Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol jobb a gyereknek? Otthon, vagy az óvodában? fórum

Hol jobb a gyereknek? Otthon, vagy az óvodában? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jan. 18. 15:57

Ez a wc-be zárás csak egy dolog. Kiakasztó az tény, de mielött kiderült már eldöntöttük, hogy kivesszük, mert sajnos a mai világban, a dolgozó szülők nem engedhetik meg maguknak azt, hogy megvárják míg a gyerek teljesen meggyógyul, így sajnos még fertőzőképes állapotban kerül vissza a közösségbe. Ez amellett hogy bosszantó baromira veszélyes is, mert egy normál immunrendszerű gyereknél a havi egy betegség a normális, nem pedig a heti kettő.Ha ez van, hogy folyamatosan visszafertőzik, mielött igazából felerősödne, akkor minden egyes alkalommal nő a súlyos szövődmények kockázata, mert a picik szervezete így tulajdonképpen erősödés helyett folyamatosan gyengül.Az oviban ez állandó probléma volt, szeptember óta szinte mindíg fél csoport beteg volt, a másik fele meg az oviban lábadozott. Két hete tüszös mandula volt terítéken, vasárnap mondtam a páromnak, hogy ez azért lesz izgis, mert az a baci ami első körben tüszös mandulát csinál, a másodikban már tüdőgyuszit fog okozni, és mit ad Isten, Hétfőn a csoporttársa a lányomnak kétoldali tüdőgyulladással volt orvosnál.Ezzel lehet hazárdírozni, csak szerintem nem érdemes.Ezek közül a kórokozók közül, amit a lányom eddig összeszedett, egyik sem ad életre szóló védettséget, viszont a szervezete folyamatosan leépül.

Egy másik picúrnak meg a csípőjét támadta meg a baci, egy hónapig mászott, nem tudott lábraállni, és kórházba is került. Ez már akár maradandó károsodáshoz is vezethet. Szóval ez volt az oka annak, hogy így döntöttünk, a wc-s sztori közben derült ki.

44. b-zs (válaszként erre: 43. - F-kb)
2011. jan. 18. 15:16

Bár nem én indítottam ezt a fórumot, de sokat tanulok és tapasztalok a hozzászólásokból. Az öt éves kort én is soknak tartom. És nagyon jó olvasni a hozzászólásodat, mert így tisztább képet kapunk.

Köszönöm!

43. f-kb
2011. jan. 18. 15:11

sziasztok én is gyorsan végig olvastam, kiakadtam.

Ilyen még van? Bezárjuk a gyereket? Úristen.

Én is óvónő vagyok , de eszembe se jutna semmi ilyesmi.

Nálunk az utcai 2 nagykaput lehet zárni, de csak felül kell elhúzni egy kart. A gyerek nem tud kimenni, a szülő meg be tud jönni.

Nekem is van gyerkőcöm és én is óvónőt választottam, akikkel maximálisan elégedett vok.

Mindent megbeszélünk, mindenről tájékoztatnak a gyerekkel kapcsolatban.

Én a helyedben erre is rákérdeznék,erre a wc-be zárós dologra, vagy beszélgetnék a vezető ónővel.


5 éves koráig nem várnék az óvodával, oké, hogy nagyon okos, meg számol stb..., de a gyerekek között tanulja meg a szocializációt, ami később az iskolában meghatározó. És viheted úgyis oviba, hogy 8- fél 9 körül és vagy ebéd előtt, vagy ebéd után mész érte. 4-5 órát tölt az oviban, nálunk több ilyen gyerek is van. Sokat van a szüleivel, de gyerekek között is van.


Kedvenc játék elvételéről meg csak annyit, én nekem az vált be, hogy napközben behozhatja játszani, udvar- ebéd alatt a zsákjában van és alváshoz ismét behozhatja. Gyerek is nyugodt és én is.

42. eperke78 (válaszként erre: 40. - E67755eb1a)
2011. jan. 18. 15:07
Azért illúzióim nincsenek, biztos hogy meg fogja viselni a tesó érkezése, de talán így kevésbé mintha viszem oviba is.
41. b-zs (válaszként erre: 40. - E67755eb1a)
2011. jan. 18. 15:06
A tesóféltékenység természetes dolog, akkor lenne probléma, nekem azt mondta a gyermekorvosunk, ha a tesóféltékenység nem jönne elő. Pár hónap alatt lecseng, tény, nem egyszerű. A szomszéd anyukának, hogy jobban megértse min megy keresztül a kislánya, -ő is 3 és fél éves volt, mikor jött a kistesó-, a következőt mesélte: Képzelje el, hogy a férje, akinek Ön az egyetlen felesége, egyik nap beállít még egy feleséggel és azt mondja, mától, ha tetszik ha nem van mégegy asszony a háznál, és szeretnie kell (még viccnek is rossz:) ).. Talán így tényleg kicsit könnyebb megérteni min mennek keresztül.
40. e67755eb1a (válaszként erre: 39. - Eperke78)
2011. jan. 18. 14:57

:))) édes. de azt azért tudd, valóban felfordul akis élete amint megérkezik a tesó. :) nekem is ilyen volt a fiam, aztán jött a kislányom. nem szerette ha szoptatok, nem szeretett halkabban játszani...stb.

nem volt olyan istenigazán féltékeny,de ezekből azért leszűrtem, hogy megzavarta a köreit a kicsi. persze szeretik egymást, pár órásan már a kezében volt, aztán itthon is babusgatta, de megváltozott. vagy csaknőtt egy évet ő is nem tudom :)

eleinte jó kis buli egy pici és egy kicsi,mi úgy csináltuk,hogy mindig voltak közös programjaink a naggyal. pl eg yideig csak mi ártunk kettesben vásárolni,a tesó meg maradt otthon bébiszitterrel vagy apával. :)

39. eperke78 (válaszként erre: 36. - E67755eb1a)
2011. jan. 18. 14:53
Ezt mondom, hogy ha unatkozik otthon, az más. De nálunk nem ez van. A lányom még ott tart, hogy az is "program" neki, ha elmegyünk együtt boltba, útközben soroljuk mit veszünk majd, mi az ami elfogyott otthon, megbeszéljük mit főzünk, hazaérve "segít" elpakolni, utána főzünk( ő a kiskonyháján, ha olyan kaja van hogy megengedem neki keverni, akkor meg tiszta boldog, mert utána elmeséli majd apának, hogy ő főzte egyedül :D ), és ez leköti.
38. trapiti (válaszként erre: 24. - Eperke78)
2011. jan. 18. 14:43

Szia!


Visszaolvastam.... agyrém :( Ennek az ovinak a közelébe sem szabad menni. És tényleg nagy tanulság, hogy a gyereket meg kell hallgatni, azonnal utánajárni, hogy hogyan is történtek a dolgok.


Abban viszont szerintem rugalmasbbnak kell lenni, hogy a kicsi mellett meddig tartod otthon. Én keresnék egy normális ovit és elkezdeném hordnai amint túl van ezen a nehéz időszakon, több ok miatt is.

Az egyik, hogy szüksége van a gyerektársaságra. A másik, hogy ha csak 5 évesen megy, sokkal nehezebb lesz beilleszkednie egy olyan csoportba, akik már 2-3 éve együtt járnak oviba.

A harmadik gyakorlatias része: 5 évesen kötelező felvenniük és neked meg járatni, de nem válogathatsz majd. Most ha óvodaváltásként megy a dolog több lehetőséged van választani.

(Nálunk kicsit más eredtű gondok voltak, szintén szorongásos tünetekkel, bekakilással - szerencsére az óvónők partnerek voltak és együtt megoldottuk - én kerestem másik ovit. Amikor elmondtam, hogy milyen gondjaink vannak, és ha odáig fajul el szeretném hozni a gyereket, segítőkészek voltak több helyen is, és olyan oviba is átvették volna, ahová egyébként kizárt... Szóval más a hozzáállás egy ilyen probléma esetén a váltáshoz, mint ha 5 éves korában amikor kötelező is mennie még válogatni is akarsz... nyilván olyan oviba veszik fel, ahol kissebb a létszám, vagy csak a körzetesbe.)

Esetleg ha van rá mód, jó átvezetés lehet egy heti két-három napos családi napközi... akkor otthon is lehet eleget.

Különösen az lesz nehéz, hogy a nagy élete gyökeresen megváltozik a kicsi érkezésével, Ő kikerül a középpontból (átmenetileg biztosan).

37. b-zs (válaszként erre: 34. - Eperke78)
2011. jan. 18. 14:42
Bennem is bennem van az örök kétely, mi a jobb, melyik kezemet harapjam meg?! Vigyem a gyereket oviba, hogy szokja a közösséget, mert ez a társadalmi norma és elvárás, és szocializálódnia kell/kellene, vagy így 4-esben együtt a három gyerekkel együtt?? Melyik jobb neki? Én a családot választottam. Az oviba járásnak is eljön az ideje, de öt éves koráig nem várok vele, majd tavasszal áprilisban-májusban viszem újra. Szeptembertől pedig ismét rendszeresen.
2011. jan. 18. 14:39
nekemmost kezdte a kisfiam a ovit szeptemberben. énotthon vagyok akislányommal, ő ma 13hónapos. a nagynak határozottan jót tett au ovi, sokkal önállób és "jobb" gyerk lett. nyáronmár nagyon láttam rajta, h unatkozik otthon. most a téli szünetben is a végére már nem tudott mit kezdeni magával, piszkálta kicsit. igaz az is,hogy a kicsi most kezd "játszani" vele, bár a kisfiam néha ovistársként kezeli és ezt még nehezen tűri :)
35. eperke78 (válaszként erre: 32. - Sena)
2011. jan. 18. 14:36

Szerintem minden gyerek más. Nem állítom még most sem, hogy az óvoda az csak rossz lehet. Vannak gyerekek akik igénylik, jót tesz nekik, kivirulnak tőle. Nálunk pont nem ez történt, így meg nem látom értelmét erőltetni.

Egyenlőre a lányomon azt sem látom, hogy igényelné a hasonló korúak társaságát. Biztos hogy ez a későbbiekben változni fog, de arra mire ott tartunk majd, már megint járni fog.

Nem egyformán fejlődnek, a lányom pl itthon tök jól elvan, segít állandóan, egyenlőre élvezi az itthonlétet.

34. eperke78 (válaszként erre: 31. - Martin3)
2011. jan. 18. 14:30
Gratulálok :) Én is ilyesmit képzeltem el, hogy majd együtt a kislánnyal és a babóval itthon leszünk. Ezért voltunk gondban mikor kiderült hogy jön a baba, mert ha ezt beiratás elött tudom, akkor eleve be sem adtam volna oviba.
33. Sena (válaszként erre: 14. - Eperke78)
2011. jan. 18. 14:28
Nálunk a szülők összefogtak a terrorista óvónő ellen és kirúgatták, mert már többen panaszkodtak, hogy a gyerekük fél tőle. Azóta minden gyerek szívesen jár oviba.
32. Sena (válaszként erre: 31. - Martin3)
2011. jan. 18. 14:24
Ezt akár én is írhattam volna. Az én fiam is iszonyú hisztis, akaratos itthon, az oviban meg semmi gond vele. Itthon alig eszik, az oviban megeszik mindent. Szóval nekünk is jót tett az óvoda.
31. martin3 (válaszként erre: 27. - Eperke78)
2011. jan. 18. 14:22

szia! komolyan rossz olvasni, hogy vannak még ilyen óvónők...az én kisfiammal alig lehet bírni(legalábbis én alig bírok), hihetetlen hisztis, akaratos stb...komolyan rettegtem, hogy mi lesz vele az oviban, hogy fognak vele bírni...és egy idősebb, tapasztaltabb óvónő-pároshoz kerültünk, akik csodálatosan megtalálták hozzá az utat, meg azt mondták, hogy a közösség formáló ereje nagyon nagy, amiért otthon hisztis az oviban ugyanazért nem biztos...mindig kérdezgetem, hogyan bírnak vele, és mondják, hogy simán...

szerintem ha ilyen rossz ovit fogtatok ki, akkor mielőbb keress egy másikat, mert egy gyereknek szüksége van az egykorú gyerekek társaságára, így egészségesebb a szocializációja, megtanulja a társakkal való viszonyt stb stb, egy csomó olyan dologra szüksége van, amit az otthoni légkör már nemad meg neki. Na persze egy normális óvónővel! szerintem vedd ki, és szeptembertől menjen oviba, ne várj vele 5 éves koráig, rengeteg dolgot veszítene vele, ha ilyen későn adod oviba...hidd el, ott a helyük, csak jó pedagógus kezei között!!!!!!!

30. b-zs (válaszként erre: 27. - Eperke78)
2011. jan. 18. 14:18

De aranyos! Nem is szabad ezekből "kihagyni". Én is élvezem minden percét, amit a csemetékkel itthon töltök. Bár nem kevés nehézséggel telnek a mindennapjaink, és soha az életben nem voltam ennyire fáradt és kimerült, de nagyon jó látni, hogy milyen aranyosak így hárman együtt és itthon és ez soha nem jön vissza, a férjem sajnálja is, hogy dolgoznia kell járni:(

És lehet, hogy burokban nevelem őket, és el vannak kényeztetve, de mi így vagyunk boldog család, a bizalom és a feltétlen szeretet nekem nagyon fontos, és ráérnek még "felnőni". A sorba pedig soha ne álljanak be, mi se álltunk be, ha beálltunk volna, nem lennénk azok, akik vagyunk és nem tartanánk ott, ahol tartunk.

29. eperke78 (válaszként erre: 26. - Jozsi.38)
2011. jan. 18. 14:15

A játékait itthon elpakolja, teríteni én szoktam, az igaz, de egyébként is inkább az szokott lenni a probléma, hogy inkább nagyon akarna segíteni :DD

Mondjuk a mosogatóba evés után ő teheti bele a tányérokat, de ezt már ovi elött kiharcolta :DD

28. Szabianyu (válaszként erre: 27. - Eperke78)
2011. jan. 18. 14:11

édes lehet!=)

Gratulálok a picikéhez is!

2011. jan. 18. 14:08

Mindenképpen kiveszem, csak ezen akadtam fenn, hogy ezzel ártok a gyereknek.

Én meg úgy érzem neki jobb itthon, főleg most lesz babó, alig várja. Imádja a babákat, a játszótéren mindíg azt kérdezték, hogy van e neki kistestvére, mert annyira tudta mit lehet csinálni egy babával ( felveszi az elejtett játékokat, simogatja őket, a kiesett cumit odaadja az anyukának azzal a szöveggel, hogy le kell öblíteni :DD stb) Szerintem vele nem lesz baj, ilyen téren, majd megosztom vele a teendőket. :)

Jah, és számon tartja a babakelengyét is már :DDD

Pár napja pl elalvás elött felült az ágyban, hogy: " Anya! Hát mit fogunk mi főzni a kisbabának, mert nem lesz ám neki először foga! Tudod?" :DD Meg: Van babakocsink? És etetőszékünk? :DDD

2011. jan. 18. 14:03
katonás rend? igen szokja meg hogy elpakolja a játékot maga után és visszaviszi a tányérját-poharát ha végzett. a pohártörésért rászólni túlzás
25. Szabianyu (válaszként erre: 14. - Eperke78)
2011. jan. 18. 14:00
ebben az esetben 100%hogy kivenném vagy másik ovit keresnék neki!Hát ha nálunk ilyen lenne hogy bezárják a gyerekem a wc-be tuti nem hagynám annyiban!
24. eperke78 (válaszként erre: 20. - B-zs)
2011. jan. 18. 13:58

Szia :)


Hát nálunk is ilyen katonás rendnnek kell lennie, én ezt nem tartom jónak. Van az is hogy a gyerek csak és kizárólag egy kézzel viheti a poharat, aminek nincs füle. A lányom meg nagyon meg akar felelni, és egyszer kiesett a kezéből a pohár,mindjárt szóvá lett téve, azután is lelkibeteg volt. Én ezt nem értem, én 33 éves vagyok, aztán mégis néha eltörök egy poharat, és akkor mi van?

23. Kis Cidri (válaszként erre: 21. - Eperke78)
2011. jan. 18. 13:56
Azt viszont szűrd le tanulságként, hogy a gyerekedet mindig hallgasd meg!! És ha már kívánja más gyerekek társaságát add bátran oviba, de oda ahová te is szívesen viszed.
2011. jan. 18. 13:53
a fiamtól rendszeresen elveszem a játékait amikor nem fogad szót. a folyosó ajtaját nálunk is zárják, hogy ne tudjanak kiszökni
2011. jan. 18. 13:53

az előbb lemaradt: Sziasztok :)


Hát itt meg ez van. Jelenleg mindenképpen kiveszem, és majd csak ötéves kora után fog menni, ha kötelező lesz, és szerintem másik oviba adjuk ha sikerül.

Egyébként meg én is ilyenekre emlékszem az oviból, hogy ha sírtunk, akkor az óvónéni megvígasztalt bennünket, ezért néztünk hülyén a párommal, mikor a lányunk kibökte hogy mi történt.

Most az is lehet hogy csak két percre zárták be, csak az a baj, hogy a lányom sosem volt egyedül hagyva, ennek okán fél egyedül. Bele sem merek gondolni, min ment keresztül, hogy meg lehetett rémülve.

20. b-zs
2011. jan. 18. 13:50
Én sem értek egyet bizonyos "pedagógiai módszerekkel", és nagyon fájó ezeket látni és szülőként átélni, biztosan bennem is van félsz, ami miatt kicsit tartok az újra oviba járástól. Nálunk a csoportajtót bezárják az oviban, hogy nehogy kiszökjön a gyerek a folyosóra és azon keresztül az utcára, és a lányom sírt, hogy hiába nyitogatta az ajtót, nem tudott kijönni, mert rá volt zárva, vagy ebédkor, mivel nála volt a kis piros pöttyös labdája, ami elgurult ebéd közben és ő utána futott, az óvónő elvette tőle és feltette a szekrény tetejére, s ezek csak napokkal hetekkel később derültek ki. Én soha nem szoktam a gyerekeket azzal büntetni, hogy elveszem a kedvenc játékukat, értelmes gyerekekkel mindent meg lehet beszélni. Az ajtóbezárást is próbálták nekem sokan megmagyarázni, hogy ez a gyerek érdeke. Szerintem meg gáz, ha a gyermekek biztonságát csakis így tudják garantálni. Bár egy óvónőnek biztosan más a véleménye, mert a felelősséget ő viseli míg a gyerekem nála van az óvodában.
19. Kis Cidri (válaszként erre: 18. - Jozsi.38)
2011. jan. 18. 13:44

Nálunk is így van.

Erre bizonyíték, hogy délben amikor mentem érte az óvónéni parfümjét lehetett rajta érezni;))) Mindig az ölében ült, mert ott érezte jól magát. Később már kezdett a gyerekekkel is játszani, és várta, hogy oviba vigyem.

2011. jan. 18. 13:41
a mi ovinkban ha sír valaki az óvónő ölében köt ki vigasztalásra :) mármint kisgyerek, legalább is ezt láttam a beszoktatáskor és később is
17. jozsi.38 (válaszként erre: 14. - Eperke78)
2011. jan. 18. 13:38
jézusom... vedd ki sürgősen! ez rettenetes
16. Kis Cidri (válaszként erre: 14. - Eperke78)
2011. jan. 18. 13:37
Ebben az esetben semmi esetre se vidd ugyanabba az óvodába, de később se ide írasd be. Mielőtt oviba viszed ismerd meg a leendő óvónőket és csak ha jók a tapasztalataid, akkor vidd hozzájuk. Akkor a gyermeked jól érzi majd magát az oviban. És hamarosan szüksége is lesz a hasonló korúak társaságára. A kistesó születésekor nálunk kevesebb lett a nagyobbra az idő, ezért délelőtt oviban volt délután pedig itthon és többször otthon maradhatott ez biztosan jó volt neki én is az orvosunkra hallgattam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook