Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnék spórolni, illetve tartalékolni? fórum

Hogyan tudnék spórolni, illetve tartalékolni? (beszélgetős fórum)


1 2
23. Noarashi (válaszként erre: 18. - D71ef05a8e)
2012. aug. 31. 12:39

Na ehhez hozzáfűzném, h egyáltalán nem szégyen! Érdekes de itt MAgyarországon már attól odavannak, ha 25 fok körül van "csak" befűtve. Póló és egy szál semmiben kell otthon lenni télen? Nem hinném.

Mi is kb úgy fűtünk mint ti. Plusz mi szigeteltük a házat. Sokat segít.

Van még vmi, ami lehet h sokaknak ciki: gyűjteni a vizet,esővíz, mosásból maradt öblítővíz, az már nem koszos. Vörödbe gyűjteni és azzal húzni le a WC-t, esővíz pedig ideális a kerthez, ha van. Amúgy a víz rohadt drága mifelénk, gondolom nem csak itt. Tehát igen sokat lehet azzal spórolni, és a környezetet is védeni, ha nem ÍVÓVÍZZEL húzzuk le a WC-t. Kb felére csökken a vízszámla.

Folyóvizet tessék efelejteni fogmosáskor pl. Azért van fogmosó pohár. Na ilyen apróságok, amitől az ember nem lesz sem igénytelen, sem koszos, sem begyöpösödött, de marad egy kis pénz a zsebében hó végén.

22. da33d8ee16 (válaszként erre: 15. - Da33d8ee16)
2012. aug. 31. 12:39

-t

:-D

21. d71ef05a8e (válaszként erre: 19. - Dbf191fd2d)
2012. aug. 31. 12:37

Ezt nem értem... Még ha többet is veszek, mint amit terveztem, mert meglátok valamit olcsón, amire otthon nem gondoltam, ha azt nem kidobom, hanem napokig főzök belőle, akkor ez minden, csak nem pénzkidobás.


Illetve szerintem egy nagyáruházban legalbb ekkora a kísértés, hogy megvegyen az ember akciósan valamit, amit előre nem tervezett. csakhogy ha valóban elhazsnálja, akkor az sem pénzkidobás. Az igen, ha azért veszek pl. akciós eldobható borotvát a villanyborotvát hazsnáló férjemnek, mert jó áron volt:)

20. cirmoscicajaj (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. aug. 31. 12:35

Szia.A legtöbb dolgot amit írni akartam már írták.

A telefon,(ha előfizetéses)válts csomagot.ha kártyás,akkor is.ha rákérdezel a szolgáltatónál azzal nem veszítesz semmit.kondi bérlet szerintem sem szükséges annyira.otthoni dvd,vagy csak sima futás,stb.

sajnos a rezsin valóban nem tudsz spórolni,csak úgy ha a többiek is odafigyelnek.pl.nem kell teli kád vízben fél órát pancsizni,zuhanyozni lehet 3 perc alatt is.hidd el én tudom :) én is voltam így,itt tanultam meg.mi szoktunk vadász vacsorát tartani,az az amikor nem főzöl,hanem a hűtőből kiesztek mindent.(bár nálunk ez inkább gazdasági sz.pont volt)otthoni kaja,kávé munkahelyre.és figyelni az akciókat.nekünk pl.van kis kert is par.paprika,burgonyára egy forintot nem költünk..ja esetleg még az lehet ami nekem is volt,h nem az x száz-ezer ft-os sampon tusi hanem olcsóbb (lehet,h nem is rosszabb)terméket veszed.

kb ennyi jut eszembe,nem okoskodni akarok,csak ezen mentem keresztül én is most amin te.

19. dbf191fd2d (válaszként erre: 17. - D71ef05a8e)
2012. aug. 31. 12:30

a piacon vásárlásnak van egy hatalmas hátránya (ami miatt én pl nem is megyek piacra):

mivel nem egyszerre szerzed be a dolgokat, a bevásárlás végérére már csak arra figyelsz fel, hogy kb. kétszer annyit költöttél, mint ahogy tervezted.... mert ez csak 200, az csak 150, amaz csak 430 és máris ott vagy a csillagos egekben.

18. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - Sötét_hercegnő)
2012. aug. 31. 12:18

Mi amíg gázfűtéses lakásban éltünk, nappal 18-20 fokra volt beállítva a termosztát, és szégyen, nem szégyen több réteg ruha volt rajtunk. Éjszakára pedig nem fűtöttünk. Ez nem azt jelenti, hogy nulla fok lett, hanem annyi, amennyi nappalról megmaradt, de soha nem fáztunk meg (míg most a távfűtéses trópusi klímánkban egész télen felváltva voltunk betegek).


reggel korábban keltem negyed órával, visszaállítottam a termosztátot 20 fokra, hogy mire megyünk zuhanyozni, meleg legyen.


ezzel is spóroltunk. Igaz, nem volt kisgyerek a háznál, ha van, akkor ezt nem lehet megcsinálni.

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 12. - B4d40997c0)
2012. aug. 31. 12:14

Értelek, nem tudtam, hogy nem egyedül élsz. Így persze nehezebb.


Az az igazság, hogy bár meggyőződésem szerint a főzés a legolcsóbb és legegészségesebb megoldás, nem mindegy, hogy mit és honnan szerzel be. Az áruházakban egész évben kapsz mindenféle zöldséget és gyümölcsöt, de aranyárban. Ezek helyett inkább piacra érdeme sjárni, nemcsak azért, mert pár forinttal olcsóbb, hanem mert ha őstermelőtől veszel, akkor mindig idényzöldséghez-gyümölcshöz jutsz, és az éri meg igazán. Idén mondjuk végig minden nagyon drága volt.


Ha elegendő hely van a mélyhűtőben és hazsnálhatod, vagy el tudsz különíteni maganak egy-két polcot benne, akkor nagyon jól jársz, ha akciós, jó minőségű ételekből rögtön többet veszel. Egy-két étkezésnyi adagokra bontva mélyhűtöd (dátumot írd rá), így is jól jársz.


A diéta, az egészséges étkezés méregdréga, ha mindent készen veszel, de nem drágább, mint a normál étkezés, ha mindet magad készítesz. Pl. magvas, teljes kiőrlésű kenyereket, zsemléket megsütsz, de nem ám 30 dkg lisztből készült péksüteményért durrantod be a sütőt, hanem akkor már érdemes 1 kg lsiztből nekiállni, és a kihűlt péksütit, vagy a kihűlt kenyeret szeletekre vágvaegy zavcskóban lefagyasztani. Kb. fele árból megvagy még áram vagy gzköltséggel együtt is, mint ha készen vennéd a pékségben ezeket a finomságokat.


csak az étel minőségén ne spórolj! Nem szabad 400 Ft/kg-os párizsin élni, és húsból sose vedd meg azt, ami azért akciós, mert lejár. Többször nem lett bajom ilyentől, de egyszer lett, azt nem kívánom senkinek. Húsboltok is sokszor olcsóbbak, mint az áruházak.

2012. aug. 31. 12:13

Kondi helyett tölts le egy videót netről, és mozogj arra, vagy nyomtass ki egy edzésprogramot. Mosásnál drága mosószerek helyett használj szódabikarbónát, mosószappant, bóraxot. Amíg jó idő van (és nincs annyira messze a munkahelyed), addig gyalogolj, így nem kell bérlet sem. Árammal, vízzel is lehet spórolni, azzal, hogy odafigyelsz a fogyasztásra: Gyors zuhanyzással, hajmosás után pl én hajszárítót sem használok. Ne menjen feleslegesen a tv, amíg teheted, ne lámpafényt használj, hanem természeteset. Nálunk télen 22-23 foknál nem lesz melegebb a lakásban, mert a gáz is drága. Mi is spórolunk a párommal.

Ennyi jutott eszembe hirtelen.

15. da33d8ee16 (válaszként erre: 12. - B4d40997c0)
2012. aug. 31. 12:10

Kajával, hogy spórolnál?


Egészségesen akarsz étkezni és fogyni is egyszerre!


Írj egy példát, hogy mi az, ami szerinted diétás és még fogtál is rajtta pár forintot! :)

14. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - B4d40997c0)
2012. aug. 31. 12:09
A höriken semmiképp se spórolj,állatka az kell!!!:)Ha a telefonszámlát lejjebb viszed az jó,mást szerintem az említetteken már nemigen lehet.
2012. aug. 31. 12:07

Otthon nagyon szuperül el lehet tornázni, azt az 5500-at meg elköltheted más kikapcsolódásra :)

keress rá a bodyrock-ra google-ban, napi 15-20 perc bőven elég, nagyon hatásos, imádom!

12. b4d40997c0 (válaszként erre: 8. - D71ef05a8e)
2012. aug. 31. 12:06

Ehhez fűznék pár dolgot, ami eszembe jutott :)


A telefonszámlán dolgozom, mostmár csak anyumat hívom szinte, a fogadott nővéremet lerendezem személyesen, ahogy haveromat is (ott élek náluk).


Kevés gyorskaját veszek, általában a kajám megoldom zsömle+ párizsi vagy kefír kombinációban, ami fogyi szempontjából nem ideális, ezért akarok főzni esetleg, hátha olcsóbb (olcsóbb??)


A bérletre jelenleg szükségem van, bicajozni akarok, de azt venni kell, tehát ahhoz is pénz kell... bicajjal 40 perc a belváros, busszal 20, szóval gyalog nagyon sok lenne...


Fodrászhoz sem járok, alaphajszínem van, a hosszából anyum vagy fogadott nővérem vág néha, a frufrumból én. Kozmetikus vagy műkörmös életében nem látott :)


Ruhát se gyakran veszek, évente 1x, maximum... A rezsit harmadoljuk, haveromnál egész nap megy a gép, este is, apuja este tv-t néz, apuja meg én főzünk... mivel az ő házuk, nem mondhatom meg mit csináljanak, így a rezsi annyi lesz, amennyi... viszont épp azért költöztem hozzájuk, mert nem tragédia, ha nem rögtön fizetek, vagy elmaradok, stb...


Ami nekem még plusz kiadás az a két hörcsögöm, de ők 4-5 havonta pár ezres, szóval nem sok... ahogy én gondolkozom a kajával tudnék sokat spórolni, azon kívül nem igazán élek nagy lábon...

11. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. aug. 31. 12:00

Telefonszámlát csípd le, de az nagyon!


A diétás étkezés nem feltétlenül jelent ám spórolást. Nekem a diétás étkezésem többe kerül, mint a férjem rendes kajája :) - kaján nem lehet spórolni, azt lődd ki!


Kondibérlet - ezt se kurtítsd meg, mert ahogy előttem írták, valami kikapcsolódás kell, sőt, az jó!

10. Cilumiluci (válaszként erre: 8. - D71ef05a8e)
2012. aug. 31. 11:56
Ez így jó,csatlakozom.
2012. aug. 31. 11:55
Telefonszámlát lefaragni,kondibérletet lemondani,otthon főzni,azt vinni,stb..De nehéz nagyon,kevés a fizu sajnos,viszont drágaság az van.
2012. aug. 31. 11:55

Kevésből élsz, ezért ami nekem elsőre eszembe jutott:


1. legelső helyen vannak minden hónapban a számlák, és egyéb kötelező kiadások.

2. az ételen lehet legjobban spórolni, de nem mindegy, mit értünk ez alatt!


Ahogy én csinálnám, illetve csinálom is:


1. Nincs havi 20 ezres telefonszámla, még havi ezres sem. Meg kell oldanod másképp, vagy olyan csomaggal, ahol ingyen tudsz beszélni, vagy személyes találkozással a csacsogás helyett, stb.

2. Nincs kondibérlet. Van helyette otthoni torna DVD-ről.

3. Nincs büfé, hanem otthon elkészített szendvics van, sem gyorsétterem, de még menza sem. A legtöbb menzán csak az ebéd 550 Ft körül van (hol mennyi), és bár jóllaksz vele, de ha magad főznél minden este, és azt vinnéd magaddal a munkahelyedre, a töredékéből kijössz. Plusz be tudod tartani a diétát. Még ha mindenből teljes kiőrlésűt is veszel, olcsóbban fogsz kijönni, mint a menzai trahonyás hússal.

4. Gondold át, hogy amíg jó idő van, szükséged van-e bérletre? Ha mondjuk 30 perc gyaloglásnál messzebbre van a munkahelyed és a belváros, akkor igen. Ha közelebb, akkor pénzkidobás. Majd az esős, síkos időben kell venni legközelebb. a bicikli sem rossz ötlet.

5. Fodrász szerintem kell, kozmetikus nélkül lehet élni, a műkörmöt meg sem említem, bár ezekről te sem tettél említést.

6. Havonta-kéthavonta elég egy új ruhadarab, de az legyen jó minőségű, hogy ne csak egy szezont bírjon ki.

7. Rezsiköltség legyen a minimum. 30-40 fokon mindent elég mosni, a fehéreket is, nincs feleslegesen egy percre sem égve hagyott villany, csak a semmibe szóló TV, rádió, reggeltől estig a semmiért bekapcsolt számítógép. Mindenhová takarékos égőt kell venni, most már olcsón is lehet kapni. Kézmosáskor szappanozás, tuhanyzás közben szintén szappanozás alatt el kell zárni a vizet, majd újra megnyitni. Fogmosásnál szintén így.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. mi ezzel nagyon sokat spóroltunk, féléves elszámoláskor gyakran még kapunk is vissza pénzt.

7. Noarashi (válaszként erre: 4. - B4d40997c0)
2012. aug. 31. 11:54
Ha szabad a hétvégéd, esetleg hostesskedés.
6. Noarashi (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. aug. 31. 11:52

A telefon az sztem nagyon sok ilyen jövedelem mellett. Amennyire lehet ezen csökkents! Csak ha nagyon fontos akkor telefonálj, amúgy meg ott van a net, skype stb.

Kondibérletet te tudod, vmi kis kikapcsolódás is kell azért. Kaján lehet spórolni pl semmi gyorsétterem, rendelt pizza stb. Minőségen azért ne spórolj. EGyél jókat, keveset.

Pl olcsóbb az is, ha termoszban viszel pl kávét, és nem veszel azt sem.

Sok olyan költség van,ami tök felesleges, pl minden nap venni drága üdítőket, az amúgy is csak hízlal :)Szóval nem kell kóla meg társai, jó a víz.

És nézd az akciókat boltokban, kettőt fizet hármat vihet, pl sampon ilyenek. Úgyis kell és nem romlik meg, de pl 3 hónapos lebontásban megtakarítassz, mégha egyszerre többet is kell, h költs.

2012. aug. 31. 11:49

Pláne, ha diétás, egészséges életmódot akarsz folytatni, akkor a 90 ezer sajnos baromi kevés....

Ennyiből nem tudsz elegendő csirkemellet, halat, zöldséget-gyümölcsöt venni...


Szóval sztem tényleg azt kéne számításba venni, hogyan tudnál pluszpénzhez jutni? Hétvégi, alkalmi munkák? Munkahelyváltás? Költözés?

4. b4d40997c0 (válaszként erre: 2. - Kira88)
2012. aug. 31. 11:48

:) Ezzel van a gondom, hogy nem tudom... max más munkahelyet nézek, de itt minden jó, kivéve a fizut... illetve pályakezdő vagyok...


Tudsz esetleg ajánlani valami bevétel növelést 6 óra mellé?

3. b1266b8c26 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. aug. 31. 11:48

Szerintem amin jelentősen tudsz spórolni, az a telefonszámla. Szerintem 20.000 Ft nagyon sok. Mi a párommal ketten telefonálunk el 5-6000 Ft között.

Meg ha tényleg szeretnél spórolni akkor a kondi bérlet, amiről le kell mondani. Addig próbálj meg otthon tornázni.


Ha diétázol, akkor meg gondolom meg vannak határozva, hogy nagyjából mit ehetsz. Azt pedig előre el tudod magadnak készíteni egy listában.

2012. aug. 31. 11:41
Szerintem ennyiből nem lehet spórolni, a bevételeket kell valamilyen módon növelni.
2012. aug. 31. 11:40

Leginkább olyan praktikákra lenne szükségem, ahol előre el tudom tervezni mit veszek, eszek, főzök stb.


Hogy hatékonyabb legyen, leírom a piszkos anyagiakat... 90ezret keresek havonta... albiban lakok, 15 a bérlet, a rezsit nem tudom még, 1 hete költöztem a jelenlegi helyre. Ezen kívül van még telefonszámlám (ez eddig 20 körül mozgott, ebben a hónapban is sok lesz, de már vagy 2 hete igyekszem figyelni rá, így csökkentem ezt is), illetve még bérlet, ami 3000, meg kondibérlet, ami 5500, bár ezt még átgondolom szükséges-e...


Amin spórolni tudok még, az a kaja, de ezt jól meg kellene terveznem, mert diétázom is, tehát össze kellene állítanom egy étrendet, hogy mikor mi és mennyiért... de eddig nem találtam hatékony módszerre... mi hol olcsóbb, stb stb...


Tudtok segíteni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook