, de olyan szép, igazi nagy akváriumban (a régi 100 literes volt, lehet, hogy egy akkora akkor is elég lenne...). Sajnos allergiás vagyok a szőrre (csodálom, hogy az elmúlt 10 hónapot ilyen rendesen kezeli az orrom), meg a porra. A tengerimalactól sokat köhögtem, a madártól szintén. úgyhogy a hallal nincs probléma :D

2013. júl. 11. 16:08
Épp most milyen háziállatotok van?
2013. júl. 11. 15:17
Én nagyon szívesen beszélgetek a háziállatokról...:D
27. 72497ec515 (válaszként erre: 26. - Gomboc7)
2013. júl. 11. 14:21
:) igazad van :)
2013. júl. 11. 12:09

Igen, az már szabályosan rikácsol! na meg aztán porol is rendesen.

De lényegesen eltértünk már a fórumindító kérdésedtől...:D

25. 72497ec515 (válaszként erre: 24. - Gomboc7)
2013. júl. 11. 10:58
Igen én is így gondolom,mert megyünk tetszik neki,aztán hazajövünk a "csendbe",mert a papgáj állandóan vísit nem is csipog :)
2013. júl. 11. 09:28

Arra kell gondolni majd, hogy a kisfiú mellett is bírnátok-e még kisállattal. mert ugye a kutyát sétáltatni kell, az akváriumot takarítani, ahogy a madarat is gondolom vagy reptetni kell, vagy nem tudom. de ugyanígy a hörcsög meg minden alom bebüdösödik néhány nap alatt...

nem könnyű ez, főleg tényleg egy kisgyerek mellett. de ha nagyobb lesz, egyszerűbb lesz. akkor majd ki is választhatja, neki mi tetszik igazán. :)

addig meg had nézegesse az anyukád halait meg papagáját, amivel nem neked kell foglalkoznod...:D

2013. júl. 11. 09:20
Ő még picike 9 hónapos ,de a kutyákat most fedezi fel és az a mindenei . Anyukámnál ahol van a hal ott még a papagáj tetszik neki,csak félnék hogy megharapja.Kutya macska kizárva egyenlőre ,mert kis lakásban élünk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook