Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnék Németországban dolgozni? Mi kell hozzá? fórum

Hogyan tudnék Németországban dolgozni? Mi kell hozzá? (beszélgetős fórum)

1 2
24. ad04b33206 (válaszként erre: 23. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 10. 19:44

ha ez ennyire egyszerü lenne akkor mar nagyon-nagyon sokan dolgoznanak kinn :)

en nem mondtam hogy ne csinalja, isten ments. Csak egyedül nem olyan egyszerü ezt elitezni.

es nem elkepzelhetö hogy elhivjak szemelyes megbeszelesre, hanem tuti. Sehol nem vesznek fel ilyen helyen csak ugy. Rendes allasinterjura kell menni, van ahol nem is egyszer. Es nem minden ceg fizeti az utat es a szallast ilyenkor.


De igazad van, pozitivan kell hozzaalni...

23. 4abfd92b5a (válaszként erre: 7. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 18:00

ha ilyen anbicioi vannak, hát akkor, mért ne... :))

leforditatja a bizonyitványait, csatolja az önéletrajzához.

ha valamelyik korház igényttart a a munkájára az elküldi a német munaügyiközpontba, ott megadják az engedéj, ez elküldik a magyar munkakaközvetitöbe, a nagyrészét még magyarban elintézheti..

a lakás az általában itt is növérszálló, azt is a munkáltató intézi.

persze elképzelhetö, hogy elötte meghivják, behivják egy személyes elbeszélésre...

mi ebben a komplokált?!

mindent lehet csak tenni kell érte, meg pozitivan hozzáállni, és akkor könnyebben jön a szerencse is. :))

2010. márc. 10. 17:38

na ok, ehhez azert kernek valoszinü papirt ha rendesen akarja az ember csinalni.

Azert nem semmi szakma. En keptelen lennek erre.

amugy az ils-nek vannak jo tanfolyamai. Igaz kell hozza jo nyelvtudas... na meg penz :/

2010. márc. 10. 17:27

Sajna szakmám nincs.

Sérült gyerekekkel szeretnék foglalkozni.

Otthon sok-sok évig csináltam. Értelmi- és mozgássérültekkel is dolgoztam.


Igazából nem a Mekivel volt a legfőbb gond, hanem az új főnökkel.

Ha csak a munka nehézségei lettek volna, még mindig ott lennék...

2010. márc. 10. 17:18

mi a hivatalos szakmad? vagy mit szeretnel csinalni?

Olvastam hogy a meki nem jött be :)

19. Napra_forgó (válaszként erre: 18. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 17:17

Bárcsak igazad lenne... A nyelvvizsga tényleg nem olyan fontos, de a szakma igen.


Hiába van gyakorlatom, kutyának sem kellek...


Amúgy a tanfolyamot meg a vizsgát elsősorban magam miatt akarom. Ráadásul, ha jó a társaság, ott is lehet sokat beszélgetni. ;o)

Az én volt tanárnőm is szerencsére beszéd-orientált volt, nagyon sokat beszélgettünk az órákon.

2010. márc. 10. 17:12
ok, ezek a vizsgak nekem nem sokat mondanak :) en annak a hive vagyok hogy sok nemettel valo beszed, nemetz könyv esetleg nemet rejtveny. A vizsga a kutyat sem erdekli itt, viszont a konkret tudas igen. Ugyan ez ervenyes a vegzettsegekre is sok helyen. Gyakorlat es tudas mellett senkit nem erdekel mar szinte a papir.
2010. márc. 10. 08:55

Én nem tudtam németül, mikor kijöttem... Elvileg tanultam gimnáziumban, de nem sok maradt meg.

Az elején magántanárhoz jártunk ketten a férjemmel (akkor még nem volt az), aki jó volt, jó barát lett, de kevésnek éreztem.

Utána elmentem én is a VHSbe tanfolyamra, de nekem szerencsém volt, nagyon jó tanárom és nagyon jó csoportom volt. Volt két ember, akik nagyon nem tudtak,de szerencsére az összes többi igen, tehát nem volt gond.

Amúgy vicces volt, mert a tanár azt mondta, hogy akár a első nap is meg tudtam volna csinálni a vizsgát (B1)

Utána elkezdtük a B2-C1 tanfolyamot, de az a tanár nagyon nem jött be, ill. a módszere így nem mentem többet.

Most majd szeretnék megint tanulni, de úgy néz ki, költözünk, így aztán majd csak ott. :o)


Köszi, én is remélem, hogy a teszt csalt. :o) Már nagyon szeretném.

16. ad04b33206 (válaszként erre: 13. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 08:40
amugy ez nem tartozik ide, de remelem a teszted csalt ;)
2010. márc. 10. 08:40

jo, mondjuk nekem ez sem volt olyan nehez, mert nemet ferj altal mindent elsöre szo nelkül megkaptam. mivel a nyelvet is beszeltem azzal sem volt gond, mert nem tudom nalatok ez hogy volt, vagy volt-e, de a tartozkodasi engedelynel az volt a következö lepes hogy ha nem tudsz rendesen nemetül a Landratsamt felajanl tanfolyamokat.


meg mikor kiköltöztem nekialltam egy VHS nemettanfolyamnak, de total szar volt, es igazabol hihetetlen milyen csoportot szedgtek össze a haladokhoz /volt aki meg azt a kerdest sem ertette hogy hogy hivnak.../igy aztan lehetett haladni. Kifizettem elöre de a 4. utan nem mentem. Kaptam is a hivasokat es a leveleket :D


amugy apolokent szerintem is eselyes a dolog, csak tudni kell a nyelvet. Es akkor intezni otthonrol a melot. Vagy keresni egy nemet ferjet :D

14. Napra_forgó (válaszként erre: 13. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 08:33

Az tuti, hogy egyszerűbb otthonról intézni.

De a legjobb, ha a cég intézi. :o)


Ápolónőket amúgy mindig keresnek az ÁFSz-en keresztül. Szerintem az még sokkal egyszerűbb, mint bármilyen más állás.

2010. márc. 10. 08:26

hm, valoban az.

De valoszinü valoban azert mas mert mas tartomany. Vagy mert elve ugy jöttetek ki hogy adott munkahelyre. Franc tudja.


Na akkor ezek alapjan meloindil inkabb keress otthonrol, es kezd el onnan intezni. Ugy tünik az kevesbe maceras :)

2010. márc. 10. 08:22

Most nem dolgozom.

De a párom igen, azért jöttünk ki.

Nálunk máshogy volt... Fura...


Neki megvolt a foglalkoztatási ígérvénye, azzal otthonról elintéztük a munkavállalásit egy évre. Megkaptuk, kijöttünk. Az első két hónapban egy ideiglenes lakásban laktunk, amit a cég biztosított. Bementünk az Ordnungsamtba, bejelentettük a lakcímet, kaptunk egy igazolást és ennyi. Utána, mikor beköltöztünk a mostaniba, akkor bementünk ennek a városnak a hivatalába és bejelentettük az új címet, kaptunk egy új igazolást ismét kész.

A munkához semmi köze nem volt ennek.

Aztán egy év leteltével a cég megkérte neki a korlátlan munkavállalásit, megkapta, ennyi. Ez alapján én is megkértem, én is megkaptam.

Lehet, azért más, mert más tartomány... Nemtom.

2010. márc. 10. 08:12

latot te is itt laksz. dolgozol?


En 4 eve elek itt, de ahhoz hogy minden papiromat el tudjam intezni a melohoz azzal kellett kezdeni hogy be kellett jelentenem hogy hol lakok. Erröl kaptam egy igazolast. ezzel kellett mennem a Landratsamtra tartozkodasi engedelyert. Ez a neve. Es kellett, ha dolgozni akarsz. Mert ha csak itt vagy, akkor nem kell, bar azt hiszem akkor is csak fel evig, de ha dolgozol, tanulsz akkor igen. Ahhoz hogy megkapjam kellett a 3 honap bejelentett lakcim amivel igazolom hogy nem az allam fog eltartani, hanem magam is ki tudom fizetni a lakbert. Illetve ugye itt jöttek a kerdesek hogy kivel elek, ö dolgozik-e, stb.(elötte fel evig csak ugy papir nelkül voltam itt)

A tartozkodasit elsöre egy evre kapod meg, utana kell hosszabbitani. 5 evre adjak utana, aztan ha jol tudom mar nincs evhez kötve. Söt, kerheted a nemet allampolgarsagot is mar.

A tartozkodasi papirral kellett mennem a munkaügyi hivatalba es ott adtak ki a munkavallalasi engedelyt. Mondjuk nekem könnyebb volt mert a ferjem nemet, igy automatikusan megkaptam korlatlan idöre es korlatlan munkakörre egesz nemetorszag területen. De elmeletileg ezt csak arra a helyre kapod ahova menni akarsz dolgozni es ök valamilyen formaban igazoljak hogy dolgozhatsz naluk. Ezutan jön hogy elbiraljak hogy megkaphatod-e. Pl egy takaritoi allasnal lehet hogy elutasitanak, mert azt mondjak hogy van ra eleg nemet. Sajnos van ilyen ismerösöm. De mondjuk ugy hogy 90% hogy megkapod. Nekem azonnal kiallitottak, de mondom nekem kicsit mas volt a helyzet.

10. Napra_forgó (válaszként erre: 9. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 07:17

Mihez kell a három hónap bejelentett lakcím?


Mit értesz tartózkodási engedély alatt? Lehet, én értettem félre...

Szerintem ilyesmi nem kell.

"Csak" a munkavállalási.

Ha az megvan, akkor kijössz, keresel lakást (vagy adnak) elmész a megfelelő hivatalba és bejelentkezel. Ennyi.


Munkavállalásit akkor lehet, ha már van szerződésed vagy papíron ígéret, hogy alkalmaznak. Akkor egy-két hónap alatt megvan.

9. ad04b33206 (válaszként erre: 8. - Napra_forgó)
2010. márc. 9. 21:51
mert? ahhoz hogy barminek is neki tudj allni, kell a tartozkodasi engedely. Azutan tudod pl a munkavallalasit is csak intezni. Amugy megszerezhetö, ha pl itthon mar felvetted a kapcsolatot a melohellyel aki igazolja hogy felvesznek dolgozni. Kerdes hogy az adott munkakörben nincs-e eleg nemet aki dolgozhatna, mert akkor nem kapod meg ra. De mindezekhez pl kell 3 honap bejelentett lakcim, stb. Szoval maradjunk annyiban hogy nehez
8. Napra_forgó (válaszként erre: 7. - Ad04b33206)
2010. márc. 9. 21:43

A tartózkodási engedéllyel legalább nincs gond. ;o)


De a munkavállalásit egyedül kiinduló magyarként szinte lehetetlen megszerezni...


Most megkerestem a linket a toborzásról. Íme: (természetesen a szóközöket ki kell szedni)

http://www. afsz. hu/engine.aspx?page=showcontent&content=ak_allas_euegt_nemet_apolo_100308

7. ad04b33206 (válaszként erre: 6. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 9. 21:40

hat azert ez nem olyan egyszerü :) mar hogy csak ennyi. Kell hozza meg kismillio papir, amit nem is olyan egyszerü beszerezni. Na meg lakas, tartozkodasi engedely, munkavallalasi engedely, stb.

Viszont az teny hogy ha közvetitön kersztül mesz, nagyon lehuznak.

6. 4abfd92b5a (válaszként erre: 1. - Meloindil)
2010. márc. 9. 18:24
akkor ez nagyon egyszerü beütöd a googliba "Krankenhaus" kikeresed a cimeket.., készitesz magadnak egy "Lebenslauf"-ot persze németül és elküldöd., aztán meg vársz a válaszra. :))
2010. márc. 9. 14:08

Nyilván kell nyelvtudás...


Magánúton elég nehéz kikerülni, mivel a munkavállalási nagyon macerás ügy.

4. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Meloindil)
2010. márc. 9. 14:06
Nyelvtudás megvan?
2010. márc. 9. 13:26
nyelvet kell hozza tudnod, illetve szaknyelvet, különben veszett ügy
2010. márc. 9. 13:14

Épp most olvastam, hogy április 10-én lesz toborzás.

Az afsz.hu-n meg tudod nézni.


Bár gyanítom, nem jövőre, hanem még idénre keresnek.

2010. márc. 9. 13:08
Ápolónő szeretnék lenni. Jövőre szeretnék kiutazni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook