Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan neveljem a 11 éves kamaszodó fiamat? fórum

Hogyan neveljem a 11 éves kamaszodó fiamat? (beszélgetős fórum)


20. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 19. - Manitu21)
2012. jan. 1. 20:45
Már nem tagja a Hoxa-nak. :(
19. manitu21 (válaszként erre: 15. - F32049905f)
2012. jan. 1. 20:40
Szia Mira36! Érdekelne mi történt az elmúlt években! Mi most kezdjük, minden tapasztalat hasznos lehet!
18. manitu21 (válaszként erre: 16. - Judit__)
2012. jan. 1. 20:39
Ha ideiglenes lakcímet lehetne váltani a Csodák Palotájába, akkor valóban érdemi megoldás lehetne, a gyerekem biztosan imádná. De így csak egy egy klassz program :))))
17. manitu21 (válaszként erre: 7. - C3194ec9c7)
2012. jan. 1. 20:36
Szia Apple! Eltelt néhány év, ti már kifelé mentek a kamaszkorból, de talán még olvasod a portál híreit. Hogyan látod ezt a témát pár év távlatából? Mivel büntettél? Voltak olyan módszerek, amik mindig hatásosnak bizonyultak?
2011. máj. 2. 10:52
Mindenről van véleménye? Hálisten. Szerencse, mert a legtöbb embernek nincs, vagy nem tudja kifejezni. A fiad egy jóeszű eleven gyerek. Valószínű talpraesett felnőtt válik belőle. Nem 'rosszgyerek' ő, csak figyelmet akar, amiből sose elég neki. Valamilyen klubfoglalkozásra kéne járatni, ahol lekötik a figyelmét. Én a Csodák palotáját javaslom. Vittem oda rokoncsemetét, és imádta. :)
2009. máj. 26. 22:14

borzasztó nehéz. amikor azt mondom, hogy fél 9 -re ágyba kell lenni, be nem áll a szája, jó, ha 9-re lefekszik. állandóan visszabeszél, mindenről van véleménye...

valami jó tanácsot tudna valaki adni?

2009. máj. 26. 16:00
nagyon nehéz nekem lányom van 13 éves lesz de nehéz velük,,,
2009. máj. 26. 15:46

ha mondok valamit, ne csinálja, annál inkább...

az apja meg teszi alá még jobban a lovat...

2009. máj. 26. 15:45
már sok mindent kipróbáltam, de semmi változás sőt! amikor azt mondom, hogy az iskolából időben jöjjön haza, fél óra múlva jön csak meg. és bead valami olyan szöveget, hogy aztán higgyem is el...
2009. máj. 9. 22:58

köszönöm a hozzászólásotokat. Tudjátok, az a helyzet, hogy évekkel ezelőtt már voltunk nevelési tanácsadóba, sokat sajnos nem segített. A mi problémánk az, sajnos, hogy a férjemmel nem jövök ki sehogy sem, és ezt a gyerek érzi.

TAnuláskor, ha mellette ülök, akkor is szórakozik. Én nem mindig kérdezem ki. Inkább matekból kell neki mostanában segíteni. Az az érdekes, hogy nem tanulja halálra magát, és mégis 4-eseket, 5-ösöket hoz haza mostanában. Viszont nekem itt van a 17 hónapos kislányom is. Amíg tanulok a fiammal, közben rá is kell figyelnem. És az már nem olyan odafigyelés. Igen, köszönöm, az jó ötlet, hogy estére megtanuljunk. De sajnos nem megy, mert ahogy mondom, elszórakozza az idejét, nem fogad szót nekem. Mit tudnátok tanácsolni, mit tegyek, hogy szót is fogadjon???

10. Szuszika (válaszként erre: 9. - C3194ec9c7)
2009. máj. 9. 20:16

Ez igaz, nevelni a szülőnek kell. Tanácsot viszont lehet, és kell is kérni, ha szükséges. Azért vannak. Ők nem fogják megnevelni a gyermeket, de segíthetnek irányt találni nehéz helyzetekben.

Egy gyermek tanulási nehézségei mögött sokféle ok lehet, és a szülő nem minden esetben veszi észre azt, néha egy kívülálló szeme kell hozzá. Lehet mögötte valamilyen, nem könnyen felismerhető szervi probléma, de lehet lelki ok is. Ha a szülő erre magától nem jön rá, akkor nem hiszem, hogy szégyen lenne segítséget kérni. Attól ő még semmivel sem rosszabb szülő.

9. c3194ec9c7 (válaszként erre: 6. - Szuszika)
2009. máj. 9. 16:13
nem a nev. tanácsadó neveli meg a gyereket, hanem a szűlőnek kell következetesen nevelni.Szerintem.
8. c3194ec9c7 (válaszként erre: 4. - F32049905f)
2009. máj. 9. 16:12

A szófogadásról még:


Ha valamit mondok nekik, vagy rájuk bízok valami feladatot, azt elvárom, hogy 100%-osan csinálják. Akár tetszik nekik, akár nem. Az elsőnél morogtak, még a másodiknál is, de miután ujra ismételtettem velük, mindaddig mig nem csinálták jól meg a dolgot utána változott a helyzet.

Legközelebb elsőre tökéletesen csinálták meg a dolgokat (legyen az lecke, házimunka, rendrakás stb). De ehhez neked erős akaratra és nagy kitartásra van szükséged. Sokszor nekem is nehéz, de ha arra gondolok, hogy mindez az Ő kis érdekük, akkor máris könnyebb egy kicsit.

7. c3194ec9c7 (válaszként erre: 4. - F32049905f)
2009. máj. 9. 16:06

"Sokszor tanulás közben azt sem tudja, mivel szórakozzon, mert annyira nem érdekli, amit csinál. "


Akkor ott kell ülni mellette-és vele együtt csinálni, hogy a figyelme ne kalandozzon el.

A baj az, hogy már év vége van-és igy már nem sokat tehetsz már erre az tanévre vonatkozóan.


Mind a leckét, mind a dolgozatokat, napi szinten kértük a gyerekeimtől. egyetlen egy nap nem maradt ki mindaddig mig önállóan, megbízhatóan nem tanultak.Hozzátteszem éves szinten egyetlen egy leckehiányuk, sem felszereléshiányuk nem volt a lányaimnak, holott önállóan pakolnak be, és önállóan végzik a házijukat. De ezt már másodiktól kezdve így van.A gyakorlás az egy más tészta, mert a középső lányom logopédiás osztályba jár, és ennek meg van egy menete, ahogy végezni kell velük a dolgokat+ dislex (de ennek ellenére szeret és jól olvas)...Pl.: sokszor van az, hogy én még este is dolgozom-de itt ül mellettem és párhuzamban kérdezem ki.Ez is egy példa volt.

Szerintem úgy kéne intézned a dolgokat-hogy estére mindig kész legyetek, mikor a fiad édesapja hazaér-hogy Ők ketten tudjanak egymással lenni. Ennek ellenére minden feladat készen legyen.



A másik: a feleselés-én egyszerűen nem tűröm, már az elsőnél lépek (nem veréssel-de lépek) nem engedem el a fülem mellett. Főleg ha tiszteletlen akár velem, akár az apjával szemben. A tiszteletet mindegyik gyerekemtől megkövetelem és sosem engedftem meg, hogy bármelyikünkel szemben is úgy beszéljenek, hogy az vérlázító legyen. Ha kell büntettem-de azonnal léptem.

6. Szuszika (válaszként erre: 4. - F32049905f)
2009. máj. 9. 15:13

Szia Mira36!

Attól, hogy a kisfiad este csak az apjával foglalkozik, ne vedd a szívedre! Ez a természetes. Őt alig látja, persze, hogy ki akar minden pillanatot használni. :) 11 éves korban amúgy is fokozottan kell a fiúknak a férfiminta. Ettől téged nem szeret kevésbé, még akkor sem, ha esetleg a morog néha rád. Ez is természetes, hiszen te vagy vele többet, és te állítod fel, tartatod be a korlátokat.


A tanulási problémára nem tudok mit mondani. Ezer dolog lehet a háttérben. Én azt javaslom, battyogj el a nevelési tanácsadóba. Ott szépen kikérdeznek téged is, és a kisfiad is, és segítenek kideríteni az okát.

2009. máj. 8. 22:55
tudna nekem valaki segíteni?????????
2009. ápr. 26. 21:23
a tanulásra, a családban való részvételére, úgy összességében, általában mindenre. A leginkább az aggaszt, hogy nem akar szót fogadni, sőt állandóan visszabeszél. Mindezek mellett, én hiába foglalkozom vele egész délután, csak az apja kell neki, aki este jön haza. Ha olyan kedve van, akkor nem tanul, és azt sem tudom, mikor írnak dolgozatot, mert elfelejti megmondani. A helyzet az, hogy olyan gyerek, akivel sajnos mindent tanulni kell. Pedig nagyon okos, értelmes, és mégis. Sokszor tanulás közben azt sem tudja, mivel szórakozzon, mert annyira nem érdekli, amit csinál. Tanácsokat szeretnék kérni tőletek! Mit tehetnék, hogy már ne legyek "dilis"???????
2009. ápr. 26. 21:09
:o)
2009. ápr. 26. 21:08
Mire gondolsz?
2009. ápr. 26. 21:07
Hogyan neveljem a 11 éves kamaszodó fiamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook