Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudnék egy gyomorürítő, béltisztító kúrát végezni? Tapasztalt ebben valaki? fórum

Hogyan tudnék egy gyomorürítő, béltisztító kúrát végezni? Tapasztalt ebben valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. júl. 5. 08:05
dinnye, dinnye, dinnye...
44. Csirivirir (válaszként erre: 43. - Bnedora)
2012. jún. 12. 07:48

Annyi mindent lehet enni hús nélkül.


Pizza zöldségekkel. Lángos, zöldséges saláta tojással stb.

43. bnedora (válaszként erre: 40. - Csirivirir)
2012. jún. 12. 06:58

Igen, ezt hallottam már én is, reggel ébredés után 1 pohár víz.


Különben köszi a tanácsot. Én lebbencslevesre, spenótra, tojásra és sajtra gondoltam, és persze főzelékre, amihez nincs hús feltét. Remélem összejön, valahogy kibírom azt a 2 napot hús nélkül:-)

42. Csirivirir (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2012. jún. 12. 06:36
És hatásos??
41. michelle.r (válaszként erre: 40. - Csirivirir)
2012. jún. 11. 22:41
Tényleg jó, uram is csinálja. Igaz, ő belefacsarja egy fél citrom levét, úgy még élvezhető is.
40. Csirivirir (válaszként erre: 38. - 2014)
2012. jún. 11. 22:37
Nahát, még eől se hallottam, de teljesen logikus, oldja a beleket elzáró ételeket. Ki is próbálom reggel.
39. Csirivirir (válaszként erre: 37. - Bnedora)
2012. jún. 11. 22:35

Főzelék tojással. Gombapörkölt, rakott zöldség, annyi minden van. :]


A tejfölös gombapörire voksolok!

38. 2014 (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. jún. 11. 07:31

Reggel, amint felkelsz igyál meg kb 2-3 dl meleg vizet. Langyosnál melegebb legyen, de túl meleg se legyen. Te érzed milyen a megfelelő hőmérséklet. Hidd el, hogy használni fog. Először furcsa lehet, de kellemes a beleknek, érezni fogod. Ha egyből nincs változás első nap, ne hagyd abba, és 2-3 nap múlva már használni fog, meglátod. A tested hozzászokik és rendszert csinálhatsz belőle.

Van egy jógagyakorlat is ami segít. Leülsz nyújtott ülésben és az egyik térdedet a mellkasodhoz húzod, átkulcsolod a kezeiddel és tartod. Így a combod a hasadhoz nyomódik. Ezt tartsd kb 1 percig. Ismételd meg a másik lábaddal is. Nyugodtan lélegezz közben. Ez szokatlan mozgás a beleknek, megmozgatod őket, ez is segíthet. Remélem érthetően írtam le. :)

37. bnedora (válaszként erre: 36. - Csirivirir)
2012. jún. 11. 07:06
Én meg hús nélkül nem tudok meglenni. Nemsokára székletmintát kell leadnom, és előtte nem ehetek 2 napig húst. Mit tanácsolsz, mit egyek reggelire, mit főzzek, ami nem hús?
2012. jún. 11. 07:03
Ennek meg az oka az lehet, hogy nem vagyok nagy hús imádó. Van olyan hónap, hogy ha 2x eszem, sokat mondok, máskor meg kívánom. Nem vagyok rendszeres húst fogyasztó, talán ezért idegen a gyomromnak. Még a csirke csak el is megy, de a sertés gyilkos a gyomromnak.
2012. jún. 11. 07:01

Nem rég voltam teljes laboron stb. Évente átesek rajta, semmi gond nem volt.


Alapvetően nincs is, ha könnyű dolgokat eszem, csak a húsokat és néhány zöldséget nagyon nehezen emésztek, puffadok tőle.

34. bnedora (válaszként erre: 23. - Csirivirir)
2012. jún. 10. 15:41
Voltál vele orvosnál? Valami probléma előjele is lehet az állandó puffadás.
33. michelle.r (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2012. jún. 10. 15:39

[link]


úgy értem, itt :)

32. bnedora (válaszként erre: 13. - Csirivirir)
2012. jún. 10. 15:37
Szerintem narancs még mindig kapható, én ettem a napokban. Különben egész télen én is ettem este egyet, és jó volt, reggel mindig tudtam székelni.
2012. jún. 10. 15:30

Sziasztok!


Másik fórumban írnak a léböjtről én még nem próbáltam csak azt hogy reggelire ittam zöldség és gyümölcsleveket. Én próbálok odafigyelni az evésre, zöldség, gyümölcs, sok víz, kevés szénhidrát, de mellette szedem a dalolós probiotikumot is, meg szoktam a joghurtba bio árpaport tenni, sokat mozgok és bízom benne hogy nem rakódik a bélrendszerembe semmi olyasmi le aminek nem kéne. A bélmosásról nem írnak jókat a fórumokon, én azt nem merném.

30. michelle.r (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. jún. 10. 15:21

Olvasgass itt!


Én esténként általában házi gyümölcsjoghurtot eszem búzakorpával. (készen is kapható a gyümöcsljoghurt, tartósítószer-, és cukormentes, fél liter kb. 450 ft, ez kétszerre elég.)


Ha épp tisztítókúrára vágyom, van úgy, hogy egész nap ezt eszem, volt már rá példa, hogy akár egy héten át. És napi 2-3 liter tiszta víz.

29. 8e9170fe09 (válaszként erre: 26. - Aeb0378846)
2012. jún. 10. 13:31
Csak reális.
2012. jún. 10. 13:23

Már azt tettem, hogy narancsot ettem reggelire, ráittam egy nagy pohár tejet. Beindult a gyomrom, de semmi. Hát mondom ez nem igaz, még ez sem csap át. :]


Ma pedig zöldség napot tartok:


- saláta

- paradicsom

- kígyóubi

- hagyma


leöntve majonézes tejföllel. Ezt eszegetem ma. Mellé főtt tojás.

27. ogrené (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. jún. 9. 14:04
Szia nálam a sárga borsó fözelék jön be Ez is puffaszt de tolja ki maga elött a cumot
26. aeb0378846 (válaszként erre: 21. - 8e9170fe09)
2012. jún. 9. 09:00
Te tényleg ennyire kocka vagy?
2012. jún. 8. 21:19

A káposzta tényleg segít, a chili szintúgy. Ha nem akarsz kísérletezni, alkalmi megoldásnak nagyon jó a Guttalax. Ez ugyan hashajtó, de színtelen, szagtalan, íztelen folyadék, semmilyen íze nincsen a világon, akármilyen itallal beveheted.


A kefír még nagyon jó ilyen problémákra, ha nem hajtani akarod magad. Vagy az ősi módszer, szilvalekvár, és rá egy pohár tej.:D

2012. jún. 8. 19:34

Több zöldség, gyümölcs, kevesebb szénhidrát.

Szennával legyél óvatos, mert igaz, hogy hatásos, de utána megint csak szorulásod lesz.

Most érdemes zöldséget enni. nekem mindig van itthon jégsaláta, uborka, paradicsom, hagyma, és ha megéhezem, összeaprítok magamnak egy adagot, teszek bele pirítóst felaprítva, joghurtot, esetleg majonézt.

Ha e nélkül szeretnéd, akkor egy citrom levét kicsavarod, olajjal összekevered, fűszerezed (pizzfűszerrel szoktam, bazsalikom, oregánó, ilyesmivel), és egy adagot beteszek a hűtőbe belőle, így mindig kéznél van, ha megéhezem.Csak le kell önteni a salátát.

2012. jún. 8. 19:19
Tudom, hogy egyenletesen, egészségesen kellene, de hiába kezdtem el, még mindig egy puffadt lufinak érzem magam és utálom ezt az érzést. Állandóan puffadt, feszült a hasam.
2012. jún. 8. 17:04
Szerintem bármit ehetsz, csak tudd abbahagyni! A folydék bevitel, legalább annyira fontos! Az édességet azt nagyon minimálisan fogyaszd. De én nem vagyok orvos, lehet hogy ő még jobb tanáccsal tud téged ellátni!
21. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. jún. 8. 16:57

Nem kúrákat kell csinálni, hanem folyamatosan, kiegyensúlyozottan táplálkozni.

Ha véletlen mégis becsúszik egy-egy félrelépés, az meg hamar kiürül magától is. A gyomor és a bélrendszer öntisztító.

Legfőképpen: Nem kell bedőlni az egészségbiznisz lehúzásainak!

20. Csirivirir (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2012. jún. 8. 12:38
A napi 3liter alapból megvan.
19. Csirivirir (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2012. jún. 8. 12:38

Eszembe jutott, hogy milyen igazad van. Ott van a saláta is, azzal nincs semmi bajom.


Saláta, répa, kígyóubi, ezek mind jók nekem, meg a paradicsom is.

18. Csirivirir (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2012. jún. 8. 12:36
Persze, ismerem. De én nem csak sima wc-re megyek dolgot akarok, hanem teljes tisztítást. Azért mert szeretnék egy diétába kezdeni, de azt már így akarom indítani.
2012. jún. 8. 11:25
Ja és hozzá sok-sok víz
16. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Csirivirir)
2012. jún. 8. 11:25
Szerintem ez a legjobb ötlet. Most érik a cseresznye, az eper, ha jól láttam a meggy is... Ott a saláta, van már sárgarépa is. Ha a kápsztafélék felfújnak, akkor ne edd őket. Én mondjuk tegnap csináltam leforrázott káposztasalátát és nem bántott, pedig pl. a töltöttkáposzta fel szokott fújni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook