Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tovább a kisfiam fitymájával? fórum

Hogyan tovább a kisfiam fitymájával? (beszélgetős fórum)


10. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 20:31

Szteroidos krémet fog felírni valszeg az orvos és az segít.

Nem szabad repedésig húzni.

Óvatosan,amíg repedés nélkül tudod.

Abban egyetértek, hogy nem szabad engedni,amit a barátnőd kisfiával tettek,én sem hagytam volna,ez a mi gyerekorvosunknál is szokás, a 2 éves státuszon,sőt még valami eszközt is használnak mindehhez.Szörnyű.Ilyenkor előre kell szólni,hogy ne csinálja.

Ha nem szűkület ,hanem élettani letapadás,oldódni fog a fitymatornával.

Csináld neki minden fürdetéskor és ha 2 éves koráig sincs javulás, vidd el gyerekurulógushoz,hogy nézze meg.

Ne parázz!!!

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Charlize)
2022. dec. 4. 19:24

Mi is Szlovakiarol vagyunk, igy nemtudok hozza eljutni sajnos. A videoja nagyon hasznos volt, es akkor tudtam szepen lehuzni a fitymat is. De tudod, jol ment, hat elhanyagoltam a viditbsem neztem mar.... Es a negativuma a videoknak az, h csak 3 honapig nezheto. Aztan mar ujra kell megvenni.


Ezt elcsesztem, de remelem, meg javithato....

8. Charlize (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 15:52

A mikrorepedések a hegesedéssel nagyobb szűkületet okoznak. Nem szabad, próbáld elkerülni, vmit máshogy kellene csinálni.


Novák Hunor videója igazi szűkületre mond valami hasznosat? Nálunk nem letapadás van, hanem rendes, csőszerű szűkület. A szteroidos krém segít, de ha abbahagyom, 3 nap alatt visszaszűkül. (5 éves lassan a kisfiam.) Érdemes megvennem a videót ennyi pénzért?


Mi messze lakunk Dr. N.H. rendelésétől, nem opció bejelentkezni.

2022. dec. 4. 12:46

Koszi szepen mindenkinek. Igen, itt nincs mit szepiteni, elrontottam es valoszinu, azert nem haladunk, mert mindig 1 helyen repedezik picit be (nem verzik). Valoszinu nem hagytam begyogyupni, hanem mint az okor, sietek, hogy ujra elerjem GYORSAN azt az eredmenyt, amit nyaron elertunk.


Most jelenleg ujre picit berepedt, hajszal veknyan, ugyanazon a helyen. Mennyi idot adjak neki? Aztan pedig nekilatok a nagyon lassu fitymatornahoz. Nem fogom eroszakkal lehuzni...


Ezalatt az ido alatt csak cicatridina kremmel fogom kenni.

2022. dec. 4. 11:24
Vidd el orvoshoz,esetleg gyereksebészhez.Ha hosszabb ideig húzódik a dolog,akkor a végén előfordulhat részleges,vagy teljes körülmetélés.Az én keresztfiaimnál sajnos kellett,egyik részleges,másik teljes körülmetélésen esett át,hiába kezelgette nekik a doki.
5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 09:33

Miért nem mered megkérdezni a gyerekorvost? Attól, hogy a barátnődnek rossz tapasztalata volt, egyáltalán nem biztos, hogy a ti gyerekorvosotok nem ajánl szelídebb megoldást. Vagy alapjáraton vagy bizalmatlan? Az nem jó.


Szerintem nem kellett volna hanyagolnod (ahogy írtad), abbahagynod akkor, amikor már olyan szépen haladtatok. Most nem lenne gondod. Ezt ne vedd tőlem zokon, most már mindegy. Csak ha valami jól működik, akkor csinálni kell.


A helyedben bizony orvoshoz fordulnék, mert ez a berepedezés nagyon nem jó.

Egyébként gyermekorvos írhat fel kenőcsöt, ami segíti a dolgot.

Semmiképp ne próbálgasd ebben az állapotban, kérj tanácsot a gyerekorvostól.

Vény nélkül is vannak fitymakenőcsök, de a helyedben én tuti orvossal beszélnék erről.

Ha majd megszűnik a berepedezés ezen az érzékeny helyen, minden nap csináljátok a fütyitornát, ne hagyjátok abba.

Most még nagyon időben vagytok, hogy ne később kínlódjon majd a kisfiad.

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 05:25
Nem jó ez a repedezés,,vidd el orvoshoz,megmondja mi a teendő.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 23:47
Pedig a legjobb az orvos, mert így akár valami fertőzést/gyulladást is okozhatsz neki az állandó repedésekkel...
2. yankees (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 23:45
Szerintem foglalj a Hunornal idopontot/ hivd fel es kerdezd meg, hogy ilyenkor mi a teendo. Biztosan segiteni fog jo tanaccsal.
2022. dec. 3. 22:49

Sziasztok anyukak, adjatok valami tanacsot, mert nemtudom, mihez kezdjek.


Kisfiam 20 honapos, egy eves kora ota ovatosan huzogattam a fitymajat, ahogy tanacsolta a dokink. Most nyaron tok szepen lejott a makk felejeig, mivel meg osszevolt tapadva. Mivel lattam, h tok szepen jott igy nem eroltettem a dolgot. Hanyagoltam. Mire az tortent, hogy osszeszukult es ujra pici volt a lyuk. :(


Novak Hunortol (gyerek urologus) vasaroltam egy eloadast, es obszerinte csinaltam elso eves kora ota.


Csinaltam elorol, de allandoan picit megreped, 1-2mm repedesek. Hiaba csinalom ugy ahogy kezdtem. Nemmegy. :( es allandoan bereped. 2-3 hetente. Most megint 4 nappal ezelott, szuneteltettem, most megint ugyanazon a helyen.


A hegeket cicatridinaval kenem.


Az orvosomtol nemmerem megkerdezni, mert a baratnom kisfianak lehuzta eroszakkal masfel evesen. Hat en ezt nem akarom.


Mikor kell lejonni teljesen? Mit csinaljak? Hagyjak neki beket? Vagy meg probalgassam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook