Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá a 8 hónapos fiamat az ivásra?! fórum

Hogyan szoktassam rá a 8 hónapos fiamat az ivásra?! (beszélgetős fórum)


2011. jún. 21. 19:27

Csak a címet látva kérdezem:

Nem korai ez még?

8. Tonettó (válaszként erre: 7. - Pussycatgirl)
2010. febr. 16. 15:55
Halkan megsúgom: Buda a vizet nem nagyon fogadta el, gyümölcslevet (narancs) hígítottam 1:4-hez arányban, azt itta. Mindenki mondta, hogy hozzá fog szokni az édeshez, de amit mi szenvedtünk a székrekedés miatt, beadtam a derekam, és engem nagyon megnyugtatott, hogy így ivott eleget. Aztán eljött az idő, amikor már pohárból is ivott, meg minden, azóta a vizet is megissza szépen :)
2010. febr. 16. 14:59

Köszi a hozzászólásokat.

Akkor nó para

A próbálgatás az megy, de néha már a cumisüveg láttán szájzárat kap

Most vettem sportkupakos ásványvizet azzal a palackal majd megpróbálom ezt tesóm javasolta

Azért örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal


Nem az édesre akarom rászoktatni, csak akkor per pill. az volt amit elfogadott, most általában vízzel próbálkozok mert nincs kedvem kidobálni a 200-ft os löttyöket

2010. febr. 16. 12:25

Szia!


Az enyém 19 hónapos, még mindig cicizik és keveset iszik :S Igaz már ügyes, és szokott kérni, meg egyedül iszik pohárból, de ti még kicsik vagytok. Nálam a szívószál jött be, nagyon ügyesen ivott vele. akár sima vizet (forraltat, vagy babavizet, amelyik szerinted jobb) is kínálhatsz, nem muszáj édesre szoktatni. Én a pacific italt adtam neki, van egész sűrü is, azt szerette nagyon dobozból inni. De ne aggódj, ha gyümit adsz neki, meg cicit, elég neki :)

2010. febr. 16. 11:42

Szia!

Hasonló volt a problémánk. Nekünk az állandó kínálgatás (evés közben főleg) és a NUK szilikonos itatócsőrös üveg jött be. Egyszer csak rákapott, bár beletelt néhány hónapba. Budának anno székrekedése is volt a folyadékhiány miatt :((

4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2010. febr. 16. 11:37
A fiam ugyan ezt csinálta. Nem tudtam vele mit tenni, annyira szerette a szopizást.. Néha kínáld meg pohárból, vagy csőrös pohárból. Előbb utóbb elfogadja majd, de az enyém is elmúlt egy éves mire hajlandó volt mást is inni.
2010. febr. 16. 11:33
az én lányom annyira cicis volt hogy abszolút folyadékot nem ivott csak másfél évesen nyáron először.adj neki gyümit rendesen lédús ételeket leveseket,és ne aggódj inni fog amikor majd úgy érzi más is kell!!!gondolom többet is cicizik mint az átlag?!?!?.-P
2010. febr. 16. 11:31
Ugyanez nalunk a helyzet, en most fecskendovel nyomok a szajaba vizet, es meg igy nyeli le a legtobbet, kanalazasnal, poharbol itatasnal teljesen profin kikopi. A cumisuveggel detto, pedig tobbfelebol is kinaltam, hatha...
2010. febr. 16. 11:29

Sziasztok.

Van egy 8 hónapos fiacskám, még szopizik, de azért már bevezettem nála kb hónapja szilárdabb kajákat, gyümölcsök, zöldségek tejpép és melette még tejet kap illetve szopizik.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, főlag azét aki hasonló cipőben járt/jár, hogy segítsen hogyan lehet rászoktatni az ivásra.

Reggel cicizik, 11 körül gyümölcs vagy tejpép, 3 körül általában zöldséget kap este felé pedig még egyszer cicizik, lefekvéskor pedig általában lefejt anyatejet kap.

Az odáig oké, hogy reggel és este iszik folyadékot, de a nap többi részén nem hajlandó, sem teát, sem vizet sem pedig gyümölcslevet.

Próbáltam már sima cumit, varribilis cumit abból néha 1-2 kortyot iszik nagy unszolásra, csőrös poharat, abba legelőször őszi levet tettem azt szépen megitta, következő nap valamilyen gyümölcs nektárt, de azt már nem fogadta el belőle, utánna megint próbálkoztam az őszivel, de már nem kelett neki.

Próbáltuk pohárból abból virityköl, de nem tud belőle inni így sokszor félrenyeli, és igazából ez sem kell neki.

Aki tud jó tanáccsal szolgálni írjon.

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook