Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám megnevelni a cicámat? Egyáltalán meg lehet őket? Kérlek segítsetek! :( fórum

Hogyan tudnám megnevelni a cicámat? Egyáltalán meg lehet őket? Kérlek segítsetek! :( (beszélgetős fórum)


1 2
26. manul (válaszként erre: 24. - 5d9ee69fe6)
2010. ápr. 22. 18:40
Képet szeretnénk a kis vadorzókról ha lehet!:DDDD
25. manul
2010. ápr. 22. 18:39
A mienknek mi vagyunk a fontosak.Ő szobacica és teljesen emberfüggő.Neki mindegy,hogy hol van,ha mi ott vagyunk mellette!
2010. ápr. 22. 18:38

Sziasztok!

Nekem is van egy 3 hónapos bengáli kiscicám. Nemrég került hozzám, és valami iszonyú rossz. Egész nap alszik, éjszaka felborzolt farokkal rohangál mint egy hülye, szétrág amit ér, kapar amit tud, harap, karmol, mindig játszana, főleg éjszaka. Ha megetetem hajnalban még elevenebb a kis drága. Ettől függetlenül imádom :)

A megoldás az lett, hogy van egy mini yorkshire terrierem. Eddig nem engedtem össze őket mert a cica drága volt, nehogy összeszedjen valamit tőle, bár mind a ketten benti állatkák. De most felmérgelt és kib.sztam a szobából. Ekkor találkoztak a kutyóval. Már köbö egy hete folyamatosan, egész nap játszanak a kutyival, így a cicus mélyen alszik éjszaka mellettem :)) Végre jókat tudok aludni :DD

2010. ápr. 22. 18:33

Arra is kell gondolni, hogy a macskafélék eredetileg éjszakai ragadozók. Én szerettem, amikor a lábamnál aludt.

Nem véletlenül mondják, hogy a macska neveli a gazdáját. És minden macska egyéniség!!

2010. ápr. 22. 18:30

Azt is mondják, hogy a macskák a helyhez ragaszkodnak, nem az emberhez. Ezt is cáfolom, és bizom benne hogy nem igy van, mert ha elköltözöm csak megszokja az új helyet is remélem.

Reggel ha viszem a fiam az oviba, vagy megyünk itthonról akár csak a boltba is, van, hogy kint marad de sir utánunk mindenhol. Tuti jönne velem pórázon sétálni...olyan édes ahogy néz utánam szomorúan:)

2010. ápr. 22. 18:27

Bálint György: A macska naplójából:

Nem igaz, hogy nem szeretem a háznépét. Én is tudok szeretni, mint minden élőlény, de nem kritika nélkül. Csak azt szeretem, aki szeretetre méltó. Érzelmeimnek nem adok hangos, látványos kifejezést. Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá. Aki nem tud sokáig hallgatagon egy helyben ülni, az nem érdemli meg a társaságomat. Akinek mindig csak bravúros mutatvány kell, aki nem éri be a természetes mozdulatok egyszerű szépségével, az sohasem szerezheti meg a macska rokonszenvét. Aki mindig valami újat követel, aki folyton a változatosságot, az izgalmat hajszolja, aki nem kedveli a békét, az egyensúlyt, az állandóságot, aki azt hiszi, hogy mindig cselekedetekkel kell bebizonyítania létjogosultságát, aki nem ismeri a tűnődés szépségét, annak sohasem lesz hű macskája. Aki az élet felületes örömeit kergeti, annak a macska hátat fordít. Akit a macskák szeretnek, silány ember nem lehet.”

2010. ápr. 22. 18:17
Egyébként azt mondják, hogy a cicákat is éppúgy meg lehet tanitani azokra a dolgokra, mint a kutyákat, csak sokkal több türelem kell hozzájuk..hát nem tudom. Az enyém a nevére hallgat, ezenkivül a na most már elég legyen hangsúlyra elvonul...illetve tudja, hogy ha megrázom a kulcscsomót, akkor záróra..ha kint van egyből előjön erre, ha meg bent akkor még kikérezkedik esetleg pisilni, és utána lefekszik.
2010. ápr. 22. 18:15

Az én cicám nem változott igy ivartalanitás után...vagyis még pici korában a függönyért volt oda, de rácsaptam kicsit a pofijára, és kizártam egy órára...azóta úgy mászik föl az ablakba, hogy a fejét óvatosan a függöny alá csúsztatja, hogy annak még véletlenül se legyen baja...

Műtét után meg egyszer a tűzhelyre ugrott fel, kikapva belőle az én adag lasagnemat...na akkor kizártam az udvarra...fél éjszakát végignyávogta és felugrott kivülről az ablakba,ott visitott, hogy engedjem be...majd csak reggel...azóta semmi gondom nem volt..éjjel alszik végig. A gyerekemmel egyidőben ébred reggel, fél hétkor:)

Neki az az igazi játék egyébként, ha én megyek előtte, ő meg hátulról a bokámra veti magát..mancsokkal, szájjal..:)))

18. manul (válaszként erre: 15. - Rencike24)
2010. ápr. 22. 18:09
Megnéztem a cicusodat,hát ez egy csodapofa!Nagyon szép cica igazi ritkaság!
17. Rencike24 (válaszként erre: 16. - Hajnal89)
2010. ápr. 22. 17:27
Nem fogom!
16. Hajnal89 (válaszként erre: 14. - Rencike24)
2010. ápr. 22. 17:27
Lehet,hogy a szomszédok a porszívó zajának sem örülnének.De talán 1 gyors bekapcs-kikapcs..nem tudom.De ne add fel!:)
2010. ápr. 22. 17:23

Remélem, anyum csak hirtelen felindulásból mondta, amit mondott!:(

Nem szeretném, hogy máshoz kerüljön! :'(

14. Rencike24 (válaszként erre: 12. - Hajnal89)
2010. ápr. 22. 17:13
Ohh, már túl vagyunk azon is! Egy napig be se mert jönni a szobába, de ma már oda is megy hozzá! Igaz a hangjára, még mindig kivan! :)
13. Rencike24 (válaszként erre: 10. - Manul)
2010. ápr. 22. 17:10

Nekem eszem ágában sincs másik gazdit keresni neki! De mivel még otthon lakom "úgymond", nem én döntöm el, hogy maradhat e vagy sem!:(

Dolgozik mindenki, mint már mondtam napközben, ez a baj, nem tudunk annyit vele lenne és foglalkozni, hogy estére kifáradjon és aludjon! :( Meg nem is az alvás lenne a baj, hanem, hogy nem érti, hogy nem szabad! Tudom, hogy öntörvényűek, de Csicsi még annál is öntörvényűbb!

2010. ápr. 22. 17:08

Szia

Itt a cica most lesz 2éves,és ugyanilyen.Ha nem tetszik valami nyávog,harap,karmol,és szintén,ha megsuhintom a popsiját visszaüt,vagy harap.Ha a vizipisztoly nem jön be,meg szoktam neki mutatni a porszívót.Ha tiéd is fél tőle,talán beválhat.Sok sikert.:)

11. manul
2010. ápr. 22. 17:04
Az enyém 3,5 éves és kinőtte.Békésen alszik éjszaka,néha felébreszt hajnalban,de nem sűrűn.Neki is volt rohangálós időszaka,én hajnalban kiengedtem a garázsba.(a lakásból nyílik és fűtött)De ez nem tartott olyan sokáig.Egy idő után nem akart kimenni és nem is ébresztett fel.
10. manul (válaszként erre: 9. - Rencike24)
2010. ápr. 22. 17:01

Ki fogja nőni.Fiatal cica,eleven,de ez nem ok arra,hogy új gazdát keressetek neki.Meg fog komolyodni.Kicsit foglalkozzatok vele napközben és előbb utóbb megtanulja majd a rendet.

A cicák öntörvényűek ugyan akkor imádnivaló teremtmények.

9. Rencike24 (válaszként erre: 6. - Manul)
2010. ápr. 22. 16:58
Persze tudom, hogy még fiatal! De nem értem, hogy miért ilyen kis lökött! Ha nem az van, amit ő akar, megsértődik, nyávog, megharap, karmol! Jah és vissza üt, ha rácsapunk a popsijár (persze nem erősen)! Nehogy már ne az övé legyen az utolsó szó! :(
2010. ápr. 22. 16:57

Enyém 4 éves, nem nőtte ki. :D Sőőőt....

Még az segít kicsit, ha elalvás előtt kergetőzünk egyet. :)

7. Rencike24 (válaszként erre: 5. - Falcngate)
2010. ápr. 22. 16:55

Igen benti cicus, két szobás panel lakás!

Mindeni dolgozik napközben sajnos! De anyum egytől már otthon van, szóval nincs egyedül egész napra! Én este érek haza mindig öt és hat körül, sajnos! Olyankor mindig játszunk, sőt tele van a lakás a labdáival, egerével...

6. manul (válaszként erre: 1. - Rencike24)
2010. ápr. 22. 16:54
Előbb utóbb kinövi.Ne hagyd annyit aludni nappal,hátha estére lefárad!
2010. ápr. 22. 16:52

Én hajnalban kelek fel és adok neki enni. Az esti már 23:00 órára lazán elfogy neki.

A macskák éjjel vadásznak, szóval nem csoda, ha nem alusszák végig az éjszakát.

Ha egyedül hagyom több napra a cicámat, utána ő sem alszik jól. Kipiheni magát napközben olyankor unalmában, így éjszaka egyáltalán nem fáradt. Játszik vele valaki napközben? Benti cica amúgy?

4. Rencike24 (válaszként erre: 2. - Falcngate)
2010. ápr. 22. 16:49
Azért köszönöm!:)
3. Rencike24 (válaszként erre: 2. - Falcngate)
2010. ápr. 22. 16:49

Hát igen, éjszaka a szomszédok se örülnének, ha harmonikáznék!:s

Csicsi állandóan enne, úgyhogy hiába kap este, hajnalban már van, h fél négykor felkelti az embert!:(

Eddig olyan szépen elaludt, reggel ötig, fél hatig! Mostanában meg nem, mitől lehet ez?:(

2010. ápr. 22. 16:46

Hello,


nekem vizipisztoly mellett még a szájharmonika vált be nagyon!:D MAgas hangra hátracsapja a füleit és laposkúszásban iszkol az ágy alá. :) Utána hangját se hallani pár óráig. Na jó, ez éjszaka nem olyan jó megoldás.:D

Amit még szoktam, hogy hajnalban megetetem. Attól elálmosodik és visszafekszik mellém aludni. :)

2010. ápr. 22. 16:39

Sziasztok!


Segítségeteket kérném cica ügyben! Lassan egy éves lesz a cicám! Kislány! Mióta ki lett ivartalanítva nagyon eleven! Mondhatni, hogy rossz cica, olyan mint egy hisztis gyerek! :)

Mivel én, heti két napot alszom otthon, anyum bosszankodik miatta, már már annyira, hogy más gazdit akar keresni neki! :( Egész nap elvan, alszik, ha nem vagyunk otthon, de este, meg hajnalban jön rá az ötperc! Kaparja az ülőgarnitúrát, hiába barikádozzuk el, megtalálja a módját, hogy bebújhasson mögé! Rohangál a lakásban, rá az ágyra ezerrel! Kizárni nem lehet a szobából, mert addig kaparja, amíg kinyitja az ajtót (harmónika ajtó)! Hiába szólunk rá, csúnyán, h nem szabad, spricceljük le vízzel, ha nem figyelünk megint megcsinálja! Nem tudom mi tévő legyek, mert nagyon szeretem, nem szeretném, h máshoz kerüljön, de anyum már besokalt tőle! Ő is szereti, de nem tud aludni tőle hetek óta!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook