Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tud az ember utánajárni, hogy a gyermektartást a gyerek megkapja-e? fórum

Hogyan tud az ember utánajárni, hogy a gyermektartást a gyerek megkapja-e? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. jún. 30. 07:28

Azért értetlenkedünk, mert picit össze-vissza írsz.

ellentmondásos sok mondatot.

„menjek dolgozni (egyetem nappali képzés mellett). Nem értitek?”

„És lehet h nem diákmunkával kerestem meg a pénzt, hanem korrepetálásokkal.”

„Dolgoztam Tescoban, Sparban”

vagy

"Egy alkoholista anya és egy erőszakos apa közül"


...annak idején apám hova tette a fizetését. Kifizette a számlákat és annyi volt. Mindig mikor berúgott felzabálta az egész hűtött, mondjuk ez most sincs másképp

2009. jún. 30. 07:28
Tudom h a bosszú nem jó tanácsadó, de mior már évek óta türöd ezt egy idő után eljutsz arra a szintre h semmi kellemes érzés enm jut eszedbe apádról, hogy csak gyülölni tudod. Szerettem volna én is olyan apát aki szeret önzetlenül és nem azért áll mellettem, hogy pénz csikarjon ki vagy legyen vki aki főz, mos, takarít rá. Én a gyerek LENNÉK, NEM A CSELÉDJE.
2009. jún. 30. 07:25
Aki akar vessen meg, de igazából nem ezért írtam ki ezt a fórumot, hogy magyarázkodnom kelljen vagy h mások megvetésének és lenézésének céltáblája legyek. Aki csak erre használja a fórumokat biztos annyira tökéletes, h ítélkezhet mások felett. Legyünk már egy kcisit emberségesek és ne erre használjuk a fórumokat h másokat megvessünk vagy negatív kritikánkkal porba tiporjuk.
45. **Rita** (válaszként erre: 41. - 73000ceac6)
2009. jún. 30. 07:21
Elhiszem, hogy minden szar volt, de nem vezérelhet a bosszú, így nem lehet élni :(
2009. jún. 30. 07:21

Ezeket a dolgokat csak az tudja megérteni, aki hasonló cipőben is járt már. Igazán irígylem azokat akiknek más, jobb családi élet jutott.

Nekem sose volt nagy dolog a pénz, mert ha volt nekem, másnak is adtam, ha kért. Megdolgoztam én is érte. Dolgoztam Tescoban, Sparban. És abból a félretett pénzből éltem meg a félév során. Nem költöttem ruhákra, szórakozásra. Nekem most sem kell az a 360ezer, csak nem akarom, h aki ilyen a családjával még nyereségeskedjen is rajta.

43. **Rita** (válaszként erre: 41. - 73000ceac6)
2009. jún. 30. 07:21
a Szoc.segély másnak arra sem elég hogy éhen halljon(30 ezer forint sincs)
42. **Rita** (válaszként erre: 40. - 73000ceac6)
2009. jún. 30. 07:18

Akkor tegnap elírtad.

Anyukádra írtad hogy alkoholista, apukádra meg azt hogy agresszív

41. 73000ceac6 (válaszként erre: 37. - Panka78)
2009. jún. 30. 07:11
Anyám legalább ránk költötte a gyes, gyedet, családi pótlékot annak idején. De próbálj meg egy ilyen férjjel te együtt élni ! Sokszor kapott ő is apámtól, mert kinyitotta a száját, még ha csak egy kicsit is. MIndig mindent alárakott, mert anyám édesapja tartotta fent a mostani ház telkét nekik. Segített az építkezésben. apámnak ez egy vasába nem került. nagyapám tolta apám segge alá a kocsit annak idején is. és mi volt a köszönet? hogy apám úgy szétrúgta anyám derekát annak idején, h mai napig nem bír dolgozni. nem csoda h az ember ebbe tönkremegy!!! még mai napig is az van, hogy ha kell pénz hónap elején szólok anyunak, elmegyünk közösen bevásárolni és ad. nem nagy összeg az a szoc segély, de legalább ad.
40. 73000ceac6 (válaszként erre: 36. - Panka78)
2009. jún. 30. 07:04
Pont erről van szó, h abszolút nem támogatta a tanulmányaimat. MIndent anyám meg nagyapám állt. Ha azt mondtam volna annak idején, 17 évesen, h anyámat választom (aki szociális segélyből él most is, mégis ad abból a kicsiből is)akkor is az lett volna h menj anyádtól pénzt kérni. Míg el nem váltak, anyám volt az, aki mindig állta a nővéremmel együtt az iskoláztatásunkat, kaját, ruhaneműt és fogalmunk sincs, h annak idején apám hova tette a fizetését.Kifizette a számlákat és annyi volt. Mindig mikor berúgott felzabálta az egész hűtött, mondjuk ez most sincs másképp. Gondolj már bele: jogsi 200e, kereskedelmi 70e, nyelvvizsga 20e. Ha ezt összeadod, ezeket mind nem Ő állta, hanem nagypapám meg anyám. Egyébként hangsúlyozom Én akartam egyetemre menni, senki nem erőltette, MERT AZT AKARTAM H LEGYEN BELŐLEM VALAKI, BÁRMI ÁRON IS!
39. 91d4989ab9 (válaszként erre: 35. - Panka78)
2009. jún. 29. 19:18
a sulira maga kereste a pénzt, ha nem tudsz neki segiteni ne bántsd, kapott már elég sz..rt az élettől szerintem...
38. supin (válaszként erre: 26. - 73000ceac6)
2009. jún. 29. 19:05

Éreztem,hogy van itt még valami.

Nos én bocsánatot kérek a soraim miatt tőled. Így már teljesen más a kép.Légy büszke magadra,hogy felülkerekedsz a helyzeten. Tanulj továbbra is. Érd el a célodat. Mivel visszamenőlegesen csak 6 hónapra kérheti apud a gyerektartást ez mégse lehet olyan nagy összeg. Légy nagyvonalu és ne foglalkozz ezzel. Hidd el a sors majd megadja apudnak is ami jár..Sőt mindkét szülődnek,mert azért bármi legyen is nekik a gyereket kellett volna előre helyezni--mármint téged. Kívánom,hogy legyen erőd és érd ela célod...

2009. jún. 29. 17:16

Még valami..Azt szerinted leellenőrzik, hogy a családi pótlékot, gyedet, gyest stb. mire/kire költöd????

Anyud tán' nem előletek itta el a pénzt?

Nem akarlak én bántani, csak számomra furcsa ez az egész..

2009. jún. 29. 17:09
Azt mondod felhalmozott adósságok! ..szerinted miért? Talán, mert a Te tanulmányaidat fizette.. lehetett volna fordítva is, de akkor lehet, hogy valóban most wc-t pucolnál!!!!
2009. jún. 29. 17:06

Kicsit nekem ez az egész sántít!!! Apukád verte, rúgta Anyukádat, tesódat! Anyud segít mindenben amiben tud, DE Te mégis apukáddal éltél/élsz! ..hogy is van ez?!?!?!?

Azt mondod, hogy Apád nem "ad" Neked a gyerektartásból (tanfolyam stb.) Mit gondolsz Te? Mennyi a gyerektartás? Mindenre jut????

Valahogy felnőttél, volt fedél a fejed fölött, egyetemre jársz!!!!! Mit akarsz még?

2009. jún. 29. 16:49
Én tudom h meg tudok állni a lábamon és már el is költöztemm de azért anyámmal tartom a kapcsolatot és ő mondta el ezeket.
33. **Rita** (válaszként erre: 31. - 73000ceac6)
2009. jún. 29. 15:03

Már kérdeztem, de nem válaszoltál

Miért nem hagyod ott? Rég elmúltál 18, és azt mondod Te tartod el saját maagad.Vagyis nem vagy rászorulva.

Miért stresszeled magad? Megtudsz állni a lábadon, éld az életed, és felejtsd el

32. **Rita** (válaszként erre: 30. - 73000ceac6)
2009. jún. 29. 14:59
Nem akarlak bántani, de azt írtad anyukád alkoholista, vagyis akkor azért Ő is tehet róla, hogy nem volt "családod"
2009. jún. 29. 14:49
Ha zat mondaná, h nézd fiam, ha anyád kifizeti a gyerektartást akkor befizetlek egy szakképzésre vagy egy nyelvtanfolyamra, akkor oké, rendben, egy szavam sem lenne. De h a 140ezres fizetéséből semmi nincs a hó közepére...na az már egy kicsit sok...és szegény nem tudja kifizetni a hiteleket...kész röhej..
2009. jún. 29. 14:47

Én döntöttem el, h tanulni akarok az egyetemen. Senki nem nógatott, sőt, apám nem is akarta, emrt az sok költséggel jár. Hát eddig neki nem járt sok költséggel. A lehetőségeket is én teremtettem. Pót emeltszinteztem érettségiből az ötödéves képzés közben. Nyelvvizsgát tettem, amit nagyapám fizetett ki h legyen. Túl sok mindent elkövettem azért, h csak úgy feladjam.

És igen, boldog lennék ha nem kapna meg egy vasat sem. Sose törödött a gyerekeivel és a feleségével, sose voltunk család miatta. Az ötödéves képzéseimet, a jogsit, mindent anyám meg nagyapám fizetett. Felőle most takaríthatnék wc-t is, annyira nem érdekli a gyereke. NEM JÁR NEKI SEMMI SEM, EGYCSALÁDOT TETT TÖNKRE ÉS MÉG VAN POFÁJA KÖVETELŐZNI???

29. **Rita** (válaszként erre: 27. - 73000ceac6)
2009. jún. 29. 13:54
És komolyan úgy érzed akkor neked jobb lesz, jobban fogod magad érezni, ha nem kapja meg a pénzt( ami járna neki) ?
28. **Rita** (válaszként erre: 26. - 73000ceac6)
2009. jún. 29. 13:53
Azért mégiscsak meg van a lehetőséged, hogy tanulj
2009. jún. 29. 13:28
Én nem azt akarom h a kezembe leszámolják, hanem hogy ne magára, a saját adósságai (amit nem miattam halmozott fel) törlesztésére költse, aminek semmi köze a gyerek tartásához. Az adósággai tudod miből állnak? Neki kellett új kocsi, új tv, fogát megcsináltatta. Nem használom a kocsit, a tv-t kikötötték, a fogát meg kiverném.
26. 73000ceac6 (válaszként erre: 24. - Supin)
2009. jún. 29. 13:26
Egy alkoholista anya és egy erőszakos apa közül te melyiket választanád? 1. esetben anyám: nem vagy biztonságban. 2. apám: esetben ha kinyalod a seggét és befogod a szád tán még jó is lehet. 17 évesen még honnan tudtam volna h ez lesz belőle???
2009. jún. 29. 13:25
Rita! Én nem a pénzért remegek, mert eddig is megoldottam ezt a dolgot. Csak apámnak most lett annyira fontos ez a dolog és neki kell annyira a pénz. Nem voltm soha pénzéhes, mert mindig elő tudtam magamnak teremteni azt, amit akartam. És lehet h nem diákmunkával kerestem meg a pénzt, hanem korrepetálásokkal.
24. supin (válaszként erre: 20. - 73000ceac6)
2009. jún. 29. 13:08
Mégis őt választottad??? Sok itt a kérdőjel???
23. **Rita** (válaszként erre: 22. - **Rita**)
2009. jún. 29. 12:33
Bár szerintem nincs olyan ügyvéd aki azt mondaná az anyukád által ki nem fizetett gyerektartás Neked jár
2009. jún. 29. 12:31
Különben a net tele van ingyenes jogi tanácsadókkal
21. **Rita** (válaszként erre: 20. - 73000ceac6)
2009. jún. 29. 12:28

tanulás mellett is lehet ám dolgozni.

Ha ilyen szemét ,agresszív állat volt akkor bolond vagy hogy vele akartál lakni

Nem értelek

2009. jún. 29. 12:26
Hagyjuk ezt a fórumot! Magyarul jobb lenne h elmennék dolgozni, hagyjam a fenébe a tanulmányaimat. Ő a tökéletes apa! Aki a szemem elött rugdosta anyámat a fagyos betonon, aki nővéremet cibálta hajánál fogva. Aki miatt majdnem sikerült öngyilkosnak lennem. És aki tönkretette az egész család idegrendszerét. Igen, az iylennek jár a pénz mellé kitüntetés is!!!
19. **Rita** (válaszként erre: 17. - 73000ceac6)
2009. jún. 29. 12:26
Nem fogod elhinni, de tudom
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook