Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan vegyek kaját gyorséttermekben, ha mindenen parázok? fórum

Hogyan vegyek kaját gyorséttermekben, ha mindenen parázok? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2022. márc. 2. 08:45

"A jelen problémád akkor törpül el, mikor jön nagyobb."


Értem, amit írsz, de ez az életbölcsességed? Hogy majd jobb lesz, amikor rosszabb lesz? Hogy fogsz te még ennél jobban is szenvedni? Ennyi erővel a világ összes problémája smafu, mert majd amikor meghaltunk, úgysem fog számítani már. Igazán felemelő...

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2022. márc. 1. 14:53
köszönöm!:)
40. 55Judit (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 14:49
De ezt se vedd gúnyolódásnak! Valószínűleg évtizedekkel vagyok idősebb nálad. Én már túl sok mindenen átestem, te pedig jóformán most kezded a kegyetlen életet. Ezért látjuk másképpen a problémát. Ennyi. A legkisebb gúnyolódás nélkül. De tényleg úgy van, majd megtapasztalod te is az idő múlásával, hogy az éppen átszenvedett gondokat sokkal nagyobbnak érzed a régebbieknél. Főleg annál, ami a múltban meg is oldódott. De nem ragozom tovább, a lényeg nem gúnyolódtam, én nem szoktam kritizálni se senkit. Rajtam is lenne más nézetű embereknek mit kritizálni. Ha megteszik, úgy könyvelem el a dolgot, hogy ők máshogy gondolkodnak mint én. Nem kell ezen se problémázni. Én ha meg is szenvedek egy problémát, a saját lelki békém érdekében már ki tudom mondani, és el is tudom hinni azt, hogy elmúlik. Minden elmúlik.😀 Jót tesz neked is ha néha ezt kimondod.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - C9155193c4)
2022. márc. 1. 14:31

Nem nagyszerű hogy ez a legnagyobb problémád? 😀


ez az egy volt talán amim kissé gúnyolódásnak hat de igaz a többi tényleg nagyon jó válasz volt és jobban is vagyok kicsit hogy ennyien segítetek ebben :)

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2022. márc. 1. 14:30
rednben elnézést akkor nagyon félreértettem amit írtál bocsi :)
37. 55Judit (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 14:19
Dehogy gúnyolódok! Eszemben sincs.
36. 55Judit (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 14:19
Sajnálom hogy így érzel. Nem gúnyolódtam, csak a saját szemszögemből írtam a gondolataimat. De most látom, te csak azt a hozzászólást vagy képes elfogadni aki pátyolgat. Pedig van akinek más a véleménye, és ezt ugyanúgy el kell fogadni. Tudom hogy a te szemszögedből nézve nagy ez a probléma. De azért nem kell felettem pálcát törni, mert ahhoz képest amiket én átéltem, szerintem nem az. Sőt, a saját régmúlt problémáim is amiket annó hatalmasnak éreztem, mára az annál súlyosabbak miatt eltörpültek. Na de te nem tudod átérezni ezt, majd csak ha lesz a mostaninál nagyobb gondod. Hidd el, ezt a mostanit akkor már te is kisebbnek fogod látni. Igen, van mosolygós jel. Mert én derűs vagyok.😀 Ezzel csak ezt akarom kifejezni, és semmi mást. Főleg nem irányul ellened. Ez sem, és más sem amit eddig írtam. Úh. nyugi!
35. c9155193c4 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 14:09
Senki nem gúnyolódik rajtad. Megpróbálunk segíteni, mert le kell tudd a demofóbiát. Különben soha nem lesz teljes életed.
2022. márc. 1. 14:04
hogyha félre értelmeztelek volna judit akkor elnézész de azt a mosolygós fejet igazán mellőzhetnéd mert az első kommentedtől csak úgy látom hogy gúnyolódsz pedig okotn em adtam rá..
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2022. márc. 1. 14:02

kedves judit .😀


sajnálom hogy ilyen problémád van de én a tiedről nem tehetek és ne minősítsd milyen az én gondom egy nagyobb fizikai gonddal...nem szóltam neked egy rossz szótsem de nagyon úgy tűnik hogy ítélkezel és ezzel a mosolygós fejjel nagyon nem érted mekkora problémám ez de aki nem élte at sajnos annak igen az mindig azt modnja hogy ez életem legnagyobb gondja gúnyolódásból

32. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 14:00
Én neked pszichológust javasolok.
2022. márc. 1. 13:57
köszi a válaszokat viszont néhányan fenna akdtak ezen az egészséges étkezés dolgon mikor néhány alkalomról lenne szó nyilván nem rednszersesen és akik ítélkeznek hogy ez a legnagyobb gondom :D...igen ez és nem csak a kajáldás az hanem igen ahogy mondják több is van mint ez de aki nem érzi ezt az soose tudja milyen csak azt hiszi hogy apró dologból csinálok óriásit és márit mosolygós fejjel ítélkezik...
30. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 12:05
Írd le egy papírra és mutass a szádra, hogy nem tudsz beszélni 😁
29. 55Judit (válaszként erre: 25. - Fokhagyma)
2022. márc. 1. 12:05
Neked is igazad van. Ez megy fórum, ahol lehet beszélgetni a témáról. Ha nem ez lett volna fi-nak a célja, nem írta vona ki.
28. 55Judit (válaszként erre: 24. - Léna123)
2022. márc. 1. 12:03
Én is pont így gondolom.
27. Shanalyl (válaszként erre: 25. - Fokhagyma)
2022. márc. 1. 10:37
Igen a KFC meg többi csak egy "tünet" a sok közül. Először csak ez, aztán már nem mersz bemenni egy boltba, elmenni egy moziba, sétálni, barátokat szerezni, megszólalni új emberek között, kiállni szóba felelni az egyetemen, bár betéve tudod az egész anyagot...egy rémes spirálba keveredsz.
26. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 10:33
Tölts le applikációt amin keresztül megrendeled. Ha ott vagy is érvényes. Kapsz egy kódot amivel átveheted, meg se kell szólalni. Az Etele plázában pl vannak érintő panelek, amin keresztül megrendeled helyben és fizethetsz. Neked csak az elkészült tálcàdat adják oda és ennyi. 😊
25. fokhagyma (válaszként erre: 24. - Léna123)
2022. márc. 1. 10:24
Egyetértek. A gyorsétterem csak egy példa volt a szorongásos állapotára. Sokkal mélyebb a probléma. Jó volt olvasni a sok segítő és igazán megértő hozzászólást. Reméltem, hogy most nem csúszik félre az eredeti téma, ahogy általában a fórumokon szokott. Mellékvágány az egészséges étkezés és hasonlók. A fórumnyitónak valóban olyan problémája van, ami egy pszichés, szorongásos dolog, vagy ahogy írta valaki, szociális fóbia. Aki ennek a legyőzésében tud tanácsot adni, annak minden elismerésem, de nem kell mellékutakra vinni a témát. Nem arról van szó, hogy menjen valaki mekibe vagy ne.
24. Léna123 (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. márc. 1. 10:15
Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Neked a tiéd, neki az övé. És nem hiszem, hogy a gondja megoldódna az egészséges étkezéssel, mert feltételezem ez a problémája nem csak a gyorsétteremben áll fenn.
23. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 10:04
Szerintem először külsőleg kapd össze magad. Nagyon elégedetlen lehetsz a külsőddel, ha ennyire takargatod. Fordíts több energiát erre, hogy jobban érezd magad a bőrödben. Kezdd ezzel! Én tudom, hogy milyen érzés, amiről írsz. Én is átéltem ezt a szorongást/szociális fóbiát (13-16 éves koromban 🤔), de nem volt ennyire súlyos. És kinőttem. Keresd az emberek társaságát. Azzal, hogy kerülöd őket, csak rontasz a helyzeten. Milyen trauma ért?
22. Shanalyl (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 09:52

Teljesen átérzem, szociális szorongás vagy mi ennek a neve. Csak az tudja, milyen szar ez, aki volt benne. Ma már csak nevetek rajta, h milyen nyomi voltam, de akkor ez borzalmas, mindenen aggódsz, mindenki téged figyel, kinevetnek, rád gondolnak...persze, ma már tudom, h ez marhaság, de a tini éveimben meg még az egyetem elején is ez maga volt a rémes valóság és senki nem tudta volna belémbeszélni, h nem így van.


Ma már nem ilyen rossz, de pl telefonálni a mai napig nehezen megy, ha idegenekről van szó, kész haditervem van rá...a többi hála az égnek lekopott rólam, de rengeteg dologról lemaradtam szerintem emiatt. Nekem pszichológus segített és milyen jó lett volna, ha sokkal előbb szakemberhez fordulok a szüleimmel...


Az már jó, h tudod, ez nem normális igazából. Ha van rá lehetőséged, fordulj szakemberhez. Hidd el, nem fog bolondnak nézni, sőt, azért van, h ezeken segítsen. Addig is, kifejleszthet az ember stratégiákat magának. Pl ha gyorskajáldába szeretnél menni, a neten már simán utána tudsz nézni az étlapnak, előre kiválasztod, mit szeretnél és akkor már magabiztosabban tudsz reagálni. Vagy a hajad, kezdd el figyelni a többi embert, hidd el, senkit nem érdekel, h néz ki a fejed, néha én is csinálom, h elkezdem direkt figyelni az embereket és rájövök, h nincs velem semmi baj, hiszen mások is annyira össze-vissza vannak felöltözve, fésülködve, sminkelve stb...

21. 55Judit (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2022. márc. 1. 09:49

Valóban szerencsés vagyok, és hálás, amiért ennyivel megúsztam.

Viszont nem értetted meg a mondandómat azt hiszem. Nálam a rák és a kemotherápia volt a kalapács. Az előtte fennálló problémáim egy csapásra eltörpültek.😀 Az akkori "kalapács" annyiból is segíti a mostani életemet, hogy minden bajt képes vagyok általa sokkal lazábban venni. Sokszor már ki is mondtam hangosan, hogy "inkább ez mint a kemo. Ráadásul olyan dolgokra, amiket mások hatalmas problémaként élnek meg. Nekem az már semmi. Na erre jó a "kalapács".😀


A jelen problémád akkor törpül el, mikor jön nagyobb. 😀

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. márc. 1. 09:39
Hiszen akkor neked milyen nagyszerű! Amikor szenvedtél volna a műtétek miatt, akkor csak rácsaptál kalapáccsal az ujjadra, és egyből hű, de boldog lettél, hiszen már nem is szenvedtél a műtét miatt. Ez igen! Te aztán boldog és problémamentes életet élsz! Főleg, mert mi bajod is lehetne, hiszen vannak, akik végtagok nélkül vagy vakon élnek. Ehhez képest a te rákod smafu. Milyen szerencsés vagy!😀
19. Lary95
2022. márc. 1. 09:26

Még kis srác koromban, buszon mellém ült egy bácsika. Nem mertem neki szólni, hogy le szeretnék szállni, inkább ott szálltam le, ahol ő és visszagyalogoltam. Nagyon bántott, hogy ilyen béna vagyok.

Ahogy idősebb lettem elmúltak ezek a problémáim, mert sokat erősítettem magamon, hogy =meg tudom csinálni!!= Menni fog neked is, csak higgy magadban!

18. 55Judit (válaszként erre: 16. - Kacsahercegno)
2022. márc. 1. 09:25
Én pontosan értem ezt. Biztos hogy rossz neki szerintem is. És sajnálom is e miatt, mert majd amikor olyan helyzetbe kerül ami szintén kikészíti őt de esélye sincs változtatni, akkor majd rájön ő is hogy mennyivel más volt az a probléma, amit meg tudott volna változtatni ha akarja. Azért lássuk be, sokan megvagyunk úgy gyorsétterem nélkül, hogy eszünkbe se jut bemenni oda. És nincs tőle bajunk. Sőt! Tudom hogy ettől a problémája fennáll, és eszébe sincs változtatni, megszüntetni azt. Pedig erre egyedül ő képes, más nem élhet helyette egészségesebben.
2022. márc. 1. 09:10

Van egy nagyon egyszerű megoldás.Ne menj gyorsétterembe hanem főzz magadnak.


Szerintem túlgondolod a dolgokat.

16. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. márc. 1. 09:09
Sajnálom, hogy ezeken kell keresztül menned, de az hogy "örülj, hogy nem rosszabb" ez ugyanolyan butaság, mintha azt mondanánk, hogy boldog se legyél soha, hiszen nézd már meg, csomó embernek mennyivel jobb. Neki ez a legnagyobb problémája, mentálisan megbénítja, hiába nekünk nem tűnik olyan nagy gondnak. FI már a többedik fórumát nyitja hasonló témákban, szörnyen szoronghat, ha folyamatosan idegenek megerősítését várja még abban is, hogy egy sajtbureszért kimenjen.
15. 55Judit (válaszként erre: 12. - Csicsi25)
2022. márc. 1. 09:07

Sajnos lehet még akkora problémája is, hogy a mostanira csak legyint.

Próbáld ki: Mikor fáj a hasad, csapj rá kalapáccsal egyik ujjadra! Úgy elfelejted a hasfájást, hogy azt se tudod hogy egyáltalán van hasad.

14. 55Judit (válaszként erre: 12. - Csicsi25)
2022. márc. 1. 09:04
Megértem. Erről beszélek. Neki ez a nagy probléma. Szívesen cserélnék vele problémát. Biztos örömmel átvenné helyette tőlem a csonkítások kínjait a műtétek sorozata utáni testi és lelki állapotokat, a kemotherápia évekre elhúzódó utóhatásait. Hidd el, örülhet akinek azok a nagy problémák, amikről ő ír. De ő választhat. Az hogy bemegy valaki egy gyorséttermi kajáldába vagy nem, döntés kérdése. Lehet egészségesen is étkezni, és a nagy probléma megoldva. 😀
2022. márc. 1. 08:37
Ez egy komoly probléma, amit te magad tudsz enyhíteni szorgos, évekig tartó belső munkával. Kezdd el kívülállóként figyelni az embereket! Melyik hogy viselkedik? Mitől tűnik magabiztosnak? Őket érdekli a te véleményed? Egyáltalán neked van róluk véleményed? Őket érdekli a te véleményed? A leírásod szerint Angliában (?) vagy. Őket mennyire izgatja, hogy pizsamában lemennek délben a boltba? (Ott éltem, tudom mennyire... :-))A nyelvi korlátok egy ideig engem is zavartak, aztán a szükség nagy úr és muszáj beszélni- ha szarul, hát szarul. A lényeg, hoyg megértenek. Próbálj szándékosan gyakorolni és figyeld, mi történik. Észre fogod venni, hogy nincs jelentősége, hogy jól vagy rosszul csinálod a dolgokat, milyen a hajad, vagy milyen ruha van rajtad, milyen a kiejtésed. Ez a "legyünk tökéletesek és lehetőleg akkor is szorongjunk, hogy valahol mégis hiba van." egy magyar sajátosság. Muszáj levetkőzni a saját érdekedben, hogy szabad legyél.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook