Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudok leszokni a dohányzásról? fórum

Hogyan tudok leszokni a dohányzásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. febr. 7. 21:34

Már 7 éve nem dohányzom. De ki számolja :-)

A párom miatt szoktam le mert ő nem dohányzott. Együtt maradtunk így nem is szoktam vissza rá!

Viszont az tuti hogy ha a barátnőimmel vagyok rágyújtok évente kétszer :-) Az kötelező. Szóval szerintem a társaság is számít.

83. Brad (válaszként erre: 40. - 7448dbc8a0)
2010. febr. 7. 21:34

Szia!

A csökkentés nem jó! Akkor is szívod! A szívás pedig dohányzás és nem leszokás!

Elmondom én hogyan csináltam. (2,5 éve nem szívtam egy slukkot sem, előtte 8 évig napi 1 doboz)

A dohányzásról nem lehet leszokni! Abba hagyni igen, leszokni nem! A mai napig álmodom vele. Nem sűrűn, de álmodok és mindig lelkiismeretfurdalásom van amikor elszívok egy szálat álmomban. Amúgy nem kívánom. Nagyon ritka az amikor rágyújtanék, de hamar el is felejtem.


Szóval:

Életemben kb. 3-4 alkalommal próbálkoztam. Ezek különböző hosszúságú időszakok voltak. Volt ami 1 hét, de volt amikor 9 hónapig nem. Volt amikor tapsszal, volt amikor rágóval. Egyik sem vált be.

A legdurvább, hogy a saját akarat volt a legerősebb gyógyszer ami segített! Lehet, sőt biztos sokszor hallottad már, de ennél jobb gyógymód és pénztárca kímélőbb módszer nincs!

Úgy kezdtem, hogy vettem a leggyengébb tapaszt. Rosszul lettem tőle és elájultam a nyílt utcán. Aztán valahogy össze szedtek(m magam) és hazafelé kidobtam egy majdnem egész doboz tapaszt. (kb. 6000 ft volt akkor) Én voltam olyan mérges a szemét bagóra és a nikotinra, hogy azt elmondani nem tudom. Aztán nem gyújtottam rá. Kb. 2-3 hét volt az ami szar volt.(folyt a víz a hátamról, rázott a hideg, idegbeteg voltam (kis túlzással), éhes voltam, szomjas voltam egyfolytában stb.) Aztán egyre könnyebb. Érzed, hogy napról napra változol! Jó érzés! Érdemes rászokni a jó érzésre! :) Azóta nem vagyok beteg... nem kapom el az influenzát, nem fáj a tüdőm, tudok futni, túrázni, van megtakarított pénzem, nem sírok este, ha már csak egy szálam van, nem sétálok el éjjel a benzintyúkra bagóért, nem kapnak el az idegrohamok, nem kell külön vitamint szednem, nem korlátoz le! stb., stb., stb.

JAh és volt egy fórum ami nagyon sokat segített! A rossz időkben támogatott, vagy egymást támogattuk. Ha érdekel megírom privátban! :)


Ciao

2010. febr. 7. 21:26
Én légzéstechnikával szoktam le. Elkezdtem a Zen légzést (nem leszokás miatt, más célból), és ez volt a "mellékhatása", hogy rájöttem, hogy mire való a tüdőm igazán, és azóta nem cigizek.3 éve. Az is igaz, hogy addig sem szívtam én sokat, egy doboz 1-2 hétig bőven elég volt...
81. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 64. - 62cc0f78ae)
2010. febr. 7. 21:24
SZÉP ÁLMOKAT :-)
2010. febr. 7. 21:24
e-cigivel
79. andi6020 (válaszként erre: 78. - D0759ec0b9)
2010. febr. 7. 21:24
Nem tudom mekkora termetű a barátnőd, de én a 46 kilómhoz csak a napi adag felét szedtem be, így semmi gondom nem volt.
78. d0759ec0b9 (válaszként erre: 77. - Andi6020)
2010. febr. 7. 21:20
A barátnőm is megpróbálta, de nála előjöttek a durvább mellékhatások is. Persze egy kicsit hipohonder. De hallottam a kudzu nevű készítményről, az természetes alapanyagú.
2010. febr. 7. 21:16

"Bagó ellen nincs orvosság"


De van! Champix a neve. Én ezzel szoktam le, 23 évi dohányzás után úgy, hogy elhatározás sem volt. Teljesen a gyógyszerre bíztam magam, pedig nem is hittem benne. Láss csodát, 2 hét szedés után már nem gyújtottam rá. Ha nem velem történik, nem hiszem el. Imádtam cigizni. Reggel, felkelés után, még csukott szemmel gyújtottam rá.

Hihetetlen, de igaz.

76. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 71. - Xti_)
2010. febr. 7. 21:12
EZ KOMOLYYY???????????
2010. febr. 7. 21:08
Ja és azóta nem választottam magam mellé dohányzó párt, mert aki dohányzik az bizony felelőtlen. Saját magát és a környezetét sem tiszteli eléggé. És kérem, hogy ezen egy dohányzó se sértődjön meg! De így van. Így gondolom. Én is nagyon felelőtlen voltam.
74. yuhvan
2010. febr. 7. 21:07
A mi tatánk 70 évesen hagyta abba a cigizést (nem egészségi okok miatt)Idén januárba volt a 90. szülinapja és semmi baja nincs hála istennek. Na ez nem azt jelenti, hogy azt mondom szívd csak tovább, de vannak ilyen és vannak olyan példák is. És tényleg igaz a fejben kell eldönteni az egészet. Sok sikert.
2010. febr. 7. 21:03

Agyban kell eldönteni, ezen áll vagy bukik minden! Nagyon nagy dohányos voltam, napi 2!!! dobozzal simán elment. Aztán agyban eldőlt, és azóta (mindenki megdöbbenésére) nem szívom.

Nem lehet úgy leszokni hogy kevesebbet szívsz. Vagy szívod, vagy nem.

72. f18f35ba4e (válaszként erre: 69. - A106211d56)
2010. febr. 7. 21:01
A 24 úgy tűnik erre szerencsenap! Én pár éve május 24 óta :)
71. xti_
2010. febr. 7. 21:01

a nagypapám 96 éves. kb. 80 év után pár éve hagyta abba, mert az ujjain megduzzadtak az ízületek, és nem volt kényelmes tartani a cigarettát, előfordult, hogy kiejtette és kiégette a ruháját. ezért szokott le, szerintem csúcstartó a 80 évvel.

egyébként az öregségen kívül az égvilágon semmi baja nincs, szerencsére tökegészséges.

2010. febr. 7. 20:58

Én 3,5 évig cigiztem és nem kocadohányosként, hanem elég intenzíven. Én eldöntöttem...leszokok...rengeteg pénzt spórolsz vele és az egészség a legfontosabb...

Többször próbáltam leszokni...egyszer 7 nap után megdőlt, mert egyszerűen nem tudtam elmenni wc-re nélküle.

Aztán megmakacsoltam magamat...nehogymár ne sikerüljön! És döntöttem...

...az a módszer, hogy csökkented nem működik!!!!Hidd el! Az igen, hogy nem gyújtasz rá! EGy szálra sem! Egy slukkra sem!

Az első hét a legeslegrosszabb! De egy hét után már könnyebb volt...persze az első hónap is iszonyú kín...végtelennek tűnő 5 percek, míg várod a buszt, kávé cigi nélkül, cigi nélkül cigis társaságban...és még sorolhatnám.Szinte élveztem, ha mások füstjét vagy cigisdobozát szagolgathattam....de megérte!!!

Sokszor úgy tettem, mintha rágyújtanék...szívtam az "üres" cigibe, aztán eltettem...

Még mindig előfordul stresszes időszakokban, hogy nagyon megkívánom, "vele" álmodom....DE! Hihetetlen önbizalmat adott, hogy le tudtam tenni!! És immáron 5 éve vagyok tiszta:)

De nem szabad azt, hogy csak egy slukkot szívok, csak egy szálat! NEM!!! Olyan ez, mint a fogyás és a kaja iránti vágy....én most fogyózok:) :D De ez is menni fog, úgy, mint ahogy letettem a cigit! Mert le akartam tenni! Az egészségemért!

Most le szeretnék fogyni! Az egészségemért!

Végtelen kitartást és bíztató, támogató családot és barátokat kívánok Neked! Kérd,hogy segítsenek! Hogy támogassanak! Csak így lehet!

2010. febr. 7. 20:58

Leteszed és nem gyujtasz rá többet.Nem kell csökkentgetni.Minden az agyban dől el..

-Igazán akarod?

Akkor abbahhagyod.Ha nem,akkor meg csak szívd,még nem értél meg rá.

/van egy kolléganőm,Ő az 50,szülinapján hagyta abba.14 éves kora óta szívta!!!ennek épp január 24-én volt 2 éve!/Nagyon büszke vagyok rá!

2010. febr. 7. 20:55
Kell hasznalni a tudat alattit,,nagyon kell akarni es le lehet szokni
67. lego (válaszként erre: 66. - 2104cc91e8)
2010. febr. 7. 20:52
Nekem is így sikerűlt és azóta se gyújtottam rá.12 éve.
2010. febr. 7. 20:48

Könnyűnek nem könnyű semmiről leszokni, de a leghatásosabb egyik percről a másikra!!!

Férjem 34 (harmincnégy!) évig dohányzott, többször megpróbálta a csökkentett dohányzást, mindíg belebukott, de amikor egyik percről a másikra abbahagyta, akkor sikerült!

65. 37403e3af4 (válaszként erre: 56. - Szuszy)
2010. febr. 7. 20:47
Amióta nem cigizem, nem is nagyon kávézom. Egyszerűen nem kívánom, nincs kedvem inni, nem is teszem, de mivel nem is túl egészséges, ezért nem is baj :) MINDEN reggel cigi-kávé volt az indítóm. Ma ezt nehéz elképzelnem is :D
2010. febr. 7. 20:47

Kell találni egy okot, ami miatt tényleg le akarsz szokni, csak ne az legyen az ok, hogy mások ezt várják tőled... Bár, ha olyan várja el, akinek fontos a véleménye..:D


Szóval nem lehetetlen leszokni! itt vagyunk mi, élő példának, és jó sokan vagyunk! :))) Mindenkinek nagy kalappal!


Megyek pihizni, de ha tudok segíteni, kérdezzetek, akár priviben is!

2010. febr. 7. 20:46
köszönöm a tanácsokat! igyekszem felzárkózni hozzátok:) és én nem bánnám ha híznék, mert az nekem még nehezebb, sehová egy gramm se:)
62. sanett77 (válaszként erre: 61. - Hemej)
2010. febr. 7. 20:46
Köszi:) Azon vagyunk:)) És gratula:))
61. hemej (válaszként erre: 58. - Sanett77)
2010. febr. 7. 20:45
Mi is baba miatt hagytuk abba cigit le raktam juniúsba és novemberbe be költözött a pocimba a "nagy"fiam azóta már tesója is van már:-)Hajrá.....
2010. febr. 7. 20:44
Én 15 éves korom óta dohányoztam, és nagyon szerettem dohányozni.Az utóbbi 7 évben napi egy doboz cigit szívtam el. Kb fél éve elhatároztam hogy túl sokba kerül a cigaretta, aztán meg feltört bennem az anyaság iránti vágy, és nekem ez segített az elhatározásban, és a cselekvésben. 5 hónapja nem dohányzom. Szerintem elhatározás kérdése, és nem árt ha van motivációd is. Az enyémnél kevés jobb indok van, de talán ha átgondolod, az egészség (bár aki dohányzik azt nem igazán érdekli az egészsége, hiszen tisztában van a káros hatásokkal, mégis szívja... ) és az anyagiak miatt megéri leszokni.
59. 62cc0f78ae (válaszként erre: 52. - Reba30)
2010. febr. 7. 20:41

Szerintem ez mindenkinél más. Én pont akkor szoktam le, amikor elég sok gond volt; viszont egyedül voltam önmagammal.


A rítus hiányzik, persze, de ezért kellenek új szokások! :) Pl. torna-hízás ellen is működik! :) (Tornázni csakl később kezdtem el, viszont arra vigyáztam, hogy ne egyem túl magam)


Én a mentolos cukorra szoktam rá, mikor abbahagytam a cigit, most már a cukorkára sincs szükségem.


Ami rossz volt, miután letettem a cigit: nagyon erősen érzetem a szagokat, és pl. belvárosban szó szerint rosszul voltam a benzingőztől, meg a büdös "parfümöktől".

58. sanett77 (válaszként erre: 54. - Szuszy)
2010. febr. 7. 20:41

Hát ilyen hosszú időre még nem raktam le. Első pár nap után nagyon idegesített ha valaki szívta mellettem, mára már elmúlt. Tudjátok mit? Most úgy érzem hogy sosem akarok visszaszokni. 1. a baba miatt, aki remélem hamarosan beköltözik 2. magam miatt 3. az ízek miatt. 4.az egészségünkért.

A párommal együtt tettük le, így sokkal könnyebb....és igen....FELEMELŐ ÉRZÉS:)

57. banita33 (válaszként erre: 53. - Szuszy)
2010. febr. 7. 20:39
Na ez az amit csak mi tudunk,akik leszoktunk!!!
56. Szuszy (válaszként erre: 52. - Reba30)
2010. febr. 7. 20:39
A kávé... az nekem is fura volt sokáig nélküle. Mostmár nem, megiszom simán, de a "rituálé" igen az a pótcselekvés, az tényleg néha hiányzik. Én viszont elhatároztam magam és kőkemény akaratom van, hogy soha többé.
55. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 48. - 62cc0f78ae)
2010. febr. 7. 20:36
ebben igazad lehet! köszi :))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook