Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan oldjam meg a főzést? fórum

Hogyan oldjam meg a főzést? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
161. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 159. - Mézes-Krémes)
2019. okt. 2. 14:11

Hát ja. Én szeretek, de most nem lehet... Csak számolgatni és egy szaros zöldalmat enni és 2-3 kekszet tízóraira, nagyon nehezen megy ez a 30 és 20 gramm szénhidrát dolog/ étkezés .. 😔

Meg jó drága is.. 800 Ft volt 700 gramm speciális kenyér... De a szénhidrát miatt muszáj, mert így többet ehetek.. Jobban eltelít.


Nekem nehéz 5-6 alkalommal enni, én 3-szor szoktam, de jött a terhességi diabétesz, hajlam miatt, most teljesen át kell állnom.. Szóval nagyon picikét ehetek és nem olyanokat, amit imádok.



Nekem nem az életmód miatt alakult ki, mielőtt azt mondják, na neked is van, akkor minek éljek egészségesen...


A terhességi más, ehhez olvasni kell, tájékozódni, ne is menjünk bele, csak azt akarom mondani a kényelemnek ára van és akkor már rendes soha el nem múló diabétesz alakul ki, ami elég költséges rengeteg szövődménnyel és a legkisebb baj, hogy számolgatni kell és időt vesz igénybe... .



Én főzök majdnem minden nap, de van olyan nap, amikor nem.


Szoktam venni olyan kaját, amit csak ki kell sütni. Na és?


Nem az a baj, az a baj, ha rendszeresen mekizel, stb.. Gyorskaja..


Persze az se nekem baj, hanem annak, aki ezt csinálja.

160. beebanya (válaszként erre: 131. - Mézes-Krémes)
2019. okt. 2. 14:01
Dolgozik ahogy én is
159. Mézes-Krémes (válaszként erre: 158. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 2. 13:58
Hát az biztos, de mindenkinek a maga baja. Szerintem ha valaki szeret enni, nem éri be a mekivel. :)
158. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 157. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 2. 13:56

Ja nem 😂😂 időtakarékos...


Na. Akkor is igazam van, mert amit most spórol az időn később figyleheti a címkéket és szamolgathat meg mérhet cukrosan.


Én tudom....mert most terhesen az vagyok.

157. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 154. - Lávli)
2019. okt. 2. 13:55

Azt írja olcsó neki.


Arra írtam... De relatív kinek mi az olcsó!

156. Mézes-Krémes (válaszként erre: 154. - Lávli)
2019. okt. 2. 13:46
Időt, energiát tud spórolni. Pénzt nem hiszem hogy ezzel a módszerrel lehetne.
155. Mézes-Krémes (válaszként erre: 151. - Globus)
2019. okt. 2. 13:45
:DDDDDD Hahaha
154. Lávli (válaszként erre: 153. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 2. 13:44
Min/mit tud most spórolni?
153. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 152. - 492ba1b160)
2019. okt. 2. 13:42
Meg az egészségeden is fog... És akkor már amit most spórolsz, akkor elbukod.
2019. okt. 2. 13:39

Szerintem úgy oldja meg mindenki ahogy tudja.

Én nem főzök hétvégén se.

Gyorskaján élünk, ami tök időtakarékos, meki, pizza, hamburger, bolti félkész kaja.

Igaz a súlyomon látszik is.

151. globus (válaszként erre: 148. - Mézes-Krémes)
2019. okt. 2. 13:37
Jó étel titka: öreg tyúk és fiatal répa.
150. Bless the child (válaszként erre: 148. - Mézes-Krémes)
2019. okt. 2. 13:34
✌️
149. Panna.33 (válaszként erre: 117. - Channa*)
2019. okt. 2. 13:21

Na, nálunk pont így.

Én a mondást máshogy ismerem, de az a verzió automatikus tiltassal jár. 😁😁😁

148. Mézes-Krémes (válaszként erre: 145. - Bless the child)
2019. okt. 2. 13:20

Na, ezt benéztem, azt hittem te írtad hogy por ételekből főztök, de most látom hogy nem. :)


Nem kell aggódni, nem öreg tyúkból főzök. ;)

2019. okt. 2. 13:15

Beleolvastam....hogy még egy főzéssel kapcsolatos fórumon is lehet veszekedni és jól odamondani egymásnak, ki a jobb?!

Nagyon unatkoztok?:)

146. Lávli (válaszként erre: 145. - Bless the child)
2019. okt. 2. 12:34
Meglepődtem én is :)
145. Bless the child (válaszként erre: 144. - Mézes-Krémes)
2019. okt. 2. 12:32
Ezt a por dolgot ugye nem nekem szántad?
144. Mézes-Krémes (válaszként erre: 143. - Bless the child)
2019. okt. 2. 12:08
Nem szoktam öreg tyúkból főzni. Mondjuk porból tuti minden 20 perc, aztán kinek pap kinek a papné. :D
143. Bless the child (válaszként erre: 133. - Mézes-Krémes)
2019. okt. 2. 10:44
Öreg tyúkból biztos
142. Mézes-Krémes (válaszként erre: 139. - Gabbbicica)
2019. okt. 2. 10:16
Nem dobja fel a pacskert, hanem apjuk sündörög el egy pihent, jó karban lévő nőhöz, ahol majd ocsmány módon panaszkodik, hogy az asszony "már nem a régi", "elhagyta magát". Szép dolog az alázatos szolgalelkűség, viszont a kutya nem köszi meg!
141. Mézes-Krémes (válaszként erre: 136. - Grassi)
2019. okt. 2. 10:14

Szerintem a vadas ahány ház annyi szokás, de ez majdnem minden ételre igaz!

Mi nagyon szeretjük a vadast, majdnem bármilyen húsból. Többnyire marhából vagy sertésből csináljuk, de ettem már nyúlból is. Már megfordult a fejemben az, hogy milyen lehet kacsából? :)


Én úgy csinálom, hogy egybe teszek bele egy nagy darab a húst, kb. 1,5 kilós darabot, mellé teszek egész borsot, babérlevelet, egy egész fej hagymát, sárga és fehér répát, zellert, citromot, sót, és ezt így kb. 1-1,5 órán át a legkisebb lángon pötyögtetem. Ekkor kiszedem a húst, és szeleteket csinálok belőle. Ilyenkor már gyönyörűen szeletelhető. Majd visszarakom a szeleteket és főzöm tovább. Addig ameddig vajpuha nem lesz a hús. Ekkor kiszedem, és pürésítek, kis tejföl, kis mustár, stb. Szóval a hústól is függ, meg persze a mennyiségtől is. Fiatalabb hús hamar elkészül, öregebb hús később, szóval változó. Nyilván ha marha, akkor annak több kell mint a disznónak.


Nekünk heppünk a lassú tűzön főzés/sütés! Egy oldalast is minimális lángon sütök, és aztán nagy slungot adva neki rápirítok amikor már puha. Nálunk egy bolognai is 1,5-2 órás mutatvány alsó hangon, mert a húst a szósszal legkisebb lángon rotyogtatjuk össze, no meg rendes paradicsomból elkészítjük a szószt, stb. Nekünk így a finom, így érnek össze az ízek! Szóval ezek emiatt hétvégi kaják, mert hétközben nincsen az az Isten, hogy nekiálljak ezeknek este, vagy 20 perc alatt összedobjam. Mert az úgysem lesz olyan, mint amit megszoktunk. A poros megoldásokról meg jobb nem beszélni, soha nem enném meg. Akkor inkább egy jó rántotta, vagy bármi más.


Mi mondjuk nagyon szeretünk közösen főzni, alkotni hétvégente. Ez nekünk nem robotolás vagy kényszer, hanem közös hobbi. Mindig jó nagy adagot készítünk a pepecs kajákból, ami még szerdáig kb. kitart. Ha marad, akkor fagyasztjuk amit lehet, adagokban. És a hétköznapokon pedig sütünk hurkát, vagy mindenféle csirkemelles szószos ragukat készítünk. És igen, esetenként beficcen a mirelit is, meg a lidl-s lasange is, na bumm! A csirkecombot hamar meg lehet sütni este is, kisebb lángon is hamar elkészül, az is szokott lenni.

Megúszós kaja még a főzelék is, fasírttal. Fasírtot előző nap be szoktam gyúrni és kigombócolom, és akkor másnap már csak sütni kell. Gyorsabb, kényelmesebb, és jobb is amúgy, mert nagyon jót tesz neki hogy érnek 1 napot az ízek!!!


Gombócolt fasírtot amúgy le lehet fagyasztani, ahogy a panírozott húst is, semmi baja nem lesz! Aztán csak előveszed és sütöd. Szoktam ilyet is csinálni. Tálcára teszem őket, fóliát teszek a rétegek közé. Ha úgy fagynak meg, hogy nem érnek össze, akkor később olyan lesz mint a mirelit, egyesével adagolható.


Ha marad húslevesből vagy bárhonnan alaplevünk, azt se öntjük ki sose, hanem lefagyasztjuk. Később kiolvasztva Isteni lesz a vadasra öntve víz helyett, krémlevesek, szószok alapjának!

2019. okt. 2. 10:07
Carbonara , krumplis tészta ,káposztás tészta ,paradicsom leves esetleg hozzá melegszendvics , tojás leves ,bolognai, dubary szelet, barackos szelet , tejszines mustáros csirke , zacskóban sült hús ,darálthúsos tepsis , rántott gomba karfiol vagy sajt , gombócok derelyék ..
139. gabbbicica (válaszként erre: 117. - Channa*)
2019. okt. 2. 09:59

Ezzel tudok egyet érteni. Utazik, dolgozik, késő estig hajnaltól, és még ha este hazaesik, főzzön is.... Aztán meg 5 év múlva feldobja a pacskert…. :S Hát ér is ennyit a frissen főtt kaja....


Szombaton-vasárnap lehet annyit főzni, hogy maradjon kedd-szerdáig.


Csütörtökönként mondjuk a férj se hal bele, ha összedob valamit, vagy esetleg eszik mindenki vhol egy menüt.

138. globus
2019. okt. 2. 09:54
Bocs, nem tudom már, hogy ki írta a kelkáposztás tésztás ételt, már ki is próbálom :D
137. Orsi2017 (válaszként erre: 66. - Channa*)
2019. okt. 2. 09:52
Te akkor nem ettél finom lasagne-t az életedbe.
136. grassi (válaszként erre: 135. - Grassi)
2019. okt. 2. 09:43
En soktam csinalni, de sokkal rovidebb ideig tart, mig kesz lesz. Mit csinalok rosszul?
135. grassi (válaszként erre: 133. - Mézes-Krémes)
2019. okt. 2. 09:42
?????
134. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Beebanya)
2019. okt. 2. 09:23
A családtagok délben esznek főtt ételt? Mert akkor elég, ha hétvégi ételekből pár napra marad. Amúgy melegszendvics, rántotta, tükörtojás elég vacsorára.:))
133. Mézes-Krémes (válaszként erre: 125. - Channa*)
2019. okt. 2. 09:19
Egy vadast elkészíteni 4-5 óra legalább!
132. Mézes-Krémes (válaszként erre: 117. - Channa*)
2019. okt. 2. 09:18

Teljesen igazad van! :) Én mondjuk nagyon szeretek főzni, és szívesen is főzök, így mi rendelt vagy mirelit kaját nem, vagy csak írtó ritkán eszünk. Többnyire együtt szoktunk főzni a férjemmel, de hét közben sok esetben ő az aki megfőz, mert ő előbb ér haza, ha én tornázni vagyok. Ilyenkor megúszós kajákra megyünk rá. Pl. hurka, csirkemelles ételek, ilyesmik.



Nálunk a bolognai kizárólagosan hétvégi kaja. Maradjunk annyiban, hogy 30 perec alatt tisztességgel ez az étel szerintem nem készül el.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook