Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá a gyerkőcömet, hogy kevesebb teát igyon? fórum

Hogyan vegyem rá a gyerkőcömet, hogy kevesebb teát igyon? (beszélgetős fórum)


1 2
42. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2009. jún. 18. 19:29
Köszi, nagyon jó 5letet adtál. Eddig a 2,5 dl itatóba én is 4 teáskanál teát raktam, szerintem semmi íze, de most már csökkenteni fogom.:) Igaz, teát már csak étkezések után kap (megbeszéltük és úgy tűnik megértette), akkor annyit ihat, amennyit akar, viszont napközben csak víz vagy egyéb folyadék van.
2009. jún. 17. 22:42

Hát, egyre durvábbakat olvasok itt! Cukrosvíz, mézestea??? Lever a veríték!!!

Mi is rákaptunk anno a teára, viszont nekem nem az volt vele a gondom, hogy sokat ivott belőle, hanem az, hogy édeset. 2 dl-t csináltam össz-vissz, a délutáni sétához, mert különben szopiztunk. (Jah, fél éves volt ekkor és szemközt köpött a vízzel.) De én megoldottam okosba. :D Instant volt a cucc, 4tk/1dl víz az arány. Én fokozatosan csökkentettem le a 2dl-re való mennyiséget. Amikor már csak 1tk/2dl-nél tartottunk, egyszerűen "elfelejtettem" beletenni a cuccot. Persze nem vette észre, mert már amúgy se volt sok íze... :D

2009. jún. 12. 16:36

Ezért írtam, hogy én mit tettem. Nálunk is sztrájk volt, de annyira, hogy a végén már acetonos volt a lehelete a kiszáradás első jeleként. Ezért választottam a lassú leszokást. Lehet másnál bevált, hogy vagy ez, vagy semmi, nálunk nem, pedig nem hisztis a kislányom. Mára már csak kevéske (max 2 dl) szörpi van, a többi víz, ja és a napi 2 dl facsart narancslé.


Zsanetta! (és a többiek)

Tudjátok mikor Zsófi megszületett rendesen beindult a tejcsim kb az 5. napra, de nagyon gyenge volt. Másfél óránként szopizott grammra sokat és mégsem hízott. 1 hónaposan is annyi volt a súlya, mint mikor hazajöttünk. Ezért mondta a gyerekorvos, hogy tápszerrel sürgősen pótolni, a védőnő szerint a világ legnagyobb hibája, a tejcsinek elégnek kell lennie, csak hozzá kell szokjon a baba max mézestea és a kórházi doki szerint csak simán cukros vízzel pótoljuk a hiányzó "kaját". Ebből levonva a következtetést elkezdtük teáztatni, amire rendesen rá is szokott. A végén persze a tápszer segített, de addigra megszokta az édes lötyit, úgyhogy csak részben érzem magam hibásnak, mert mikor rájöttünk, hogy függő lett az instant teától máris elkezdtük leszoktatni. Hála mára már szereti a vizet. Ja a fogmosás már 1 éve egyedül is tökéletesen megy (persze mindig ellenőrzöm)

2009. jún. 11. 20:14

Ma vettem egy másikfajta gyerekteát is (filtereset)...most kisérletezgetek/tünk. Ebbe nem kell cukor, méz sem, kellemes íze van.

Ma össz 2 dl vizet ivott. Sztrájkol?

Tudom, hogy muszáj lett volna innia...csak nem értette meg. Kanalanként játszottunk.:)

2009. jún. 11. 09:36

aziasztok!!

jó reggelt!!!

Moriss a calici virust igyis ugyis megkapta volna.

mivel gondolom hányt,lehet ment is a hasa folyadékot veszit ezért kiszársadhat.

de az csak jó hogy nem kellett neki infúzio.

ez nem viz ,nem tea nem más függvénye,mert ilyenor nehezebben isznak a gyerekek,és a felnöttwk is de muszály.

te döntésed,de én nem eröltetném a teát.

hidd el nem oldja a szomját.

kricat hát az a baj igen hogy sok helyen pénz beszel.

szomorú,én el nem fogadnék pénzt a segitségemért.

volt hogy külön kaptam a végén kozmetikumokat vagy csokit a segitségemért,de pénzt nem fogadok el.

ez a dolga egy ápolónak.

37. 1eb84e4bad (válaszként erre: 28. - Zsanetta)
2009. jún. 10. 22:42

köszi:-))) igen,vizet iszik.

Elején vettem egy doboz HIPP teát de aztán 1 adag után elolvstam mi van benne, és elpasszoltam. Szó se róla, megisza ő is a gyümilevet nagymamánál, vagy ha facsarok ki neki, de 90 %-ban vizet iszik.

36. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2009. jún. 10. 22:41

Szerencsére eddig egyik lányom fogaival sincs gond, persze már a kicsinek is mosom a fogát, amióta kibújt az első. Ha a genetikán múlna, biztosan így is maradna. Csokit és cukrot pedig nem kapnak.

A teáról ilyen tapasztalataim nincsennek. 34 évesen két tömött fogam van és azért iszok teát én is.

35. 1eb84e4bad (válaszként erre: 27. - Zsanetta)
2009. jún. 10. 22:40
azzal egyetértek, hogy az legyen, amit a szülő mond. Kerek perec el kell mondani neki,hogy mostantól csk víz van és kész.
34. 1eb84e4bad (válaszként erre: 26. - Zsanetta)
2009. jún. 10. 22:39
miért kellene elfogadnunk? ez is csak pénz kérdése!csúsztass az ápolónőnek, és hidd el felkelt téged éjjel egy nem rooming-in szobában is,hogy menjél szopiztatni azt a gyereket.
2009. jún. 10. 22:35
Az étvágyával nincs gond.:) 11,3 kg és 20-án lesz 18 hónapos. Nem kövér, inkább soványnak néz ki, mert magas.
2009. jún. 10. 22:34

A fogromlásról már nem is szeretnék monológot mondani.

Van benne egy adag genetika, de javarészt (gyerekektől származó információk!) a sok csoki-cukor-nyalóka, csak üdítőitalok és rossz szájhigiéné okozza.

És sajnos a szájbűz is sok esetben elviselhetetlen!

2009. jún. 10. 22:34

Bevallom becsületesen, lehet, hogy én rontottam el a gyereket, nem tagadom.

Viszont a nagyobbik lányomnak másfél éves koráig csak vizet adtam. Ekkor kapott kalici vírust (2 hétig tartott, mivel nem kapott infúziót) és jó lett volna, ha mást is iszik (cukortartalmú folyadékot), hogy legalább a súlya ne csökkenjen drasztikusan, mert semmi nem maradt meg benne.

Akkor majdnem leszedte a fejem az orvos, meg a védőnő és a gyógyszerész, hogy mit képzelek, hogy nem teáztatom a gyereket.

Na most legyek okos!

Ezt a "hibát" nem akartam elkövetni a kisebbiknkél (pedig 1 éves koráig ő is csak vizet kapott)ezért kapott teát. (Kis mennyiségben 0,5 dl a rostos leveket is issza).

Az instantról mindenképpen leszoktatom, de teljesen nem szeretném megvonni tőle. (Na jó, ha nagyon szomjas, pár korty vizet iszik, de az messze nem a napi szükséglet, főleg ilyen melegben.)Nem szeretném, ha kiszáradna.

Hallottam anyukáktól, hogy a gyerekek igen be tudnak keményíteni, és inkább nem isznak.

2009. jún. 10. 22:31

én is ezt mondom.

ezzel csak kárt teszünk,jót biztos nem.

és az étvágya sem megelelő.

2009. jún. 10. 22:29

Szomorú dolog olyat olvasni, hogy egy pici gyereknek már függősége van.

Mindig eszembe jut: a teát / cukros levet stb. nem ő kérte!

Ha kezdettől fogva vízzel van itatva, akkor az lesz neki természetes.


Miért olyan furcsa dolog vizet inni???


Miért kell azt mindenáron ízesíteni??

2009. jún. 10. 22:27

és tudod kricat engem inkább az zavarna,miért nem tanitottak még fürdetni,köldököt ápolni,mert soknak lila gözük nincsen mi mutatjuk meg nekik.

adhatunk tanácsot,csak nem biztos hogy azt megfogadják.

megnéztem a kipeidet,a te gyerköcöd csodaszép a nagy szemeivel,és láttam a cumisüvegben nem tea van:):)):):)

2009. jún. 10. 22:23

de mindenesetre én nem bántásként irtam,nem vagyok nyers,csak azzal inditott a fórunozó hogy lehetne rávenni a gyerköcöt hogy kevesebb teát igyon.

csak igy hogy nem engedünk neki.egy anya gyermek kapcsolat nem a "majomszeretröl" szól,attól még lehet imádni csak nem szabad ráhagyni dolgokat.ez a szerény véleményem nekem.

de ezért kerek a világ hogy mindenki másképpen gondolkodik.:)

Ezért vannak ápolók,orvosok,ügyvédek,pedagógusok stb.

mindenkinek meg van a helye.

2009. jún. 10. 22:19

az mennyivel praktikusabb???

szerintem semmivel sem,ez tényleg csak pár alkalom.de nem szülészeten dolgozom,ott az a helyzet van,ezt kell elfogadnunk.

25. 1eb84e4bad (válaszként erre: 24. - Zsanetta)
2009. jún. 10. 22:15
miért nem tápszert adnak neki?
2009. jún. 10. 22:00

tudod megértelek mert anya vagy,de tudom hogy énm is az leszek hisz megküzdök érte.

sok mindenen átmentem már,és tudom a gyermek nagy kincs.a másfél liter teából sok,egy másfél éves kisgyereknek kell ez a mennyiség föleg nyáron.az a baj hogy a védönő csak azt mondja amit tanult,faszságokat legtöbbször mert egy séma szerint megy,pedig minden gyerm más.

vannak szabályok persze.az orvos ö leveszi a felelöséget magárol és egészségesen is be küld gyerekeket a kórházba,a legtöbb.

adják a sok Antibiotikumot nem gondolva arra hogy ezzel nem tesznek mindeg jót.

én nem azt mondom hogy szentek vagyunk,mert nem,de a kórház csak kórház.

haldokló ,rosszul lévő gyerekeket is el kell látnom,és becsülettel teszem ,mert az én lelkiismeretem nem engedi meg hogy bakizzam.

de azt kell mondanom ha az anya le akarja szoktatni a teáról,márpedig le akarja másképpen nem irna akkor az határozottsággal tegye.

a cukrosviz!!

igen sok helyen adják 1-2 napig mig nem indul meg a tejelválasztás rendesen.

de hát ennek ez a lényege minén többet kell rátenni eleinte hogy beinduljon,mert a mellbimbó szopása ingerek álltal beinditja a tejet.

a cukrosvizet szerintem a hypoglykémia miatt adjk,tehát hogy ne essen le a baba cukra.

az a baj hogy vannak olyan ápolók akik szarnak a kismamik fejére és nem tanitják megöket a baba ellátására.

láttam már én is ilyet,elég gyakran.

és az hogy kicsit adsz neki cukros vizet(nem tömény cukrosviz)az első napokban attól még nem szokik rá.

sajnos a rendszerben van a bibi!!!

erröl egy anyuka sem tehet!!!

23. 1eb84e4bad (válaszként erre: 21. - BollerKrisz)
2009. jún. 10. 21:59
veszpémben is cukrosvizet adnak az újszülöttnek... ez a duva, nem a cián!!!
22. 1eb84e4bad (válaszként erre: 16. - Dittke14)
2009. jún. 10. 21:56
a granulátum és a filter nem hasonlítató össze.nyilvánvaló.
21. BollerKrisz (válaszként erre: 19. - Zsanetta)
2009. jún. 10. 21:41
A frász akar modern anyuka lenni. Sok marha még a kaját is megvonja a gyerektől vagy épp fordítva csokival tömi stb... Én azt teszem amit anyáéktól láttam: a szeretet és a határozottság együtt fontos. Nem hiszem, hogy a sok ápolás, bár tisztelem a szakmádat ugyanaz mintha 24 órában vele lennél. Szerinted sok a másfél liter folyadék? Nekem a gyerekorvos azt mondta az még belefér bajok nélkül, mert eleinte én is aggódtam. Tudod az a másik baj, hogy mikor hazahoztuk kislányomat, akkor 3 szakember 3 teljesen eltérő véleményt és iránymutatást adott a babához: védőnő, gyerekorvos és a kórházi ápoló. Hát mi kinek higgyünk? Hazahoztuk manót úgy, hogy még nem szopott, és azt mondta az egyik okos itassuk cukros vízzel még 1-2 napig. Nem ez a rászoktatás első lépése? És ez szakember volt? Kinek higgyen a laikus első gyermekes anyuka???
20. dittke14 (válaszként erre: 17. - BollerKrisz)
2009. jún. 10. 21:15
:)
2009. jún. 10. 21:11

ja és te ápoltál már annyi gyereket amennyit én és segédkeztél már a gyógyulásában ha már erröl beszélünk.

lehet lehurrogni,de ezt tanultam.

másfél literröl beszélünk.

azt nem mondtam hogy 1 pohárral sem ihat.

az a baj veletek szülökkel,tisztelet a kivétel hogy modern anyuka akartok lenni.de lehet hogy az nem a legjobb és lehet hogy anno az öregek jót mondtak.

ilyen az igény szerinti szoptatás is,hát ne jellemezzem milyen.

persze vannak kivételek,de mennyi??

2009. jún. 10. 21:07

nincs gyerköcöm de évek óta ezzel foglalkozom a szakmámból kifolyólag.

hidd el tudom mit beszélrk.,nem kitaláltam és lehet durván fogalmaztam de igy van.

szernted milyen az mikor a gyermeknek már ilyen korán nem lehet parancsolni.

az a baj hogy sok mindenki okos és lehet jót is mond de ált nekünk gyerekápolóknak van igazunk.

hidd el ilyenkor kell megfogni a gyereket,mert késöbb nehezebb.

de nem akartam senkit megbántani,nem is kell megfogadni.

csak leirtam a véleményem.

az a baj hogy sok szülö a rgyakorlatlansága miatt van ez.

laktózérzékenységre ott van a lactase tabletta.

gondolom rossz lehet a hsfájás ,tudom is mert gastroenterológián és cardiologián dolgozom és koraszülött utógondozón.

17. BollerKrisz (válaszként erre: 16. - Dittke14)
2009. jún. 10. 21:03
A víz nekem sem oltja, sajna kell valami egyéb mellékíz bele, nem feltétlenül édes, egyetértek veled!
2009. jún. 10. 21:01

én pici korom óta iszom teát nem granulátumot.

a fogaim nem lettek feketék és nem lett bajuk.

tejet nem tudok max 1 nap csak 1 pohárral mert taj-cukor érzékeny vagyok és fáj tőle a hasam.

a víz pedig nem oltja a szomjam.

15. BollerKrisz (válaszként erre: 14. - Zsanetta)
2009. jún. 10. 21:00
Ezt kicsit brutálban fogalmaztad meg, bár van benne igazság, de ha már kicsit elkapattuk, akkor nem a drasztikus változás a megoldás szerintem, mert az a mi idegeinket is tönkreteszi (vagy gyerkőcöd? ha igen, akkor tudod miről beszélek)hanem az apránkénti áttérés. A szörpi igenis hatásos volt a függőség levezetésében. Lehet mi neveljük rosszul a gyerekeinket, de azért megnézném a tiédet is? Tényleg olyan fakalaposan neveled, ahogy nyilatkozol?
2009. jún. 10. 20:45

Tanács!!:)

ne hogy ö legyen már az aki irányit titeket!!

szóval ha nem akarod hogy igya a teat ne add neki.

ha most engedsz a fejedre fog nöni,aztán nézhetsz ha mások elött el kezd mindenért hisztizni.

a tea nem egészséges föleg nem ennyi mennyiségben.

a szörp meg még rosszabb.

hidd el ha szomjas,márpedig az lesz elöbb utóbb bizti megfelel neki a viz is ,föleg hogy meleg van.

nem szabad hogy ö uralkodjon felettetek.

te vagy a szülö ő pedig a gyerek.

ráadásul a tea az étvágyat is csökkentheti

2009. jún. 10. 20:38
Azért írtam azt a szörpit, mert nálunk is nagy üvöltés volt az instant teáért, de ebben a szörpiben nincs semmi mesterséges sem tartósító, felbontás után hűtőben 1 hét a szavija és nálunk babavízzel higítva bevált. Megszünt a függőség, utána a víz megszerettetése már gyerekjáték lett. Persze még kap most is édes italokat, hisz mi is isszuk pl gyümilé, szörpi, de ha igazán szomjas, akkor már csak a vizet kéri.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook