Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan vegyek kaját gyorséttermekben, ha mindenen parázok? fórum

Hogyan vegyek kaját gyorséttermekben, ha mindenen parázok? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2022. márc. 1. 08:20

De igen, egy kívülálló, aki sosem tapasztalt ilyet, azt gondolná, hogy ez milyen nagyszerű, hogy ez a legnagyobb problémája.


Sajnos, nem az! Nagyon meg tudja keseríteni az ember életét az ilyen jellegű szorongás, félelem, amikkel nap mint nap szembe kell néznie.


Számunka ez banális, semmitérő kis dolog, de neki ez igenis nagy probléma.

2022. márc. 1. 08:13
Ne vegyél! Egészségtelen!
2022. márc. 1. 08:05

Én is ilyen parázós voltam nagyon sokáig, aztán kinövi (kiöregszi) az ember.


Jó tanácsokat adtak előttem: a Nizorál sampon tényleg nagyon jó, azt hiszem, csak gyógyszertárban lehet kapni. A fiam és a férjem is azt használják, tényleg jó.

Izzadás ellen az antisudorica, amit már szintén említettek - gyógyszertárban recept nélkül.

Leírod egy cetlire ennek a kettőnek a nevét - lehetőleg olvashatóan - és odateszed a gyógyszertáros elé, hogy ezeket kéred.


Burgerkingnél biztosan, de gondolom, a többi ilyen kajáldánál is van applikáció. Mi csináltunk olyat a nagyfiammal, hogy letöltöttük és odanyomtuk az eladó orra elé, hogy ezt meg ezt kérjük. Nem kellett semmit sem mondani hozzá. Ha megkérdezik, mit kérsz inni hozzá, megkérdezed, mi közül lehet választani.


Ha pedig néznek, hát hadd nézzenek. Te is megnézel másokat, nem?

Az meg hogy leveszed a sapkát, kabátot... én még az InterSparban is simán leveszem, ha melegem van. Ne érdekeljen, hogy ki mit mond, vagy gondol.


Nem lehet, hogy gyerekkorodban neked is folyton azt mondták, hogy nézd, az a bácsi vajon mit gondol rólad? Mert én egész gyerekkoromban ezt hallgattam: ne sírj, ne viselkedj így, ne csináld ezt vagy azt, mert nézd az a néni vagy bácsi mit gondolhat rólad. Így aztán szépen gátlásaim lettek felnőtt koromra. Butaság! Minden embernek megvan a maga gondja, nem azt nézik, hogy te mit csinálsz. Ha meg igen, senkinek semmi köze hozzá.


Fel a fejjel, ügyes vagy és bátorság! Próbáld humorosan felfogni ezeket a dolgokat.


Bocsi, hogy hosszú voltam.

9. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 07:54
Nem nagyszerű hogy ez a legnagyobb problémád? 😀
8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 07:42
Múltkor a plazában is magadon hagytad a kabátod + a sapit,ne görcsölj már annyit, hidd el ,észre sem vesznek.
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
2022. márc. 1. 07:40
Ja és korpás hajra nizoral sampon, az is segít ha nem vársz napokat két hajmosás között. És akkor a sapka dolog megoldva, mert leveheted ahogy belépsz valahová, kevésbé is lesz meleged. Izzadásra stift helyett antisudorica.
2022. márc. 1. 07:36
Nem körülötted forog minden. Ami amúgy szerintem elég jó, mert én is szorongós voltam sokáig, és ez mindig megnyugtatott. Ha valaki rád is néz, maximum egy pillanatra bevillanó gondolat vagy, az égvilágon senkit nem érdekel hogy neked meleged van-e, vagy korpás-e a hajad (nem is látszik már 2 lépés távolságból) se az hogy hogy mondod ki a kaják nevét. Amúgy KFC applikáció is van ahol talán előre tudsz rendelni átvételre, nézd meg. Burger kingben is rémlik ilyen.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 07:33

Írd le egy papírra, hogy mit szeretnél, és tettesd némának magad.


"ugye nem fura?"


Nem, furának nem mondanám. Inkább nem normális teljesen, amit írsz.

Bár lehet én sem vagyok az, mert az a kabátos részt pl abszolút nem is értem.

4. vigyefene (válaszként erre: 3. - DiaZoé)
2022. márc. 1. 03:39
Ahány falu, annyi tájszólás. Itt észak Amerikában egészen másképpen beszélunk, mint délen.
3. DiaZoé (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 03:33

Képzeld el azt, hogy egy kezdő boltos mennyire fél, mennyire parázik attól, hogy jön a vevő, azt fogom-e adni, amit kért és jól fogok-e neki vissza adni?

Izzadva gondoltam ezt magamban, amikor eladó lettem egy pékségben. Kis idő kellett, aztán rá jöttem, hogy de hát emberek vagyunk! Mindenki hibázhat, ha valakinek nem jó az angol kiejtése az nem nevetséges, hiszen mondjuk, ha egy angol embernek nem jó a magyar kiejtése (mert neki meg a magyar nehéz) azt sem cikizzük, hanem max mosolyogva fogadjuk, merthogy az aranyos. 😊

Először is tedd meg azok ellen a dolgokat, amik miatt frusztráltnak érzed magad!

Izzadós vagy, azt írod. Nincs ezzel semmi gond, természetes dolog, én is nagyooon izzadós vagyok! ☝️ Általában sötétszürke / fekete pólókat szoktam ez miatt viselni, deot+sprayt használok. Ha korpás a hajad, és zavar Téged, mert úgy gondolod, hogy ez másoknak is szembetűnő, akkor ez ellen is tehetsz szerintem, ahogyan én is teszek a brutálisan hamar zsírosodó hajam ellen. 🙄 Ugye érted, mire gondolok? De egyébként meg ne gondold túl. Csak enni szeretnél venni. A legtöbb meki előtt amúgy van már ilyen kis okosgép - nem tudom, hogy mi a neve! Te választod ki, hogy mit szeretnél, menüt is kérhetsz, szívószálat, bármit, kézzel pötyögteted, kapsz egy kis nyugtát, az lesz a te sorszámod, ha kész érte mész és isten áldja jó étvágyat hozzá, nem teszel olyat, amit mások ott ne tennének! 🤗 Ne legyél zavarba. Elsőre igaz nekem is fura volt ez a mekis dolog, falusi lányként gondolhatod, mint aki barlangban élt 😅, a párom választott mindig nekem is kaját, aztán meg ha valamit nem tudtam szépen kiejteni az eladónak, hát mosolyogva kértem, hogy "ha jól mondom", akkor még kérnék egy xy-t is.

Tehát az, ha néznek, hagy nézzenek. Azért van a szemük elven sz@rd le és csak bátran! 🤗

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 28. 23:37
Nem vagy fura, azért néznek mert tetszel nekik.
2022. febr. 28. 23:33

Alig voltam ilyen meki, kfc helyeken de akkor is voltam valakivel így nem nekem kellett mondani. De én minden kis hülyeséget túl gondolok és végül még se megyek..viszont már nagyon vágyok ilyen kajákra főleg mert kajás vagyok és 2 adagnyit is simán megennék. A fő gond hogy hibába tudok angolul, beszédben nem biztos hogy megértik amit mondok főleg ha pánikolok. Na most sok menü vagy szendvics angolul van mint a kfcs dupla grander cheese box - mondjuk ezeket könnyű kiejteni de értitek mire akarok kilyukadni. Hogy vegyem rá magam és rendeljek kedvem szerint ha megszólalni alig merek? KFC, meki, burgerkingbe mennék főleg de csak elvitelre nem ott enni. KFC-ben a boxokat szeretem régen volt ilyen b-smart menü azt könnyű volt kiejteni, vannak mostanában ilyen boxok aminek egyszerű neve van? Ja meg azon is parázok, hogy ugye leadom a rendelést, kapok számot várok rá és mondja a számot ekkor a körülöttem levőkről azt hiszem figyelnek és ilyenkor minden rosszat gondolnak rólam..pedig ekkor már nem kéne hisz elmegyek onnan. Meg múltkor voltam barátnőmmel amikor lejárt a műszakja és csak leültünk egy étterem elé, ott azon kattogtam hogy biztos hülyének néznek hogy mikor hideg volt vastag kabátban voltam mert nem mertem levenni mert nagyon izzadtam és sapkát is magamon hagytam mert korpás volt kissé a hajam de kb remegtem néha annyira nem szeretem a társaságot. Lány vagyok és szeretnék amúgy néha kimozdulni de emiatt nem merek...régen rokonommal mentünk mekibe és mivel zavarban voltam hogy bámult rám az eladó, hirtelen 1 sajtburgert nyögtem ki és furán nézett az eladó gondolom nem szokott hozzá hogy mekiben csak 1 "nyamvadt" sajtburgert rendel valaki és ott eszi meg? Ez kissé nyomott hagyott bennem, máskor mással voltam szintén mekiben siettünk így akivel voltam ő mondta tök nyugisan hogy csak 1 sajtburger és akkor nem volt semmi, az eladó se nézett furán tök más szituáció volt...

innivalót amúgy lehet rendelni mert nem akarok külön boltba menni egy kóláért mondjuk? Bocsi ha hosszú de ki kellett adnom...:(kezdek néha kiborulni ettől a szorongástól vagy hogy hívják ezt..más aki hasonlóval küzd megért engem? ugye nem fura?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook