Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van ötletetek, hogy oldjam meg a főzést? fórum

Van ötletetek, hogy oldjam meg a főzést? (beszélgetős fórum)


1 2
48. pocokdiszno (válaszként erre: 45. - Loch ness)
2013. aug. 27. 00:35
Nagyon köszönöm! A napokban megpróbálom beszerezni a könyvet.
47. csincsinlány (válaszként erre: 29. - B486c9cf7d)
2013. aug. 26. 18:39
Melyik természeti népek esznek zsírt-zsírral? Na és persze ráadásul olyan keveset is mozognak mint mi városi emberek, ugye?
2013. aug. 26. 10:41
Még annyit hozzátennék, hogy - úgy emlékszem, a könyv is írja - a zsírszegény táplálkozás az egészséges embernek is jót tesz, tehát a családodnak se kell nagyon másképp ennie. De meg lehet csinálni, hogy ugyanazt főzöd mindenkinek, aztán kiveszed a saját részedet, az övékéhez meg még hozzáteszel valamit, pl. túrós tésztához nekik szalonnapörcöt, stb. A könyvben leírt módszerrel pl. olyan finom paprikáscsirkét készítettem, hogy ihaj... Szóval nem kell mindig ugyanazt enni, és a diétás kaja is tud nagyon finom lenni.
2013. aug. 26. 10:11
Megtaláltam a könyv pontoscímét: Gaálné Póda Bernadette: Májbetegek diétáskönyve. Tényleg nagyon ajánlom, a leírtak miatt (receptek, elkészítési módok leírása, tápanyagtáblázat, stb.).
2013. aug. 26. 10:08

A máriatövis nagyon jó, nekem anno egy abból készült kapszulát adtak a kórházban, ez volt konkrétan a májgyógyszer, amivel kezeltek - meg infúzióval persze, de abban nem tudom, mi volt.

A máriatövis kivonatból készült gyógyszer, amit kaptam, a Legalon volt. Recept nélkül is lehet kapni, de azért jobb megkérdezni az orvost, mit gondol róla, szedjed-e.

2013. aug. 26. 10:04

Van egy diétás könyvsorozat, szerezd be a májdiétások könyvét. Nagyon jól leírja, mit és miért ehet a májbeteg, milyen elkészítési módok vannak, mi az, amit nem lehet alkalmazni, nem lehet enni és miért. És van egy csomó recept is benne, aprólékos elkészítési útmutatóval. Tényleg nagyon vigyázni kell a májra, mert csak egy van belőle, ez nem vicc! Előlegbe annyi, hogy az alkoholtól szigorúan tartózkodni kell, az állati zsírt nem enni, és mindent, aminek magasa zsírtartalma, nagyon óvatosan, módjával kell alkalmazni. Ha valamelyik nap zsírosabban ettél, mint kellett volna, akkor másnap tartsál komolyabb zsírtalan napot. Ja, és a füstölt meg a nagyon fűszeres dolgok is kerülendők. Persze a diáta szigorúsága attól is függ, hogy mennyire komoly baja van a májadnak.

Kb. ezeket tudom, sajnos saját tapasztalatból és a dietetikusok tanácsaiból, úgyhogy nem a levegőbe beszélek...

2013. aug. 24. 15:50
Igen, a máriatövis jó hatásáról már én is olvastam több helyen is.
41. b486c9cf7d (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 15:33

Oke, ne haragudj, ha kicsattantam, csak itt a portalon annyi az olyan, akiert kar az embernek a billentyuzetet vernie... Mar nem szeretek vitakba belemenni.


A lenyeg, hogy a kiiro jarja korul, olvasson es aztan alakitsa ki maganak ugy az etkezest, ami tenyleg hasznara lesz.

Paleoval mar sokan helyrepofoztak a majfunkciojukat, erdemes arra is hallgatnia, hogy kozben hogyan erzi magat, ha jol, az a helyes ut.

A mariatovist (koszi annak, aki leforditotta) pedig sokan szedik majproblemakra es pozitivak a velemenyek.


Szep napot mindenkinek!

40. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - B486c9cf7d)
2013. aug. 24. 15:25

Bocs, úgy gondoltam, beszélgetünk. Egyébként Szendi Gábor nyilván nem egy oldalt publikált a paleoról, és nem szerettem volna több száz oldalt átbogarászni, hogy vagy találok valamit, vagy nem.


Úgy véltem, mivel érvként hoztad fel, nem a levegőbe beszélsz. Konkrét, igazolható példa nélkül csak légből kapott kijelentés az egész.


A valós életedben felőlem azt csinálsz, amit akarsz. Csak másnak adtál tanácsot, és egyébként is ez egy nyilvános fórum, és ahogyan más is, én is elmondhatom a véleményemet bármelyik hozzászólással kapcsolatban.


Ahogy bárki elmondhatja az enyémmel kapcsolatban is.


Inuitok = északi eszkimók, nekik azért a szélsőségesen hideg időjárás ellen jobban kell a zsír, mint pl. itt Európa közepén.

39. b486c9cf7d (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 15:15

Inuitok peldaul.

De ha te lusta vagy utanaolvasni, mire fel varod, hogy mas felvilagositson?

A valos eletemben nem oszt vagy szoroz, hogy a hoxan Bozsi neni mit gondol arrol, ahogy taplalkozom vagy ahogy szerintem megfelelo.

2013. aug. 24. 15:10
Értem. Szóval nem tudsz példát mondani, a sok közül egyet sem, csak állítasz valamit.
37. b486c9cf7d (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 13:28
Szendinel talalsz roluk informaciot, ha erdekel.
36. Bözsi néni (válaszként erre: 34. - B486c9cf7d)
2013. aug. 24. 13:25
Például?
35. Bözsi néni (válaszként erre: 31. - B486c9cf7d)
2013. aug. 24. 13:24

Túlzásnak tartom a "zsírt zsírral eszem" dolgot. Persze a szervezetnek zsírra is szüksége van, hiszen vannak zsírban oldódó vitaminok is, stb.


De a mennyiségre figyelni kell, mint minden más tápanyagnál. Szénhidrát és cukor is kell, de nem mindegy, mennyit fogyaszt belőle az ember. Szóval a harmónia, az össhang és a mennyiségi kontroll a legfontosabb szerintem.

34. b486c9cf7d (válaszként erre: 32. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 13:23
Jah a termeszeti nepeknel dehogynem, sokaknal van zsir tulfogyasztas.
33. b486c9cf7d (válaszként erre: 32. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 13:22

Szules utan is maradt, gyogyszerrel se tudtak igazan kezelni, de mindegy.


En igy csinalom, te ugy, majd az idõ megmondja, a kiiro pedig csinalja ugy, ahogy neki tetszik.

32. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - B486c9cf7d)
2013. aug. 24. 13:19

A természeti népeknél nem jellemző éppen a túlfogyasztás - főleg zsírból nem szerintem. Plusz a sok mozgás is bejátszik.


A vérnyomás problémád csak terhesség alatt állt fenn,ami azért más tészta, mintha előtti is lett volna. A szülés sok mindent megváltoztat egyrészt, másrészt pedig nem egy-két év alatt jelentkeznek a bajok, hanem huzamosabb idő kell hozzá.


Plusz a kor sem mindegy. Mert amit még egy 30 éves jól tolerál (látszólag), az majd visszaüt 45-50 évesen. Csak fiatalon senki sem hiszi el - amíg maga is meg nem tapasztalja.

31. b486c9cf7d (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 13:14

Mit ertesz tulzas alatt? Hogy ne egyen fruktozt es cukrot?

Hogy a zsirtol ne feljen, mert a szervezetnek szuksege van ra? (Nem irtam, hogy tabla szalonna legyen eztan a reggeli minden nap)


Tudod vannak betegsegek, amiket az orvostudomany nem tud gyogyitani, csak kezelni, de taplalkozassal erdekes modon gyogyitani lehet vagy gyogyszer nelkul karbantartani.

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 13:10
Persze, hogy nem egészséges, ahogy bármely tápanyag elhagyása sem. Mindent lehet fogyasztani, csak mennyiségi korlátokat kell tartani.
29. b486c9cf7d (válaszként erre: 27. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 13:07

Osszekevertelek a kiiroval, mint irtam is utana.

Azokon az embereken, akik igy esznek (pl. termeszeti nepek), se jelentkeznek az altalad leirt karos hatasok, ugyhogy ettol en egyaltalan nem felek.

Ha artana az ereimnek, nem pont maradnia kellett volna a vernyomasproblemaknak?? :))

2013. aug. 24. 11:53
A túlzások mindig ártalmasak, kérdés, hogy hány év múlva jelentkeznek a káros hatások.
27. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - B486c9cf7d)
2013. aug. 24. 11:52

Köszi a jó tanácsot, de egy szóval sem írtam, hogy zsírmájam lenne, nem tudom, honnan veszed pl. az inzulingondot. Nem magamról beszéltem,csak hozzászóltam a témához.


Nem tudom, hány éves vagy, valószínűleg még fiatal, így még nem jelentkeznek a káros hatások. De az ereknek - és az egész szervezetnek - a sok zsír tuti ártalmas.

26. b486c9cf7d (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2013. aug. 24. 10:19
Az meg a masik, a rendszeres gyogyszerszedes nyomot hagy a majon.
25. b486c9cf7d (válaszként erre: 23. - B486c9cf7d)
2013. aug. 24. 10:14
Jah, azt hittem a forum kiiroja valaszolt :)
24. b486c9cf7d (válaszként erre: 18. - Pocokdiszno)
2013. aug. 24. 10:13
Igen, novenyi.
23. b486c9cf7d (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 10:11

Nos, en zsirt zsirral eszem, a vernyomasom alacsony (masfel eve meg gyogyszert szedtem ra, mert terhesseg utan magas maradt), sot terhesseg utan rossz volt a majfunkciom, ami azota ugyancsak kifogastalan lett.

A koleszterinszintem pedig amikor utoljara mertek, alacsony volt. Bizom benne, hogy azota emelkedett, a koleszterin nem karos. Szuksege van ra a szervezetnek. Az idosek, akiknek alacsony a koleszterinszintjuk, nagyobb esellyel lesz dementiajuk, depressziojuk es hamarabb halnak meg, mint a magas koleszterinszintuek, egy kor utan vedofaktor.

Szivbetegeknel is.

A nemi hormonokat zsirbol allitja elo a szervezet.


A zsirmaj kialakulasaban (gondolom a nem alkoholos valtozat) a cukorterhelesnek van nagy szerepe, es mivel inzulingondod is van, egyertelmu. Csokkentsd le a szenhidratokat.


De azt csinalsz, ami jol esik.

Esetleg olvasgass Szendi Gabor weboldalan ezekrol kicsit.

Jobbulast!

22. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2013. aug. 24. 09:47
Persze, de nehogy már a nyakra-főre zsírevés egészséges legyen, és az ne rakódjon le a májban meg az erekben.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Pocokdiszno)
2013. aug. 24. 08:01
Gondolom azért, mert abba is máriatövis van, amit teában is elfogyaszthatsz. Én is ezt teszem.
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Pocokdiszno)
2013. aug. 24. 08:00

Az is lehet, hogy a gyógyszertől rosszak a májértékeid.

Nekem is minden vizsgálatnál mást mondtak...

Igen, van akinek ennél jóval magasabbak ezek az értékek, de nekik már komoly bajuk van, esetleg alkoholisták.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2013. aug. 24. 07:56
Akinek zsírmája van az fogyjon le, mert az bizony attól van, hogy kövér és a mája is el van zsírosodva.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook