Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


174. csillus78.06.27 (válaszként erre: 159. - Evelyn78)
2008. aug. 20. 13:43

Kedves Evelyn, és a még totál abortuszellenesek!


Hihetetlen, milyen szélsőségesen kezelitek ezt a dolgot.

Igazából, eddig abortuszellenesnek mondtam magam, de most változtatok ezen.

Sajnos, vannak olyan élethelyzetek, amikor okosabb, ha valaki nem tart meg egy babát.

Nem a sorozatos abortusz járókról beszélek.

Azok tőlem forduléjanak fel.

Arról beszélek, amiről Mirmil, és még páran itt.


Védekeztek, sajnos mégis összejött az a kis lény.

Az ő élete, az ü életük, és nem azt kérte, hogy törjetek a feje felett pálcát, és ítéljétek el.

Miért kell, ilyen szélsőségesnek lenni.


Erősek voltak a szavai, de ha nem vetted volna a lapot, elkeseredésében, a kigúnyolásotokra írta, mert annyira ellene fordultatok.


Ja, és magamról pár szó.

1!!!!abortuszom volt igen.

18 évesen, tapasztalatlanul, rendes felvilágosítás nélkül, egy pár éjszakás "kapcsolatból".

Megakartam tartani!

Kerestem a megoldást, de mindenki elutasított, még a szüleim is.

Igazából, akkor már egyedül éltem, mert az édesanyám külföldön volt, az apaám, meg nagyon beteg volt.

Nem lehetett vele együtt élni, de minden napi ápolásra szorult.

Nos, e mellé, mikor az én betevő falatom is kilátástalan volt, szülhettem volna egy gyereket apa nélkül.


Kilátástalan volt a helyzetem.

Oké, teszem azt, megszülöm. Ki tudja hogy alakul az életem.

Ezzel szemben, az első megszületett gyerkőcöm is, Beni is, elég buta élethelyzetben jött.

Icipici remény volt arra, hogy megtarthassam, és úgy láttam, ez is elég, mert én még egyszer nem bírom ki, hogy az történjen velem, ami.

Egyébként, érdekes, mert egy erőszakos "kapcsolat" gyümölcse.


És igen, ítéljetek el, és igen, megvert Isten, mert azóta ugyan van még 1 fiacskám Levente, de van sajnos 9 elhalt babám is.

Azt hiszem, fizettem eleget az akkori bűnömért.

nagyon szeretnék még 2 babát, vagy akár többet, ahogy alakul.

A mai eszemmel, úgy érzem, már ha a 7. jönne, se lenne olyan ok, ami miatt elvetetnék babát.

+gyébként, azért 4 után, ha megadatik(remélem hamarosan), fogok tenni azért, hogy ne essek teherbe, ha lehetséges.

De ha mégis megtörténne, megtartanám.


Ja, és hogy mikor mi a jó döntés.

Hiszem, hogyha akkor megtartom azt a babát, nem alakul ilyen jól az életem.

Nehéz döntés volt, rossz döntés volt, de valahol, lehet, hogy mégis jobb.

Na, ez összevissza lett.


Ma, 30 évesen, élek, egy jó szinten, egy szép országban, szerető férjjel, 2 imádnivaló gyerekkel, sok baráttal, majdhogynem gondtalan élettel, édesanyámmal az oldalamon.


Édesapám, meg 2000 Karácsonyán, végre nyugtot hagyott nekünk.

Borzasztó életünk volt mellette édesanyámmal.

Csila

173. 0461ed8f75 (válaszként erre: 169. - 14775640c4)
2008. aug. 20. 13:28
Én teljes mértékben egyetértek veled. Nem biztos, hogy sokkal rosszabb az, aki elveteti a gyerekét, mint aki csak szüli nyakra főre. ÉNekem is volt abortuszom, mert épp aban ahelyzetben nem tudtam volna megteremteni azt az anyagi biztonságot, amire szüksége lett volna. Egyedül voltam egy gyerekkel, nem tudtam mit tenni. Ez van. Aztán megismerkedtem amostani párommal, összeköltöztünk és tavaly megszületett a 2. lányzó. Aztán mikor a pici 4hónapos lett a párom benyögte, hogy neki van egy szeretője. Na puff. Egyedül két gyerekkel, albérletben, egy csomó adóssággal a nyakamban - egyáltalán nem jobb a helyzet. Sőt!!! Azon gondolkozom naponta, hogy miből is neveljem fel a gyerekeket, miből iskolázzam be a nagyobbat, a pici februártól bölcsis lesz, azt miből fizetem. Mondhatnák sokan, hogy én vállaltam - ez igaz, de ugye itt jön elő a ha.... Ha tudtam volna, hogy így megromlik a kapcsolatunk ugyan nem szülöm meg a másodikat. Most ott tartunk, hogy együtt élünk, mármint egy lakásban, de ő mással. Tehát én nem ítélek el senkit azért, mert el akarja vetetni a magzatot. Soha nem lehet tudni, hogy mi áll a döntés hátterében!!!!
172. 14775640c4 (válaszként erre: 166. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 13:12

semmit se írjál, ne törődj senkivel,ez a te életed azt teszel amit akarsz.

senkinek semmi köze hozzá.

elvégre felnőtt emberek vagyunk, szép lenne ha mindenki beszólna

2008. aug. 20. 13:05
ja és tisztelet a kivételnek. persze, tehát akinek nem inge......
2008. aug. 20. 13:04

ne már!

idejön valaki aki vállalja magát és ti kikezditek. most akkor?

ez jó?

vagy ti talán szentek vagytok?

azért kiváncsi lennék hogy hogyan esne nektek ha mindenki rátok szállna csak mert talált rajtatok egy fogást, mert itt nagyon adjátok magatokat, adjátok amit a társadalom elvár és követel, nehogy csorba érje a becsületet, de kiváncsi lennék arra hogy az életben lenne -e olyan amit elrontottatok, és itt véletlen leírnátok és cserébe csak azt kapnátok hogy kikezdenek.

2008. aug. 20. 13:01

nem biztos hogy felelőtlenebb az az anya aki pont azért veteti el a nem kivánt terhességét mert nem akar rosszat a gyereknek, mint az aki már az 5.-6 gyerekét szüli meg és utána megy az önkormányzathoz kuncsorogni segélyért. nézzünk már szét egy kicsit az életben.

itt a hoxán ezen az abortuszos topicban ,a nyakam teszem rá hogy szinte mindenkinek kinyílik a bicska a zsebében azon nagycsaládosokra akik pofátlanul szülik a gyerekeket utána az adófizetők pénzén élősködnek otthon a segélyen. mindenki azt mondja milyen szemétség.

na?

viszont aki meg elveteti a gyerekét mert pont nem akrja azt mint a szociálisan rászorulók, az adófizetők pénzén élősködni arra is köpködtök és fújtok. hogy is van?

akkor ezek szerint mindenki elitélendő?hm?vagy most hogy van?

a nagycsaládosok nem mennek abortuszra mert a gyerekekből élnek. ezek szerint ők különbek mert nem mennek abortuszra, igaz leveszik az államot zokszó nélkül, de mindegy, megtartják a gyereket. de mégis a tv előtt a hiradóban nyavajogtok pont ezekre hogy milyen szemetek.

el lehetne dönteni hogy akkor most ki is a felelőtlen?

én igenis sokkal jobban haragszom azokra akik sportot űznek a gyerekcsinálásból hogy azokból éljenek,mint arra aki tényleg nem az államból akar élni és inkább kivár és majd ha adottak a körülmények szül.

168. 5cb4354c81 (válaszként erre: 167. - Toto31)
2008. aug. 20. 10:37
Most erre mit írjak? Ha nem érzed át a cinizmust, és azt hogy miért írtam, akkor sajnálom.
167. toto31 (válaszként erre: 158. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 10:31
SZÉP HOZZÁSZÓLÁS VOLT,BÜSZKE LEHETSZ MAGADRA.
166. 5cb4354c81 (válaszként erre: 165. - 778a651802)
2008. aug. 20. 10:29

Teljesen igazad van!!!

De én már nem is írok semmit inkább!

2008. aug. 20. 10:25

MILYEN KICSINYESEK VAGYTOK!

Nem mindegy,h ki hogyan cseszi el az életét?MIndenki törödjön a maga dolgával!Igen,szép ódákat zengeni a gyerekről,de fől is kell nevelni tisztességesen...legalább 18évig!Az anyagi helyzetét meg mindenki tudja és fogadok,hogy 5év múlva senki sem fog odamenni és adni egy szelet kenyeret a gyereknek!Könnyű beszélni és ítélkezni mások felett!INkább nevelek két gyereket tisztességesen és mindet megadok nekik,mint hármat a semmiből.De ezt mindenki döntse el maga!EZ az én véleményem volt!

Szép napot!

164. 5cb4354c81 (válaszként erre: 162. - Evelyn78)
2008. aug. 20. 10:20
Tudod mit? Okos enged, szamár....!!!!! Igen, mindenben igazad van, amit leírtál ebben a topicban!!!!!! :-)))) Nem is értem, hogy gondolhattam az ellenkezőjét.
2008. aug. 20. 10:13
De, képzeld el, ha látok egy kisbabát, akkor elszorul a szívem. Illetve mindenhol meglátom a háromgyerekes családokat, ami szar érzés. Látod, megint igazad lett. Örülsz igaz???
162. evelyn78 (válaszként erre: 160. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 10:07
Nyugtatgasd csak magad,ha sokat mondogatod talán el is hiszed,hogy ez nem egy gyerek.De azt ne mond,hogy utánna ha mensz az utcán és látsz egy kisbabát nem gondolsz arra,hogy a tied is ennyi idős lenne.Ha mégis ,akkor tényleg jobb a picinekha nem szülöd meg.
161. 5cb4354c81 (válaszként erre: 159. - Evelyn78)
2008. aug. 20. 10:05

Egyébként, pedig, te nem elítéled amit csinálok, hanem ítélkezel felettem! A kettő nem ugyanaz, ha nem tudnád!!!

Ha meg ismernéd a Bibliát, akkor..... De mindegy, úgyis csak neked lehet igazad!!!!! :-))

160. 5cb4354c81 (válaszként erre: 159. - Evelyn78)
2008. aug. 20. 10:01
Igen, azon is csak vigyorgok, hogy megölöm a gyerekem. Csak, hogy érezhesd, hogy igazad van, mert neked ez a legfontosabb!!!! Istent, pedig akkor emlegetem, amikor akarom. Egyébként meg még nem gyerek, csak embrió, ha nem tudnád!!!
159. evelyn78 (válaszként erre: 155. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 09:58
Gondolom azon is csak igy vigyorogsz,hogy megölöd a gyermekedet.Az ISTENT PEDIG NEM KELLENE PONT NEKED EMLEGETNED,NEM VAGY ABBAN A HELYZETBEN.Szerinted ha Isten valakit megbüntet akkor ki lesz az kettönk közül???Engem mert elitélem amit csinálsz,vagy téged aki megöli a gyerekét?
2008. aug. 20. 09:36

És tudjátok mit? Már baromira nem érdekel, hogy milyen az abortusz! Csak szedjék már ki onnan, mert egyre nehezebben bírom elviselni, hogy bennem egy valami, amit nem akarok, hogy ott legyen.

Na, ehhez mit szóltok??? Remélem kellőképpen felháborítottam mindenkit!:-))

És örülhettek, hogy: mi megmondtuk, hogy milyen az aki elveteti a gyerekét!!!!

Igen, igazatok van, mindig, és mindenben!

Remélem most boldogok vagytok, és elégedettek magatokkal!!!

De ne feledjétek, Isten nem bottal ver!!!!!

Szép, abortuszmentes napot kívánok nektek!!!

2008. aug. 20. 09:31

Amúgy, ti akik az annyira ellene vagytok az abortusznak, ti megszülnétek a negyedik, ötödik, hatodik.....gyereket is???? Aztán végül már saját focicsapatot alakíthattok, és rendezthettek magatok közt mérkőzéseket is :-))) Hát sok sikert a sok gyerekhez! Nem baj, szülessenek csak mi? Majd az állam ad támogatást, ha nem lesz pénzem rájuk igaz???? Meg otthon maradok anyaságin a csapat gyerekemmel, mert az a kemény 25000Ft elég lesz a sok gyerekre, hogy meglegyen nekik ami kell nem igaz??? Tudjátok kik jutnak eszembe rólatok??? A cigányok. Azok szülnek nyakra-főre kölyköket,mert nem gondolnak bele, mennyibe is kerül egy gyerek, mert ha elfért kettő, elfér a többi is, aztán meg éheznek, meg várnak a segélyre!!! Na, köszönöm ebből én nem kérek. Én dolgozni szeretnék, és normálisan nevelni a kettő!!!! gyerekemet!

Majd ha az állam lehetővé teszi azt, hogy apuka keressen annyit, hogy anyuka otthon tudjon maradni nevelgetni a csemetéit, vagy anyukának is tud olyan munkahelyet teremteni, ahova annyi gyerek mellett is el lehet menni dolgozni, akkor szülök még kettőt is!!!

Eddig is védekeztünk, ezután pedig duplán fogok, nehogy még egyszer teherbe essek, amíg nincs rá pénzem!!! :-)))))))

156. 5cb4354c81 (válaszként erre: 139. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 09:21
;-)
155. 5cb4354c81 (válaszként erre: 146. - Evelyn78)
2008. aug. 20. 09:19
;-)))
154. 1eb84e4bad (válaszként erre: 153. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 09:11
sok sikert! :-)
2008. aug. 20. 09:07
Na bye mindenkinek, én húztam fájásmérésre. Remélem, h következőleg 5 nap múlva jelentkezek- már 2 darabban.
152. 5b22c998de (válaszként erre: 150. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 09:06

Pedig nem.

Előfordul, h midnen az, aminek látszik. :)


Csak annyi, h aki nem élte át, annak a véleményét fentartással kezelem- sajátmagamból kiindulva. Mert nem tudhatja, ha valóban ilyen helyzetbe kerülne, akkor hogyan reagálna.

151. 5b22c998de (válaszként erre: 147. - 14775640c4)
2008. aug. 20. 09:02

Aha, olvastam. De ez akkor sem magyarázat. Mármint részéről. Leegyszerűsítve valami kicsinyes bosszúállásnak tűnik. Csakhogy ilyen horderejü dolgokban, mint egy kicsibaba nem lenne helye az ilyesféle gyerekes bosszúnak. Mert itt már nemcsak Róald van szó, hanem egy harmadikról is. Vele akar kicseszni? Zrrrrrrrrr.

Sajnálom.

150. 1eb84e4bad (válaszként erre: 149. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 08:59
Azt írtad, ha nem élted volna át azt, amit, akkor egy bunkó lennél. Gondoltam nekem szól...
149. 5b22c998de (válaszként erre: 148. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 08:59
Én, én ... öööööö. Nem mondtam olyat, h bunkó vagy. Hogy jött ez ide? ;)
148. 1eb84e4bad (válaszként erre: 144. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 08:57
Örülök:-) Akkor mégsem vagyok bunkó?
147. 14775640c4 (válaszként erre: 143. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 08:50
olvasd el a 100.hsz-t.ez a válasz arra hogy miért tette anyám amit tett
146. evelyn78 (válaszként erre: 128. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 08:37
Azért van 2 gyerekem mert ennyit akartunk.De mi is beszéltünk rólla mi lenne ha besikerülne egy harmadik.Hát se a páromban ,se bennem fel nem merült,hogy elvetetnénk.Ránézünk a két gyerekünkre és az a véleményünk,hogy nem tudnánk egy olyat megölni.Például a húgom is teherbe esett és a barátjának nem kellett a gyerek.Mégsem vetette el.Most két éves Flórika.Eszembe szokott jutni,hogy annak idején ha elveteti most ő nem lenne.Az pedig,hogy kinek a háza ég???...hát szerintem kettönk közül nem az enyém.Te vagy az akinek a harmadik gyereke már csak teher,ezért megszabadul tőlle.
145. 5cb4354c81 (válaszként erre: 130. - 8565183eb5)
2008. aug. 20. 08:23
Egy darab ruhánk nincs már, mert én mindet elosztogattam, mivel eszembe sem jutott, hogy lenne még egy gyerek. Sőt, a kiságyat is múlthéten adtam el! Évekig így védekeztünk, és soha nem volt semmi probléma :-). Persze, mindig az jön, ami még nem volt! :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook