Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá a gyerkőcömet, hogy kevesebb teát igyon? fórum

Hogyan vegyem rá a gyerkőcömet, hogy kevesebb teát igyon? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 10. 15:24

Köszi a segítséget! Ma már főztem neki a teát (gyerektea), mert persze, ma is volt ordítás a teáért. Nem nagyon volt elájulva tőle...

Úgylátszik a Zsófik már csak ilyen teafüggők.:) Nálunk is Zsófi kezdte.:)

11. BollerKrisz (válaszként erre: 4. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 9. 22:00
Az instant baba teáról mi is nagy nehézségek árán tudtunk csak lemondani. Nem akarok márkát írni, de a legnagyobb baba hammás cégé, és szinte függőséget okozott a kislányomnak, napi szinten a másfél liter minimum volt. Aztán vettünk neki Piroska bodza szörpöt és azt adtuk először 20-szoros higításban, majd apránként egyre jobban higítottuk, mostanra inkább már a vizet issza és csak nasinak kér szörpit. Ha lesz második babám, tuti egyszer sem kostoltatom meg vele. Szabályosan remegett érte Zsófim, és hiába itta a gyümölcslevet, utána mindig kellett még a tea is.
2009. jún. 9. 20:46

Azért hisztizik érte, mert rászokott a cukorra szegényke, és a szervezete akarja.

Szoktasd le róla minél előbb, mert nem csak a fogai mehetnek tönkre.

Láttam a DM-ben gyerekteát (gondolom koffeinmentes), megpróbálhatnád azt, egy kanálka mézzel.

2009. jún. 9. 19:34
én azért javaslom a tejet kakaót ujból nem elég a tea csak a csontok stb miatt jó lenne tej is..
2009. jún. 9. 19:19

Ennél még az is jobb ha te főzöl neki teát.

Persze nem erőset csak ne instant legyen.

A főzött otthoni teától még senkinek nem lett semmi baja,pláne ha gyümölcs teát főzöl.

Én örülnék ha csak mindig teát innának a gyerekeim,azt kiforralom,de te tudod!!!!!

2009. jún. 9. 19:10

én biztosan nem adnék neki semmi cukrosat inni, pláne granulátumot. A cukron kívül tele van mesterséges dologgal.

Az íny alatt is tudnak ám romlani a fogak! és elképzelhető, hogy feketén fognak kinőni. Nem csak a tej, hanem a csontfogak is. Most állj a sarkadra, hogy megmentsd a gyereket a későbbi kellemetlenségektől.

1,5 évesen már megérti, hogy nincs tea, csak víz. Hisztizik, hát hisztizik. Ha olyan szomjas lesz, majd megissza a vizet is. Szerintem.

2009. jún. 9. 17:34
Én több mint 20 éve szinte csak teát iszok de, de rendesen filteres főzött teát és semmi baja a fogaimnak, anyu is mióta él csak teát iszik, mi se iszunk se kakaót se tejet...néha víz is szinte mindig házi tea....neki sincs gondja a fogaival...azt adjál neki,amit kíván, ha ez esik jól neki akkor igya ezt,legalább megvan a napi szükséges folyadék mennyisége
5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Alfoldi13)
2009. jún. 9. 17:13
Még naponta kétszer (reggel, este) iszik tápszert 1,5-2 dl-t. A gyümilevet szívesen megissza, csak a vizet nem akarja, pedig ilyen melegben talán jobb lenne, mint bármi más.
4. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2009. jún. 9. 17:12
Igen, instant teát iszik.
2009. jún. 9. 17:10
adj neki kakaót tejet és minden mást is biztos van valami ami jó neki gyümölcslevet
2009. jún. 9. 16:45
granulátomot adsz neki?
2009. jún. 9. 16:40

A másfél éves lányom fél éve szinte csak a teát hajlandó meginni (napi 1-1,5 litert), a vizet nem. Szinte könyörög érte, vagy már önkívületben hisztizik. Persze megsajnálom, és adok neki. A fogainak sem használ (eddig még nincs gond), de már többszörösére hígítom..

Adjatok tanácsot, mit tegyek!

Köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook