Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kezdődik a szegénység? fórum

Hol kezdődik a szegénység? (beszélgetős fórum)


107. Cilumiluci (válaszként erre: 104. - Noarashi)
2013. nov. 4. 16:51
Ém már jó ideje készülök turiba,sokan dícsérik.De még sosem voltam,pedig itt van közel a H.da.
106. Guruljka (válaszként erre: 101. - Vikuka)
2013. nov. 4. 16:51

Igen, a gyereke lába szépen tönkre is megy a kemény talpú kínai cipőkben.


Képzeljétek el, a szembecsaj (aki szinténszegény, de egymást ki szoktuk segíteni, ha tudjuk) két kis gyereket iskoláztat, most került elsőbe a fia az oviból. Hát annyi ruhafélét és felszerelést kértek az iskolában, hogy alig bírta kölcsönökből megvenni. Mindkettőnek melegítő, váltó zokni is kellett, ezen kiakadtam én is.

105. Cilumiluci (válaszként erre: 102. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 4. 16:50
Ez bizony igaz.:)Helyesbítek,kinai piacon vett cucc.Így helyes már amit írtam.Valóban majdnem mindent Knában gyártanak már-
2013. nov. 4. 16:50
Én szeretek turkesztánba járni :) No meg lomizni is. Itt is ott is lőttem már jó darabokat.
2013. nov. 4. 16:49
Akkor én is csóró vagyok mert az Ázsia C.nterben is vásárolok ruhát,drága butikban viszont nem.Azt hiszem az ún.középosztály vagyok,akik eléggé küzdenek most hogy ne süllyedjenek le,mert az sajnos mostanában könnyen előfordulhat.
102. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 100. - Cilumiluci)
2013. nov. 4. 16:49
Tőled is megkérdezem, nem kötekedni akarok, csak elmosolyodtam ahogy olvastam. Mi nem kínai? A legtöbb nagy márka velük gyártatja a cipőket, ruhákat, amerikai babakocsin ott a címke, gyártották Kínában, de ue. a francia babatermékeknél is. Meg sorolhatnám.
101. vikuka
2013. nov. 4. 16:46
és még egy gondolat: persze jó ha van rongyos üzlet,mert fillérekből fel lehet a családot öltöztetni! viszont! vannak olyan üzletek is ha be mész a leg olcsóbb ócska rongy is 2000ft/db-tól indul!akkor oda a csórikám már nem megy be.. inkább megy a kínai boltba meg piacra mert az "új és nem ócska és még olcsóbb is".. nos?
100. Cilumiluci (válaszként erre: 96. - 408020f45e)
2013. nov. 4. 16:46
Hát ja érdekes dolog amit írtál a márkás és márkátlan dolgokról.Nekem pl,egy máskás cuccom sincs,de ez nem zavar.Ettől még lehet az ember tiszta és csinos,persze egy bizonyos réteg szemében a kínai cucc gáz.Tényleg nagyon relatív dolog ez.
99. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - Durciful)
2013. nov. 4. 16:45

Ezt hogy érted, hogy nem használt ruhája van?


Ha nem a szalonból hozom ki, az már mind használt.

98. vikuka
2013. nov. 4. 16:43
a használt ruhások nem a "szegény csóró " emberekre építenek.. : hogy majd a szegények gazdaggá teszik őket!... nagyon nem értek veled egyet!
97. vikuka (válaszként erre: 85. - Durciful)
2013. nov. 4. 16:42
elmondanám neked,hogy nem CSAK A SZEGÉNYEK járnak turkálóba!!!
96. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2013. nov. 4. 16:42

A válaszokat olvasgatva fogalmaztam meg magamnak, szerintem mi a szegénység.

Sokan vannak, akik azt mondják, hogy ha a korábbi életszínvonalból lentebb kell adni, akkor már szegényebb lett. A szegénység szerintem egyenlő a pénztelen, nincstelenséggel. Még nem hajléktalan, de ez csak idő kérdése. A szegény ember a szó tiszta értelmében minimális vagy semmiféle jövedelemmel nem rendelkezik,ideiglenes lakása van, de máról holnapra él, segélyeket esetleg kap, létbizonytalanságban él. A szegénység=nyomor, éhezés, kilátástalanság.

Sajnos egyre több az ilyen ember, akik aztán az utcán élnek, mert az ideiglenes lakásból is ki kell mennie.

Ma mindkét szülőnek dolgoznia kell ahhoz, hogy enni tudjon adni a gyerekének, fedél legyen a fejük felett és tiszta ruhában tudjon járni.

Ha pedig nincs olyan családi háttér, aki tehetős és támogatni tud, ha csak az egyik szülő tud dolgozni,(de ő is csak minimálbéren) vagy ha csak egy szülő van és netán 2-3 gyerek, na szerintem ott kezdődik a szegénység.

Persze van egy másik értelmezés is, amikor leszegényeznek valakit, mert kínai az edzőcipője és nem puma vagy nike. Vagy 2x megy ugyanabban a nadrágban egy héten a suliba, vagy "csak" a Balatonra mentek a nyáron, pedig a köreikben ez már szinte ciki. Egyet értek azzal, aki azt mondta, ez relatív. Pont úgy, ahogy relatív az is, kinek mi számít luxusnak. Van aki babaszappant vesz, megfürdik és jól érzi magát. Van, akinek a szemében csak a márkás tusfürdők és testápolók adják meg ugyanezt az érzést és leszegényezi a babaszappanost.

De az tény, hogy egyre több a szegényen és a korábbinál sokkal szerényebb körülmények között élő ember. (és még akkor nem beszéltünk a ténylegesen nyomorgók tömegéről)

95. Cilumiluci (válaszként erre: 92. - Ef28dc56be)
2013. nov. 4. 16:40
igen
94. Noarashi (válaszként erre: 90. - Gribedli***)
2013. nov. 4. 16:40

Én az osztrákba kimenni takarítást arra értettem, h szép világ lenne, ha az ember otthon tudna munkát vállalni tisztességes bérért, ami ahhoz elég, hogy a családját is rendesen eltartsa.

Nekem több barátom, diplomások vannak kint, van aki pincér, van aki takarít. Nem úgy tűnik, hogy egyhamar hazajönnek. Nem éri meg hazajönni.

93. Cilumiluci (válaszként erre: 91. - Guruljka)
2013. nov. 4. 16:39
Igen,és ilyenkor jó érzés tölt el,nem halt ki az emberekből a jó.
2013. nov. 4. 16:31

Hogy ki szegény, ki gazdag, ez nézőpont kérdése és nagyon relatív. Aki csak zsíros kenyeret eszik, az gazdagnak nevezi azt, akinek futja vajas kenyérre is. Aki vajas kenyeret eszik, az gazdagnak mondja azt, akinek felvágott is jut rá...

Amikor már sem rendes étel, sem rendes fűtés nincs, az alapvető lét-szükségleti dolgokat is másoktól kapja valaki, szóval ott már komoly gond van.

És az a baj, hogy sajnos ilyen is van!


Másrészt a baj ott van, hogy nagyon kevés az olyan ember, akinek lenne miből adnia a valóban rászorulóknak, de észre sem veszi, hogy máshol mekkora a szükség....

Az olyan helyen leginkább azok az emberek segítenek, akik maguk is keményen osztják-szorozzák havonta azt, amijük van, vagy voltak már a jelenleginél rosszabb helyzetben is, és nem felejtik el, honnét jöttek!

91. Guruljka (válaszként erre: 88. - Cilumiluci)
2013. nov. 4. 16:29

Érdekes ám. Végig ment a tájékoztatás a képernyő alján. Volt, aki több milliót is adott, és kérte, hogy inkognito maradhasson. De nagyon sok 500 Ft-os összeg is volt, sőt gyerekektől még kevesebb is, ők biztos a kis zsebpénzükből adtak.

És lehetett olvasni: 86 éves..5 gyerekes család...8 éves kislány...

90. gribedli*** (válaszként erre: 80. - Mézes-Krémes)
2013. nov. 4. 16:29

Igen, az olasz is ilyen tipikus más országba járós, gané munkát végzős, aztán hazajön és játsza a kiskirályt. Ahol régen laktunk, volt is egy nő, olyan 50 körüli, mindig jól öltözött, szép lakás, jó, csak lakótelep, de az övé, stb. Mindig korán ért haza, 5-kor már otthon volt. Na, gondoltam, biztos valahol asszisztens, vagy olyan közirodában dolgozik, ahol akkor zárnak. Meg azért én felismerem a cuccait, hogy honnan veszi stb.


Egyszer átmentünk Svájcba egy élelmiszer nagykerbe, és basszus, gumicsizmában, "otthonkában", ott mosta fel a tejes részleget, eszem megállt. DE keresett vele annyit, hogy nincsenek adósságai, a lakása az övé, nem hitelre van, ahogy elnéztem, jut egy nívóra. Míg ugyanezzel a munkával a határon innen, lenne egy 30 éves kölcsönje, egy feleolyan kocsija (se), és nem végezne 5-kor, hanem mondjuk este is mehetne takarítani.


Viszont, aki tanult, átlagnál tanultabb, életrevalóbb, az itt is megkeres ennyit, nem kell takarítania menni (mondjuk az is munka, csak azért emlegetem, mert Noarashi ezzel példálozott). Csak ha speciel valaki csak ahhoz ért, akkor inkább takarítson Svájcban mint itt:D Ezért valahol megértem a választását. Aki külföldre jár, az azért is mondja, hogy szerinte jobb, mert tudja, hogy hazaviszi a pénzt és otthon többet ér vele, míg, ha abban az országban kéne letelepednie, mindjárt látná, hogy hát igen, nagyon nehéz ott is. És nem kerül ki a nyaralás. Vagy nem minden évben, évente kettőhöz meg már qrva nagy mázli kell

89. Lara1984 (válaszként erre: 85. - Durciful)
2013. nov. 4. 16:26
A megszólás jó példája annak, hogy az anyagi és a lelki/szellemi szegénység ez esetben szorosan kapcsolódik egymáshoz.
88. Cilumiluci (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2013. nov. 4. 16:26
Szép dolog volt.Amúgy mintha a kevésbé tehetős ember hamarabb adna nem ?A fullgazdagok tán nem is látkák a körülöttük lévő szegénységet,mert pl,nem járnak a lábukon teszem azt a Keleti környékén,a sötét ablakos fullverdából meg nem látszik mi van az utcán :(
2013. nov. 4. 16:24

Én sem bírtam ki...

Amikor az a nagy gyűjtés volt a tévében, Böjte atya terveire..én egy kevéskét tudtam utalni, mert "jónak lenni jó" volt a gyűjtés neve, és nem bírtam, hogy ne adjak kicsit én is. Hogy kicsike részem lehessen ebben nekem is.

86. Cilumiluci (válaszként erre: 84. - Guruljka)
2013. nov. 4. 16:21
Igen,azt hiszem.Ha tehetném én is ilyen lennék.Nagy öröm adni,teljesen felmelegszik az ember szíve tőle.
2013. nov. 4. 16:20
A szegénység láthatóvá vált mifelénk. Már rég elkezdődött, de mostanra már nyilvánvaló lett. Ha körbenézek a kerületünkben, akkor minden főúton több használt ruha üzlet van, más nincs is. Az utcánkban is van egy nagyon nagy az egyik végén és egy másik nagyon nagy a másik végén. 100 méterrel arrébb még egy nagyon nagy használt ruha üzlet van. Akinek nem használt ruhája van, azt megszólják igen sokan.
84. Guruljka (válaszként erre: 81. - Cilumiluci)
2013. nov. 4. 16:18
Igen, a jó Isten megbízott földi angyalai az ilyen emberek.
83. Cilumiluci (válaszként erre: 78. - Lara1984)
2013. nov. 4. 16:18
Pontosan!
2013. nov. 4. 16:17

Nézd...aki kimegy, az tájékozódik előtte. Tehát nem egy adott helyzetbe beleszületik, hanem tudatosan és átgondoltan választ munka-és lakóhelyet, ebben a sorrendben.

Tehát már a kiindulási helyzete más, és kint totál tiszta lappal indul. Ha nem rúgják ki váratlanul, akkor nem lehet semmi baja, mert tök új életet kezdett.

Ez csak az én elméletem, nem biztos, hogy igazam van, de én erre tippelek.

81. Cilumiluci (válaszként erre: 69. - Mézes-Krémes)
2013. nov. 4. 16:16
Igen.De én azért nem panaszkodhatom,úgy vélem.ha annyira akartunk volna nyaralni,megoldható lett volna,de most volt más ami fontosabb.De a minap pl.megkönnyeztem a tvben azt az anyukát aki nem tudott enni adni a gyerekeinek és könnyeztem akkor amikor láttam milyen sok jó ember ment és segített nekik.
80. Mézes-Krémes (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2013. nov. 4. 16:07
Nem semmi. :( Mégis sokan megyünk ki külföldre, Anglia most nagy divat, sok ismerősöm él amúgy ott, és mind azt mondja, hogy nem jönne haza... Persze ott sincsen kolbászból, de azt mondják, sokkal jobb, mint itt. Pedig takarítanak, meg felszolgálnak, stb.
79. Guruljka (válaszként erre: 67. - D2d5bb5db4)
2013. nov. 4. 16:05

Életemben nem ettem még mekis kaját.

Nem is lyesmire gondolok, hanem az olcsón vásárolható felvágottakra, neadjisten sajtokra...

Ha olyat akarok venni, ami legalább láthatóan húsból van, akkor az valamilyen sonkaféleség. (Ilyet szoktam venni, de ritkán, és akkor is keveset.)

Ha viszont nem magamra és az egy szem hazajáró fiamra vásárolok -mert a fiam nem annyire húsevő, én felvágottfélét nem is eszem-, hanem nagyobb családra, akkor megveszem a vacak virslit, mert arra telik, és megtömi a hasunkat. Hogy mik vannak benne, azt jobb ugye nem tudni, és hosszú távon, ha kizárólag hasonló "szemét"-re telik, akkor biztos a felszívódési és emésztési zavar, betegség. Mert akkor zöldségekre sem telik, gyümölcsre sem, sőt mivel a gyatra ellátottság mellett a fogak is jobban romlanak, fogpótlásra sem futja...még kevésbé tud rágni, harapni az ember, és inkébb puha tésztákat, olcsó főzelékeket eszik. Ettől persze egyre rosszabbultáplált lesz, és jön az úgynevezett szegénységi elhízás. Ez már a spirál széle, mert a túlsúllyal jön a magas vérnyomás, epebántalmak...

2013. nov. 4. 16:05
Anyagi jellegü szegénység véleményem szerint az, ha az adott személynek annyi a jövedelme, amely alig vagy egyáltalán nem fedi a létezéshez szükséges legalapvetöbb kiadásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook