Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tüntethető el a dohos szag bútorból? fórum

Hogyan tüntethető el a dohos szag bútorból? (tudásbázis kérdés)


1 2
6. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - C0b7b37b12)
2010. máj. 29. 19:19

Hasonló gondokkal bajlódok én is,és szintén 10 éves új házunk van.


Minden hétvégén hipós vízzel letörlöm az éjjeliszekrények hátoldalát,lemosom a penészt.

De az ágy mögött a fal is penészedik,azt is hipóval mosom.

Tavasszal pedig kiviszem az éjjeliszekrényeket az udvarra,kimosom,napoztaom,és őszig minden rendben.

Aztán kezdődik újra ez egész.

Sőt,még a könyveim is dohos szagot árasztanak,de több száz darab van,nem tudom szellőztetni őket.


Ha a nap 24 órájában menne a fűtés,akkor nem lenne ilyen gond,de ez nem megoldható.

5. Lolita63 (válaszként erre: 1. - C0b7b37b12)
2010. máj. 29. 19:17

Van penészölő szer,amit a falra lehet fújni,és eltünteti.

Ecettel töröld át a szekrényt és jól szellőztesd ki!

A szódabikarbóna is jól magába szívja a kellemetlen szagot.

2010. máj. 29. 19:16

Tavaly nyáron lett festve a szobánk,előtte lefújták a festők penészölővel és azután festették.A falon nem látni semmit,mivel bordó/tehát sötét/,de szaga az van:(

Régebben,amíg halvány barackszínű volt,látszottak a foltok.Időnként lefújtam.De a szag borzasztóbb.

2010. máj. 29. 19:12
Elvileg van valamiféle anyag, amit ráoltanak a penészre, de sajnos többet nem tudok róla.
2010. máj. 29. 19:06

Hát én is kíváncsi leszek a válaszokra,nekünk 110 éves házunk van,és két oldalsó falunk dohos...

pont a háló állandóan feldohosodik,ha nedves az idő.

Mi a "penészölővel"befujjuk,de ez csak ideig-óráig működik..

Kíváncsi vagyok,ki hogy küzd meg ezzel:)

2010. máj. 29. 19:03

Van egy északi szobánk/családi ház hálószobája/.Radiátoros fűtés van,de nem fűtünk télen egész nap,csak úgy 8-10 órát naponta.

A két sarok nyirkos szokott lenni és kb. fél éve érezzük a dohos szagot az éjjeliszekrényben és a francia ágy mögött is.

Szerintetek létezik valami megoldás?

Most készülök kivinni az éjjeliszekrényeket a teraszra szellőztetni,de valamivel le kellene mosni.És az ággyal mit csináljak?

Van valakinek okos ötlete????


Egyébként 10 éves a házunk,szép,rendezett,fenyőbútorok vannak,de büdös:(((((.Nagyon szomorú vagyok.Talán még az a jó a rosszban,hogy egyedül a hálóban tapasztaljuk ezt.

Szóval,ötletek??Köszi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook