Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan neveljem a gyermekem következetesen? fórum

Hogyan neveljem a gyermekem következetesen? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 16. 11:39
Én leginkább utcán nem tudom fegyelmezni. A másik ami aggaszt,hogy még nem beszél. Okt.31-én volt 2 éves,de a mama,papa,anya,apánál tovább nem jutottunk. Kicsit könnyebbnek érezném ha beszélne,és kapnék tőle visszajelzést.
2010. dec. 16. 09:14
Ja a dokit úgy oldottuk meg hogy sokat játszottunk vicces doktornéniset 1 próbát megér
2010. dec. 16. 09:12
szia! Nekem is 3 éves a lányom kiskora óta van ajtórácsunk sok ismerősömnél látom ,ha a lurkó a mama mellett van egész nap, később sok ilyen jellegű problémáik vannak. olvastam és hallottam, hogy a gyerekeknek teljesen kicsi koruk óta meg kell tanulni az önállóságot, ezért használtam,om a rácsot akkor mindig nyugi van a nap többi részébe persze közös játék tanulás én is használtam a bünti sarkot a közértbe vagy az utcán, volt a büntisor, v. büntifa bejött csak az elején kell nagyon erősnek lenni a mai nap már magától bemegy, vagy ha megemlítem, szótfogad. Nem akarom fényezni magam, mert én is tanultam másoktól, de akivel találkozunk, mindenki azt mondja egy ilyen szófogadó vidám kiegyensúlyozott gyermeket nemigen látni manapság pedig 20 duracell elemmel működünk és nem rég kezdett beszélni, tehát nem egy nyugis csodagyerek. kicsit hosszú volt de remélem segítettem, és sok sikert kitartást.
2010. dec. 15. 15:13
Olyan szinten szokott a 3 évesem üvölteni az orvosnál, hogy inkább úgy döntöttem, felszerelkezünk gyógyszerekkel a télre, és folyton vigyázok rá, nehogy megfázzon. Komolyan mondom, leizzadok egy sima orvosi látogatás alkalmával...
24. tulipán1 (válaszként erre: 23. - Fa9b5a124d)
2010. dec. 15. 15:11
Szia. Azt figyeltem meg az anyukákon, hogy hiába rossz a gyereke, mégis úgy állítja be, hogy az ő fia/lánya a legjobb a környéken. Erre sose voltam képes. Ennek eredményeképpen mindig magamban keresem a hibát.
2010. dec. 14. 16:10
Ezek szerint van remény! :-) néha már tehetetlennek érzem magam!
22. jozsi.38 (válaszként erre: 21. - Fa9b5a124d)
2010. dec. 14. 13:35
nem a te hibád! az én fiam az orvosirendelőre "tartogatta" a hisztit ennyi idősen, a váróban olyan üvöltést csapott hogy kijött a doktornő :) egy anyuka pici babával pedig nagyon csúnyán nézett, gondolom azt hitte nála ilyen nem fog előfordulni :) végül kinőtte és nagyon okosan szót fogad a dokinéninek, egy jó dolog volt benne, mindig előrevettek minket :DDD
2010. dec. 14. 13:03
Én vagyok a hibás hogy nem hallgat rám? Ezt kinövi? Irigylem azokat az anyukákat,akik mellett szépen,okosan megy a csemetéjük!
2010. dec. 14. 13:00
Az én kicsi fiam 2 éves. Nem tudok vele boltba lemenni,menne a saját feje után,belenyúlna más kosarába. Ha fizetek (elengedem a kezét),kifut a boltból. Nagyon hiperaktív. És sokszor meg sem hallja amit mondok. Még nem beszél,de mindent megért. Mégis sokszor tojik a fejemre. Ha erőteljesebben rászólok,persze mindenki csúnyán néz rám.
2010. dec. 14. 06:21
második hiszti korszak utolért titeket is :( ez van túl kell élni, még szigorúbbnak lenni ha próbálkozik. aztán kijjebb lehet engedni. azt hittem megőrülök amikor nálunk is ez volt. ütni folyton nem megoldás, szinte egyfolytában kiabáltam vele :( rémes volt! most feszegeti a határokat, mi az amit engedsz és mit nem
18. Zoé24
2010. dec. 13. 22:24
kiszolgálni nem kell őket! következetesség abból áll, hogy betartod, amit ígérsz, és ha elsőre NEMet mondasz valamire, az huszadszorra is NEM maradjon :) nehéz, borzasztóan, de megéri
17. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - M_Marcsa)
2010. dec. 13. 21:56
A fórumindítónak szántam... Bocs.
16. pethoevi (válaszként erre: 13. - Arcansas)
2010. dec. 13. 21:35
bizony,ebben sok igazság van.:-)
15. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - Arcansas)
2010. dec. 13. 21:15

Miért nem vetkőzteted le? Vagy segítsél.

Persze hogy tud egyedül öltözni-vetkőzni, de kisgyerek.

14. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - Arcansas)
2010. dec. 13. 21:14
Mondasz valamit.
2010. dec. 13. 21:13

Miket csinál még?

Nem lehet,hogy látja,hogy az 1éves tesóját még le kell vetkőztetni,vagy épp felöltöztetni,és ezért ő se akar öltözni?

2010. dec. 13. 21:09
Ma pl. 20 percig könyörögtünk neki ígérve mindent, hogy vetkőzzön már le a 3 évesem. Egyszerűen ült az előszobában, nem reagált semmit.
2010. dec. 13. 21:05
jaj nekem nincs gyermekem még...nem akartam észt osztani,csak gondoltam írok valami ötletet!neharagudjatok:)
10. tulipán1 (válaszként erre: 7. - Arcansas)
2010. dec. 13. 21:05
Alapból jó ötlet, de nálunk nem csak akkor kap a gyerek csokit, ha jó volt. Már a nagyi rontotta el régen, és így maradt. Bár most le van tiltva az édességről, mert mostanában nagyon rossz.
9. pethoevi (válaszként erre: 7. - Arcansas)
2010. dec. 13. 21:03

hát ez sajnos szerintem nem válik be...

neked bejött?

2010. dec. 13. 21:03
3 és 1 éves. A nagyobbtól sokkal többet várunk el. Folyton ismételgetjük, mit csináljon. De sose teszi meg. Pl. vegye le a cipőjét. Direkt hisztizik mások előtt. Alapból is problémás gyerek, nehéz vele.
2010. dec. 13. 21:01

szerintem ne bűntesd,hanem ajánld fel,hogy adsz neki valami finomat(pl sütit,csokit,cukorkát,gyümölcssalátát!)vagy a jézuska csak jó gyereknek hoz majd ajándékokat!szóval ne rossz dolgot mondj,hanem ajánl valami jót cserébe,ha jól viselkedik!akkor tudja,majd h jó tett helyébe jót várjon...

Ha a rosszra számít,akkor tudja,hogy kijátszhat téged,és csak azért is rosszalkodik!

2010. dec. 13. 21:00

csak olyan büntetést ígérj,amit be tudsz tartani.

pl sóginőm ezt mondta:

"ha nem eszed meg a vacsit,nem mehetsz ki játszani"

eleve hülyeség és betarthatatlan egy 3 évesnél...

szerintem ez a lényeg.

ha büntető szőnyeg van,akkor tartsd be,h addig kell neki visszamenni,ameddig hisztizik,stb

ehhez neked kell nagyon erősnek lenned,h lássa,kitartasz

nem könnyű,de hosszú távon megéri!

2010. dec. 13. 20:59

Mekkora a gyerek?

Mikor szoktad büntetni? Mit kell ahhoz csináljon?

2010. dec. 13. 20:55
Nem szeretnék ütni, kiabálni. De muszáj lenne néha büntetnem. Sarokban állás már nem jó, bünti szőnyeg nem mindig jó... Mit csináljak? A türelmem véges.
3. M_Marcsa (válaszként erre: 1. - Tulipán1)
2010. dec. 13. 20:50
Mi a kérdésed?
2010. dec. 13. 20:49
lÉGY KÖvetkezetes.:)
2010. dec. 13. 20:48
Szeretnék jó szülő lenni. Segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook