Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol jobb a gyereknek? Otthon, vagy az óvodában? fórum

Hol jobb a gyereknek? Otthon, vagy az óvodában? (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. b-zs (válaszként erre: 14. - Eperke78)
2011. jan. 18. 13:29
Gratulálok a kistesóhoz!! Szerintem az orvosra hallgassál Te is! Én is ezt teszem, több esetet látott, mint mondjuk mi.
2011. jan. 18. 13:26

Hát nálunk az történt, hogy szeptemberben ment oviba, én meg mentem volna dolgozni.Közben teherbe estem, így munkahely ugrott.Ha előre tudom, be sem adjuk a gyereket oviba, csak ötévesen, de mire kisült, hogy jön a babó már egy hónapja járt óvodába a lánykám.Úgy voltunk vele, hogy majd meglátjuk, ha annyira szeret járni, hagyjuk, ha nem nem erőltetjük. Aztán csemeténk decemberben furán kezdett viselkedni, éjjel sikítva ébredt, nappal bepisilt, és hülyeségeket mondott, mint pl, hogy ő fél az oviban egyedül, nincs vele senki, egyedül van. A helyzet egyre rosszabb lett, december közepére, már fizikai tünetei is voltak, állandó reggeli hasgörcs, nyugtalanság. Tudtam, hogy valami történt, de nem tudtuk kiszedni a gyerekből hogy mi a baja.

Napról napra kedvetlenebb lett, nem mesélt semmit, visszahúzódó, nyomott hangulatú, sírós lány lett az eredetileg kiegyensúlyozott, mosolygós lánykámból. Jött a téliszünet, két hétig itthon volt, visszatért a jókedve, majd januárban kezdődött előlről az egész.Kérdeztem a dadát, hogy mi történt a gyerekkel az oviban, mert vannak ilyen tünetei, az volt a válasz, hogy: ÁÁÁ semmi, minden rendben van. Aztán a lányom egyik este azt mondta hogy aki sír az óvodában, azt bezárják a wc-be. Nah, hát ez meg annyira abszurdnak hangzott, hogy a párommal csak egymásra néztünk, és mosolyogtunk egy jót, mert ilyen tutira nem létezik.

Közben folyamatosan romlott az egészségi állapota, két napot ment oviba, ötöt otthon volt.

Úgy döntöttünk, mivel hamarosan jön a pici, kivesszük a lányunkat oviból, mert sem a gyermekágy alatt nem szerencsés ha fertőző beteg van a családban, sem kisbaba mellett nem az.

Hétfőn vittem a lányomat orvoshoz, ahol egy anyuka elkezdte mesélni, hogy a fiát karácsonykor az óvónő nyilvánosan megszégyenítette, majd bezárta a csoportszobába egyedül, míg a csoporttársai kimehettek a karácsonyfához.:O

Akkor esett le, hogy a lányom igazat mondott, tényleg bezárhatták a wc-be. :(

Megkérdeztem a gyerekorvos, mi erről a véleménye, elmondtam hogy kezdődött, mik voltak a tünetek, és azt mondta vegyem ki azonnal. Nem szeret járni, kistesó lesz ( ez még plusz trauma lesz neki, hogy amíg ő az oviban a wc-be zárva kuksol, addíg én otthon vagyok a babával)

Ma mentem be az oviba ahol az óvónő azt mondta hogy ezzel ártok a gyereknek, mert szüksége van a közösségre. Hát az lehet, de nem így.Ha itthon van, nincs vele semmi gond, próbálkozik persze mint minden hároméves, de nem kezelhetetlen.

13. Kis Cidri (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2011. jan. 18. 13:26
Én is így látom, de mi állandóan betegek vagyunk, azért vettem ki, hogy kevesebb gyógyszer kelljen, de nagyon hiányzik neki az saját korúak társasága. Nem tudom melyik a jobb döntés.
2011. jan. 18. 13:20
az én fiam márciusban lesz 4éves, az öccse 15hónapos. ősz óta óvodás, mert úgy láttam jónak, ugyanis itthon unatkozott, kevés volt neki a társaságunk, nem tudtam tartósan lekötni a kicsi mellett. márciusra várom a legkisebb születését, addigra remélem túl jut az összes bacin amit ott beszerez :) igaz ősz óta nem betegeskedik sokat, csak el ne kiabáljam
11. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Eperke78)
2011. jan. 18. 13:15
Szia én is most vettem ki átmenetileg az oviból a kisfiamat, de más okból. (Mivel a kisfiam ételérzékeny és nagy esély van az asztmára, ezért a betegségek miatt.) Már ott tartok, hogy megbántam és februártól már járni fog, mert nagyon szeretne járni, hiányzik neki a társaság, ő kéri, hogy vigyem. Szerintem ezt a kislányod segítségével kell eldöntened, ha szeret járni akkor nagy baj nem lehet, ha nem érzi jól magát az óvodában, akkor van a baj, és talán jobb neki otthon.
10. Tina87
2011. jan. 18. 13:15

Mi a probléma?

Nálunk is volt szeptemberben a kicsi lányom kezdte a minicsoportot, de én megoldottam és megbeszéltem amit lehetett.

Ha egyből kiveszitek akkor össezavarodik, de igaz ti látjátok hogy érzi mgát az oviban.


Azért probáljatok meg valami megoldást találni, arra hogy lehessen gyerekek között és megtanulja az egymás mellett élés szabályait és szocializálódjon, mert za fontos.

9. 26c9a8950c (válaszként erre: 1. - Eperke78)
2011. jan. 18. 13:15
Meg lehet tudni, hogy mivel és ki idegeli ki a gyereket?
8. b-zs (válaszként erre: 1. - Eperke78)
2011. jan. 18. 13:11
Ez a téma engem is nagyon érdekel és érint is. 3 gyermekünk van, a nagylányom áprilisban lesz 4 éves, a középső áprilisban lesz 2 éves, a legkisebb pedig 3 hónapos. A nagylányt nem visszük oviba, orvos tanácsára, mert nem lenne szerencsés kitenni a sok betegségnek, amit a legnagyobb hazahozhat az oviból. Bennem is megy az örök vívódás, mikor teszek jót, kinek is nézzem az érdekeit, a legnagyobbra legyek tekintettel, vagy a legkisebbre. A lányom itthon is fejlődik, szépen számol, ismeri a színeket, rajzol, színez, feladatot old meg stb.. Én úgy gondolom, egy nyugodt kiegyensúlyozott családi légkör ártani biztosan nem árt egyetlen gyereknek sem. Lehet, hogy csak ősszel fog újra oviba járni..
2011. jan. 18. 13:09

Az sem megoldás,hogyha valami bántja rögtön kiveszed az oviból!

Meg kel,hogy szokja és meg kell,hogy tanulja,hogy nem mindenre a viszakozás a megoldás!

Persze Én most könnyen beszélek,mert még előtte vagyunk,de így tennék!

2011. jan. 18. 13:07
ti látjátok jobban!és ha csak azt próbálnátok kiküszöbölni ami idegesíti?Bár mi most kezdjük az ovit de az én fiam vágyik a gyerekek után!azt próbáljátok ki az óvónő segítségével ha nem megy még mindig ki tudod venni!szerintem!
2011. jan. 18. 13:06
Ha megtudod oldani, hogy legyen gyerekek között akkor szerintem nem káros. Miért mit csináltak a gyerekkel az óviban???
2011. jan. 18. 13:06

Mivel idegelik ki? Kivel van baja? Ha az óvónővel, akkor át kell vinni mások oviba, csoportba. De előbb-utóbb meg be kell szoknia a közösségbe, meg kell tanulnia a csoporton belüli viselkedést. Hogy nem mindig az van, amit ő akar.

Másrészt én azt látom, hogy unokaöcsém pl hiába van otthon a tesója unja magát. Kell neki a társaság.

2011. jan. 18. 13:06

Az enyém,csak szeptembertől lesz ovis,augusztusban tölti majd a hármat!

Szerintem ne vedd ki,főleg ha jól érzi magát és ezzel szerintem össze is zavarod!

Ugyan azt nem tudom mi lehet a probléma,de én nem venném ki!

Ennyi idősen már kell nekik a társaság és érettek az óvodára!

2011. jan. 18. 13:05
S másik jobb ovi nem jöhet szóba?
2011. jan. 18. 13:03

Azt szeretném megtudni, hogy hol jobb a gyereknek. Otthon, ahol nyugodt, vagy az óvodában, ahol kiidegelik.

A héten döntöttünk úgy a párommal, hogy a kiscsoportos lányunkat kivesszük az óvodából több okból is. Ma beszéltem az egyik óvónővel, aki azt mondta hogy ezzel ártok a gyereknek. Én ezt nem így látom, ezért szeretnék minél több véleményt megismerni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook