Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétában a halat mivel lehet helyettesíteni? fórum

Diétában a halat mivel lehet helyettesíteni? (tudásbázis kérdés)


14. NOA
2007. okt. 27. 19:02

A hal igen egészséges brrrr még a hideg is kiráz tőle.Szóval nagyon megértelek:)

Pulyka, esetleg csirke hús és eszel hozzá Omega 3 zsirsavat.

2007. okt. 27. 11:54
Szerintem a halat nem kell helyettesíteni! Pont megfelelő tápanyag van benne!
12. 1fc6b1dbaa (válaszként erre: 8. - Zsu76)
2007. júl. 14. 23:24
Kedves Zsu! Sokan nem tudják,pedig nagyon fontos tényező,hogy a (tengeri) halak húsa....telis-tele van omega3 zsírsavval.Ez nem elég,hogy egészséges,de bármilyen hihetetlenül is hangzik,de fogyaszt is! Egy,két évvel ezelőtt készült tanulmány kimutatta,hogy azok a személyek,akik omega3 zsírsavakat fogyasztottak,viszonylag nagy mennyiségben,azok 25-35%-ban több zsírt veszítettek,mint akik csak "normál" diétán vegetáltak! Általában ezért preferálják a hal fogyasztást az orvosok is.A tofu nem jó választás. Egy... A tofu szójából készül,ami a nem egyenlő az állati fehérjével(ráadásul hízlal is)! A csirkemell már egy jobb alternatíva.A legjobb az,ha veszel egy nagy darab pulykamell filét + egy lenmag olajat!Gyakorlatilag dettó ott tartasz,mintha halat ettél volna!
11. laaaci
2007. júl. 14. 21:00
Akit zavar a hal szaga próbálja ki az éticsigát minimális benne a kolleszterin de magas a fehérje tartalma és nincsen halszaga az ize meg eggyáltalán nem undorító.
2007. jún. 12. 22:08
Talán a csirkemell.
9. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - Zitukaa9770)
2006. dec. 16. 23:02
Elviekben, mert a gyakorlatban sokszor több a nehézfém benne, mint kellene...
2006. dec. 16. 22:33
Velem is próbálták megszerettetni, de nem sikerült sem velem, sem az öcsémmel. Anyuék nagyon szeretik és rendszeresen fogyasztják. Az én párom is horgászik, de nem szereti ő sem a halat. Érdekes módon az ő szülei is rendszeres halfogyasztók.
2006. dec. 12. 17:05
A mi családunk rengeteg halat eszik. A gyerekekkel is korán megszerettettem.Nem tudom biztosan, de talán az egyik legegészségesebb húsféle.A párom horgászik.
2006. szept. 18. 11:43
Ja:)
2006. szept. 15. 21:18

Juni, a problémádat nem értem. Nem köteleztek a halevésre, csak engedték, hogy ha már muszáj, akkor hal legyen. Ha nem szereted, ne edd!

A foszfort meg valami bogyóval is beviheted...

2006. aug. 1. 01:56
Ez érdekes kérdés,mert én meg pont azért szerettem meg a Norbi update- egyik kúráját, mert sok hal, ruszli van benne.Én szeretem a halat, de ha más nam, akkor csirke, pulyka, esetleg marha hús is jó. Vagy ott a vegák kedvence, a tofu.
2006. jún. 29. 09:51
Gondolom más magas fehérjetartalmú hússal (csirke, pulyka), esetleg tofu.
2. Hoxa
2006. jún. 28. 11:07
Ez jó kérdés, én is utálom és mindig gondot okozott a fix menükben!
2006. jún. 28. 11:05
Diétában a halat mivel lehet helyettesíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook